Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombi Shqiptar > Historia e Shqiptarėve > Taxonomy

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-05-2015, 17:09   #21
SystemA
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 32,558
Thanks: 5,226
Thanked 2,835 Times in 1,783 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 219
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Ekzotike edhe ky! Nga ishulli arabik diku...!
Thuaj atij hapesit te temes....qe te hulumtoj!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2015, 17:11   #22
Skerdilaidas
V.I.P
 
Avatari i Skerdilaidas
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Drenic
Postime: 1,073
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Skerdilaidas ka njė atmosferė spektakolareSkerdilaidas ka njė atmosferė spektakolareSkerdilaidas ka njė atmosferė spektakolare
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
Skerdiladidas, kam pare edhe te bardhe, shume me te bardhe se ti, te jene kriminele, perverse, idiote ose bosh.

Mos e lejoni veten te bini ne te ketilla nivele. Kaq kisha une ne kete fare teme.
Cka ka lidhje kjo qe thu ti me temen? Ke kriminel, gjeni, njerz te mir ne te gjitha racat apo ngjyrat. Edhe Bujar Qamili duket qe asht burr i mir por ai prap asht Jevg, dhe etnia e tij nuk ja hjek apo rrit meritat.


Mu me cuditi ky fakt me than te drejten. Qe ata ne foto jan familja e saj, atehere asht e qart qe ajo ka nje familja me origjin Rome apo te perzim.
Skerdilaidas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2015, 17:35   #23
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Postime: 5,416
Thanks: 1,185
Thanked 853 Times in 372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė"Unė gjithmon e kam nė zemėr popullin tim Shqipėtar, shum luti zotin qė paqja e tij tė bij nė zemrat tonė nė gjith familjet tona nė gjith botėn . Lutuni shum pėr fukarat e mi dhe pėr mua dhe motrat e mija .

Un lutem pėr juve..." - Keshtu shkruan Nen Tereza ditėn e nderimit me cmimin Nobel ne Oslo !
__________________
Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2015, 17:37   #24
SystemA
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 32,558
Thanks: 5,226
Thanked 2,835 Times in 1,783 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 219
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Skerdilaidas Shiko postimin
Cka ka lidhje kjo qe thu ti me temen? Ke kriminel, gjeni, njerz te mir ne te gjitha racat apo ngjyrat. Edhe Bujar Qamili duket qe asht burr i mir por ai prap asht Jevg, dhe etnia e tij nuk ja hjek apo rrit meritat.


Mu me cuditi ky fakt me than te drejten. Qe ata ne foto jan familja e saj, atehere asht e qart qe ajo ka nje familja me origjin Rome apo te perzim.
Po qisni ato ftyrat tuja iher....sa gen kane.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2015, 17:44   #25
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Postime: 6,046
Thanks: 17
Thanked 112 Times in 61 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
ZET ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Skerdilaidas Shiko postimin
Cka ka lidhje kjo qe thu ti me temen? Ke kriminel, gjeni, njerz te mir ne te gjitha racat apo ngjyrat. Edhe Bujar Qamili duket qe asht burr i mir por ai prap asht Jevg, dhe etnia e tij nuk ja hjek apo rrit meritat.


Mu me cuditi ky fakt me than te drejten. Qe ata ne foto jan familja e saj, atehere asht e qart qe ajo ka nje familja me origjin Rome apo te perzim.
Ajo pergjigje nuk kishte lidhje me Terezen, por me ty dhe me hapesin e temes qe bazohet ne ngjyrimin e fotove mbi 100 vjecare per te nxjerre konkluzione.

Me vone do postoj foto te Terezes dhe familjes qe duken kontradiktore krahasuar me te tjera te po asaj familjeje. Analizat e pabalancuara nuk i sherbejne kujt. Ndersa ne Indi nuk shkoi me vullnet personal. U caktua. Kisha nuk ndjek nje princip te tille per emerimet me sa di une. E tere kjo teme eshte nje flluske.
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2015, 18:03   #26
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Postime: 5,416
Thanks: 1,185
Thanked 853 Times in 372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Foto e Nene Teresa, mbrapa duket dhe nje qylym me simbolikat tona te lashta.

__________________
Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2015, 23:04   #27
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Postime: 6,046
Thanks: 17
Thanked 112 Times in 61 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
ZET ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Tereza femije:

ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2015, 23:06   #28
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Postime: 6,046
Thanks: 17
Thanked 112 Times in 61 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
ZET ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Lazri, Agja, Dranja dhe Tereza:

ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2015, 23:23   #29
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Postime: 6,046
Thanks: 17
Thanked 112 Times in 61 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
ZET ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Mos eshte Nancy Reagan me e bardhe?Apo Dajana:Anne Frank qenkish jevge?

ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-05-2015, 00:41   #30
Skerdilaidas
V.I.P
 
Avatari i Skerdilaidas
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Drenic
Postime: 1,073
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Skerdilaidas ka njė atmosferė spektakolareSkerdilaidas ka njė atmosferė spektakolareSkerdilaidas ka njė atmosferė spektakolare
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Tereza vet nuk duket aq egzotike, por ai djali dhe ajo qika po, edhe ne ket foton qe prune Zet.
Skerdilaidas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-05-2015, 00:54   #31
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Postime: 6,046
Thanks: 17
Thanked 112 Times in 61 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
ZET ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Foto e fundit eshte Hebraikja e famshme Anne Frank?

Kurse ne foton e familjes, ajo cika ne krah te djathte eshte Tereza vete, e motra eshte ne mes e ulur me te emen. Keshtu qe "ngjyra" varet nga foto dhe drite-hija, dhe ju ja keni futur kot. Sipas rastit.
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-05-2015, 01:11   #32
Skerdilaidas
V.I.P
 
Avatari i Skerdilaidas
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Drenic
Postime: 1,073
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Skerdilaidas ka njė atmosferė spektakolareSkerdilaidas ka njė atmosferė spektakolareSkerdilaidas ka njė atmosferė spektakolare
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
Lazri, Agja, Dranja dhe Tereza:

Per ket foton ktu e kam fjalen; qika ne te djatht dhe ai djali ne te majt, Zet. Nuk ka ngjyra te baj me asgje, por ftyra ose fenotipi.
Skerdilaidas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-05-2015, 01:22   #33
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Postime: 6,046
Thanks: 17
Thanked 112 Times in 61 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
ZET ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Skerdilaidas Shiko postimin
Per ket foton ktu e kam fjalen; qika ne te djatht dhe ai djali ne te majt, Zet. Nuk ka ngjyra te baj me asgje, por ftyra ose fenotipi.
Po pra. Per kete foto te sqarova me lart se:
Citim:
Kurse ne foton e familjes, ajo cika ne krah te djathte eshte Tereza vete, e motra eshte ne mes e ulur me te emen. Keshtu qe "ngjyra" varet nga foto dhe drite-hija, dhe ju ja keni futur kot. Sipas rastit.
Ajo me shigjete po ashtu. Me e gjata eshte motra e saj.

ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-05-2015, 06:24   #34
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Postime: 3,337
Thanks: 178
Thanked 194 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

e kam kerkuar edhe nje here tjeter nje foto tuajen ju grupi ADN, thjesht per te krahasuar sa dobet jemi ne te tjeret,,, na e beni kete nder.
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-05-2015, 06:40   #35
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 13,620
Thanks: 2,192
Thanked 2,660 Times in 1,562 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 174
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
e kam kerkuar edhe nje here tjeter nje foto tuajen ju grupi ADN, thjesht per te krahasuar sa dobet jemi ne te tjeret,,, na e beni kete nder.
vallahi une nuk e di sa dobet je.une e kam fut foton time.

100 adn te bej maloku prap malok ngel
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-05-2015, 06:44   #36
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Postime: 3,337
Thanks: 178
Thanked 194 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
vallahi une nuk e di sa dobet je.une e kam fut foton time.

100 adn te bej maloku prap malok ngel
dragu e kam per grupin e ADN
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-05-2015, 06:47   #37
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Postime: 4,079
Thanks: 1,862
Thanked 1,070 Times in 464 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Katoliket e Kosoves kane mbiemna te njejte me muslimanet(Krasniqi, Gashi, Berisha, Thaēi, Sopoti...). Bojaxhiu nuk figuron ne kete tabele prandaj duket pak si ekzotik (kalkutjan) !
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-05-2015, 06:47   #38
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 13,620
Thanks: 2,192
Thanked 2,660 Times in 1,562 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 174
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
dragu e kam per grupin e ADN
u boft nomi fute dhe ti.psh. Goni e ka fut foton e vet.
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-05-2015, 06:52   #39
ana_gend
V.I.P
 
Avatari i ana_gend
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Postime: 3,337
Thanks: 178
Thanked 194 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
ana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėmana_gend i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

di te them nje gje gjyshja ime ngjan aq shume me Terezen sa po te sillja foton e saj ju nuk do ti dallonit dot kush jane njera dhe tjetra.
ana_gend nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-05-2015, 07:04   #40
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Postime: 4,079
Thanks: 1,862
Thanked 1,070 Times in 464 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 59
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Bojaxhinjtė: ekzotikė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ana_gend Shiko postimin
di te them nje gje gjyshja ime ngjan aq shume me Terezen sa po te sillja foton e saj ju nuk do ti dallonit dot kush jane njera dhe tjetra.
Mbesat u gjasojne shume gjysheve !
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur