Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombi Shqiptar > Historia e Shqiptarėve > Taxonomy

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-11-2014, 14:55   #41
Loreal
V.I.P
 
Avatari i Loreal
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 5,485
Thanks: 516
Thanked 520 Times in 214 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Loreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Postoni fytyra qe ju i konsideroni Shqiptare.

Dmth vetem si ato ne foto qe paska sjellur Gon jane puro shqiptar ,ulu thirsty dhe ju tjeret 1 ne ditar
Loreal nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2014, 14:57   #42
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Postime: 6,208
Thanks: 570
Thanked 459 Times in 178 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 71
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Postoni fytyra qe ju i konsideroni Shqiptare.

Keshtu te terheq verejtjen nje puro shqiptar

__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2014, 14:59   #43
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Postime: 11,969
Thanks: 1,370
Thanked 3,883 Times in 1,243 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 116
Beaute ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Postoni fytyra qe ju i konsideroni Shqiptare.

Un....ka edhe te tjere padyshim por un jam ēik me shum.
__________________
Burrat Udhėheqin Botėn, Ndėrsa Gratė Udhėheqin Burrat.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2014, 15:34   #44
Skerdilaidas
V.I.P
 
Avatari i Skerdilaidas
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Drenic
Postime: 1,094
Thanks: 10
Thanked 37 Times in 23 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Skerdilaidas ka njė atmosferė spektakolareSkerdilaidas ka njė atmosferė spektakolareSkerdilaidas ka njė atmosferė spektakolare
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Postoni fytyra qe ju i konsideroni Shqiptare.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
ore ju grupi i ADN-se pse nuk postoni fotot tuaja, ju siguroj qe as une as photoshop nuk do nderhyjme fare.
"Na te ADNs" tan kem pa fotot e njani tjetrit, dhe i kem postu ne forum internacional per klasifikim, kshtu qe mos ke gajle se Shqiptar dukem, plus na qe kem ba testin e ADNs kem ni perparsi se dhe ajo e konfirmon kte


Merrne pak ma seriozisht. Nuk ka nevoj me mi ba troll gjdo teme.
Skerdilaidas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2014, 15:36   #45
The Illyrian Warrior
( )( ) Bootyism
 
Avatari i The Illyrian Warrior
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Mitrovicė, Dardania
Postime: 103
Thanks: 14
Thanked 34 Times in 9 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
The Illyrian Warrior ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Postoni fytyra qe ju i konsideroni Shqiptare.

Shume ftyre tipike Dinarike shqiptare.

The Illyrian Warrior nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2014, 15:37   #46
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Postime: 7,269
Thanks: 3,542
Thanked 1,577 Times in 833 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 144
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Postoni fytyra qe ju i konsideroni Shqiptare.

What's dinarike?
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2014, 15:39   #47
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Postime: 20,636
Thanks: 1,553
Thanked 1,466 Times in 1,064 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Postoni fytyra qe ju i konsideroni Shqiptare.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
What's dinarike?
malet perendimore te ballkanit

njerezit qe kane jetuar dhe perzier aty
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2014, 15:42   #48
The Illyrian Warrior
( )( ) Bootyism
 
Avatari i The Illyrian Warrior
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Mitrovicė, Dardania
Postime: 103
Thanks: 14
Thanked 34 Times in 9 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
The Illyrian Warrior ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Postoni fytyra qe ju i konsideroni Shqiptare.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
What's dinarike?
Lol, e kom dite qe dikush pa vete s'ko me lane.

Citim:
Dinaric race, Adriatic race or Epirotic race are terms historically used to describe the perceived predominant phenotype of the contemporary ethnic groups of Southeastern Europe (a sub-type of Caucasoid race), by physical anthropologists in the early to mid 20th century.
Perkthimi:
Citim:
Raca dinarike, race Adriatike apo raca Epirote janė terma tė pėrdorura historikisht pėr tė pėrshkruar fenotipin e perceptuar dominues tė grupeve bashkėkohore etnike tė Europės Juglindore (nėn-lloj i racės Kaukaziane/Europiane) nga antropologėt fizike nė fillim deri nė mes tė shekullit tė 20-tė.
The Illyrian Warrior nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2014, 15:47   #49
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Postime: 7,269
Thanks: 3,542
Thanked 1,577 Times in 833 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 144
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Postoni fytyra qe ju i konsideroni Shqiptare.

Flm ishe mjaft I qarte,,,, ne Fakt ne fillim nuk e lexova mire mendova qe thoje
"Fytyre tipike dinakerie shqiptare" lol
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2014, 16:00   #50
Skerdilaidas
V.I.P
 
Avatari i Skerdilaidas
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Drenic
Postime: 1,094
Thanks: 10
Thanked 37 Times in 23 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Skerdilaidas ka njė atmosferė spektakolareSkerdilaidas ka njė atmosferė spektakolareSkerdilaidas ka njė atmosferė spektakolare
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Postoni fytyra qe ju i konsideroni Shqiptare.

Illyrian, s'kisha me than qe ajo ftyr u shum tipike ne Dinarided Shqiptar, Pontid/Dinarid kisha me than. Do i qes do foto une ma von.
Skerdilaidas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2014, 16:14   #51
The Illyrian Warrior
( )( ) Bootyism
 
Avatari i The Illyrian Warrior
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Mitrovicė, Dardania
Postime: 103
Thanks: 14
Thanked 34 Times in 9 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
The Illyrian Warrior ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Postoni fytyra qe ju i konsideroni Shqiptare.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Skerdilaidas Shiko postimin
Illyrian, s'kisha me than qe ajo ftyr u shum tipike ne Dinarided Shqiptar, Pontid/Dinarid kisha me than. Do i qes do foto une ma von.
Do i mirepres shembujt nga ti, ma vone do i postoj edhe une disa foto tjera ne lidhje me kete fenotipe ne menyre qe ti krahasojme se cila mund te quhet ftyre ma tipike Dinaro-Shqiptare.
The Illyrian Warrior nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2014, 16:15   #52
busavata
...
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Postime: 7,688
Thanks: 672
Thanked 837 Times in 316 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 74
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Postoni fytyra qe ju i konsideroni Shqiptare.Vilson Xhoni
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2014, 16:17   #53
The Illyrian Warrior
( )( ) Bootyism
 
Avatari i The Illyrian Warrior
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Mitrovicė, Dardania
Postime: 103
Thanks: 14
Thanked 34 Times in 9 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
The Illyrian Warrior ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Postoni fytyra qe ju i konsideroni Shqiptare.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Flm ishe mjaft I qarte,,,, ne Fakt ne fillim nuk e lexova mire mendova qe thoje
"Fytyre tipike dinakerie shqiptare" lol
Se besoj qe e ka ftyren per tu qujt dinak apo e ka, si mendon ti?
The Illyrian Warrior nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2014, 16:20   #54
Clive Owen
Undisputed
 
Avatari i Clive Owen
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Postime: 12,320
Thanks: 1
Thanked 1,236 Times in 621 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Clive Owen ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Postoni fytyra qe ju i konsideroni Shqiptare.

Per mu ftyr shqiptari eshte ai qe e ka dhene jeten per liri te vendeve tona, ai qe e ka kap pushken dhe nuk ju ka frikesu armikut, ai qe kur behet lufte, paraqitet vullnetare nje nder te part, e jo qe shet pordha permes internetit per patriotizem.

Shpresoj qe te vjen dita e luftes ndaj shkaut, bash kisha pas qejf me dit se sa jeni ne gjendje ta leni vendin e huaj per te ardhur ketu. Apo do vazhdoni ne forume te shkruani e trimat duke dhene jeten ne betej.

Ftyre shqiptari per mu eshte pikerishte trimi sy pa tremburi, njeriu qe e urren shkaun me shpirt, qe nuk e do as te gjalle e as egzistencen e tyre. Ai qe nuk e flet gjuhen e tyre dhe nuk bene tregti me ta, etj etj.

Kaq per kete teme.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Clive Owen nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2014, 16:22   #55
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Postime: 7,269
Thanks: 3,542
Thanked 1,577 Times in 833 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 144
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Postoni fytyra qe ju i konsideroni Shqiptare.

bashkangjitje 14763,,,,, well he is Hot
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2014, 16:25   #56
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Tiranė
Postime: 3,470
Thanks: 92
Thanked 124 Times in 96 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Edvin83 ėshtė njė i shkėlqyerEdvin83 ėshtė njė i shkėlqyerEdvin83 ėshtė njė i shkėlqyerEdvin83 ėshtė njė i shkėlqyerEdvin83 ėshtė njė i shkėlqyerEdvin83 ėshtė njė i shkėlqyerEdvin83 ėshtė njė i shkėlqyerEdvin83 ėshtė njė i shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Postoni fytyra qe ju i konsideroni Shqiptare.

Fytyra ime ėshtė shumė shqiptare
Shqiptarėt kanė tipare tė ndryshme, ke nga bjonda me sy blu, nė bruna me flokė tė zeza e sy tė zinj. Prandaj nuk ėshtė se kemi njė fytyrė tipike. Megjithatė, mbizotėrojnė flokėt ngjyrė kafe e sytė ngjyrė kafe.
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2014, 16:29   #57
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Postime: 3,338
Thanks: 181
Thanked 199 Times in 84 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Postoni fytyra qe ju i konsideroni Shqiptare.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Fytyra ime ėshtė shumė shqiptare
Shqiptarėt kanė tipare tė ndryshme, ke nga bjonda me sy blu, nė bruna me flokė tė zeza e sy tė zinj. Prandaj nuk ėshtė se kemi njė fytyrė tipike. Megjithatė, mbizotėrojnė flokėt ngjyrė kafe e sytė ngjyrė kafe.
ti nuk e ke idene se cfare sevapi ke bo, ua cfare lehtesimi une jam si ato te fundit flok kaf sy kaf
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2014, 16:31   #58
Clive Owen
Undisputed
 
Avatari i Clive Owen
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Postime: 12,320
Thanks: 1
Thanked 1,236 Times in 621 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 151
Clive Owen ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Postoni fytyra qe ju i konsideroni Shqiptare.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
ti nuk e ke idene se cfare sevapi ke bo, ua cfare lehtesimi une jam si ato te fundit flok kaf sy kaf
Mos e ke dert, te njejt jemi une dhe ti, le te del dikush qe ka koqe, le te thote ty qe nuk je shqiptare, amo para sysh, se me internet njerzit edhe Bruce Lee-n e kan rrahur.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
Clive Owen nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2014, 16:36   #59
yllbardh
R.I.P
 
Avatari i yllbardh
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: as vetė se di.... :)
Postime: 964
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 10
yllbardh ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Postoni fytyra qe ju i konsideroni Shqiptare.

Ja njė hartė qė paraqet shtrirjen e dinarikėve nė territorin e evropės. Njė gjė duhet cekur se kategorizimi "dinarik" ėshtė njė termė jashtė pėrdorimit qė nga fillimi i shekullit tė kaluar pėrveē pėrdorimit tė vazhdueshėm brenda disa qarqeve tė caktuar.

__________________
Shqiptari qė derdhė gjak shqiptari nuk meriton tė quhet shqiptarė
yllbardh nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-11-2014, 16:37   #60
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Postime: 7,269
Thanks: 3,542
Thanked 1,577 Times in 833 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 144
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Postoni fytyra qe ju i konsideroni Shqiptare.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The Illyrian Warrior Shiko postimin
Se besoj qe e ka ftyren per tu qujt dinak apo e ka, si mendon ti?
I cik e ka ne Fakt kur te shef drejt ne sy,,,, se kshu profil ne regull eshte
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Tags
fytyrat tipike shqiptare

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur