Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare > Figurat e shquara

Figurat e shquara Gjithēka mbi figurat e ndritura Kombėtarė Shqipėtare...

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 26-05-2016, 23:49   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 6,277
Thanks: 3,845
Thanked 1,894 Times in 812 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Haki Pasha

A E DINĖ SHQIPTARĖT SA FUQI MUND TĖ KENĖ ?
Haki Pasha, kuer u ba Sadirasem, nė kshillin ministruer turk, nė biseden e parė tha:
"Asht frigė e madhe nga ky komb mos tė zgjohet nga gjumi i randė dhe mos tė mkambet, mos marrė ditunin me giuhen e vet, dhe at herė e mori lumi Turkin e Evropės.Ata kan nisė tė venė themelet e kombesis me anė tė shkrimit e kndimit shqyp dhe nji ditė mund t'a shtijnė nė dorė tė tanė Turkin; historija e tyne po doli nė shesh asht prishja e Turkis. Evropa ka nji simpati tė madhe per ket komb. ...t'i dajmė e t'i perēajmė, t'i shtypim sa mos tė kenė fuqi . . ."
[Turq, grekė, serbė, italianė, . . . .e dreqi me t'birin - tė gjithė strategjinė e pėrēarjes mes shqiptarėve ndjekin ]

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur