Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Folklori Shqiptar

Folklori Shqiptar Gojėdhėnat, legjendat, kėngėt popullore, bejtet, kėngėt pėr heronjtė jane pasuri kombėtare qė shqiptarėt duhet t'i trashėgojnė nga brezi nė brez. Jepni kontributin tuaj tė ēmuar nė kėtė drejtim duke sjellė folklorin e krahinės suaj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-06-2012, 21:05   #261
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,577
Thanks: 3
Thanked 30 Times in 13 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Fotografi nga Folkori Shqiptar

saur..

kini pasur ne shtepi kostum ose kostume kombetare?
mir do ish te kishim te gjithe te tilla..

kushedi sa plackitje do jet bere mbas 90 -tes mbi muzeumet e galerit e fondet e etnografise tone..

gjynah..

thx feg per fotot qe sjell..
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2012, 21:04   #262
Socio
VIP
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 7,270
Thanks: 6,265
Thanked 4,808 Times in 1,967 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fotografi nga Folkori Shqiptar

Rryp (Kaish) shqiptar i shekullit 18, me mbishkrim 'ARNAUTEN' dhe punuar me motife dielli te trasheguara nga antikiteti. Gjetur ne Maqedoni

Source: http://ethnicjewels.ning.com/photo/m...t?context=user


Artefakt antik, i gjetur ne Maqedoni

Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-10-2014, 20:33   #263
Socio
VIP
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 7,270
Thanks: 6,265
Thanked 4,808 Times in 1,967 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fotografi nga Folkori Shqiptar

Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-01-2015, 02:34   #264
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Fotografi nga Folkori Shqiptar

Kostume popullore nga nje zone mirditore ne shekullin e 19-te.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-01-2015, 03:57   #265
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,758
Thanks: 3,009
Thanked 831 Times in 474 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Fotografi nga Folkori Shqiptar

Bukur.....
Kurt ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-01-2015, 07:57   #266
bizbal
Tolerance Ǿ Llumit!
 
Avatari i bizbal
 
Data e antarėsimit: Nov 2010
Posts: 210
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
bizbal i pazėvėndėsueshėmbizbal i pazėvėndėsueshėmbizbal i pazėvėndėsueshėmbizbal i pazėvėndėsueshėmbizbal i pazėvėndėsueshėmbizbal i pazėvėndėsueshėmbizbal i pazėvėndėsueshėmbizbal i pazėvėndėsueshėmbizbal i pazėvėndėsueshėmbizbal i pazėvėndėsueshėmbizbal i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fotografi nga Folkori Shqiptar

Detare Shqipetare me veshje popullore ne fillim te shekullit te kaluar(nga delcampe.net).
bizbal nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-01-2015, 12:40   #267
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Fotografi nga Folkori Shqiptar

Luftetare mirditorres...
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-01-2015, 13:01   #268
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fotografi nga Folkori Shqiptar

Dyshe folklorike nga trojet e Kosove....prizreni!
serb dhe albanac
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-01-2015, 06:24   #269
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fotografi nga Folkori Shqiptar

Luftetare gjate nje meshe si dhe rrobaqepes shkodrane te shekullit 19-te!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-03-2015, 23:04   #270
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 6,277
Thanks: 3,845
Thanked 1,894 Times in 812 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fotografi nga Folkori Shqiptar

PRILL 1980 - "PIANA DEGLI ALBANESI", SICILI, ITALI

Kostumi i burrit arbėresh, jeleku, ruan njė dekoracion tė rrallė, por njė motiv tė shpėrhapur shumė nė traditėn shqiptare: Rrufenė e Zeusit pellazgjik.

__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur