Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-09-2018, 13:42   #281
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 17,693
Thanks: 7,205
Thanked 6,449 Times in 4,135 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 350
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pėrse po braktiset Shqipėria ?!

https://www.youtube.com/watch?time_c...&v=b3PJ-eOBCZ8
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-09-2018, 13:43   #282
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 7,520
Thanks: 350
Thanked 1,626 Times in 1,096 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse po braktiset Shqipėria ?!

Sa bukur do te ishte nje teme tipo: Pėrse po braktiset Forumi?
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-09-2018, 11:29   #283
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 1,919
Thanks: 451
Thanked 731 Times in 399 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pėrse po braktiset Shqipėria ?!

Nga Mentor Kikia

Disa arsye pse nuk iki nga Shqipėria

Kam lexuar kėto ditė opinione tė njerėzve tė ndryshėm, lidhur me arsyet pėr tė ikur e pėr tė mos ikur nga Shqipėria.

Unė nuk kam nė plan tė iki, pėr disa arsye:
E para, s’kam ku tė shkoj dhe nuk ma mban t’ia nis nga larja e pjatave tani!

E dyta, po ku gjen vend tjetėr si ky nė botė: Kėtu, tė gjithė jemi gazetarė. Tė gjithė kemi nga njė portal. Tė gjithė jemi analistė. Tė gjithė jemi specialistė ndėrtimi. Tė gjithė jemi historianė. Tė gjithė politikanė. Tė gjithė merremi me llafe. Tė gjithė japim mend. Tė gjithė shajmė njėri-tjetrin. Tė gjithė ankohemi, e tė gjithė brohorasim. Tė gjithė bėrtasim e askush nuk proteston.

Kėtu, njėri punon e 3 komentojnė punėn e atij qė punon. Kėtu tė bėjnė hero pa bėrė asnjė heroizėm, dhe tė bėjnė palaēo pa i bėrė keq askujt.

Kėtu duan tė punojnė tė gjithė nė shtet sepse ka 145 ditė pushim nė vit. Vetėm kėtu mund ta kesh rrogėn 400 Euro nė muaj, e mund tė shpenzosh 500 Ero nė muaj. Vetėm kėtu dėgjon dikė tė thotė se jam keq, jam pa punė, dhe flet me telefon 1000 Euro, dhe nget makinė 20 mijė Euro.

Vetėm kėtu hipin nė autobus nė derėn ku shkruhet “Dalje”, e zbresim aty ku shkruhet “Hyrje”.
Vetėm kėtu protestohet pėr ēmimin e lartė tė tarifės sė rrugės, dhe pas protestės, ēmimi bėhėt edhe mė i lartė.
Vetėm kėtu qytetet ndėrtohen nė invers: Nė fillim bėhen pallatet, pastaj shemben muret pėr tė hapur rrugėt, pastaj asfaltohen, dhe nė fund hapen kanalizimet.
Vetėm kėtu bėn mė parė pallatin dhe pastaj merr lejen e ndėrtimit.
Vetėm kėtu merr leje pėr park lojrash dhe bėn fabrikė.
Vetėm kėtu e bėjmė shtėpinė pranė pusit tė naftės dhe pastaj bėrtasin: Largojeni pusin.
Vetėm kėtu ndėrtojmė shtėpitė nė shtratin e lumit dhe kur pėrmbytemi, bėrtasim: Ku ėshtė qeveria.
Vetėm kėtu ankohen se s’kanė lekė pėr bukė, e nė kafene zihen se kush do tė paguajė.
Vetėm kėtu halli mė i madh pasi je operuar ėshtė se sa lekė do ti japėsh doktorrit, pasi mund ti duken pak.
Vetėm kėtu fshatari hedh nė kanal prodhimet se s’ka ku ti shesė dhe qeveria e ndihmon tė prodhojė edhe mė shumė.

E ēdo tė bėj nė njė vend tjetėr ku ka rregull, qetėsi, korrektesė, pak kafene e shumė zyra, pak lloqe e shumė punė. Ky vend ėshtė kryeqyteti europian i gallatave. Madje pėr kėtė, mendoj se duhet duket promovuar njė brand turistik.
“Mirėsevini nė kryeqytetin e gallatave”!
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i edlin pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur