Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 24-12-2017, 10:09   #801
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 37,280
Thanks: 8,758
Thanked 4,803 Times in 3,218 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 266
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

18 tė vrarė nga tė shtėnat nė pika tė ndryshme nė SHBA.

Qendra pėr regjistrimin e dhunės me armė nė SHBA ka njoftuar se 19 persona kanė humbur jetėn si pasojė e tė shtėnave nė pika tė ndryshme tė kėtij vendi.Qendra pėr regjistrimin e dhunės me armė nė SHBA ka regjistruar 56 raste tė shtėnave me armė nė 24 orėt e fundit nė qytete tė ndryshme, ku tė paktėn 19 persona kanė humbur jetėn dhe 24 tė tjerė janė plagosur. Sipas kėtij raporti, mė sė shumti tė shtėna janė regjistruar nė Teksas, Kolorado, Uashington dhe Ohajo.

PS: ka te vrare apo te plagosur nga forcat tona

Mos tja u nin hiq


U ba.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 4bn3457e8a640bxufy_800C450.jpg (23.0 KiloByte, 26 shikimet)
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-12-2017, 15:24   #802
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,145
Thanks: 160
Thanked 258 Times in 199 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
...
PS: ka te vrare apo te plagosur nga forcat tona

Mos tja u nin hiq

U ba.
Mendja veq per te keē, mbrapsht te shkon
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-12-2017, 08:34   #803
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 37,280
Thanks: 8,758
Thanked 4,803 Times in 3,218 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 266
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Amerikė

Ron Paul njė prej politikanėve tė njohur dhe ish anėtar i republikanėve nė Dhomėn e Pėrfaqėsuesve nė Amerikė ka thėnė se pretendimet e Donald Trump pėr boshllėkun ekonomik ėshtė vetėm njė imagjinatė. Ron Paul thotė se inflacioni dhe pabarazia sociale nė Amerikė mund tė bėhet shkak pėr shpėrbėrjen e Amerikės. Nėse situata ndėrlikohet Trump mund tė pėrballet me probleme nė pėrzgjedhjen e tij si kandidat i partisė republikane pėr zgjehdjet e vitit 2020. Amerika ėshtė nė prag tė pėrballjes me ngjarje tė tilla si ato tė vitit 1989 nė Bashkimin Sovjetik qė ēuan nė shkatėrrimin e unionit. Ky ish anėtar i Kongresit amerikan, thotė se Amerika ndodhet nė rrugėn e fashizmit. Pas shtimit tė kontradiktave brenda partisė Republikane nė Amerikė, shumė prej anėtarėve tė kėsaj partie shprehen se partia duhet tė paraqesė njė tjetėr kandidaturė pėr presidentin e ardhshėm.

PS: me kan thon qe ky eshte agjent i Rusise..e para.
E dyta njoni ka 19 ore pune sot.
E treta qe do shtyhet,sepse ka nje casino(qe eshte hapur sot) apo salle lojrash dhe nuk shkruhet dyqan fitimesh(si disa shqipo qe jane tejet te trashe ta kuptojne)
E fundit.............gezuar vitin e ri......bojsa ne corazon-s.
Shnet.
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur