Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Historia e Shqiptarėve > Mitologji

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-06-2014, 06:34   #21
fegi
V.I.P
 
Avatari i fegi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 363
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
fegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Leonidha dhe 300 Spartanet

Studjusi i shquar gjerman Hans Krahe te vepra "Iliret dhe Indogjermanizmi i Evropes", 1949, shkruan "Pa qene vete te afte qe te themelojne shtete te medha e te qendrushme, duke se ka nje veti e ilireve qe te ndihmonin popujte e tjere si nje force shtytese perpara e lart,qe vete ata te beheshin mjet per te perterire e forcuar gjakun nordik,e me kete menyre ketyre popujve te nje afrije me ta u falnin persosmeri e fuqi.
Pa Iliret as Roma nuk do te kishte e ase Romak, ase Sparte e Spartane?
fegi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2016, 19:35   #22
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 6,281
Thanks: 3,889
Thanked 1,908 Times in 815 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Leonidha dhe 300 Spartanet

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-05-2017, 23:45   #23
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 6,281
Thanks: 3,889
Thanked 1,908 Times in 815 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Leonidha dhe 300 Spartanet

TOM WINNIFRITH:
SHUMICA E GREKĖVE JANĖ NĖ TĖ VĖRTETĖ ILIRĖ E SI RRJEDHOJĖ, SHQIPTARĖ. DORIANĖT E LIDHUR ME HERKULIN, ISHIN ILIRĖ, KUR ARRITĖN
Pėr tė kundėrshtuar teorinė greke se shqiptarėt e jugut janė grekė tė vėrtetė dhe, se gjithmonė kanė qenė tė tillė, shqiptarėt mund tė mbėshteten te autoktonia ilire, pėr t’iu kundėrvėnė miteve qė kanė grekėt nė kokat e tyre dhe, tė pohojnė se shumica e grekėve janė nė tė vėrtetė ilirė e si rrjedhojė, shqiptarė. Falė shkrimit Linear B, ėshtė e vėshtirė ta mbrosh kėtė me Mikenasit, por Dorianėt e lidhur me Herkulin, mund tė ishin ilirė, nė momentin kur arritėn.
____________
Titulli: Badlands, Borderlands: A History of Northern Epirus/Southern Albania
Autori: Tom Winnifrith
Botues: Duckworth, 2002

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur