Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-01-2018, 19:58   #381
legjenda
Banned

Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: ILIRIDA
Shuma e pikėve qė jep: 0
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Eshte ky....n.q-se semuresh per nje kohe te gjate,6 javet e para me paguan punedhenesi,me tej kasa shendetesore.Kur aksidentohesh ne pune,punedhenesi eshte i siguruar tek shoqeri sigurimesh,dhe ata me paguajne 100% te rroges.
Tek mjeku asnji cent se nga rroga paguaj taksen shendetesore.Kur mare recete nga mjekja ilacet pothuaje falas.
DESHIROJ te ngelet KESHTU,te pakten ne kete FUSHE SOCIALE.
Se harrova...nje operacion qe kam bere ASNJI pfennig apo qindarke(se ishte Marka ne ate kohe)
aok kartele shendetsore e kam une per dy muaj qendrim une gjermani ma dhan ate kartele tash e pres ofentallin
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i legjenda pėlqehet nga
i vjetėr 16-01-2018, 20:47   #382
Samiu
V.I.P

Data e antarėsimit: Oct 2010
Shuma e pikėve qė jep: 104
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Sistemi shendetesor ne Gjermani eshte ...PERFEKT(deri ne kete CAST).Kta qe vine ne France me firmato,nuk e di se cfar mund te jene.
Ske se si ta dijsh, meqe "te tille me firmato...", sipas atyre teorive te imagjinuara nga arroganca njerzore, nuk ka...
Une dhe ti nuk shkojme te kurohemi ne France kur e kemi shume me mire ketu...sic thua edhe vet PERFEKT.
i vjetėr 16-01-2018, 20:59   #383
Samiu
V.I.P

Data e antarėsimit: Oct 2010
Shuma e pikėve qė jep: 104
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kurt Shiko postimin
Me pelqen gjuha gjermane pamvaresisht se nuk dij asnji fjale. C.S.Lewis ka thene qe po nuk fole gjermanisht je injorant.
Si duket gjermanishtja eshte nje gjuhe aq e pasur e kompletuar saqe nese lexon autoret gjerman ne ne gjuhe tjera kurr nuk i ke lexuar komplet. Kshtu kam degjuar gjithsesi.
Nuk ka fjale te huaj, ose me mire me thon te anglishtes si gjuhe boterore, e cila nuk eshte e perkthyer apo pershtatur plotesisht ne gjemanishte. Poashtu, me siguri te plote mund te them se edhe mbi 99% (kjo "99%", ngase une nuk jam i sigurt 100%..)te fjaleve te huaja qe lindin aktualisht, perkthehen apo pershtaten me perpikemeri, me fjale te mirefillta origjinale gjermane.
Por ehde e veshtire, mendoj une, per t`u mesuar...drejt.
i vjetėr 16-01-2018, 21:11   #384
Marya
V.I.P

Data e antarėsimit: Mar 2011
Shuma e pikėve qė jep: 55
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm

Cte dogji ty samiu, kush te shau
Futja nje rakie, te qetesohesh
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-01-2018, 10:56   #385
SystemA
MORIOR invictus

Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Shuma e pikėve qė jep: 266
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
Cte dogji ty samiu, kush te shau
Futja nje rakie, te qetesohesh
Samiu ka pare(per mos te shkruajtur me teper) nje nga spitalet me te mira qe ka Gjermania.Aty ka qene dhe shkruesi dikur per vizite,sepse ish qiradhenesit i hoqen nje pjese te kryeve sepse kishte tumor.Tashti jam pishmon qe vajta,pasiqe jeton dhe sot.ASNJI cent nuk paguajti dhe nuk e di sa mund te kushtoje nje operacion i tille.Me erdhi ndermend nje ide per ata skiptaret me firmato qe eshte: do jene gabele ose magyper,sepse mundesi tjeter nuk shof.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-01-2018, 21:02   #386
legjenda
Banned

Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: ILIRIDA
Shuma e pikėve qė jep: 0
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė

ne vertet kam shum miq te mire ketu adem gashi samiu systema baba durresi vajza zana linda
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i legjenda pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim