Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Letėrsia shqiptare

Letėrsia shqiptare Diskutime rreth letėrsisė nė Shqipėri . Autorė dhe krijimtaria e tyre.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-06-2018, 10:52   #861
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,623
Thanks: 442
Thanked 1,691 Times in 1,114 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Kushdo qė njė herė ka shijuar “shijen dhe aromėn” e hajnisė, nė jetė nuk ndahet mė kurrė!
- Kushdo qė ėshtė mėsuar me rushfet e mito, nuk mund tė jetoj mė ndershėm, sikurse kur ha bakllava e t’i kthehesh specave djegėse!
- Shumė prej femrave qė thonė se paraja nuk ėshtė me rėndėsi nė dashuri, mund t’i takoni tė hypur nė xhipat e shtrenjt e nė restorante luksoze!
- Edhe “tabulla rasa”, ka njė vlerė – tė jep mundėsi tė shkruash diēka mirė a keq!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 07-06-2018, 07:47   #862
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,623
Thanks: 442
Thanked 1,691 Times in 1,114 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Hajnat e mėdhenj, mos i kėrkoni shtigjeve malore, as nėpėr vendkalime kufitare, ata rrijnė ulur nėpėr zyre!
- Tek femrat shumė tė bukur, mund tė gjeni mendjemadhėsi tė skajshme e krenari boshe!
- Kur rrezikohet paqja, kontrabandistėt hidhen nė aksion!
- Mos lejo veten qė nė ēfarėdo fjalosje e konfrontimi, vazhdimisht ta ngrisish flamurin e bardhė!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-06-2018, 18:52   #863
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,623
Thanks: 442
Thanked 1,691 Times in 1,114 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Gjėrat delikate, kėrkojnė ēasje tė kujdesshme!
- Nėse koha ėshtė e vrant, aspak s’tė pengon qė shpirtin ta kesh tė pastėr!
- Kur grua buzėqeshė me lezet, njėqind pėr qind ka plotėsuar dėshirėn e vet!
- Paratė dhe gratė, nuk rrijnė qet dot!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-06-2018, 17:45   #864
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,623
Thanks: 442
Thanked 1,691 Times in 1,114 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Kur nxehet i urti, sa ėmbėl qesh budallai!
- Secili qė tė ulet nė gjunj para kėmbėve, nesėr do ta kesh armik!
- Kur rrezikohet paqja, spiunėt dalin mbi sipėrfaqe si kėrpurdha pas shiut!
- Kur paqja rrezikohet, spiunėt shumėzohen!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2018, 18:02   #865
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,623
Thanks: 442
Thanked 1,691 Times in 1,114 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Gruas mos i trego as tė gjitha ngjarjet e rėndomta ditore!
- Nėse dėshiron respektin e gruas, hesht kur duhet tė flasish e fol kur duhet tė heshtish!
- Kur femra bėhet shkenctare e madhe, ka ndonjė mangėsi maksimale!
(nė parim)...
- Derisa ke forcė, mos e llogarit veten tė dėshtuar ndaj gruas!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-06-2018, 11:28   #866
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,623
Thanks: 442
Thanked 1,691 Times in 1,114 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Kur tė ik takati, atėherė vullnetarisht dorėzohu e ulu nė gjunj para kėmbėve tė gruas!
- Kur tė lėshon takati, gruas ngritja flamurin e bardhė!
- Nėse do respektin e gruas, me tė sillu si me njė dashnore!
- Sa mė shumė zgjat dashuria, aq mė shumė rritet mundėsia e ndarjes!
(pa meartuar)
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2018, 18:26   #867
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,623
Thanks: 442
Thanked 1,691 Times in 1,114 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Nėse kundėrshtarit i tregon dobėsitė, mos u ngatėrro mė me tė!
- U besoj mendimeve tė eremitėve, por jo edhe sjelljeve tė tyre!
- Femrat e ndershme, s’janė tėrheqėse, lavire ta rrotullojnė mendėt, e ato tė mesme nuk ekzistojnė!
- As regjimi shfarosės serb, nuk ka shpėrngulur mė shumė kosovarė se sa gjeveritė tona tė pasluftės!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-06-2018, 16:39   #868
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,623
Thanks: 442
Thanked 1,691 Times in 1,114 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Dhembje e fjalė, fjalė e dhembje, kėshtu po na ik jeta fatkeqėsisht!
- Shumė nga gazetarėt tanė, janė bėrė si langoj tė qarshisė, vazhdimisht presin dikush t’i gjuaj nga njė kockė!
- Femrat qė kanė pak adhurues, i porosisė tė mos shqetėsohen, pėr mallin e shtrenjt, pak veta shprehin interesim!
- Po pate shumė dėshira, do tė kesh pak realizime!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 19-06-2018, 17:12   #869
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,623
Thanks: 442
Thanked 1,691 Times in 1,114 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Nėse dėshiron qė tėrė jetėn tė mbetesh shėrbėtor, merr pėr grua njė femėr tė pasur!
- Po more pėr grua njė femėr shumė tė pasur, prano vullnetarisht detyrėn e ēilimit tė kuq!
- Mė mirė pa para e me njė grua fukara se sa me parae e pėrcjellės i njė gruaje tė pasur!
- Po more pėr grua njė femėr tė pasur, harroje tė drejtėn e vendimmarrjes!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Agim Metbala pėlqehet nga
i vjetėr 20-06-2018, 07:05   #870
Agim Metbala
V.I.P
 
Avatari i Agim Metbala
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Rahovec,Kosovė
Posts: 8,623
Thanks: 442
Thanked 1,691 Times in 1,114 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
Agim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėmAgim Metbala i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Aforizmat e Agim Metbalės 3

- Grua e pasur, tė drejtėn e fjalės sė lirė, ta blen me para!
- Nėse pėr grua merr njė femėr tė pasur, harroe fjalėn e lirė!
- Kundėrshtimet, moskuptimet, fjalosjet...prajnė nė momentin e nėnshtrimit!
- Nėse u mbetesh konsekuent qėndrimeve, pėrgatitu pėr sulmet e vazhdueshme!
Agim Metbala nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur