Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare > Figurat e shquara

Figurat e shquara Gjithēka mbi figurat e ndritura Kombėtarė Shqipėtare...

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-01-2012, 21:53   #41
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Dr Ibrahim Rugova 1944-2006

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Maqellarjot Shiko postimin

P.S E di ti se sa njerez mendojn se Thaci ka qene i futur ne UCK me ndihmen e Serbeve???

sa interesant Amerikanet po e perkrahin nji spiun te serbve Hahahjahahaha


Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
Zėvendėspresidenti Joseph Biden:
Hashim Thaēi ėshtė George Washingtoni i Kosovės
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-01-2012, 21:59   #42
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,026
Thanks: 1,705
Thanked 1,490 Times in 566 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dr Ibrahim Rugova 1944-2006

anė e mbanė kendon Kosova si Rugova nuk bon nona
kendojn Llapi e Gollaki sjhkive Ibra i doli haki
i perzuni edhe i ka shkatru
pamvarsin na ka pru
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-01-2012, 22:01   #43
trestenik
Heavy Metall
 
Avatari i trestenik
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 735
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
trestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Dr Ibrahim Rugova 1944-2006

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga llapi Shiko postimin
fal te koft me histori e me shoqni e me parti tina e krejt hahah
askush spo ti ndalon
historija e kosoves nuk mund te shkruhet pa dr rugoven e bill klintonin
__________________
po-jo-jo-po
trestenik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-01-2012, 22:06   #44
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 8,615
Thanks: 945
Thanked 1,559 Times in 813 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 115
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Dr Ibrahim Rugova 1944-2006

Thaēi injoron vlerat e luftės


Nė ditėn e nėntė tė grevės, veteranėt e Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės janė izoluar dhe po refuzojnė marrjen e ushqimit nė shenjė proteste ndaj institucioneve tė Kosovės pėr mosmiratimin e ligjit pėr vlerat e luftės. Por, mė e dhimbshmja e gjithė kėsaj ėshtė se deri mė tani asnjėri nga qeveritarėt nuk ka gjetur kohė pėr t’i vizituar ish-guerilėt e UĒK-sė.01 qershor 2011
Deputetėt e grupeve parlamentare tė taborit opozitar konsiderojnė se kryeministri Hashim Thaēi po tregohet injorues karshi vlerave tė luftės, i cili deri mė tani asnjėherė nuk ka vizituar nėn tendė veteranėt e UĒK-sė.

Kryetari i kėshillit grevist, Xhevdet Qeriqi, nuk ka koment pėr mosvizitėn e tė parit tė qeverisė. “Deri mė sot askush nga ekzekutivi nuk na ka vizituar, madje as kryeministri. Prandaj, nuk mund ta kuptojmė se pse po ndodh kjo, derisa ne jemi tė hapur pėr tė gjithė”, ka thėnė Qeriqi.

Shefi i grupit parlamentar tė LDK-sė, Ismet Beqiri, mendon se gjėja mė e paktė qė ka mundur ta bėjė kryeministri Thaēi do tė ishte vizita e tij nė tendėn ku po qėndrojnė tash e sa ditė veteranėt e luftės.

“Kjo indiferencė e Thaēit flet mė sė miri pėr injorancėn e tij karshi vlerave tė luftės “, ka thėnė Beqiri.

Sipas tij, mosaprovimi i ligjit pėr statusin dhe tė drejtat e dėshmorėve, invalidėve, veteranėve, pjesėtarėve tė UĒK-sė, viktimave civile dhe familjarėve tė tyre ėshtė njė tregues pėr qasjen joserioze tė qeverisė ndaj kėsaj ēėshtje qė ėshtė mjaft serioze dhe e ndjeshme. Ai ka rikujtuar se ėshtė obligim i Kuvendit qė tė nxjerrė sa mė parė Ligjin pėr vlerat e luftės.

Ngjashėm ėshtė shprehur edhe ish-komandanti i UĒK-sė, deputeti i Vetėvendosjes!, Rexhep Selimi, sipas tė cilit vlerat e luftės po injorohen nga institucionet shtetėrore.

“Kryeministri Thaēi duke mos i vizituar luftėtarėt e lirisė qė kanė hyrė nė grevėn e pėrshkallėzuar duke u futur edhe nė grevė urie, po tregon pėr injorancėn e tij ndaj tyre. Prandaj, me kėto veprime mendoj se po iu bėhet njė anashkalim dhe injorim kėrkesave tė tyre”, ka thėnė Selimi.

Ai ka rikujtuar se kėrkesat e veteranėve tė luftės janė tė drejta qė duhet realizuar sa mė parė qė tė jetė e mundur. “Aprovimi i ligjit ėshtė njė e drejtė elementare dhe domosdoshmėri”, ka thėnė Rexhep Selimi.

Edhe Ahmet Isufi i AAK-sė, i cili gjatė luftės nė Kosovė ka qenė komandant i UĒK-sė, ka vlerėsuar se veteranėve tė luftės po iu mohohet njė e drejtė elementare. “Realisht tė drejtat e tyre janė tė mohuara nė kėtė moment dhe nė kėtė drejtim po iu bėhet njė padrejtėsi. Jo vetėm qė ėshtė dashur tė vizitohen nga qeveritarėt, por duhet proceduar sa mė parė me nxjerrjen e ligjit”, ka thėnė Isufi.

Qeveria e Kosovės, ndėrkaq, arsyetohet se Ligji pėr tė drejtat dhe benificionet e kategorive tė dala nga lufta ėshtė dėrguar nė Kuvendin e Kosovės dhe pritet qė gjatė ditėve nė vijim tė vendoset pėr shqyrtim. (zėri)

Marre nga Ekonomisti.info http://www.ekonomisti.info/artikulli...erat-e-luftes/

Nje komentues fill mbas publikimit te keij aritkulli ka shkruajtur keshtu (nuk po e bie emrin e tij ketu)

02 Qer 2011 10:40

"po a tani pe dini se si THAQI u kyq ne UQK a?? po ai me arme ne dore me ndihmen e SHIK te shqipris dhe UDB te serbise hyri ne tv dhe u vetshpall si komandant i UQK pasi qe likvidoi konkurencen..se shpejti do te dalin ne shesh keto gjera dhe me se miri e dijne XHAVIT HALITI,KADRI VESELI e tani e kan kuptuar dallaveren edhe FATMIR LIMAJ E JAKUP KRANSIQI qe kan luftuar me zemer dhe qe kan merita shume me shume se kryeminsitri..i cili injoron luften sepse asnjeher ska qen ne front por nga restauranti drenica ne durres komandonte e ushtaret as qe dinin se kush eshte THAQI e tai e kuptojne te gjithe se kush eshte ai"

P.S Nje pyetje kam une: Cfar udheheqesi i Vertet nuk do te Vizitonte vetem per pak minuta shoket e tije te Luftes ne rrethana te tilla???
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2012, 03:09   #45
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Dr Ibrahim Rugova 1944-2006

Vaji i LDK-se per fotografine e nje "presidenti"

Xhevat Bislimi

Vertete jemi bere per te na "shkruar" ne shqiptareve kudo dhe veēmas neve te Kosoves... LDK-ja nuk mund ta kuptoje asesi se I. Rugova ishte kryetar i LDK-se dhe "president" i Kosoves ne kohen e Serbise (kolaboracionist) dhe ne kohen e UNMIK-ut! Asgje me shume. Ai asnjehere nuk e pati fatin te beheje "president" i Republikes se Kosoves, i shtetit te pavarur te Kosoves... Po edhe sikur te ishte "prtesident" pse duhet ta kishte fotografine ne zyrta e shtetit? Ē'kuptim ka kjo? Apo mendon LDK-ja se Kosova eshte akoma ne kohen e Serbi-UNMIK-ut? Kosova ka levizur pak perpara... Prandaj, nese duhet t'i mbahet fotografia nje figure historike dhe madhore ajo eshte e BACE ADEM JASHARIT, pastaj e Gjergj Kastriotit, Abdyl Frasherit, Hasan Prishtines, Bajram Currit, Ise Boletinit, Shote Galices, Ismail Qemalit, Enver Hoxhes, Adem Demaēit, Jusuf Gervalles, Kadri Zekes, Rexhep Males, Nuhi Berishes, Fehmi e Xheve Lladrovcit, Adrian Krasniqit... dhe e mbi dy mije deshmoreve e heronjve vetem te Luftes se fundit te ushtrive ēlirimtare... Por, dihet qe shtetet kane rregullat e tyre dhe ne zyrat e shtetit mbahet vetem nje fotografi, ajo e Kryetarit te shtetit... Fatin e pati te jete Atifetja e jo Rugova... Prandaj pajtohuni ju te LDK-se dhe emancipohuni e qyteterohuni pak... Lereni varrin ne varrin e tij! Mos ia beni si ky axhamiu, Naim Huruglica, i cili po mbaka ne zyren e shtetit fotografine e tij dhe plote mburrje po del edhe para mediave me ate foto pas shpine...!!
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2012, 03:17   #46
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Dr Ibrahim Rugova 1944-2006

Po si more njerz
ket coftin qe sa ishte gjall ishte nji nieri i milloshit
po e leni ne ket nenforum

ndersa nierin i cili qe nga fminija luftoi kundrej serbit dhe e arriti edhe qlirimin
edhe e krijoi shtetin e dyt shqiptar
edhe e udheheq tani gjysmen e popullit shqiptar
sipas juve nuk e ka vendin ketu

por eshte fat i mier qe vetem sipas juve eshte kjo
edje eshte fat i mier qe skini tjeter mundesi perpos ketu te cenzuroni postime te perjashtoni antar
qe nuk shkruejn si juve jau do zemra

kthene temen ne ket nenforum per KRYEĒLIRIMTARIN e Kosoves
ose largone edhe ket tem per ket coftin se e ka mbush er ket nenforum
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2012, 06:00   #47
fegi
V.I.P
 
Avatari i fegi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 363
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
fegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Dr Ibrahim Rugova 1944-2006

http://www.youtube.com/watch?v=1LAYy..._order&list=UL
fegi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2012, 06:01   #48
fegi
V.I.P
 
Avatari i fegi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 363
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
fegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Dr Ibrahim Rugova 1944-2006

http://www.youtube.com/watch?v=sbD3H..._order&list=UL
fegi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2012, 06:02   #49
fegi
V.I.P
 
Avatari i fegi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 363
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
fegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Dr Ibrahim Rugova 1944-2006

http://www.youtube.com/watch?v=BWF01..._order&list=UL
fegi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2012, 06:03   #50
fegi
V.I.P
 
Avatari i fegi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 363
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
fegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Dr Ibrahim Rugova 1944-2006

http://www.youtube.com/watch?v=4IPKI..._order&list=UL
fegi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2012, 11:23   #51
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Dr Ibrahim Rugova 1944-2006

http://www.youtube.com/watch?v=cHxqmbVsWyw
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2012, 11:24   #52
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Dr Ibrahim Rugova 1944-2006

http://www.youtube.com/watch?v=_NBZB...eature=related
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2012, 11:31   #53
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Dr Ibrahim Rugova 1944-2006

http://www.youtube.com/watch?v=npVrv...eature=related
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2012, 11:32   #54
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Dr Ibrahim Rugova 1944-2006

http://www.youtube.com/watch?v=KOa3Z...eature=related
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2012, 13:46   #55
fegi
V.I.P
 
Avatari i fegi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 363
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
fegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Dr Ibrahim Rugova 1944-2006

http://www.youtube.com/watch?v=HHApI..._order&list=UL
fegi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2012, 13:48   #56
fegi
V.I.P
 
Avatari i fegi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 363
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
fegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Dr Ibrahim Rugova 1944-2006

http://www.youtube.com/watch?v=X_Utc..._order&list=UL
fegi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2012, 15:27   #57
trestenik
Heavy Metall
 
Avatari i trestenik
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 735
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
trestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Dr Ibrahim Rugova 1944-2006

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga fegi Shiko postimin
te lumt fegi se qenka kenge shum e bukur
__________________
po-jo-jo-po
trestenik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2012, 15:28   #58
trestenik
Heavy Metall
 
Avatari i trestenik
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 735
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
trestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Dr Ibrahim Rugova 1944-2006

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
Adnan Prostitutka!!!
__________________
po-jo-jo-po
trestenik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2012, 16:36   #59
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Dr Ibrahim Rugova 1944-2006

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga trestenik Shiko postimin
te lumt fegi se qenka kenge shum e bukur
kenga po e bukur po ky bylbyli kengetari edhe me i bukur
a njef ti mier agimin
ati i shkoike ktynehere zeri neper ambasada te shkieve ne gjermani edhe ma mier se sot ne kajk
e more agim po mier te njofin shqiptaret ty
sidomos mergata e jon qe ka ik nga shkau
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-02-2012, 16:41   #60
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Dr Ibrahim Rugova 1944-2006

Agim Gashi

Agim Gashi, rapsod dhe kėngėtar, ish i burgosur politik, lindi mė 27.07.1954 nė fshatin Okllap, afėr Janjevės.

Ka kryer shkollėn normale nė Prishtinė, e njėherit ka shkollur zėrin te prof Terpkovi i Shkupit. Kėngėtar i RTP-sė ishte qė nga viti 1973.

Ėshtė njohės i mirė i forklorit burimor shqiptar, dhe ishte bashkėpuntor i jashtėm i institutit Albanologjik nė Prishtinė. Njėherit ishte nder aktivistėt e zellshėm tė pajtimit tė gjaqeve.

Pėr aktivitetet e tija dhe pėr kėngėn qė e kėndonte me plot guxim, ishte i ndjekur dhe i denuar politikisht. Nė burg ishte qė nga viti 1985-89, pėr t“u izoluar mė vonė. U detyrua ta lėshoj atdheun sepse shpesh pervec torturave e detyronin edhe t“i hajė kasetat e tija.

Jeton si i merguar nė njė banesė tė harruar diku nė Gjermani. Nuk mund tė kthehet nė atdhe pėr shkak tė shtėpisė sė djegur.

Vepron e shkruan nė vetmi.

http://www.rapsodet.com/Agim%20Gashi/Agim%20Gashi.htm


HAHAHAHAHA
i paska hanger kasetat merre me mend qfar rrene
edhe nuk paska ku meu kthye se ja kan kall shpin

a nuk tregon se ky nuk ka lan vend te kthehet ne Kosoven e Lire jo
me ja dhan krejt gjermanin ky nuk guxon meu kthye ne vendlindje

kesi njerzish pra e perkrahun e i kendoin coftakut
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur