Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare > Figurat e shquara

Figurat e shquara Gjithēka mbi figurat e ndritura Kombėtarė Shqipėtare...

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 30-12-2014, 10:02   #41
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,539
Thanks: 2,114
Thanked 2,421 Times in 1,337 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 307
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Adem Jashari

Eh mer Llap sa shume e keni zhgenjy pjesen e mbetur te asaj familje.

Ti e di se padroni yt e ka te ndalune me hy ne ate ode.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-12-2014, 15:34   #42
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Adem Jashari

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Eh mer Llap sa shume e keni zhgenjy pjesen e mbetur te asaj familje.

Ti e di se padroni yt e ka te ndalune me hy ne ate ode.
mos rrej more pis more
po edhe te kjo tem i ke fut turit a pyyyffff
shko atje te ato te vetfundosjes e ha sa te duesh
po me qfar te drejte ti futesh ne ket tem
edhe plus rren rren rren dhe vetem rren
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2015, 11:01   #43
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Adem Jashari

Ja kush ishte spiuni mė i madh shqiptar gjatė luftės, dhe kush e spiunoi Adem Jasharin (VIDEO)
Jul 9, 2015
Lufta e Kosovės qė u zhvillua para 16 viteve ēdo ditė e mė shumė po na sjellė “risi” tė reja pasi pothuajse ēdo ditė nė zbulojme nga njė tradhėtar e nga nje spiun shqiptar qė u ndihmoi serbėve nė luftė.

Pa pikė turpi e pa pikė zemre ata vendosen qe te shesin atdheun popullin dhe nėnat e tyre vetėm e vetėm qė tė fitojne ca para te “qelbura”.

Edhe gjatė shkruarjes se lajmit gjaku me vlon e me vete them se si i thot nje njeri vetes “Shqipetar” kur eshte me zemer tradhtari e me fytyre Serbi,si..?

A nuk u kenaqen kur i shihnin ne televizor e kur i ndegjonin ne radio britmat trishtuese te nenave tona,femijeve tone apo zemra iu bente mal,e shpirti iu hedhte valle.

Gjate nje interviste ne emisionin Vo Centar me Vasko Eftov,ishte marre ne interviste nje ish gjeneral serb,i cili tregoi se sa spiune dhe se sa here ata mund ta vrisnin Adem Jasharin.

Gjenerali serb tha:”Ne ishim ne dijeni ne cdo hap qe bente komandanti i shqipetareve Adem Jashari,pasi ne kishim spiune brenda dhe per kete arsye ne dinim gjdo gje rreth tij se ku po shkonte e cka po bente”

Ai gjithashtu theksoi se ne kohen e paraluftes dhe te pasluftes ishin shumė spiun shqiptare te cilet e kishin shitur veten kombin e tyre per ca mijera euro.

Me tej ai tregoi se ata mund ta kishin vrare Adem Jasharin kur te donin dhe ku te donin madje mund ta zinin edhe te gjalle,pasi spiunet e informonin ate ne cdo kohe,mirepo ai tregoi edhe pse u be masakrua familja Jashari.

“Ne mund ta vritnim Adem Jasharin kudo dhe kurdo,madje edhe mund ta zinim edhe te gjalle mirepo ne i vrame familjen per ti derguar nje mesazh nderkombetareve”

Ai tregoi se 3 spiune ishin te aferm te Adem Jasharit mirepo nuk ceki emra,ndersa si spiuni me i madh tha qe ishte nje ish minister.

“”Ministri”na informonte per gjdo gje madje edhe per detajet me te vogla,pasi ne ia mbushnim xhepin plot me para te thata,atij te themi i pelqenin shume parate”…

Pergatiti I.L -Aktualitete.com

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2015, 17:14   #44
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 5,207
Thanks: 4,530
Thanked 2,306 Times in 1,114 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 92
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Adem Jashari

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mileti Shiko postimin
Ja kush ishte spiuni mė i madh shqiptar gjatė luftės, dhe kush e spiunoi Adem Jasharin (VIDEO)
Jul 9, 2015
Lufta e Kosovės qė u zhvillua para 16 viteve ēdo ditė e mė shumė po na sjellė “risi” tė reja pasi pothuajse ēdo ditė nė zbulojme nga njė tradhėtar e nga nje spiun shqiptar qė u ndihmoi serbėve nė luftė.

Pa pikė turpi e pa pikė zemre ata vendosen qe te shesin atdheun popullin dhe nėnat e tyre vetėm e vetėm qė tė fitojne ca para te “qelbura”.

Edhe gjatė shkruarjes se lajmit gjaku me vlon e me vete them se si i thot nje njeri vetes “Shqipetar” kur eshte me zemer tradhtari e me fytyre Serbi,si..?

A nuk u kenaqen kur i shihnin ne televizor e kur i ndegjonin ne radio britmat trishtuese te nenave tona,femijeve tone apo zemra iu bente mal,e shpirti iu hedhte valle.

Gjate nje interviste ne emisionin Vo Centar me Vasko Eftov,ishte marre ne interviste nje ish gjeneral serb,i cili tregoi se sa spiune dhe se sa here ata mund ta vrisnin Adem Jasharin.

Gjenerali serb tha:”Ne ishim ne dijeni ne cdo hap qe bente komandanti i shqipetareve Adem Jashari,pasi ne kishim spiune brenda dhe per kete arsye ne dinim gjdo gje rreth tij se ku po shkonte e cka po bente”

Ai gjithashtu theksoi se ne kohen e paraluftes dhe te pasluftes ishin shumė spiun shqiptare te cilet e kishin shitur veten kombin e tyre per ca mijera euro.

Me tej ai tregoi se ata mund ta kishin vrare Adem Jasharin kur te donin dhe ku te donin madje mund ta zinin edhe te gjalle,pasi spiunet e informonin ate ne cdo kohe,mirepo ai tregoi edhe pse u be masakrua familja Jashari.

“Ne mund ta vritnim Adem Jasharin kudo dhe kurdo,madje edhe mund ta zinim edhe te gjalle mirepo ne i vrame familjen per ti derguar nje mesazh nderkombetareve”

Ai tregoi se 3 spiune ishin te aferm te Adem Jasharit mirepo nuk ceki emra,ndersa si spiuni me i madh tha qe ishte nje ish minister.

“”Ministri”na informonte per gjdo gje madje edhe per detajet me te vogla,pasi ne ia mbushnim xhepin plot me para te thata,atij te themi i pelqenin shume parate”…

Pergatiti I.L -Aktualitete.com

https://www.youtube.com/watch?v=8DGiez1glew

"Eh mer Llap sa shume e keni zhgenjy pjesen e mbetur te asaj familje.
Ti e di se padroni yt e ka te ndalune me hy ne ate ode".


Rex
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-07-2015, 23:45   #45
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Adem Jashari

o ti qoban
ju isha-t edhe kryeministri i juaj bukosheviqi qe ju e zgjodhet e kini spiunue legjendarin dhe ju e kini te ndaluar prekazin
se jo tjeter kush
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2015, 08:47   #46
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 13,191
Thanks: 13
Thanked 1,677 Times in 867 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 194
CR7 ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Adem Jashari

Ah Komandant sikur te ishe gjalle, nuk do ndodheshin disa gjera sot qe po ndodhin ne trojet tona, nuk do ish vjedh populli, nuk do kish lujt askush me Kosoven, nuk kishin bere pazar me shkijeeee, nuk do ishin shenderruarr mashkujt ne femra.

Per hir tendin Zoti do e bashkoj Shqiperin e madhe qe e deshe me shume se cdo shqiptar qe mban kjo toke.

CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2015, 08:54   #47
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 13,191
Thanks: 13
Thanked 1,677 Times in 867 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 194
CR7 ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Adem Jashari

Komandant,komandant na thinjen floket ti po mbet i ri.
Pak na ndrin,pak ndrin diell i vohket qe prej kur ike ti.
Komandant amaneti yt na vlon ne gji (ohohohoohoho).
Do kendoj ni keng andej nga brigjet,andej nga brigjet ndoshta zeri i pergjigjet.
Do kendoj ni keng andej nga malet andej nga malet ndoshta shpirti i ringjallet dot ringjallet.
Komandant,komandant na iken vitet ti po mbet iri. Perjetsisht,perjetsisht te na bashkoka e madhja dashuri.Komandant,amaneti yt na vlon ne gji (ohohohohoo).
ref (7)
Krejt qka kishte tshenjte shqiperia,shqiperia kishte zbrit mbi supt e tija(shqiperiaaaaaaaaaaaaaaaaa)
Komandant,komandant na thinjen floket ti po mbet i ri.
Pak na ndrin,pak ndrin diell i vohket qe prej kur ike ti.
Komandant amaneti yt na vlon ne gji (ohohohohohohoh)
Do kendoj ni keng andej nga brigjet,andej nga brigjet ndoshta zeri i pergjigjet.
Do kendoj ni keng andej nga malet andej nga malet ndoshta shpirti i ringjallet dot ringjallet.
Komandant,komandant na iken vitet ti po mbet iri. Perjetsisht,perjetsisht te na bashkoka e madhja dashuri.Komandan,amaneti yt na vlon ne gji ohohohohoohohohoohoohohohohohooohohoh
ref (9)
Krejt qka kishte tshenjte shqiperia,shqiperia kishte zbrit mbi supt e tija(shqiperiaaaaaaaaaaaaaaaaa)
CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2015, 08:58   #48
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 13,191
Thanks: 13
Thanked 1,677 Times in 867 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 194
CR7 ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Adem Jashari

CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-09-2015, 09:02   #49
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 13,191
Thanks: 13
Thanked 1,677 Times in 867 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 194
CR7 ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Adem Jashari

CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-09-2015, 22:00   #50
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 13,191
Thanks: 13
Thanked 1,677 Times in 867 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 194
CR7 ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Adem Jashari

Baca Adem, ky ishte nje pasardhes i yti, po edhe ky tu bashkangjit si nje hero, fjalet e ketij trimi ishin shume te medha dhe qe te prekin ne shpirt.CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2015, 10:41   #51
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 13,191
Thanks: 13
Thanked 1,677 Times in 867 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 194
CR7 ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Adem Jashari

CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2015, 10:45   #52
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 13,191
Thanks: 13
Thanked 1,677 Times in 867 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 194
CR7 ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Adem Jashari

Shiqone sa fort ju thote ne gjuhen e armikut Hamz Jashari se cfare jemi ne dhe ku e kan vendin shkittt.

CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2015, 12:58   #53
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 13,191
Thanks: 13
Thanked 1,677 Times in 867 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 194
CR7 ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Adem Jashari

CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-09-2015, 13:28   #54
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 13,191
Thanks: 13
Thanked 1,677 Times in 867 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 194
CR7 ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Adem Jashari

CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-01-2016, 19:07   #55
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Adem Jashari

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-01-2016, 20:09   #56
Prishtinasi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 1,270
Thanks: 58
Thanked 233 Times in 160 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
Prishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėmPrishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Adem Jashari

Ne librin e B.Islamit,“Levizja - Lindje e Pergjakur(Bashkebisedim me Ibrahim Kelmendin)“,botue ne vitin 2012 ne shtypshkronjen,Tringa Design, ne Tetove.

Faqe 370 :

B.Islami : „Nje Pyetje e Hereshme :
Si ishte qendrimi ndaj Adem Jasharit dhe zones se Drenices ?“


Ne faqet 373-374,pjese nga pergjegjia :

Ibrahim Kelmendi :“…Meqe jemi tek kjo tematike,qe nga viti 1996 e deri kur ndodhi Epopeja e Jashareve ne Prekaz,Xhaviti e me shume Azemi,ngulnin kembe se Adem Jashari me bashkeluftaret nuk duhej te perkraheshin,sepse nuk ishin ne UCK. I cilesonin si „grup kacakesh“,si “grup i Drenices”.Kete e pat shprehur me mllef vete Xhaviti ne mbledhjen e Kryesise se Levizjes,ne mars te vitit 1997,kur u thirra per te dhene llogari pse po i dergonim ne zona mjetet financiare te Nendeges dhe te Fondit ne Gjermani,dhe po me mllef e ne menyre ultimative,ju thashe se do t`ua dergojme,sa kohe qe ata do te na kerkojne,meqe Kryesia dhe Sektori( i rendesise se vecante - i mbrojtjes,pergjegjes: Xhavit Haliti) kane humbur lidhjet me ta,ose nuk po duan t`i perkrahin.Arsyetova se kerkesat e zonave i kishim me shkrim,me ze,permes nderlidhesve…“

Prishtinasi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-03-2016, 14:40   #57
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Adem Jashari

Ky burr sakrifikoj gjithēka qė ne tė jemi tė lirė.
Lavdi Komandantit legjendar ADEM JASHARI !


Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-03-2016, 20:32   #58
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Adem Jashari

Foto e rrallė e Adem Jasharit me bashkėshorten (Foto)


Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-04-2016, 20:00   #59
COB
IllyrianMuslim
 
Avatari i COB
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 864
Thanks: 30
Thanked 69 Times in 46 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
COB ka njė atmosferė spektakolareCOB ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Adem Jashari

Figurė e rezistencės etniko-fetare Shqiptare. Do tė pėrmendet brez pas brezi e nuk do tė harrohet, sakrificat e tij do tė gjejnė shpėrblim me zhvillimin e Kosovės e Shqipėrisė.

Allahu ia dhuroftė Xhennetin, e pranoftė si Shehid. Amin!
COB nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-07-2016, 23:42   #60
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 6,135
Thanks: 3,375
Thanked 1,719 Times in 738 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Adem Jashari

Adem Jashari me shokėt e idealit pranė heroit tė Kombit, Gjergj Kastriotit, i cili ishte frymėzimi i bacės Adem pėr heroizmin e tij. Lavdi heronjėve tė Kombit, vdekje e tradhėtarėve!

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur