Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Historia e Shqiptarėve

Historia e Shqiptarėve Historia kombėtare shqiptare dhe ajo botėrore ndėr shekuj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-05-2011, 11:58   #1
The Helper
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: May 2011
Posts: 11
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
The Helper do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Maqedonia shqiptare: Aleksandri i Madh ėshtė shqiptarAleksandri i Madh (nė greqisht: Μέγας Αλέξανδρος) gjithashtu i njohur si Aleksandri i III i Maqedonisė, ishte mbret i Maqedonasve dhe Grek i lashtė. Epoka e Aleksandrit pėrbėn gur themeli pėr mbretėrit qė vijuan dhe shėnon fundin e lashtėsisė klasike. Aleksandri i Madh ishte njė ndėr komandantėt mė tė suksesshėm tė tė gjitha kohėrave, ku nė moshėn 32 vjeēare kishte pushtuar pjesėn mė tė madhe tė botės sė atėherėshme (nė shek IV p.e.r). Aleksandri lindi nė Pela tė Maqedonisė nė vitin 356 p.e.r. Prindėrit e tij ishin mbreti i Maqedonisė Filipi II dhe nėna e tij princesha e Epirit, Olimpia. Pas vdekjes sė Filipit II, i biri u ngjit nė fron pėr tė vazhduar taditėn mbretėrore. Historia ka treguar se Filipi II, ishte njė komandant, diplomat dhe politikan shumė i zoti. Nė pėrgjithėsi ishte njeri korrekt por jo rrallė herė shfaqte shenja dhune dhe pasione tė egra. Aleksandri pėrfundoi bashkimin e tė gjithė qytet-shteteve greke tė kohės dhe pushtoi pjesėn mė tė madhe tė botės sė atėherėshme (Azisė sė Vogėl, Persisė, Egjiptit) duke arritur deri nė Indi.


Kjo eshte historia zyrtare e Aleksandrit te Madh. Por ndiqni videon ne vazhdim dhe le te mesojme dicka me shume per te.


http://www.youtube.com/watch?v=dFiNI...layer_embedded

Ketu mund te shkarkoni librin per te cilin behet fjale ne video.
The Helper nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-05-2011, 18:49   #2
HELEN OF TROY
Jeta vazhdon
 
Avatari i HELEN OF TROY
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: prane teje
Posts: 1,296
Thanks: 5
Thanked 10 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
HELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Maqedonia shqiptare: Aleksandri i Madh ėshtė shqiptar

Boll se late nam botohen libra pa fakte ....
e ema eshte vetem shqiptare....
kemi historine tone skemi nevoje per te vjedhur historine e te tjereve.....
__________________
Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...
HELEN OF TROY nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-05-2011, 21:08   #3
The Helper
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: May 2011
Posts: 11
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
The Helper do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Maqedonia shqiptare: Aleksandri i Madh ėshtė shqiptar

Je e sigurt qe e ke lexuar kete liber???
The Helper nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-05-2011, 22:29   #4
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,596
Thanks: 0
Thanked 24 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Maqedonia shqiptare: Aleksandri i Madh ėshtė shqiptar

Aleksandri i perket Maqedonis se atehershme qe nuk ishte as greke e as epiriote si mamaja e tije.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-05-2011, 22:38   #5
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 7,965
Thanks: 1,510
Thanked 1,384 Times in 525 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Maqedonia shqiptare: Aleksandri i Madh ėshtė shqiptar

une e kam lexue me nje gaztė se Aleksandri ishte Norvegjez ...edhe homo.. peder-mashkull ...
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-05-2011, 22:41   #6
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,596
Thanks: 0
Thanked 24 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Maqedonia shqiptare: Aleksandri i Madh ėshtė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga busavata Shiko postimin
une e kam lexue me nje gaztė se Aleksandri ishte Norvegjez ...
Ka qen gazet norvegjeze..!
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-05-2011, 11:29   #7
The Helper
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: May 2011
Posts: 11
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
The Helper do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Maqedonia shqiptare: Aleksandri i Madh ėshtė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga busavata Shiko postimin
une e kam lexue me nje gaztė se Aleksandri ishte Norvegjez ...edhe homo.. peder-mashkull ...

Po normal se pederastat norvegjez dun te justifikojn veten e tyre edhe i nxjerrin edhe te tjeret ashtu.
The Helper nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-05-2011, 19:30   #8
HELEN OF TROY
Jeta vazhdon
 
Avatari i HELEN OF TROY
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: prane teje
Posts: 1,296
Thanks: 5
Thanked 10 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
HELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyerHELEN OF TROY ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Maqedonia shqiptare: Aleksandri i Madh ėshtė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The Helper Shiko postimin
Je e sigurt qe e ke lexuar kete liber???
Nuk thashe qe e kam lexuar por cdo botim duhet te kete fakte
meqe e ke lexuar na sill faktet jo llafe se llafet sjane fakte ...qe ai eshte shqiptar....
__________________
Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...
HELEN OF TROY nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-05-2011, 20:35   #9
The Helper
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: May 2011
Posts: 11
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
The Helper do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Maqedonia shqiptare: Aleksandri i Madh ėshtė shqiptar

Po kush tha qe ky liber ska fakte???
Nuk e solla librin ketu per tju treguar se sa i zgjuar jam un, por pikerisht per ti dhene mundesin atyre shqiptareve qe vizitojne kete forum qe te pasurohen me me shume fakte.

Keshtu qe e nderuar helen nuk eshte se me intereson shume nese ti i beson ketij libri apo jo, nese ke deshir mund ta lexosh dhe un besoj se do gjesh fakte ne te. Gjithsesi nqs perton mund te shohesh videon per nje introduct te shkurter te librit.
Gjithe te mirat!!!
The Helper nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-05-2011, 22:42   #10
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 7,965
Thanks: 1,510
Thanked 1,384 Times in 525 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Maqedonia shqiptare: Aleksandri i Madh ėshtė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The Helper Shiko postimin
Po normal se pederastat norvegjez dun te justifikojn veten e tyre edhe i nxjerrin edhe te tjeret ashtu.
edhe Oliver Stone , ne filmin e tij "Alexander" e ka paraqit si homo
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-05-2011, 23:16   #11
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,596
Thanks: 0
Thanked 24 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Maqedonia shqiptare: Aleksandri i Madh ėshtė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga busavata Shiko postimin
edhe Oliver Stone , ne filmin e tij "Alexander" e ka paraqit si homo
hahaaaaaaaaaa,"edhe Oliver Stone eshte Norvegjez".

Homo nuk ka qen homo,edhe se si Akili.(qe ishte heroi dhe paraardhesi i tije) kishte nje shok te tije personal (patrokoli-efeistone)
Edhe se pederastia ishte kostum i kohes,ishte e pranuar dhe jo e denuar.
Megjithate Busave Aleksandri mbetet njeriu me i madh ne historin e njerezimit,te pakten si Mbret,ose me mire;eshte i vetmi njeri qe ju afrua perendise-ve,si i gjalle e si i vdekur.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-05-2011, 23:21   #12
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 7,965
Thanks: 1,510
Thanked 1,384 Times in 525 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Maqedonia shqiptare: Aleksandri i Madh ėshtė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
hahaaaaaaaaaa,"edhe Oliver Stone eshte Norvegjez".

Homo nuk ka qen homo,edhe se si Akili.(qe ishte heroi dhe paraardhesi i tije) kishte nje shok te tije personal (patrokoli-efeistone)
Edhe se pederastia ishte kostum i kohes,ishte e pranuar dhe jo e denuar.
Megjithate Busave Aleksandri mbetet njeriu me i madh ne historin e njerezimit,te pakten si Mbret,ose me mire;eshte i vetmi njeri qe ju afrua perendise-ve,si i gjalle e si i vdekur.
ashtu asht Serafim , se ishte Mbret , e ne ate kohė ishte e moralshme , peder edhe me mbyt baban e vet ....per mu bo Mbret ...
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-05-2011, 23:34   #13
The Helper
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: May 2011
Posts: 11
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
The Helper do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Maqedonia shqiptare: Aleksandri i Madh ėshtė shqiptar

I bot tgjith pederasta mer burr, mos leni nom mer tkeqen se kta jan histori qe nxirren nga kto "moderrnet" e sotem per me e bo gjo normale pederacllikun
The Helper nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-05-2011, 23:34   #14
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,596
Thanks: 0
Thanked 24 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Maqedonia shqiptare: Aleksandri i Madh ėshtė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga busavata Shiko postimin
ashtu asht Serafim , se ishte Mbret , e ne ate kohė ishte e moralshme , peder edhe me mbyt baban e vet ....per mu bo Mbret ...
Thon qe se ka vra vet Busave,"e ka vra néna e tije "shqiptarja" mbretin..."E kan zakon shqiptaret me vra burrin"..hahaaaa...
Megjithate Busave eshte nje personazh historik pozitiv,ose te pakten u mundua per nje bote me te mire..kishte nje ideal...Natyrisht edhe per interesin e tije personal;qe ishte te imitonte e tja kalonte Akilit per te qendruar ne histori...(Respektoi edhe te pushtuarit i trajtoi si te barabarte.)
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-05-2011, 12:03   #15
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 10,443
Thanks: 0
Thanked 14 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Maqedonia shqiptare: Aleksandri i Madh ėshtė shqiptar

Po pederastia ne greqi edhe ne maqedoni ishte nder aso kohe dhe mesa di une vazhdon te jete edhe sot..edhe leonidha me 300 trimereshat spartane po benin nje orgji ne gryken e termoBileve dhe kserksi,cuni i darit pesoi nje shock psikologjik kur pa ate skene te llahtarshme...kjo eshte e verteta e fitores se spartaneve..persianet nuk i preken me dore se kishin hall se felliqeshin.
Trojanet per shembull,ishin heteroseksuale dhe ata 50 mije greke qe ishin mbledhur nen muret e trojes iu luteshin dite e nate per 10 vjet me radhe qe keta mbrojtesit e keshtjelles ti shigjetonin ne prapanice por trojanet s'pranuan e s'pranuan te beheshin pjese e kesaj loje te felliqur...

ps.ne lidhje me te jemen e alexandrit ne baze te dokumentave historike,thuhet se ajo rridhte nga dera e berishajve...
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-05-2011, 18:03   #16
USA NR1
United State of Albania
 
Avatari i USA NR1
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: uhu sa larg
Posts: 1,890
Thanks: 73
Thanked 33 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
USA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Maqedonia shqiptare: Aleksandri i Madh ėshtė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The Helper Shiko postimin
Aleksandri i Madh (nė greqisht: Μέγας Αλέξανδρος) gjithashtu i njohur si Aleksandri i III i Maqedonisė, ishte mbret i Maqedonasve dhe Grek i lashtė. Epoka e Aleksandrit pėrbėn gur themeli pėr mbretėrit qė vijuan dhe shėnon fundin e lashtėsisė klasike. Aleksandri i Madh ishte njė ndėr komandantėt mė tė suksesshėm tė tė gjitha kohėrave, ku nė moshėn 32 vjeēare kishte pushtuar pjesėn mė tė madhe tė botės sė atėherėshme (nė shek IV p.e.r). Aleksandri lindi nė Pela tė Maqedonisė nė vitin 356 p.e.r. Prindėrit e tij ishin mbreti i Maqedonisė Filipi II dhe nėna e tij princesha e Epirit, Olimpia. Pas vdekjes sė Filipit II, i biri u ngjit nė fron pėr tė vazhduar taditėn mbretėrore. Historia ka treguar se Filipi II, ishte njė komandant, diplomat dhe politikan shumė i zoti. Nė pėrgjithėsi ishte njeri korrekt por jo rrallė herė shfaqte shenja dhune dhe pasione tė egra. Aleksandri pėrfundoi bashkimin e tė gjithė qytet-shteteve greke tė kohės dhe pushtoi pjesėn mė tė madhe tė botės sė atėherėshme (Azisė sė Vogėl, Persisė, Egjiptit) duke arritur deri nė Indi.


Kjo eshte historia zyrtare e Aleksandrit te Madh. Por ndiqni videon ne vazhdim dhe le te mesojme dicka me shume per te.

http://www.youtube.com/v/dFiNIXdB3hY
Ketu mund te shkarkoni librin per te cilin behet fjale ne video.
shumica mendojne se Maqedonasit kane prejardhje Shqiptare, kurse ne disa raste qe kam ndegjuar jane te verteta mendoj ne Maeqedonine e sotme

flm per temen..
USA NR1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2011, 14:45   #17
The Helper
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: May 2011
Posts: 11
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
The Helper do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Maqedonia shqiptare: Aleksandri i Madh ėshtė shqiptar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga USA NR1 Shiko postimin
shumica mendojne se Maqedonasit kane prejardhje Shqiptare, kurse ne disa raste qe kam ndegjuar jane te verteta mendoj ne Maeqedonine e sotme

flm per temen..
Kete teze mbeshtet dhe Sami Frasheri, duke futur ne kete familje edhe thrakasit dhe frigasit(trojanet)
The Helper nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2011, 17:28   #18
lupo_manaro
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: May 2011
Posts: 5
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
lupo_manaro ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Maqedonia shqiptare: Aleksandri i Madh ėshtė shqiptar

po sigurisht qe eshte shqiptar se edhe mikelaangelo nga tropoja eshte...
lupo_manaro nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2011, 23:06   #19
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,596
Thanks: 0
Thanked 24 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Maqedonia shqiptare: Aleksandri i Madh ėshtė shqiptar

Ishte nga ishte,por ne te vertet ishte ky:
"...Nuk kam mare asgje per vete,e asnje mund te thote qe kam fshehur thesare...Une ushqehem me te njejtin ushqim qe hani dhe ju...zgjohem perpara jush kur ju jeni duke fjetur te qete akoma...Kush nga ju mund te thote qe eshte munduar me shume per mua se une jam munduar per ate?.SHikoni,kush nga ju ka plage te zhvishet e ti tregoje,edhe une do tregoje te miat.Sepse nuk ka pjese te trupit tim,te pakten perpara,qe nuk ka shenja plagosje;nuk ka arme te shkurter o shtize e gjuajtur nga larg qe nuk me ka lene shenje.Po,jame plagosur nga shpata trup me trup.Jam pershuar nga shiqetat,jam goditur nga katapulta,jam gjuajtur nga gure e trungje,per ju,per madheshtin tuaj e per pasurin tuaj.Ju kam udhehequr fitimtar permes ēdo toke,ēdo lumi,male e fusha...e deri sa ju kam udhehequr asnjeri nga ju ka vdekur duke ja mbathur..."

Diskutim i bere perpara ushteris e gjeneralčve..te cilet nuk donin ta linin e te ktheheshin ne Maqedoni...
Pak mbreter o udheqeqes mund te bejne nje diskutim te tille;ti sfidosh me ane te shembullit.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2011, 23:16   #20
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 7,965
Thanks: 1,510
Thanked 1,384 Times in 525 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Maqedonia shqiptare: Aleksandri i Madh ėshtė shqiptar

e ka pas mesues Aristotelin , ( me duket )... ka than se asht djali i Zotit ...
ka than se ne qdo luftė hy se i kam 16 renda ushtri ...Trim ishte , ka pas shkue shum larg deri ne Indi ...
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur