Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Muzika > Muzika shqiptare

Muzika shqiptare Diskutime mbi muzikėn nė Shqipėri.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 18-09-2018, 21:58   #281
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 2,867
Thanks: 5,203
Thanked 2,075 Times in 1,054 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 77
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Repertori i kėngėve tė mia!

.........

__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Ēaushi pėlqehet nga
i vjetėr 19-09-2018, 20:47   #282
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 2,867
Thanks: 5,203
Thanked 2,075 Times in 1,054 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 77
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Repertori i kėngėve tė mia!

........

U NDA NGA JETA EDHE NJĖ IKONĖ E FOLKLORIT TONĖ BURIMORĖ!

HASHIM SHALA - Rapsod i shquar i folklorit tonė burimorė
15 SHKURT 1936 – 19 SHTATOR 2018


Ai…u nda nga jeta, iku nė pėrjetėsi por zani i tij melankolik dhe repertori i kėngėve tė tij… do jetoj pėrherė nė zemrat dhe nė veshėt tonė, do jetoj nėpėr breza... Ėshtė vėshtirė tė pėrshkruajmė, afėrsinė, respektin dhe ndjenjėn qė na e falte. Ai...na pushtonte me mirėsinė e tij. Njė artist i lindur me tipare tepėr tė veēanta. Sa dhuratė e ēmuar mu bė sonte libri qė mė dhuroj…Veprat dhe kėngėt e tij, qofshin tė pa harruara e u trashėgofshin ndėr breza tė tjerė, tė kombit tonė.

Ngushėllime familjes, farefisit, miqve dhe gjithė artdashėsve shqiptarė!

U prehsh nė paqe miku dhe artisti ynė i pa zėvendėsueshėm, Hashim Shala!


__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Ēaushi pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur