Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Historia e Shqiptarėve > Taxonomy

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-05-2015, 16:03   #1
rrėqebull
Shqiptar
 
Avatari i rrėqebull
 
Data e antarėsimit: Oct 2011
Posts: 846
Thanks: 18
Thanked 62 Times in 56 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
rrėqebull ka njė atmosferė spektakolarerrėqebull ka njė atmosferė spektakolarerrėqebull ka njė atmosferė spektakolare
Bojaxhinjtė: ekzotikė

Citim:
Respekt pėr Gonxhe Bojaxhiun.
Respekt pėr faktin qė shkoi atje ku e thėrriste ADN-ja e saj, nė vendin e origjinės sė paraardhėsve tė saj, nė Indi.
Respekt pėr ēdo njeri qė i kthehet dhe i pėrkushtohet rrėnjėve tė veta.

Ne e respektojmė, por ne nuk kemi pse tė mburremi me dikė qė nuk i pėrket racės sonė shqiptare dhe qė zgjodhi t'i pėrkushtohej racės sė saj, nė Kalkutė.

Tė "mburresh" me Gonxhe Bojaxhiun ėshtė njėsoj si tė "mburresh" me Rita Orėn apo me Sabri Fejzullahun.

{Ai qė vėrtet meriton tė kujtohet ėshtė i jati i saj, Nikollė Bojaxhiu, i cili ndėrtoi teatrin e parė nė Shkup si dhe njė pjesė tė linjės hekurudhore qė e ndėrlidhte Shqipėrinė Lindore me Shqipėrinė Veriore. Disa kanė nxjerrė zėra se mund tė ketė qenė arumun. Fotografitė, pėr aq sa vlejnė me cilėsinė e dobėt qė kanė, e tregojnė qartė se gjithsesi, nuk ka qenė racialisht shqiptar (ngjan si Gandi kur ka qenė i ri), siē shihet sidomos tek vajza e madhe dhe djali i tij qė ngjan si nepalas. Por gjithsesi respekt pėr veprimtarinė e tij.}


Dhe pėr mė tepėr, tė mburresh me priftėrinj e murgesha abrahamikė thjesht pėr faktin se janė priftėrinj e murgesha abrahamikė, ėshtė shenjė papjekurie.

Ne nuk krenohemi me Gjergj Fishtėn se ishte prift, por se pothuajse gjithēka qė ka bėrė e qė ka shkruar e ka bėrė dhe e ka shkruar pėr Shqiptarinė. Se nė tė vėrtetė, Gjergj Fishta ka qenė Shqiptar edhe pėr nga feja! Kurse Gonxhe Bojaxhiu nuk ka qenė e tillė as nga feja as nga raca (se kombėsia pėrfshin edhe racėn, jo thjesht kulturėn).
rrėqebull nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2015, 16:15   #2
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,617
Thanks: 9,864
Thanked 5,432 Times in 3,647 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Nuk e di cfare te shkruaje per neobolshevismin ose etnomasontokloqizmin!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2015, 16:22   #3
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,617
Thanks: 9,864
Thanked 5,432 Times in 3,647 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Cool Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Me kujtohet nje langaraq profesor veshderr nga Britania e Madhe qe e akuzonte per sadiste.
Mbase ai ka te drejte.....
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2015, 16:29   #4
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,617
Thanks: 9,864
Thanked 5,432 Times in 3,647 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Tipiku i pare, gen i prishur deutsch...
Habitem perse nuk e vrasin.
PS: ka dhe me tej
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2015, 16:38   #5
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimark
Posts: 8,485
Thanks: 6,442
Thanked 3,386 Times in 1,506 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Citim:
Citim:
Respekt pėr Gonxhe Bojaxhiun.
Respekt pėr faktin qė shkoi atje ku e thėrriste ADN-ja e saj, nė vendin e origjinės sė paraardhėsve tė saj, nė Indi.
Respekt pėr ēdo njeri qė i kthehet dhe i pėrkushtohet rrėnjėve tė veta.

Ne e respektojmė, por ne nuk kemi pse tė mburremi me dikė qė nuk i pėrket racės sonė shqiptare dhe qė zgjodhi t'i pėrkushtohej racės sė saj, nė Kalkutė.

Tė "mburresh" me Gonxhe Bojaxhiun ėshtė njėsoj si tė "mburresh" me Rita Orėn apo me Sabri Fejzullahun.

{Ai qė vėrtet meriton tė kujtohet ėshtė i jati i saj, Nikollė Bojaxhiu, i cili ndėrtoi teatrin e parė nė Shkup si dhe njė pjesė tė linjės hekurudhore qė e ndėrlidhte Shqipėrinė Lindore me Shqipėrinė Veriore. Disa kanė nxjerrė zėra se mund tė ketė qenė arumun. Fotografitė, pėr aq sa vlejnė me cilėsinė e dobėt qė kanė, e tregojnė qartė se gjithsesi, nuk ka qenė racialisht shqiptar (ngjan si Gandi kur ka qenė i ri), siē shihet sidomos tek vajza e madhe dhe djali i tij qė ngjan si nepalas. Por gjithsesi respekt pėr veprimtarinė e tij.}


Dhe pėr mė tepėr, tė mburresh me priftėrinj e murgesha abrahamikė thjesht pėr faktin se janė priftėrinj e murgesha abrahamikė, ėshtė shenjė papjekurie.

Ne nuk krenohemi me Gjergj Fishtėn se ishte prift, por se pothuajse gjithēka qė ka bėrė e qė ka shkruar e ka bėrė dhe e ka shkruar pėr Shqiptarinė. Se nė tė vėrtetė, Gjergj Fishta ka qenė Shqiptar edhe pėr nga feja! Kurse Gonxhe Bojaxhiu nuk ka qenė e tillė as nga feja as nga raca (se kombėsia pėrfshin edhe racėn, jo thjesht kulturėn).

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rrėqebull Shiko postimin
Rreqėbull, tė jetė ky shkrim yti autorial, sepse askund nuk qenka i botuar!
__________________
Virtyti i bėn tė dashur njerėzit e mėdhenj;njerėzit e zakonshėm, dėfrimi dhe zbavitja;tė kėqinjtė vagabondazhi dhe delikti. S. Frashėri
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2015, 16:38   #6
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 6,236
Thanks: 35
Thanked 269 Times in 154 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
ZET ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Ju edhe molles do t'i vini qime.
Cfare mund te shkruash ne tema te tilla me spekullime absurde dhe pa baze?
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2015, 16:50   #7
BARAT
tăl'ithu kyOO'mI
 
Avatari i BARAT
 
Data e antarėsimit: Nov 2012
Vendndodhja: Himarjot jet' e jet', Zot mbi male Hyll mbi det
Posts: 616
Thanks: 189
Thanked 100 Times in 56 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
BARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyerBARAT ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Po e kemi diskutuar me qindra here kete teme, kerko ne forum dhe meso me shume rreth saj o raqebull.
BARAT nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2015, 16:51   #8
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,617
Thanks: 9,864
Thanked 5,432 Times in 3,647 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Une skam pare te q....sh nonen e vet!
Pastaj perse komshijat dominojne....
rraca dardalesh
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2015, 16:57   #9
rrėqebull
Shqiptar
 
Avatari i rrėqebull
 
Data e antarėsimit: Oct 2011
Posts: 846
Thanks: 18
Thanked 62 Times in 56 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
rrėqebull ka njė atmosferė spektakolarerrėqebull ka njė atmosferė spektakolarerrėqebull ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Nuk e di cfare te shkruaje per neobolshevismin ose etnomasontokloqizmin!
Kjo ka pėrpikėrisht lidhje me neobolshevizmin, pjesė e planit tė sė cilit pėr tė zhdukur kombet ėshtė ai i pėrkufizimit tė kombėsisė si "thjesht dhe vetėm kulturė". Besoj se e ke parasysh gjithė valishtėn me llum botėkuptimor trushpėlarės qė Lügenpresse-ja derdh mbi kombin gjerman duke i quajtur ardhacakėt kolonizues afroaziatikė si "gjermanėt e rinj".

Apo merr rastin e Suedisė:Apo rastin e "mister Irlanda e Veriut" [ky nė tė djathtė]:Pra, e shikon edhe vet se ēfarė duan tė pėrmbushin globalistėt nėpėrmjet fshirjes sė ndėrgjegjes racore tė kombeve dhe rrafshimin e kuptimit tė kombėsisė si "thjesht kulturė": zhdukjen e kombeve evropiane. Nėnteksti ėshtė se <majfton tė vishesh [ta zėmė] si sved e tė flasėsh svedisht pėr tė qenė i tillė, edhe nėse prejardhja jote racore ėshtė afroaziatike>. Ky censurim dhe shpėrfytyrim botėkuptimor i shėrben zėvendėsimit tė kombeve vėndase.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Me kujtohet nje langaraq profesor veshderr nga Britania e Madhe qe e akuzonte per sadiste.
Mbase ai ka te drejte.....
Sherret midis sekteve abrahamike me gjithė dogmat e tyre kundrakombėtare shkretinore nuk na pėrkasin.
Gonxhe Bojaxhiun nuk e shajnė si "shqiptare", por e shajnė si tė krahut abrahamik tė kundėrt me tė tyrin.

Sulmi ndaj Gonxhe Bojaxhiut nuk ėshtė si sulmi kundra Kastriotit.
Tė bėhet njėjtėsim midis tyre do tė thotė tė jihet nė njė gjėndje tė rėndė turbullimi botėkuptimor dhe papjekurie mendimore.
rrėqebull nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2015, 16:59   #10
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,617
Thanks: 9,864
Thanked 5,432 Times in 3,647 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga rrėqebull Shiko postimin
Kjo ka pėrpikėrisht lidhje me neobolshevizmin, pjesė e planit tė sė cilit pėr tė zhdukur kombet ėshtė ai i pėrkufizimit tė kombėsisė si "thjesht dhe vetėm kulturė". Besoj se e ke parasysh gjithė valishtėn me llum botėkuptimor trushpėlarės qė Lügenpresse-ja derdh mbi kombin gjerman duke i quajtur ardhacakėt kolonizues afroaziatikė si "gjermanėt e rinj".

Apo merr rastin e Suedisė:Apo rastin e "mister Irlanda e Veriut" [ky nė tė djathtė]:Pra, e shikon edhe vet se ēfarė duan tė pėrmbushin globalistėt nėpėrmjet fshirjes sė ndėrgjegjes racore tė kombeve dhe rrafshimin e kuptimit tė kombėsisė si "thjesht kulturė": zhdukjen e kombeve evropiane. Nėnteksti ėshtė se <majfton tė vishesh [ta zėmė] si sved e tė flasėsh svedisht pėr tė qenė i tillė, edhe nėse ADN-ja jote ėshtė afroaziatike>. Ky censurim dhe shpėrfytyrim botėkuptimor i shėrben zėvendėsimit tė kombeve vėndase.


Sherret midis sekteve abrahamike me gjithė dogmat e tyre kundrakombėtare shkretinore nuk na pėrkasin.
Gonxhe Bojaxhiun nuk e shajnė si "shqiptare", por e shajnė si tė krahut abrahamik tė kundėrt me tė tyrin.

Sulmi ndaj Gonxhe Bojaxhiut nuk ėshtė si sulmi kundra Kastriotit.
Tė bėhet njėjtėsim midis tyre do tė thotė tė jihet nė njė gjėndje tė rėndė turbullimi botėkuptimor dhe papjekurie mendimore.
Me jep DNA tende 7 brezore pastaj e kqyrim....qe ti nuk mund ta kesh!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2015, 17:04   #11
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 18,142
Thanks: 4,257
Thanked 4,998 Times in 3,177 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 232
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Me jep DNA tende 7 brezore pastaj e kqyrim....qe ti nuk mund ta kesh!
e ka pas shpine ke brraka
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2015, 17:07   #12
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 6,236
Thanks: 35
Thanked 269 Times in 154 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
ZET ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Ec mer se na cate kryet me pallavra. Nena dhe motra e saj kane qendruar per pak kohe ne Tirane ne mahallen ku jetonin te aferm te mi, ku nuk jepej me qira per jevgjit.

Fotografite bardhe e zi mbi 100 vjecare qe kam ne familje kane marre nuance kafe nga koha per shkak te kartes jo shume cilesore dhe te gjykosh se kush duket i bardhe ne to eshte si te vertetosh se qymyri eshte jeshil. Ti shiko Humprey Bogart ne film bardhe zi dhe ben be qe eshte eshte jevgjit, ne se nuk di me mire:

ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2015, 17:19   #13
Skerdilaidas
V.I.P
 
Avatari i Skerdilaidas
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Drenic
Posts: 1,154
Thanks: 29
Thanked 89 Times in 60 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
Skerdilaidas ka njė atmosferė spektakolareSkerdilaidas ka njė atmosferė spektakolareSkerdilaidas ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Duken exotik si thua ti rreqebull, sidomos ai mashkulli ne mes. Interesant se si jan konvertuar ne Katolik; duhet te ket ndodhur shum heret per mendjen teme, o te part e saj kan marr per gra ndonje magjupe.


Zet, ai krahasimi yt as qe nuk i vjen ngat, hapi syt!
Skerdilaidas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2015, 17:28   #14
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 6,236
Thanks: 35
Thanked 269 Times in 154 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
ZET ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Skerdiladidas, kam pare edhe te bardhe, shume me te bardhe se ti, te jene kriminele, perverse, idiote ose bosh.

Mos e lejoni veten te bini ne te ketilla nivele. Kaq kisha une ne kete fare teme.
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2015, 17:28   #15
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,617
Thanks: 9,864
Thanked 5,432 Times in 3,647 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

ju vemjet antiTEREZA.
Vaclav Dvorak...Uloupene Kosovo!
Dhe masturboheni.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2015, 17:45   #16
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 6,091
Thanks: 3,188
Thanked 1,636 Times in 691 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Teme e diskutuar http://www.forum-al.com/showthread.php?t=20356
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2015, 17:53   #17
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,759
Thanks: 481
Thanked 286 Times in 185 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

*

Na e cate, spirruat, bete cope e therrmi .... trapin me kesolloj pseudoshkenca e fantashkenca....

Po e shoh qe nje numer shume i madh djerrin me te shumten e kohes me kesolloj idiotesirash te kata fare.

Jo ADN-ja, jo raca jone, jo kjo e jo tjetra...

Me interesantja eshte qe nuk i dini gjerat me elementare.

Po e zeme, ndonjeri nga ju e ka ADN-ne e paster (megjithese eshte e pamundshme) deri tek i pari i ilireve/pellazgeve.

Cfare atehere? Mos valle te shpeton ADN-ja yte per te mos qene IDIOT?


Kurrsesi.


Abraham = Jo Brahman.


Eshte (keshtu ka mbetur kjo... po te kishit lexuar ndonjehere ne jeten tuaj literature perkatese) sikur qe sot t'i thoshim dikujt: jo besimtar, kufar...


Te gjitha gjuhet, sidomos aty ku e gjejme gjuhen tone shqipe, quhen gjuhe Indo-Europiane. Nuk thuhet/shkruhet euro-indiane por Indo-europiane...qe vetvetiu tregon se rrenjet jane (i kemi) ne Indi.

Raca Ariane , te cilen shumekush e lidh me ADN-ne per ta deshmuar veten te races Ariane, rrjedhimisht dhe te races superiore ...eshte gabimi me fatal i ketyre pseudo- dhe fanta-shkencetaret.

Raca Ariane eshte pasuese e Races Lemuriane/Lemurase, pastaj e asaj Atlantidase...


...dhe nuk ka te beje as 0.0000000000000001 me ngjyren e lekures, qofte aje e zeze, e bardhe, e verdhe, e kuqe... meqenese ne te gjitha keto raca (ngjyrash) ka njerez gjeniale, mu sikurse idioter.

Keshtuqe as ngjyra e lekures nuk te shpeton dot nga te qenet IDIOT.

*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2015, 18:02   #18
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 5,107
Thanks: 4,311
Thanked 2,192 Times in 1,060 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postimin
[SIZE="3"][FONT="Palatino Linotype"]*Te gjitha gjuhet, sidomos aty ku e gjejme gjuhen tone shqipe, quhen gjuhe Indo-Europiane. Nuk thuhet/shkruhet euro-indiane por Indo-europiane...qe vetvetiu tregon se rrenjet jane (i kemi) ne Indi.
"Te gjitha gjuhet, sidomos aty ku e gjejme gjuhen tone shqipe, quhen gjuhe Indo-Europiane. Nuk thuhet/shkruhet euro-indiane por Indo-europiane...qe vetvetiu tregon se rrenjet jane (i kemi) ne Indi.".

Kete e tha edhe rėqebulli : bojaxhinjte jane me shume indo- se evro !

Fotoja ngjan shume me nje foto te familjes Ghandi !
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2015, 18:04   #19
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,617
Thanks: 9,864
Thanked 5,432 Times in 3,647 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 273
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Wink Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Tek Charli dhane doreheqje disa....
cfar ngjyre kishte si face nuk mund ta di!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2015, 18:07   #20
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 5,107
Thanks: 4,311
Thanked 2,192 Times in 1,060 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Tek Charli dhane doreheqje disa....
cfar ngjyre kishte si face nuk mund ta di!
Ekzotike edhe ky! Nga ishulli arabik diku...!
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur