Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare > Figurat e shquara

Figurat e shquara Gjithēka mbi figurat e ndritura Kombėtarė Shqipėtare...

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-09-2016, 21:03   #41
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,340
Thanks: 193
Thanked 310 Times in 237 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ahmet Zogu vs Enver Hoxha

E pyetne Ahmet Zogun ne nje nga oborret mbreterore te Europes te asaj kohe se perse i adresoheshin "Naltmadheri", kur monarket zakonisht adresohen "Madheri". U gjegj Zogu: "Ne Shqiperi, pavarsisht nga statusi ekonomiko-shoqeror, secili shtetas e konsideron veten mbret, ndaj e mora kete titull nderimi, etj, etj."

Mbase edhe ne ketu ne forum jemi te gjithe mbreter e mbreteresha (me bashkeshorte te ndrishem).

Pjella e laverit e konsideronte popullin sovran, ahere kur i dilte situata nga dora, dhe sajonte nje perdreqje per te larguar pergjegjesine vetjake. Nuk ka kujt ti ngjaje?
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-09-2016, 21:44   #42
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 5,390
Thanks: 211
Thanked 1,030 Times in 692 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ahmet Zogu vs Enver Hoxha

zogun s'dihet kush e polli
enverin e polli e ema me sulltanin turk
enveri gjak aristokrat
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2016, 10:58   #43
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,340
Thanks: 193
Thanked 310 Times in 237 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ahmet Zogu vs Enver Hoxha

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
zogun s'dihet kush e polli
enverin e polli e ema me sulltanin turk
enveri gjak aristokrat
Jo, or ti i kshillit! Dihen fare mire, ne tere ruzullin se kush "pjell".

Prabllemi osht se me ke, apo kush e ka nxene. Laverin e paska pjellur e ema me sulltanin turk (me sakte osman), ndersa per ta nxene thuhet me bimbashne. Togeri kushedi se nga cili pyll i Azise minore kesh dalur.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2016, 11:07   #44
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 5,390
Thanks: 211
Thanked 1,030 Times in 692 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ahmet Zogu vs Enver Hoxha

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Jo, or ti i kshillit! Dihen fare mire, ne tere ruzullin se kush "pjell".

Prabllemi osht se me ke, apo kush e ka nxene. Laverin e paska pjellur e ema me sulltanin turk (me sakte osman), ndersa per ta nxene thuhet me bimbashne. Togeri kushedi se nga cili pyll i Azise minore kesh dalur.
ka qene sulltan per dy a tre muaj (s'me kujtohet mire...gugello ca e do e mesoc) madje i martuar 5 here me duket.

-Ti shiko e ruaj porten mire...per te tjerat mos u bej merak.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2016, 14:41   #45
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,340
Thanks: 193
Thanked 310 Times in 237 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ahmet Zogu vs Enver Hoxha

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
ka qene sulltan per dy a tre muaj (s'me kujtohet mire...gugello ca e do e mesoc) madje i martuar 5 here me duket.

-Ti shiko e ruaj porten mire...per te tjerat mos u bej merak.
Une kam nxene me libra, more elian70 - gugellimi nuk eshte aq i madh sa duket per arsimim e edukim. Siē duket paskemi ca diference moshe
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2016, 09:28   #46
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 5,390
Thanks: 211
Thanked 1,030 Times in 692 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ahmet Zogu vs Enver Hoxha

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Une kam nxene me libra, more elian70 - gugellimi nuk eshte aq i madh sa duket per arsimim e edukim. Siē duket paskemi ca diference moshe
Une vete ne gugellim e kishnjam lexuar dhe nuk te shkrova ke biblioteke apo jo qe te te gjykoja per edukimin dhe arsimimin tuaj... C'hyn diferenca e moshes? Une edhe 100 te arrije prape do ndihem si 20 vjec

p.s. Ty o Sali te pacim sa malet e na rrofsh per jete, sepse edhe qetsine na e ruan edhe shtepite na i shpeton nga zjarri edhe femijet qeshin dhe kendojne kur vjen zotrote po ato qe thua nuk jane te verteta.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2016, 10:19   #47
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 994
Thanks: 148
Thanked 269 Times in 161 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
edlin ka njė tė ardhme tė shkėlqyeredlin ka njė tė ardhme tė shkėlqyeredlin ka njė tė ardhme tė shkėlqyeredlin ka njė tė ardhme tė shkėlqyeredlin ka njė tė ardhme tė shkėlqyeredlin ka njė tė ardhme tė shkėlqyeredlin ka njė tė ardhme tė shkėlqyeredlin ka njė tė ardhme tė shkėlqyeredlin ka njė tė ardhme tė shkėlqyeredlin ka njė tė ardhme tė shkėlqyeredlin ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Ahmet Zogu vs Enver Hoxha

Te dy kane merita dhe te meta.... Per menimin tim meritat qe spikasin me shume tek sejcili....
1-Zogu beri shtet dhe e projektoi drejt perendimit...
2-Hoxha krijoi njeriun e ri (pa din e pa iman, kur thone pleqt) dhe shtetin qe gjeti e projektoi drejt lindjes...
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2016, 10:51   #48
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 18,644
Thanks: 4,430
Thanked 5,273 Times in 3,354 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 242
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ahmet Zogu vs Enver Hoxha

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Te dy kane merita dhe te meta.... Per menimin tim meritat qe spikasin me shume tek sejcili....
1-Zogu beri shtet dhe e projektoi drejt perendimit...
2-Hoxha krijoi njeriun e ri (pa din e pa iman, kur thone pleqt) dhe shtetin qe gjeti e projektoi drejt lindjes...
shtet bananesh kan bere te dy.
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2016, 11:28   #49
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,340
Thanks: 193
Thanked 310 Times in 237 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ahmet Zogu vs Enver Hoxha

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
shtet bananesh kan bere te dy.
Varet se si kuptohet fjala/koncepti shtet bananesh. Ka edhe dallim midis shteteve banane.

Ahmet Zogu e mori nga hiēi dhe krijoi shtet, qofte ky edhe shtet bananesh - nuk e kishte te mundur te krijonte super-shtet.

Enver Hoxha, qysh ne embrion si banane jugosllave, pastaj banania u poq, dhe u be sovietike, pasketaj u poq edhe me shume, u be kineze, dhe pastaj u super-poq ...

Sot me globalizmin, bananizimi eshte trend bashk-kohor
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2016, 11:37   #50
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 18,644
Thanks: 4,430
Thanked 5,273 Times in 3,354 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 242
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ahmet Zogu vs Enver Hoxha

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Varet se si kuptohet fjala/koncepti shtet bananesh. Ka edhe dallim midis shteteve banane.

Ahmet Zogu e mori nga hiēi dhe krijoi shtet, qofte ky edhe shtet bananesh - nuk e kishte te mundur te krijonte super-shtet.

Enver Hoxha, qysh ne embrion si banane jugosllave, pastaj banania u poq, dhe u be sovietike, pasketaj u poq edhe me shume, u be kineze, dhe pastaj u super-poq ...

Sot me globalizmin, bananizimi eshte trend bashk-kohor
komshi nuk replikoj me ty se je antibrar.

ahmeti nqs donte te bente shtet pak kapitalizem i vogel nuk do i bente keq vendit. ai tjetri beri shtet me katundare.
ne 1984 shkon drejtori i uzines veglave bujqesore ne itali per te pare si behen lopatat kur Gjermani ne 1700 kishte qender spitalore
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2016, 12:11   #51
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 5,390
Thanks: 211
Thanked 1,030 Times in 692 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 45
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ahmet Zogu vs Enver Hoxha

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Te dy kane merita dhe te meta.... Per menimin tim meritat qe spikasin me shume tek sejcili....
1-Zogu beri shtet dhe e projektoi drejt perendimit...
2-Hoxha krijoi njeriun e ri (pa din e pa iman, kur thone pleqt) dhe shtetin qe gjeti e projektoi drejt lindjes...
te kam thene njemije here qe mos te shkruac me se e shikon? Dragia vuan nga deliri i bananeve dhe do i zere semundja te tjeret

p.s. Ti mos fol se jotem ka bere procken e madhe sot, ka marr para, posi 15 mije leke.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2016, 16:33   #52
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,234
Thanks: 10,281
Thanked 5,707 Times in 3,846 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 281
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ahmet Zogu vs Enver Hoxha

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Varet se si kuptohet fjala/koncepti shtet bananesh. Ka edhe dallim midis shteteve banane.

Ahmet Zogu e mori nga hiēi dhe krijoi shtet, qofte ky edhe shtet bananesh - nuk e kishte te mundur te krijonte super-shtet.

Enver Hoxha, qysh ne embrion si banane jugosllave, pastaj banania u poq, dhe u be sovietike, pasketaj u poq edhe me shume, u be kineze, dhe pastaj u super-poq ...

Sot me globalizmin, bananizimi eshte trend bashk-kohor
Bananet e sotme apo pasardhesit e njeriut te ri po ja u shesin TOKAT....<miqve>.
Mendoj mustaqespicat me parfum.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur