Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombi Shqiptar > Folklori Shqiptar

Folklori Shqiptar Gojėdhėnat, legjendat, kėngėt popullore, bejtet, kėngėt pėr heronjtė jane pasuri kombėtare qė shqiptarėt duhet t'i trashėgojnė nga brezi nė brez. Jepni kontributin tuaj tė ēmuar nė kėtė drejtim duke sjellė folklorin e krahinės suaj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 01-04-2014, 16:28   #81
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 6,202
Thanks: 30
Thanked 240 Times in 136 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
ZET ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Nuset e pikturuara nė Kosovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga kreksi Shiko postimin
=Qytetrimi Egjeanė Linearet A dhe B=

.....
Nė kėtė figur, sipas njė pikturimi tė lashtė mbi njė guri gelqeror i gjetur nė Mikenė rreth -1500 para krishti, shifen tatuazhet nė ftyrė, vėrehėt se, kėto katėr pika, nė dy faqet si dhe njė nė ball e tjetra nė mjekėrr, na i kujtojnė edhe tatuazhet tek ne nė disa vise malore, por, mos te harrojmi se, tatuazhe te ngjajshėme bėnin edhe vashat vėllėhe nė Shqipėri e Maqedoni gjatė pushtimit osmanli, pra vashat vėllehe bėnin tatuzhe ku figuronte njė kryq nė ball, shenjė pėr tu mbrojtur nga ushtarėt turq, ishte njė simbol mbrojtės ndaj dhunės, mirėpo tatuazhin e bėnin edhe nė te gjithė gishtat e duarve; Te njėjtat tatuazhe i hasim sot ende edhe tek popullsija bérbére(mendoj kabilé) nė viset malore tė Algjerisė qė kanė lidhje edhe me astronomi e bestytni tjera, pra lidhje planetare ku i tėrė tatuazhi mbi ftyrė interpretohet si njė hart kozmosi me te gjitha planetet e qė lidhet me ditėt e javės...Burimet:http://renesancailire.blogspot.fr/2013/05/qytetrimi-egjeane.html


Up-up. Ndal mu aty kreksi. Le te krahasojme tatuazhet e lashta te Mikenes (sic thote kreksi bazuar ne perkthimet e veta) me 4 pikat ne fytyren e "Nuset e Pikturuara ne Kosove", si edhe me komentet e mija ne ate teme.
http://www.forum-al.com/showpost.php?p=526003&postcount=72

Shikojme kete lidhje:

Mikene/Acheans - ceremonial
Vashat Vllahe-ceremonial
Berberet - ceremonial
Nuse- ceremonial

Dua t'ju kujtoj se berberet jane te bardhe, me sy blu, dhe kane qene banoret e vjeter te ishujve Kanarie. Nuk kane patur lidhje me arabet ose zinjte e Algjerise dhe Marokut, ndonese jane arabizuar ne kohe.
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-04-2014, 16:28   #82
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 6,202
Thanks: 30
Thanked 240 Times in 136 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
ZET ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Nuset e pikturuara nė Kosovė

Datimi i figures po ashtu perqaset me daten e invazionit te mikenasve ne Krete, pra 1450 para eres sone. Kreksi e ka perkthyer me lart si 1500 bc.

Ky invazion eshte lehtesuar ose mbase shkaktuar nga shperthimi apokliptik ne Santorini me 1450 para eres sone.

http://www.forum-al.com/showthread.p...214#post564214
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-10-2016, 15:16   #83
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 5,916
Thanks: 2,514
Thanked 1,387 Times in 614 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Nuset e pikturuara nė Kosovė

3500 (mijėra) vjet... tradita e kultit djellor ende n'dė kėtė jetė !
Copyright ZET
__________________
Mandi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mandi pėlqehet nga
i vjetėr 22-10-2016, 04:27   #84
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 1,632
Thanks: 285
Thanked 309 Times in 194 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Nuset e pikturuara nė Kosovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin


Up-up. Ndal mu aty kreksi. Le te krahasojme tatuazhet e lashta te Mikenes (sic thote kreksi bazuar ne perkthimet e veta) me 4 pikat ne fytyren e "Nuset e Pikturuara ne Kosove", si edhe me komentet e mija ne ate teme.
http://www.forum-al.com/showpost.php?p=526003&postcount=72

Shikojme kete lidhje:

Mikene/Acheans - ceremonial
Vashat Vllahe-ceremonial
Berberet - ceremonial
Nuse- ceremonial

Dua t'ju kujtoj se berberet jane te bardhe, me sy blu, dhe kane qene banoret e vjeter te ishujve Kanarie. Nuk kane patur lidhje me arabet ose zinjte e Algjerise dhe Marokut, ndonese jane arabizuar ne kohe.
Para dy apo tri vjetesh kjo foto ishte ne ballinen e revistes National Geographic
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-10-2016, 04:01   #85
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 6,202
Thanks: 30
Thanked 240 Times in 136 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
ZET ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Nuset e pikturuara nė Kosovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Damastion Shiko postimin
Para dy apo tri vjetesh kjo foto ishte ne ballinen e revistes National Geographic
Ti mire qe nuk paske lexuar gje, po si guxon dhe pergjigjesh? Apo 'je i padijshem, zotni hetues'?

Le qe Mandi e pasak fshire postim tim ku thoja qarte se asnje nga fotografite nuk eshte e imja.
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-10-2016, 14:59   #86
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 1,632
Thanks: 285
Thanked 309 Times in 194 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Nuset e pikturuara nė Kosovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
Ti mire qe nuk paske lexuar gje, po si guxon dhe pergjigjesh? Apo 'je i padijshem, zotni hetues'?

Le qe Mandi e pasak fshire postim tim ku thoja qarte se asnje nga fotografite nuk eshte e imja.
Zet, me vjen keq qe postimi im eshte keqekuptuar nga ju,qellimi im nuk ishte autorsia e fotos por permendja e faktit qe e pash ne national geogrphic me shpres se dikush e ka lexuar dhe do na sjell cfar ka shkruar NG,sidoqoft e kuptoj reagimin tuaj nga se postimi paska "tinglluar" keq!
shnet!
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-10-2016, 17:11   #87
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 20,524
Thanks: 1,547
Thanked 1,462 Times in 1,061 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Nuset e pikturuara nė Kosovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Damastion Shiko postimin
Zet, me vjen keq qe postimi im eshte keqekuptuar nga ju,qellimi im nuk ishte autorsia e fotos por permendja e faktit qe e pash ne national geogrphic me shpres se dikush e ka lexuar dhe do na sjell cfar ka shkruar NG,sidoqoft e kuptoj reagimin tuaj nga se postimi paska "tinglluar" keq!
shnet!
Citim:
DECEMBER 14, 2013
Bride, Kosovo
This Month in Photo of the Day: National Geographic Photo Contest Images

A tradition a thousand years old, passed on to generations in today's remote Donje Ljubinje in the Zhupa area in south Kosovo. Today, this tradition is at the verge of extinction, as only a 65-year-old lady continues preparing young brides according to their traditions. The bride's face is painted in many beautiful layers of color. Three golden circles symbolizing the cycles of life are tied to one another by the golden roads that one crosses over their lifetime. The inner red circles are symbols of fertility, where red and blue dots are born from, and the whole face is covered by them, wishing her a healthy and happy family.

(This photo and caption were submitted to the 2012 National Geographic Photo Contest.)
http://www.nationalgeographic.com/ph...rtrait-kosovo/

Ndryshimi: sa e vura re qe eshte ne faqe te pare te temes.
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2016, 00:19   #88
Zėu_s
Hyllius
 
Avatari i Zėu_s
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Kasmos (gjithkund)
Posts: 251
Thanks: 48
Thanked 37 Times in 19 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
Zėu_s ėshtė njė fener i lavdishėmZėu_s ėshtė njė fener i lavdishėmZėu_s ėshtė njė fener i lavdishėmZėu_s ėshtė njė fener i lavdishėmZėu_s ėshtė njė fener i lavdishėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Nuset e pikturuara nė Kosovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Keta i bekan nuset si veze pashke

nuk kisha degjuar ndonjehere per kete zakon
nuk ke ndegjuar me heret per kete "zakon" sepse nuk ka ekzistuar fare ... eshte thjeshte nje potez politiko-propagandistik i s(k)llavit/shkjavit ...

(ne fakt nuk i bejne si veze te pashkeve, por mundohen t'i bejne si figurat e ashtuquajura "te vinēes" ... nga ato figura edhe iu ka ardhur ideja per kete shpifje)

.

nuset Shqiptare (autoktone) e pikturonin ne njeren ane te ballit nje gjeth/dushk, ne te dy faqet nga nje rreth te rrethuar me pika (si ne figuren mykene qe e paska pru ZET) dhe ne mjekerr nje trekendesh.
__________________
Oculus non vidit, nec auris audivit ... Transcendentiam
Zėu_s nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Zėu_s pėlqehet nga
i vjetėr 27-10-2016, 20:59   #89
Zėu_s
Hyllius
 
Avatari i Zėu_s
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Kasmos (gjithkund)
Posts: 251
Thanks: 48
Thanked 37 Times in 19 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
Zėu_s ėshtė njė fener i lavdishėmZėu_s ėshtė njė fener i lavdishėmZėu_s ėshtė njė fener i lavdishėmZėu_s ėshtė njė fener i lavdishėmZėu_s ėshtė njė fener i lavdishėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Nuset e pikturuara nė Kosovė

ja keshtu te shemtuara e kishin tradite t'i benin nuset keta s(k)llavet ... (para se te vijne ne ide te mundohen t'i bejne si hyjnesha ne fron)__________________
Oculus non vidit, nec auris audivit ... Transcendentiam
Zėu_s nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Zėu_s pėlqehet nga
i vjetėr 27-10-2016, 21:12   #90
Si1ri
Forced_ to_ Smile
 
Avatari i Si1ri
 
Data e antarėsimit: Sep 2016
Vendndodhja: Mbrapa diellit
Posts: 1,130
Thanks: 780
Thanked 688 Times in 375 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Si1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Nuset e pikturuara nė Kosovė

E sigurt qe jane nuse kto? Se mua me duken si maska halloweeni (ne rastin me te mir)
__________________
»U shoftė me arė, me fis, me mal e vrri,
Kushdo shqyptar, qi s'brohoritė me za,
Kushdo shqyptar, qi s'brohoritė me uzdajė:
Oh! Rrnoftė Shqypnija! Rrnoftė Flamuri i sajė!«
— AT GJERGJ FISHTA 1916.
Si1ri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Si1ri pėlqehet nga
i vjetėr 27-10-2016, 21:47   #91
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 1,632
Thanks: 285
Thanked 309 Times in 194 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Nuset e pikturuara nė Kosovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
http://www.nationalgeographic.com/ph...rtrait-kosovo/

Ndryshimi: sa e vura re qe eshte ne faqe te pare te temes.
Flm therst!
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-03-2017, 11:19   #92
Socio
VIP
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 5,828
Thanks: 4,811
Thanked 3,496 Times in 1,360 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 99
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Nuset e pikturuara nė Kosovė

Teleisja ne Malesine e Sharrit !Ndiqeni emisionin ju lutem.

KETU:

https://m.facebook.com/story.php?sto...91112841158530
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg FB_IMG_1489342231433.jpg (24.5 KiloByte, 74 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg FB_IMG_1489342261365.jpg (23.7 KiloByte, 76 shikimet)
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Socio pėlqehet nga
i vjetėr 25-03-2017, 18:35   #93
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 5,916
Thanks: 2,514
Thanked 1,387 Times in 614 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Nuset e pikturuara nė Kosovė


__________________
Mandi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mandi pėlqehet nga
i vjetėr 26-03-2017, 13:16   #94
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 4,384
Thanks: 1,733
Thanked 1,644 Times in 1,062 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 80
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Nuset e pikturuara nė Kosovė

keto qenkan last Mohikanet e Malesise se sharrit

__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 27-03-2017, 08:07   #95
Puhiza
E mėngjesit
 
Avatari i Puhiza
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Nė kėshtjellėn e njė ėndrre!
Posts: 3,469
Thanks: 1,056
Thanked 1,053 Times in 497 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Puhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Nuset e pikturuara nė Kosovė

Kam dhe une keshtu foto, shume te ngjashme dmth. Jam bere keshtu per qef nja 2 her, me pikturonte kunata, se une vete sja kam haberit si qysh tek. Sa qe nje here u tremb djali kunatit 4 a 5 vj ishte. Kur me pa ftyren ja futi vrapit filloi te qante , po si kam me vete ne Usa.
__________________
Buzėqesh se e tėra u bė pėr njeriun, por njeriu nuk ėshtė e tėra!!
Puhiza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Puhiza pėlqehet nga
i vjetėr 27-03-2017, 08:41   #96
Socio
VIP
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 5,828
Thanks: 4,811
Thanked 3,496 Times in 1,360 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 99
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Nuset e pikturuara nė Kosovė

@Puhiza

Faleminderit qe e ndave kete me ne

Kjo tradite e teleisjes ate qellim edhe kishte, te trembej qoftelargu.
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Socio pėlqehet nga
i vjetėr 27-03-2017, 11:50   #97
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 8,130
Thanks: 4,490
Thanked 2,095 Times in 1,200 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 161
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Nuset e pikturuara nė Kosovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
@Puhiza

Faleminderit qe e ndave kete me ne

Kjo tradite e teleisjes ate qellim edhe kishte, te trembej qoftelargu.
Ndaj bejne contouring femrat sot, qe te largojne qoftlargun
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 27-03-2017, 19:04   #98
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 8,607
Thanks: 902
Thanked 1,444 Times in 788 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Nuset e pikturuara nė Kosovė

Pėrveē vlerės artistike dhe trashėgimisė kulturore qė pėr ne ėshtė jetike ky pikturimi i fytyrave nė kėtė mėnyrė tė kall datėn.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-03-2017, 02:47   #99
Puhiza
E mėngjesit
 
Avatari i Puhiza
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Nė kėshtjellėn e njė ėndrre!
Posts: 3,469
Thanks: 1,056
Thanked 1,053 Times in 497 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
Puhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Nuset e pikturuara nė Kosovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
@Puhiza

Faleminderit qe e ndave kete me ne

Kjo tradite e teleisjes ate qellim edhe kishte, te trembej qoftelargu.
E kush eshte ky qoftlargu?
__________________
Buzėqesh se e tėra u bė pėr njeriun, por njeriu nuk ėshtė e tėra!!
Puhiza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Puhiza pėlqehet nga
i vjetėr 28-03-2017, 06:43   #100
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,757
Thanks: 478
Thanked 280 Times in 181 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Nuset e pikturuara nė Kosovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Puhiza Shiko postimin
E kush eshte ky qoftlargu?
Ky eshte vellau i mosqoftengatit...


*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i TerraN pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur