Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja

Romancė / Ndjenja “Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri nė dhimbje, atėherė nuk mund tė ketė mė dhimbje, por vetėm mė shume dashuri.” Nėnė Tereza

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-09-2018, 10:40   #21
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 7,415
Thanks: 346
Thanked 1,607 Times in 1,080 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Ndonjehere fati i ngjan stuhise se reres qe ndryshon vazhdimisht drejtimin gjate rruges. Per ta evituar kete ndryshoni drejtimin. Edhe era ndryshon drejtimin per te te ndjekur me mire. Atehere ti ndrysho perseri dhe menjehere era do te ndryshoje per t'ju pershtatur rruges tuaj. Kjo perseritet pafund si nje kercim me zotin e vdekjes para agimit. Sepse kjo ere nuk eshte dicka qe ka ardhe nga larg, pavaresisht jush. Eshte dicka qe e ke brenda. Kjo ere jeni vet ju. Pra e vetmja gje qe mund te beni eshte te behesh njesh me eren, duke ecur dhe duke mbyllur syte fort per te mos hyre rera. Ecni hap pas hapi. Nuk do te gjeni as diell, as hene, asnje drejtim, e ndoshta as kohen. Por vetem nje rere te bardhe, te holle, qe vallezon lart ne qiell.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2018, 10:58   #22
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Posts: 14,647
Thanks: 3,009
Thanked 7,813 Times in 2,556 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 206
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Ēa c’est vrais !
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg AEC5A8FF-605F-4CA0-A297-885483FD6E64.jpg (16.2 KiloByte, 8 shikimet)
__________________
Burrat Udhėheqin Botėn, Ndėrsa Gratė Udhėheqin Burrat.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-09-2018, 11:17   #23
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 7,415
Thanks: 346
Thanked 1,607 Times in 1,080 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Meditime dhe reflektime

Te shkosh ne krevat me nje femer eshte shume e thjeshte. E takon, flet, ben lojen e syve, batuta qe intrigojne, nje fjale me teper me spec, nje fjale qe do te te duhet ta pertypesh. Zhveshja eshte banale. Prekja eshte mekanike. Mbaron. Vishesh. Iken. Mund ta besh me cdo femer.
Te duash dike eshte ndryshe. Bisedimet nuk intrigojne. Nuk zhvishesh vetem nga rrobat. Mund t'i thuash qe ke nevoje per nje perqafim, qe je i preokupuar per dicka, t'i rrefesh frikerat qe ke brenda, t'i tregosh enderrat qe ben zakonisht, t'i tregosh rreth nje projekti, ti besosh nje sekret. Mund t'i japesh vend midis frikeave apo fjaleve te tua, t'i japesh vend ne jeten tende dhe te hysh ne te sajen, Mund t'i marresh doren dhe ta bindesh qe te dy bashke jemi gjithe forca qe nevojitet per t'u perballur ne jete e kudo. Mund te zgjohesh ne mengjes e te kujtohesh qe nje nate me pare ju ka zene gjumi duke diskutuar per ceshtje serioze apo qesharake dhe se era qe mendoje se vinte jashte nga enderra jote, ne realitet eshte era e parfumit te saj. Te dashurosh eshte dicka e vecante. Sigurisht, nuk eshte per te gjithe, nuk behet nga te gjithe.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Elian70 : 18-09-2018 nė 11:22
Elian70 ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur