Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombi Shqiptar > Folklori Shqiptar

Folklori Shqiptar Gojėdhėnat, legjendat, kėngėt popullore, bejtet, kėngėt pėr heronjtė jane pasuri kombėtare qė shqiptarėt duhet t'i trashėgojnė nga brezi nė brez. Jepni kontributin tuaj tė ēmuar nė kėtė drejtim duke sjellė folklorin e krahinės suaj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 30-06-2016, 13:18   #201
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 5,779
Thanks: 2,146
Thanked 1,244 Times in 555 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Kostume tradicionale shqiptare .Veshja tradicionale shqiptare e Ēamėrisė vitet 1930

"Grua me stoli nė njė mjedis tė pėrditshėm"

Credit: National Geographic/Maynard Owen Williams
__________________
Mandi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mandi pėlqehet nga
i vjetėr 12-08-2016, 18:18   #202
Tj Tweedle
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2015
Posts: 820
Thanks: 71
Thanked 85 Times in 61 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Tj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėmTj Tweedle i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Re: Kostume tradicionale shqiptare .Shota, the traditional dance of #Albania reflect the great #folk heritage of Albanians. #Europe #Traditions

E mare nga ketu
__________________
.. they're all one girl to me
Tj Tweedle nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-08-2016, 20:43   #203
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 5,779
Thanks: 2,146
Thanked 1,244 Times in 555 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Kostume tradicionale shqiptare .

DJEM SHKODRANĖ
Foto e Marubit, (rreth 1884)
_______
Nga koleksioni i arkeologut, Sir Arthur John Evans

__________________
Mandi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mandi pėlqehet nga
i vjetėr 19-09-2016, 14:43   #204
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 5,779
Thanks: 2,146
Thanked 1,244 Times in 555 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Kostume tradicionale shqiptare .

Gra dhe fėmijė nė kostume tradicionale shqiptare nė Kaēanik, Kosovė, 1925.

Women and children in traditional Albanian costumes in Kacanik, Kosova, 1925.

__________________
Mandi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mandi pėlqehet nga
i vjetėr 26-09-2016, 15:17   #205
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 5,779
Thanks: 2,146
Thanked 1,244 Times in 555 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Kostume tradicionale shqiptare .James Belushi dhe Stan Dragoti (prodhues filmash Hollywood) dalė nė vitin 1985 me veshje tradicionale shqiptare te zones se jugut ! Publikuar nė gazetėn Iliria! Sten Dragoti eshte vleresuar nga Shqiperia me titullin e larte Nder i Kombit. Sten Dragoti eshte autor i himnit te New York-ut., New York, New York qe riktheu vemendjen ndaj metropolit te vjeter. Sten Dragoti, eshte i biri i Asllan Dragotit, veprimtarit te shquar te Vatres , mbeshtetesit te Fan Nolit. Ne kohen e luftes se Kosoves, Sten Dragoti ishte nje nga intelektualet shqiptaro-amerikane me aktiv ne mbrojtjen e te drejtave te kombit te vet. Sten Dragoti eshte me origjine nga Dragoti i Tepelenes. Rrenojat e shtepise se tij stergjyshore jane ende ne fshat.
__________________
Mandi ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mandi pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur