Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja > Rrėfime dashurie/Probleme tė zemrės

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 25-09-2013, 18:14   #41
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,983
Thanks: 565
Thanked 1,178 Times in 616 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 116
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Robbery Shiko postimin
Ti je komplet i shastisur nga trute nese mendon kete.
Lexoji me qetesi dhe kujdes ato qe shkruaj dhe pėrpiqu t'i kuptosh drejt.
Po s'i kuptove, lexo me mire ndonjė reviste ose gazete.
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2013, 18:20   #42
Robbery
V.I.P
 
Avatari i Robbery
 
Data e antarėsimit: Dec 2010
Posts: 5,732
Thanks: 335
Thanked 802 Times in 269 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 75
Robbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėmRobbery i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mamaja kėrkon tė mė fejojė me djalin e koleges

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BATO Shiko postimin
Lexoji me qetesi dhe kujdes ato qe shkruaj dhe pėrpiqu t'i kuptosh drejt.
Po s'i kuptove, lexo me mire ndonjė reviste ose gazete.
Jam njeri i ndershem une, s'merem me gazata.
E lexova edhe nje here me qetesi dhe menēuri ate qe kishe shkruar, meqe prape m'u duk absurd si shkrim dhe, prape, ti mu duke i shastisur, mund te me thuash ēfare kuptimi ka per ty: "Masa nuk duhet ta gjejė vetė njeriun e jetės, se bėn zgjedhje tė gabuara."?
Robbery nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2013, 23:11   #43
Saura
V.I.P
 
Avatari i Saura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Itali
Posts: 2,667
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
Saura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mamaja kėrkon tė mė fejojė me djalin e koleges

E me ē'te keqe ka.... mire ka menduar ...mua heren e fundit.... deshi mamaja e djalit lol
Saura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-09-2013, 13:16   #44
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 8,606
Thanks: 909
Thanked 1,502 Times in 803 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 110
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mamaja kėrkon tė mė fejojė me djalin e koleges

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
jo bato jo...une jam prova e gjalle e shpirtit te mases
Ti nuk ke shpirt. Vet e pranove tek tema e qepes duke thene se e vetmja gje qe te ben te qash eshte qepa...shaka

Shoku...une pajtohem me ate qe ka then batoja. Une do ta kisha shkruar pak me ndryshe por Batoja shprehet me 'brutalitetin' e nje filozofi qe nuk do tja di per rreagimet. Per ate e verteta ka me rendesi se cdo gje tjeter. Por ne shumicen e rasteve 'filozofi' nuk pelqehet nga masa sepse ai paraqet rrealitetin i cili shume here eshte brutal. Une e pergezoj per guximin qe ka. Kesaj elite une do to shtoja edhe zgjuarsin/intelektin dhe shpirtmiresin.. Dhe qe kjo eshte nje pakic as qe nuk diskutohet. Une kam patur fatin e mire te kem njohur disa dhe kam mesuar dhe vazhdoj te mesoj nga ta edhe sot. Sot ata po i afrohen moshes se thyer dhe te gjith u martuan me dashuri ne kohen e diktatures.

Nevoitet me shume se deshie per te bashkjetuar me nje njeri per me shume se 40 vjet.
.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mano pėlqehet nga
i vjetėr 26-09-2013, 13:46   #45
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 8,606
Thanks: 909
Thanked 1,502 Times in 803 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 110
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mamaja kėrkon tė mė fejojė me djalin e koleges

Shoku edhe dicka tjeter...ti nuk je 'masa'. Per dy arsye ke 'shpirt' sepse te pelqejn kenget e mija dhe dyta identifikon veten me masat, je koshient. Kurse Masa nuk eshtee e vetdijeshme Vetem jeton...
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mano pėlqehet nga
i vjetėr 26-09-2013, 13:51   #46
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 10,443
Thanks: 0
Thanked 14 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mamaja kėrkon tė mė fejojė me djalin e koleges

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Shoku edhe dicka tjeter...ti nuk je 'masa'. Per dy arsye ke 'shpirt' sepse te pelqejn kenget e mija dhe dyta identifikon veten me masat, je koshient. Kurse Masa nuk eshtee e vetdijeshme Vetem jeton...
hahahah...kjo ishte pertej shakase...shperthimi i modestise se nje talenti te padiskutueshem
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i shoku_tanku pėlqehet nga
i vjetėr 26-09-2013, 14:15   #47
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 8,606
Thanks: 909
Thanked 1,502 Times in 803 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 110
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mamaja kėrkon tė mė fejojė me djalin e koleges

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
hahahah...kjo ishte pertej shakase...shperthimi i modestise se nje talenti te padiskutueshem
hahahahahha...

Me behet qefi qe te bera te qeshesh. Se e kisha marre pak si shume serjozisht kete teme
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mano pėlqehet nga
i vjetėr 30-12-2016, 13:08   #48
xhori
V.I.P
 
Avatari i xhori
 
Data e antarėsimit: Feb 2016
Vendndodhja: MARCHE
Posts: 917
Thanks: 160
Thanked 346 Times in 199 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
xhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mamaja kėrkon tė mė fejojė me djalin e koleges

ne keto koh ku globalizacioni eshte ne kulm ti djal je me fat se mamaja ka shume kolege fillo dhe provoj te gjitha deri sa te gjesh te duhuren
__________________
pis milet
xhori nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-12-2016, 14:22   #49
H2SO4
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 132
Thanks: 18
Thanked 47 Times in 30 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
H2SO4 ka njė atmosferė spektakolareH2SO4 ka njė atmosferė spektakolareH2SO4 ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Mamaja kėrkon tė mė fejojė me djalin e koleges

Me lejoni te shtoj dhe une pikveshtrimin tim.

Njeriu eshte kafsha me e pershtateshme. Pra i pershtatet lehte dhe shpejte kushteve te jetes ne krahasim me gjallesa te tjera. Kjo ka qene arma fituese e tij ne realitetin natyror qe njohim, te cilin e perceptojme si evolucion. Pra evolucioni shqip eshte pershtatja.

Ne natyre, nga njohurit qe kemi, dihet, qe cdo specie kerkon te mbijetoj. Nje nga rruget, qe shton ne menyre te rendesishme perqindjen e suksesit per mbijetese, eshte seleksioni natyral. Domethene kerkimi ne menyre te vetedijshme, apo te pa vetedijshme, qe bene cdo gjallese ne kerkim te suksesit per mbijetese, duke marre te gateshem nga partneri tipare te suksesshme genotipi, per tia percjell pasardhesve.

Le te futemi tek objekti i temes.

Ndoshta ne menyre te kamufluar dhe te pa kuptueshme per shumkend edhe ketu kemi nje shfaqje orgjinale seleksioni(perzgjedhjeje) tiparesh. Pra prindi kerkon te pasuroj gjenetiken e pasardhesit te tij me tipare te cilat ai i vlerson te dobishme duke i afruar femijes se tij(pasardhesit) nje individ me tipare genotipi te suksesshme per mbijetese. Pra prindi ndihmon perzgjedhjen(seleksionin) natyror.

Pra mbleseria nuk eshte thjesht nje tipar shoqeror i nje shoqerie konservatore sic na eshte trumbetuar, por nje shprehje e perzgjedhjes natyrore si nevoj evolutive, qe i eshte imponuar shoqerise dhe ka marre forme e ka zene vend ne te si nje dukuri shoqerore.

Pra nuk duhet pare si nje dobesi shoqerore qe u nevojitet individeve me te dobet, sepse nuk eshte aspak dicka e till. Por eshte nje shprehje e natyres sone perzgjedhese per te rritur probabilitetin e suksesit per mbijetes.
H2SO4 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i H2SO4 pėlqehet nga
i vjetėr 30-12-2016, 14:46   #50
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,619
Thanks: 2,794
Thanked 763 Times in 432 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 36
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mamaja kėrkon tė mė fejojė me djalin e koleges

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga H2SO4 Shiko postimin
Me lejoni te shtoj dhe une pikveshtrimin tim.

Njeriu eshte kafsha me e pershtateshme. Pra i pershtatet lehte dhe shpejte kushteve te jetes ne krahasim me gjallesa te tjera. Kjo ka qene arma fituese e tij ne realitetin natyror qe njohim, te cilin e perceptojme si evolucion. Pra evolucioni shqip eshte pershtatja.

Ne natyre, nga njohurit qe kemi, dihet, qe cdo specie kerkon te mbijetoj. Nje nga rruget, qe shton ne menyre te rendesishme perqindjen e suksesit per mbijetese, eshte seleksioni natyral. Domethene kerkimi ne menyre te vetedijshme, apo te pa vetedijshme, qe bene cdo gjallese ne kerkim te suksesit per mbijetese, duke marre te gateshem nga partneri tipare te suksesshme genotipi, per tia percjell pasardhesve.

Le te futemi tek objekti i temes.

Ndoshta ne menyre te kamufluar dhe te pa kuptueshme per shumkend edhe ketu kemi nje shfaqje orgjinale seleksioni(perzgjedhjeje) tiparesh. Pra prindi kerkon te pasuroj gjenetiken e pasardhesit te tij me tipare te cilat ai i vlerson te dobishme duke i afruar femijes se tij(pasardhesit) nje individ me tipare genotipi te suksesshme per mbijetese. Pra prindi ndihmon perzgjedhjen(seleksionin) natyror.

Pra mbleseria nuk eshte thjesht nje tipar shoqeror i nje shoqerie konservatore sic na eshte trumbetuar, por nje shprehje e perzgjedhjes natyrore si nevoj evolutive, qe i eshte imponuar shoqerise dhe ka marre forme e ka zene vend ne te si nje dukuri shoqerore.

Pra nuk duhet pare si nje dobesi shoqerore qe u nevojitet individeve me te dobet, sepse nuk eshte aspak dicka e till. Por eshte nje shprehje e natyres sone perzgjedhese per te rritur probabilitetin e suksesit per mbijetes.
Nga nje ane tjeter si vajza dhe djali, si nenat e te dyve gjithashtu e limitojn veten kshtu nga pikpamja avolucionare duke i vene rendesi sigurise ne rradhe te pare. Te njejten gje bejn edhe fiset primitve ne afrike qe nuk dalin nga fisi i tyre apo pyjet qe zaptojn. Por mua me duket dicka history e shendoshe ne ket rast, e shoh si dicka postive.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-12-2016, 15:16   #51
H2SO4
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 132
Thanks: 18
Thanked 47 Times in 30 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
H2SO4 ka njė atmosferė spektakolareH2SO4 ka njė atmosferė spektakolareH2SO4 ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Mamaja kėrkon tė mė fejojė me djalin e koleges

Kurt...
Me behet qefi, qe qenkemi kuptuar.
H2SO4 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-12-2016, 17:49   #52
Prudence
V.I.P
 
Avatari i Prudence
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Posts: 3,190
Thanks: 2,085
Thanked 3,942 Times in 1,326 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
Prudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėmPrudence i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mamaja kėrkon tė mė fejojė me djalin e koleges

Une s'jam hic kunder mbleserise. Po ti vesh veshin, kane filluar serisht njerzit te vleresojne te mirat e saj. I ngjashmi gjen te ngjashmin e keshtu te gjithe te lumtur e te gezuar. Une timin e dashurova per vete, por jo ashtu qorazi.... 😆
Prudence nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Prudence pėlqehet nga
i vjetėr 30-12-2016, 19:11   #53
Bad_Teacher
*Eat Me*
 
Avatari i Bad_Teacher
 
Data e antarėsimit: Dec 2012
Posts: 9,389
Thanks: 968
Thanked 5,554 Times in 2,463 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 165
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm
Re: Mamaja kėrkon tė mė fejojė me djalin e koleges

Nuk ka asgje te keqe prezantimi I ketyre dy te rinjve, por kur behet tip alla mission ti martojme se sben, aty me heq deshiren te lexoj me teper. Mama alla shqiptare keto.
__________________
Eyes like a shutter, mind like a lens.
Bad_Teacher nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-12-2016, 07:45   #54
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 3,486
Thanks: 2,568
Thanked 1,951 Times in 959 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 71
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mamaja kėrkon tė mė fejojė me djalin e koleges

Pse cfare po bejme qe tani tek klubi i nenave
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-12-2016, 09:27   #55
Oqeani
V.I.P
 
Avatari i Oqeani
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 7,908
Thanks: 1,257
Thanked 1,016 Times in 664 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 60
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Mamaja kėrkon tė mė fejojė me djalin e koleges

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Nuk ka asgje te keqe prezantimi I ketyre dy te rinjve, por kur behet tip alla mission ti martojme se sben, aty me heq deshiren te lexoj me teper. Mama alla shqiptare keto.
Dikur dhe ne djep i martinin!
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-12-2016, 09:53   #56
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,047
Thanks: 341
Thanked 2,488 Times in 1,451 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 135
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mamaja kėrkon tė mė fejojė me djalin e koleges

me shume eshte per te ardhur keq kur mendon qe pikerisht ato persona qe i kane martesat cope cope per vete (pothuajse gjithe brezi i vjeter ne shqiperi), pretendojne se mund te rregullojne martesat e te tjereve.
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-12-2016, 10:03   #57
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 3,864
Thanks: 266
Thanked 267 Times in 193 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Mamaja kėrkon tė mė fejojė me djalin e koleges

A u martuan kėta tė dy si pėrfundim?
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-12-2016, 10:21   #58
Oqeani
V.I.P
 
Avatari i Oqeani
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 7,908
Thanks: 1,257
Thanked 1,016 Times in 664 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 60
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mamaja kėrkon tė mė fejojė me djalin e koleges

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
A u martuan kėta tė dy si pėrfundim?
Dhe ishin ēkurorezuar :😖
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-12-2016, 10:58   #59
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,186
Thanks: 177
Thanked 404 Times in 260 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mamaja kėrkon tė mė fejojė me djalin e koleges

Te lidhesh dy njerez eshte shenje miresie.

Pastaj lidhjet jane te pa parashikueshme, pavarsisht menyres se njohjes.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i peshkaqeni33 pėlqehet nga
i vjetėr 31-12-2016, 20:17   #60
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,786
Thanks: 10,751
Thanked 5,946 Times in 4,027 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Mamaja kėrkon tė mė fejojė me djalin e koleges

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Te lidhesh dy njerez eshte shenje miresie.

Pastaj lidhjet jane te pa parashikueshme, pavarsisht menyres se njohjes.
Kjo eshte ceshtje kendveshtrimi.Prinderet e mi nuk kishin studiuar ne Scala...por ishin te LUMTUR.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur