Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombi Shqiptar > Historia e Shqiptarėve > Mitologji

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 31-05-2014, 22:12   #21
land
.
 
Avatari i land
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Postime: 4,479
Thanks: 0
Thanked 10 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
land ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Leonidha dhe 300 Spartanet

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
serb= serv turqisht sllav
drague, ju fute dhe ti etimologjis

e kisha harruar kete teme, tani shoh qe paskam postuar.
land nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2014, 06:34   #22
fegi
V.I.P
 
Avatari i fegi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 363
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
fegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Leonidha dhe 300 Spartanet

Studjusi i shquar gjerman Hans Krahe te vepra "Iliret dhe Indogjermanizmi i Evropes", 1949, shkruan "Pa qene vete te afte qe te themelojne shtete te medha e te qendrushme, duke se ka nje veti e ilireve qe te ndihmonin popujte e tjere si nje force shtytese perpara e lart,qe vete ata te beheshin mjet per te perterire e forcuar gjakun nordik,e me kete menyre ketyre popujve te nje afrije me ta u falnin persosmeri e fuqi.
Pa Iliret as Roma nuk do te kishte e ase Romak, ase Sparte e Spartane?
fegi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2016, 19:35   #23
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Postime: 5,295
Thanks: 981
Thanked 703 Times in 310 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Leonidha dhe 300 Spartanet

__________________
Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur