Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Futbolli

Futbolli Tė apasionuarit e futbollit mblidhen kėtu pėr tė bėrė tifo pėr skuadrėn e zemrės, pėr tu njohur me rezultatet e ndeshjeve dhe pse jo pėr tė vėnė baste.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-07-2018, 19:02   #81
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 2,387
Thanks: 862
Thanked 905 Times in 546 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Transferimet e lojtareve 2018/2019!


Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2018, 19:03   #82
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,034
Thanks: 119
Thanked 1,972 Times in 1,054 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 228
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Transferimet e lojtareve 2018/2019!

A gezohu more shoku gezohu, se te ka ardh dita , prap ne lige te championeve kemi me ju mund
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2018, 19:12   #83
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 2,387
Thanks: 862
Thanked 905 Times in 546 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Transferimet e lojtareve 2018/2019!

Thuaj te drejten sa vite ke qe ben tifo per Realin se mua me shume se tifoz i Realit me je duk tifoz i Ronaldos.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2018, 19:15   #84
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,034
Thanks: 119
Thanked 1,972 Times in 1,054 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 228
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Transferimet e lojtareve 2018/2019!

Shoku se pari jam gjenerat me i vjeter se ti, me Real Madridin jam para kohes se galaktikeve, ndersa para tyre si i vogel qe kam qene e kam dashur Interin kur ka lujt lojtari RONALDO, sa qe kam pas rruar koken vetem qe te ngjaj me to, isha shume shume i ri

Dhe te me thuash qe une jam tifoz i Ronaldos me shume se i Realit eshte shume ofenduse. Sepse Ronaldon e du se ka lene histori tek Real Madrid dhe eshte nje super yll, nje lojtar qe konsiderohet si me i miri i gjitha koherave qe tani keni fatin ju e keni, amo kurr kete para Real Madridit asnjeher.

Ta them nje sekret, vetem per Marcelon nese trasnferohet dikund merzitna ne maximum, sepse si lojtar shume e du.

HALA MADRID.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Ragnar : 16-07-2018 nė 19:20
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2018, 19:18   #85
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,034
Thanks: 119
Thanked 1,972 Times in 1,054 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 228
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Transferimet e lojtareve 2018/2019!

Prezantohet Cristano Ronaldo: Nuk kam ardhur si turist, dua tė bėj histori me JuventusinCristiano Ronaldo ka kaluar testet mjekėsore me Juventusin, klub me tė cilin ka arritur marrėveshje trevjeēare.

Portugezi pas njė periudhė tė lavdishme me Real Madridin, futbollisti ka zgjedhur tė vazhdoj karrierėn me kampionin italian.


Ai ka folur pėr herė tė parė si lojtar i bardhezinjve gjatė prezantimit nė zyret e klubit nė Torino.

“Juventusi ėshtė njė nga ekipet mė tė mira nė botė. Ishte njė vendim qė e kam marrė ngadalė. Njė vendim i lehtė pėr madhėshtinė e klubit ishte njė hap shumė i rėndėsishėm pėr karrierėn time”.

“Kemi njė trajner tė madh. Njė president qė i atribuohen sukseset. Ishte njė vendim i lehtė pėr tė ardhur kėtu”.

“Unė jam njė person qė i pėlqen tė mendojė pėr tė tashmen. Unė jam ende shumė i ri dhe gjithmonė i kam pėlqyer sfidat, nga Sporting nė Manchester dhe tani nė Juventus. Ėshtė njė sfidė dhe jam shumė i pėrgatitur. Gjėrat do tė jenė mirė, unė jam i qetė”.

“Lojtarėt e moshės sime zakonisht shkojnė nė vende tė tjera, me gjithė respektin e duhur. Nė kėtė pikė tė karrierės sime duke luajtur nė njė klub kaq tė madh mė bėn tė lumtur. Faleminderit Juventusin pėr mundėsinė e madhe qė mė dha mua”

“Historia ime nė Real ka qenė e shkėlqyer, falėnderoj tifozėt, por tani dua t’ia kushtoj vetveten kėsaj faze tė re tė jetės sime. Mezi po pres tė luaj. Unė jam shumė i motivuar dhe dua t’u tregoj italianėve se jam njė lojtar i niveleve tė larta”.

“Dua tė lė njė shenjė nė historinė e Juventusit. Jam shumė i lumtur pėr kėtė sfidė. Serie A? Njė kampionat i vėshtirė, shumė taktik. Karriera ime nuk ka pasur asgjė tė lehtė dhe jam person qė i pėlqen tė del nga zona ime e rehatisė. Jam i bindur nė veten time, nė shokėt e mi dhe nė klub”.

“Titulli i Ligės sė Kampionėve ėshtė njė trofe qė tė gjithė dėshirojnė ta fitojnė, por ėshtė shumė e vėshtirė. Juventusi erdhi pranė nesh, por finalja ėshtė gjithmonė njė ndeshje e panjohur. Pėr kėtė unė shpresoj t’i sjell fat tė mirė, por me mendje paqėsore. Ne do tė luftojmė pėr tė gjitha trofetė”.

“Ovacionet e shikuesve? Njė moment spektakolar pėr mua. Njė mirėseardhje e mrekullueshme dhe pėr kėtė i falėnderoj tė gjithė, qė ishte nė stadium, nė terrenin e stėrvitjes, nė aeroport. Tė gjithė. Unė do tė jap pėrgjigjen time nė kėtė fushė”.

“Nuk kisha vendosur nė natėn e fundit. Falėnderoj presidentin qė ka menduar pėr mua. Arritja nė kėtė fazė ėshtė njė motivim i madh. Unė jam i ndryshėm nga tė tjerėt”.

“Unė kam takuar tashmė trajnerin Allegrin dhe stėrvitjet do t’i filloj mė 30 korrik. Dua tė luaj qysh nė ndeshjen e parė tė Serie A”.

“Unė nuk kam ardhur kėtu me pushime. Dua tė triumfoj me Juventusin. Jam kėtu pėr tė lėnė shenjė nė historinė e klubit dhe jam i sigurt se ēdo gjė do tė shkoj mirė”.

Topin e Artė nuk ėshtė diēka qė unė e marr parasysh. Unė gjithmonė dua tė fitoj dhe tė jem mė i mirė. Nėse gjėrat shkojnė mirė, me siguri do tė kem mundėsi ta fitoj. Por nuk ėshtė diēka qė mė bėn tė mbes pa gjumė”.

“Juventusi mė dha njė mundėsi tė madhe. Ėshtė njė hap pėrpara nė karrierėn time. Nuk ėshtė rastėsi qė kam fituar shtatė kampionatet e fundit. Ndihem i nderuar qė Juventusi ka menduar pėr mua. Dhe unė dua ta dėrgoj nė njė nivel mė tė lartė”.

“Unė dua tė jem mė i miri jashtė dhe nė terren: nė stėrvitje, me tė rinjtė. Ėshtė njė moment i veēantė. Kam nėnshkruar pėr katėr sezone dhe jam i sigurt qė do t’iu jap njė gėzim tė madh tifozėve”.

“Unė nuk kam folur me Ancelottin, por ėshtė njė person qė gjithmonė do ta mbaj nė zemrėn time, sepse mė ka dhėnė aq shumė. Do tė jetė mirė ta takoj”.

“Rivaliteti pėr golashėnuesin mė tė mirė nė Itali? Unė nuk kam rivalitet me lojtarė tė tjerė, nuk ėshtė nė etikėn ime, nuk mė pėlqen tė krahasoj veten me tė tjerėt. Unė jam i interesuar vetėm pėr tė fituar dhe pėr ta bėrė gjithmonė mė tė mirėn. Mosha nuk ka rėndėsi. Ndihem mirė, jam i lumtur. Mezi po presim qė tė fillojė”.

Juve e ka transferuar 33-vjeēarin pėr shumėn prej 105 milionė eurove gjersa futbollisti do tė paguhet 120 milionė euro pėr katėr vjet. /Telegrafi/
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2018, 19:31   #86
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 2,387
Thanks: 862
Thanked 905 Times in 546 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Transferimet e lojtareve 2018/2019!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Ragnar Shiko postimin
Shoku se pari jam gjenerat me i vjeter se ti, me Real Madridin jam para kohes se galaktikeve, ndersa para tyre si i vogel qe kam qene e kam dashur Interin kur ka lujt lojtari RONALDO, sa qe kam pas rruar koken vetem qe te ngjaj me to, isha shume shume i ri

Dhe te me thuash qe une jam tifoz i Ronaldos me shume se i Realit eshte shume ofenduse. Sepse Ronaldon e du se ka lene histori tek Real Madrid dhe eshte nje super yll, nje lojtar qe konsiderohet si me i miri i gjitha koherave qe tani keni fatin ju e keni, amo kurr kete para Real Madridit asnjeher.

Ta them nje sekret, vetem per Marcelon nese trasnferohet dikund merzitna ne maximum, sepse si lojtar shume e du.

HALA MADRID.
Ju te Interit beni gjithmone tifo per 2 ekipe.

Ska asgje ofenduese ke ajo cka thashe une, nickname e ke pas CR7 e deri para disa ditesh vetem per Ronaldon flisje.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2018, 19:33   #87
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,034
Thanks: 119
Thanked 1,972 Times in 1,054 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 228
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Transferimet e lojtareve 2018/2019!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
Ju te Interit beni gjithmone tifo per 2 ekipe.

Ska asgje ofenduese ke ajo cka thashe une, nickname e ke pas CR7 e deri para disa ditesh vetem per Ronaldon flisje.
O shoq nuk jam me interin, biles aspak, por at kohe isha i ri shume ne moshe pra femij, e arsyja ishte RONALDO (fenomeni brazilian). Normal qe e kam paraqitu CR7 dhe kam fol per to se ky na ka dhuru ndjenja shume te fort ne Real Madrid, si tifozi Realit e pelqej, nese kur takohet me Real Madridin e duartrokiti si ish lojtar amo fat nuk i deshiroj kunder ndesh. Do e sheh ti sa ki me dasht ket super yll.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2018, 19:36   #88
Venom
Chill
 
Avatari i Venom
 
Data e antarėsimit: May 2018
Vendndodhja: Albania
Posts: 2,387
Thanks: 862
Thanked 905 Times in 546 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Venom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėmVenom i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Transferimet e lojtareve 2018/2019!

I vetmi lojtar qe kam dash ka qene Alex Del Piero i cili eshte arsyeja pse bej tifo per Juventusin dhe Italine qe femije. Tashme bej tifo vetem per ekipin e jo per lojtaret.
Venom nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-07-2018, 19:38   #89
Ragnar
Undisputed
 
Avatari i Ragnar
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 14,034
Thanks: 119
Thanked 1,972 Times in 1,054 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 228
Ragnar ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Transferimet e lojtareve 2018/2019!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Venom Shiko postimin
I vetmi lojtar qe kam dash ka qene Alex Del Piero i cili eshte arsyeja pse bej tifo per Juventusin dhe Italine qe femije. Tashme bej tifo vetem per ekipin e jo per lojtaret.
Del Pieron qe klubi e perzuni, paramendo ka qene ne gjendje me lujt pa rrog fare, kurse Juventusi e largoj. Njesoj ka ber sikur Real Madridi me Kasillasin.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Ragnar nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur