Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Dashuria > Romancė / Ndjenja > Rrėfime dashurie/Probleme tė zemrės

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-07-2015, 16:18   #21
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 3,605
Thanks: 2,641
Thanked 2,072 Times in 1,007 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 74
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 9 gjėrat qė nuk duhet t`i kėrkoni nga bashkėshorti juaj

sipas kesaj teme nuk duhet tu kerkojme asgje
mmmmmmm
cfare bej une duhet te beje edhe ai dhe pik
ooooooo u be deti kos ketu
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2015, 17:07   #22
Dulcis in Fundo
echoes
 
Avatari i Dulcis in Fundo
 
Data e antarėsimit: Jun 2014
Posts: 3,924
Thanks: 499
Thanked 586 Times in 409 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
Dulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėmDulcis in Fundo i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 9 gjėrat qė nuk duhet t`i kėrkoni nga bashkėshorti juaj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Puhiza Shiko postimin
Nė martesė, bashkėshortėt vazhdimisht kanė nevojė pėr njėri-tjetrin, qoftė pėr mbėshtetje emocionale nė kohėra tė vėshtira apo ndonjė event i mėrzitshėm qė mos tė “vuani” vetėm

Mirėpo disa pritje pėr bashkėshortin tuaj dhe martesėn nė pėrgjithėsi, nuk janė reale. Andaj, ekspertėt tregojnė kufirin se ēka ėshtė e pranueshme dhe ēka ėshtė e tepėrt.

1- Tė zgjedhė mes jush dhe nėnės sė tij.Ēfarėdo problemi qė tė keni me nėnėn e tij- ndoshta ndonjėherė ajo ėshtė nė plan tė parė pėr tė- mos e teproni me komente palidhje. Nėna ėshtė arsyeja pse AI ekziston pėr ju. Mos e sjellni nė situatė qė do tė zgjedh mes juve dhe nėnės sė tij.

2- Tė ju dėgjojė sikur mikeshat e juaja.Burri juaj duhet tė ju dėgjojė nė kohėrat e vėshtira, mirėpo mos pritni qė ai tė bėhet njė nga mikeshat e juaja. Femrat dhe meshkujt kanė qėllime tė ndryshme gjatė komunikimit, meshkujt janė tė brengosur pėr identifikimin dhe pėrmirėsimin e problemeve, femrat janė pėr shprehjen e ndjenjave dhe lidhjen emocionale. Mos prisni nga ai qė tė dėgjojė thashethemet e juaja sepse do tė frustrohet, andaj edhe ju do tė frustroheni sepse nuk e luan rolin sipas dėshirės suaj.

3- Tė mos vėrejė asnjė femėr tjetėr.Meshkujt, sikurse edhe gratė e tyre, nuk mund e tė mos vėrejnė njė femėr tė bukur andaj ėshtė e paarsyeshme tė kėrkoni nga burri juaj tė mos hedh asnjė shikim tė vetėm kur kalon ndonjė femėr e bukur. Shikimi ėshtė natyral dhe nuk bėn dėm nėse mbetet vetėm shikim.

4- Tė heq dorė nga pasionet e tij, qofshin profesionale apo personaleInteresat e burrit tuaj me shumė gjasa janė njė nga arsyet qė ju kanė tėrhequr ndaj tij, andaj mos e qortoni pėr kohėn e humbur nė ato gjėra. Kur burri i hidhet ndonjė hobi apo punė, nuk do tė thotė se e injoron familjen.

5- Tė bėhet njė njeri tjetėrėshtė normale tė mendoni herė pas here “pse u martova me kėtė njeri?” pas shumė viteve bashkė. Duhet t`i thuani burrit tuaj spontan se gjithmonė ka vėshtirėsi tė rrespektojė orarin, duhet tė zgjedhni betejat e juaja- ndoshta ju duhet tė jetė nė kohė pėr tė marrė fėmijėt nga shkolla, por nėse vonohet pėr darkė mos flisni asgjė.

6- Tė ndalojė takimet me shokėt e tij.Burri juaj ka nevojė pėr tė tė besueshmit e jashtėm, shokėt e gjinisė sė tij, duhet ta kuptoni dhe gjatė kėsaj kohe tė shoqėroheni edhe ju me mikeshat e juaja. Nėse ia ndaloni njė gjė tė tillė, ai nuk do tė jetė vetvetja dhe nuk do tė jetė i lumtur si mė parė. Nėse bėhet fjalė pėr mikeshė tė tij, sigurohuni se nuk ekziston mundėsia tė ketė diēka mes tyre.

7- Tė mbajė mend ēdo moment tė lidhjes suaj qė ėshtė i rėndėsishėm pėr ju.Femrat kanė tendencė tė mbajnė mend mė shumė ngjarjet qė kanė lėnė pėrshtypje emocionale, meshkujt jo. Nėse keni diēka tė rėndėsishme qė ai duhet t`a mbajė mend, komunikoni direkt me tė, nėse prap e anashkalon- bėhuni direkt dhe shpjegoni pse jeni e dėshpruar nga ai.

8- Tė ndajė tė gjitha interesat e juaja.Mos e pyesni tė ju bashkangjitet nė aktivitetet qė ju pėlqejnė vetėm juve, nė fakt tė kaloni kohė secili me hobin e tij vetėm qė e forcon lidhjen tuaj. Jepini shansė qė tė ndjejė mungesėn tuaj kohė pas kohe, atėherė do kthehet tek ju tė ju tregojė se sa ju vlerėson.

9- Tė bėhet personi i rritur kur ju bėni si fėmijė.Tė heshtni si dėnim dhe tė pėrmbaheni nga seksi me qėllim qė t`ia arrini qėllimit tuaj, ėshtė fėmijėrore dhe kundėrproduktive. Nė vend se tė reagojė, burri juaj me shumė gjasa do tė tėrhiqet, tė qenurit pasiv-agresiv ėshtė njė nga format mė shkatėrruese tė komunikimit- krijon njė cikėl negativ qė vetėm se bėhet mė i keq, krijon urrejtje dhe fyerje. Nėse mendoni se burri juaj ju detyrohet tė kėrkojė falje, mos bėni qė ndjenjat e juaja tė tingėllojnė mė pak tė rėndėsishme se sa janė (pasive),dhe mos e sulmoni(agresive). Bėhuni mė e qartė!

/femra.net/
Perkthyer ne fjale te varfra:
1- Pupthi te hidhesh, Ti grua nuk do dish kurre as te gatuash, as te pastrosh e as te rrisesh femije. Te jesh e sigurte qe kjo do te te behet e qarte ne te gjitha menyrat e mundshme nga e ema e tet shoqi, por Ti duhet vecse te heshtesh (maksimumi mund te pohosh me koke, por jo dendur se mund te merret si provokim).

2- E vetmja gje qe Ti grua mund te dish te besh eshte te shqetesohesh per gjera pa vlere (ndryshe nga burri yt qe ka lindur per te sjelle paqen ne bote). Ndaj eshte e keshillueshme qe, te vetmen gje qe di te besh mire, ta besh vetem me te ngjashmet e tua.

3- Oh.. nuk thua shyqyr qe te zgjodhi Ty e jo nje tjeter? Ne vend qe t'i jesh borxhlie tere jeten per kete zgjedhje rri e kapesh pas instikteve te tij... Eh jo, nje grua e mire me mend ne koke shqetesohet sinqerisht per situaten e paqes ne bote, e si rrjedhim duhet t'i jape ate liri burrit per te cilen ka nevoje (nderkohe qe ti je e zene duke i pohuar me koke vjehrres) ne menyre qe t'u pergjigjet sa me mire detyrimeve te jashtme dhe te brendshme.

4- Pasionet? Ketu mund te rikthehemi te pika 3.

5- Burri yt nuk mund te zgjedhe midis teje dhe se emes, por gjithashtu nuk mund te zgjedhe as midis teje dhe shokeve. Flije mendjen, para teje do kete gjithmone njerez me te rendesishem. Ah po, ti mund te dalesh me shoqet e gjinise tende nderkohe.. nuk eshte faji i tij qe je pak e zene duke nderruar panolina e duke ndjekur recetat e gatimit te vjehrres (se Ai ndryshe nuk i ha).
Keshillohet te mos vihet re nese shoket e Tij dine edhe sa here keni fjetur intimesisht gjate muajit.

7- Ditelindje e pervjetore? Pff.. keto nuk hyjne ne listen e gjerave te rendesishme per t'u bere.

8- Mos pretendo te te ndihmoje ne gatim, pastrim apo mbajtje femijesh.
Cfare? Pse cfare aktivitetesh te tjera mund te preferosh perveē ketyre?
Kohe pas kohe merr dy rroba e shko te jot eme (per pashke e per vit te ri.. c'pune ke te shkosh me shpesh)

9- Kjo eshte e lezetshme: mos prit te sillet si i rritur.
Kujto vetem qe detyra jote eshte ta falesh, te kritikosh veten pse mendove keq per te, te pergatisesh krevatin e ta presesh buzagaz se erdhi.. sa te mbaroje ndeshja.

Nuk e di, e kam kuptuar sakte?!
Dulcis in Fundo nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2015, 17:17   #23
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 16,058
Thanks: 5,979
Thanked 5,688 Times in 3,647 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 326
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 9 gjėrat qė nuk duhet t`i kėrkoni nga bashkėshorti juaj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
cfare bej une duhet te beje edhe ai dhe pik
ooooooo u be deti kos ketu
dmth ne qofte se ju kam kuptuar mire meqe ju vishni fustane, lyeni buzet me buzkuq......duhet ti beje dhe AI ?????
ME DUKET SE DETI U BE BOZE KETU....
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2015, 17:21   #24
Puhiza
E mėngjesit
 
Avatari i Puhiza
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Nė kėshtjellėn e njė ėndrre!
Posts: 3,710
Thanks: 1,321
Thanked 1,241 Times in 589 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Puhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 9 gjėrat qė nuk duhet t`i kėrkoni nga bashkėshorti juaj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
dmth ne qofte se ju kam kuptuar mire meqe ju vishni fustane, lyeni buzet me buzkuq......duhet ti beje dhe AI ?????
ME DUKET SE DETI U BE BOZE KETU....
__________________
Buzėqesh se e tėra u bė pėr njeriun, por njeriu nuk ėshtė e tėra!!
Puhiza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2015, 17:51   #25
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,234
Thanks: 1,978
Thanked 1,140 Times in 603 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 9 gjėrat qė nuk duhet t`i kėrkoni nga bashkėshorti juaj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
sipas kesaj teme nuk duhet tu kerkojme asgje
mmmmmmm
cfare bej une duhet te beje edhe ai dhe pik
ooooooo u be deti kos ketu
AMIN!!!

Ne fakt ajo qe me ka bere pershtypje ne kete teme eshte qe Admini do na ngelet beqar me kete mendje qe ka (mqs eshte i vetmi qe i ka bere like artikullit).
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2015, 17:53   #26
Puhiza
E mėngjesit
 
Avatari i Puhiza
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Nė kėshtjellėn e njė ėndrre!
Posts: 3,710
Thanks: 1,321
Thanked 1,241 Times in 589 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Puhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 9 gjėrat qė nuk duhet t`i kėrkoni nga bashkėshorti juaj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
AMIN!!!

Ne fakt ajo qe me ka bere pershtypje ne kete teme eshte qe Admini do na ngelet beqar me kete mendje qe ka (mqs eshte i vetmi qe i ka bere like artikullit).
Ahahahahahahah. Esther pz kete kisha ne mendje te thoja. Qe vetem Mandi ka bo like ketu. Thash ti them qe do i pelqente nje nuse e till. Goc per shpi mo. Po e lash pastaj se ngacmova hahahaha.

U shtu edhe 1
__________________
Buzėqesh se e tėra u bė pėr njeriun, por njeriu nuk ėshtė e tėra!!
Puhiza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2015, 17:57   #27
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,234
Thanks: 1,978
Thanked 1,140 Times in 603 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 9 gjėrat qė nuk duhet t`i kėrkoni nga bashkėshorti juaj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Puhiza Shiko postimin
Ahahahahahahah. Esther pz kete kisha ne mendje te thoja. Qe vetem Mandi ka bo like ketu. Thash ti them qe do i pelqente nje nuse e till. Goc per shpi mo. Po e lash pastaj se ngacmova hahahaha.

U shtu edhe 1
Qesh ti qesh. Imagjino te bjeri nje si ky ne pjese.
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2015, 18:11   #28
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 16,058
Thanks: 5,979
Thanked 5,688 Times in 3,647 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 326
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 9 gjėrat qė nuk duhet t`i kėrkoni nga bashkėshorti juaj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Puhiza Shiko postimin
Nėse mendoni se burri juaj ju detyrohet tė kėrkojė falje, mos bėni qė ndjenjat e juaja tė tingėllojnė mė pak tė rėndėsishme se sa janė (pasive),dhe mos e sulmoni(agresive).
Bėhuni mė e qartė!
/femra.net/
Me 2 fjale permblidhet e gjitha.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2015, 18:17   #29
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,234
Thanks: 1,978
Thanked 1,140 Times in 603 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 9 gjėrat qė nuk duhet t`i kėrkoni nga bashkėshorti juaj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Me 2 fjale permblidhet e gjitha.
Cool, shume kerkoni nga jeta ju meshkujt. Ne nuk qartesojme dot veten tone e jo me juve. Jini cik me te kuptueshem ju lutna shume.
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2015, 18:41   #30
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 16,058
Thanks: 5,979
Thanked 5,688 Times in 3,647 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 326
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 9 gjėrat qė nuk duhet t`i kėrkoni nga bashkėshorti juaj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Cool, shume kerkoni nga jeta ju meshkujt. Ne nuk qartesojme dot veten tone e jo me juve. Jini cik me te kuptueshem ju lutna shume.
Kam faj un qe bashkforumsja "Marya" kerkon qe te vere shenjen e barazimit......nuk ka teoreme algjebrike e nuk mund te zbulohet ndonje formule fiziko-kimike te vertetoje ....kuptueshmerine e mos-qartesimit.

Ju lutmi.....Un ju kuptoj por nuk jom i qarte......upsss po me theret nusja...."Erdhe zemer".......u qartesuam.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2015, 18:45   #31
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: 9 gjėrat qė nuk duhet t`i kėrkoni nga bashkėshorti juaj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Aria Shiko postimin
Ska gje me te keqe,se sa te mundohesh te privatizosh,ne forme te centralizuar tjetrin .
Tjetrin leje te jetoje e jeto dhe per vete.Fakti qe duhemi,kemi nje lidhje apo jemi bahskeshort,sdo te thote qe : Ti te jesh une & une te jem ti..
shume cifte e shkaterrojne vete lidhjen,nga idiotesit e tyre.
Se cme kujton njeren Kjo...?????
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2015, 18:52   #32
Fleur Blanche
Hiram Abiff
 
Avatari i Fleur Blanche
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Posts: 876
Thanks: 0
Thanked 354 Times in 145 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
Fleur Blanche ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 9 gjėrat qė nuk duhet t`i kėrkoni nga bashkėshorti juaj

Citim:
Tė mbajė mend ēdo moment tė lidhjes suaj qė ėshtė i rėndėsishėm pėr ju
Unė vetėm pėr kėtė nuk mund t'i bėja tolerime derjos, ndėrsa pėr tė tjerat s'jam natyrė kėrkuese
Fleur Blanche nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2015, 19:05   #33
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 4,739
Thanks: 119
Thanked 496 Times in 394 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 116
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 9 gjėrat qė nuk duhet t`i kėrkoni nga bashkėshorti juaj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fleur Blanche Shiko postimin
Unė vetėm pėr kėtė nuk mund t'i bėja tolerime derjos, ndėrsa pėr tė tjerat s'jam natyrė kėrkuese
memorjen e kam shum te fort kshtu qe ne at pik sdo kemi asni problem
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2015, 19:17   #34
Fleur Blanche
Hiram Abiff
 
Avatari i Fleur Blanche
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Posts: 876
Thanks: 0
Thanked 354 Times in 145 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
Fleur Blanche ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 9 gjėrat qė nuk duhet t`i kėrkoni nga bashkėshorti juajFleur Blanche nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2015, 19:22   #35
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,234
Thanks: 1,978
Thanked 1,140 Times in 603 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 9 gjėrat qė nuk duhet t`i kėrkoni nga bashkėshorti juaj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fleur Blanche Shiko postimin
Unė vetėm pėr kėtė nuk mund t'i bėja tolerime derjos, ndėrsa pėr tė tjerat s'jam natyrė kėrkuese
Urime te dyve!
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2015, 19:22   #36
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: 9 gjėrat qė nuk duhet t`i kėrkoni nga bashkėshorti juaj

Bashkeshortit merrini kredine bankare.....bien te tjerat!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2015, 19:25   #37
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,234
Thanks: 1,978
Thanked 1,140 Times in 603 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 9 gjėrat qė nuk duhet t`i kėrkoni nga bashkėshorti juaj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Kam faj un qe bashkforumsja "Marya" kerkon qe te vere shenjen e barazimit......nuk ka teoreme algjebrike e nuk mund te zbulohet ndonje formule fiziko-kimike te vertetoje ....kuptueshmerine e mos-qartesimit.

Ju lutmi.....Un ju kuptoj por nuk jom i qarte......upsss po me theret nusja...."Erdhe zemer".......u qartesuam.
Cool, edhe zemer te thote jot shoqe? Qenke me fat.
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2015, 19:54   #38
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 16,058
Thanks: 5,979
Thanked 5,688 Times in 3,647 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 326
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: 9 gjėrat qė nuk duhet t`i kėrkoni nga bashkėshorti juaj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Cool, edhe zemer te thote jot shoqe? Qenke me fat.
Me thote edhe shum gjera te tjera pervec se "Zemer" por jane per qartesim personal. Lere pastaj kur eshte pak e zemruar.....obobo se c'me thote por un di ta zbus, ose me mire zbusim njeri tjeterin.....
PO JAM ME FAT.....


ps: ne ju tregum se c'thomi, po rjuve beni pak perpjekje dhe ndani me popullin se c'fare ju thoni.....
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2015, 20:00   #39
Puhiza
E mėngjesit
 
Avatari i Puhiza
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Nė kėshtjellėn e njė ėndrre!
Posts: 3,710
Thanks: 1,321
Thanked 1,241 Times in 589 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
Puhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 9 gjėrat qė nuk duhet t`i kėrkoni nga bashkėshorti juaj

Pa koment
__________________
Buzėqesh se e tėra u bė pėr njeriun, por njeriu nuk ėshtė e tėra!!
Puhiza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-07-2015, 20:01   #40
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 15,070
Thanks: 6,434
Thanked 4,801 Times in 2,510 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 208
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: 9 gjėrat qė nuk duhet t`i kėrkoni nga bashkėshorti juaj

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Dulcis in Fundo Shiko postimin
Perkthyer ne fjale te varfra:
1- Pupthi te hidhesh, Ti grua nuk do dish kurre as te gatuash, as te pastrosh e as te rrisesh femije. Te jesh e sigurte qe kjo do te te behet e qarte ne te gjitha menyrat e mundshme nga e ema e tet shoqi, por Ti duhet vecse te heshtesh (maksimumi mund te pohosh me koke, por jo dendur se mund te merret si provokim).

2- E vetmja gje qe Ti grua mund te dish te besh eshte te shqetesohesh per gjera pa vlere (ndryshe nga burri yt qe ka lindur per te sjelle paqen ne bote). Ndaj eshte e keshillueshme qe, te vetmen gje qe di te besh mire, ta besh vetem me te ngjashmet e tua.

3- Oh.. nuk thua shyqyr qe te zgjodhi Ty e jo nje tjeter? Ne vend qe t'i jesh borxhlie tere jeten per kete zgjedhje rri e kapesh pas instikteve te tij... Eh jo, nje grua e mire me mend ne koke shqetesohet sinqerisht per situaten e paqes ne bote, e si rrjedhim duhet t'i jape ate liri burrit per te cilen ka nevoje (nderkohe qe ti je e zene duke i pohuar me koke vjehrres) ne menyre qe t'u pergjigjet sa me mire detyrimeve te jashtme dhe te brendshme.

4- Pasionet? Ketu mund te rikthehemi te pika 3.

5- Burri yt nuk mund te zgjedhe midis teje dhe se emes, por gjithashtu nuk mund te zgjedhe as midis teje dhe shokeve. Flije mendjen, para teje do kete gjithmone njerez me te rendesishem. Ah po, ti mund te dalesh me shoqet e gjinise tende nderkohe.. nuk eshte faji i tij qe je pak e zene duke nderruar panolina e duke ndjekur recetat e gatimit te vjehrres (se Ai ndryshe nuk i ha).
Keshillohet te mos vihet re nese shoket e Tij dine edhe sa here keni fjetur intimesisht gjate muajit.

7- Ditelindje e pervjetore? Pff.. keto nuk hyjne ne listen e gjerave te rendesishme per t'u bere.

8- Mos pretendo te te ndihmoje ne gatim, pastrim apo mbajtje femijesh.
Cfare? Pse cfare aktivitetesh te tjera mund te preferosh perveē ketyre?
Kohe pas kohe merr dy rroba e shko te jot eme (per pashke e per vit te ri.. c'pune ke te shkosh me shpesh)

9- Kjo eshte e lezetshme: mos prit te sillet si i rritur.
Kujto vetem qe detyra jote eshte ta falesh, te kritikosh veten pse mendove keq per te, te pergatisesh krevatin e ta presesh buzagaz se erdhi.. sa te mbaroje ndeshja.

Nuk e di, e kam kuptuar sakte?!


pupu mua vetem tme lidhesh me litar dhe jarebi t'i nenshtrohem ketyre rregullave iu ktheva nje dite para se jemes dhe i thashe sa pe mamin fillove duke u perkedhel ngeli pastaj dhe pas pak me tha 'na merre kete copen e tortes' se me zorr te kam o me lot... vdiqa kur i kujtoj..
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur