Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombi Shqiptar > Folklori Shqiptar

Folklori Shqiptar Gojėdhėnat, legjendat, kėngėt popullore, bejtet, kėngėt pėr heronjtė jane pasuri kombėtare qė shqiptarėt duhet t'i trashėgojnė nga brezi nė brez. Jepni kontributin tuaj tė ēmuar nė kėtė drejtim duke sjellė folklorin e krahinės suaj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 29-08-2015, 01:09   #121
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Postime: 19,121
Thanks: 1,136
Thanked 866 Times in 673 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Tekste tė kėngėve labe

Bravo Bato
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-11-2015, 18:47   #122
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Postime: 5,670
Thanks: 467
Thanked 936 Times in 474 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Tekste tė kėngėve labe

Shqipėri, tre vilajete - Grupi "Jehona labe"

Shqipėri, tre vilajete
Nė mes tė krajleve mbete

Nė mes tė krajleve mbete
I thanė sulltanit - Jepe

I thanė sulltanit - Jepe
-Nuk e jap, e kam pėr vete

Nuk e jap, e kam pėr vete
Mė duhen pėr nat' tė keqe

Mė duhen pėr nat' tė keqe
I thonė dyfekut lepe

BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-09-2016, 21:22   #123
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Postime: 5,670
Thanks: 467
Thanked 936 Times in 474 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Tekste tė kėngėve labe

Vashėza ime e xhanit - Grupi i Dukatit

Vazhėza ime e xhanit
Shelege, bejk' e ēobanit

Shelege, bejk' e ēobanit
O peshku Pashalimanit

O peshku Pashalimanit
Ngjal' e vijės sė Dalanit

Ngjal' e vijės sė Dalanit
Ngjalė deti, ngjalė lumi

Ngjalė deti, ngjalė lumi
Shelege Karaburuni

Shelege Karaburuni
I ziu qė s'mė zė gjumi

BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2016, 18:00   #124
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Postime: 5,670
Thanks: 467
Thanked 936 Times in 474 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Tekste tė kėngėve labe

Fustaneverdha limua - Tragjas, Vlorė

-Fustaneverdha limua
Qė ma mban mbi gjunj' nė krua
Tė dua, qyqe, tė dua

-A s’ma jep syrin moj ngjalė
Qepallėt e zeza halė
-Zbrit mė posht' po ec ngadalė
Merri, se tė tuat janė
(pas ēdo strofe)

-Bukurosh vetullahollė
E di qė tė nget njė kollė
Dhe kėrkon njė kokėrr mollė

-E moj duda manushaqe
Mollėt ti i ke nė faqe
Ndėrsa un' njė deg' mustaqe

-Mustaqedredhur pėr veshi
Merr njė pal' gėrshėr' dhe qethi
Dhe bėni fanellė leshi

-Jo moj jo, gushėfarfuri
Them t'i bėj shami pėr ty
T'i mbash mbi vetull dhe sy

BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-11-2016, 00:00   #125
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Postime: 5,670
Thanks: 467
Thanked 936 Times in 474 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 111
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Tekste tė kėngėve labe

Mė se ta hodha sevdanė - Tragjas, Vlorė

Mė se ta hodha sevdanė
Shaze vetulla me gramė

Vanė mėnd' e mia vanė
(pas cdo strofe)

Mė tė ecurin ngadalė
Shaze vetulla me gramė

Mė fustanet qė mban palė
Shaze vetulla me gramė

Mė flokėt qė hedh mėnjanė
Shaze vetulla me gramė

Mė gushėn qė ke tė bardhė
Shaze vetulla me gramė

BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur