Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kėndi i Anėtarėve > Ndihmoni njėri-tjetrin

Ndihmoni njėri-tjetrin Jeni te ftuar tė kėrkoni ndihmėn qė ju nevojitet dhe do bėjmė tė pamundurėn qė ta merrni atė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-12-2015, 03:06   #1
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,730
Thanks: 8,214
Thanked 2,593 Times in 1,355 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Kerkoj ndihme!

Kam hasur dy probleme keto kohet e fundit qe kane te bejne me Forum dhe FB.

1- S'kisha hyre kurre tek tema "Selfie" dhe si gjithmone nqs shikoj ndonje foto/postim, pa hezitim bej like si gjeneroze qe jam nga shpirti, especially foto qe kane te bejne me mace, qen dhe femije. Anyway kur pashe ate sy bukurin, llokumen, djalin e Jolene right away doja te beja like...por c'te shikoj "une kisha bere already like", ose me qarte emri im figuronte qe une kisha bere like. Me ate foto dhe me shume foto te tjera qe te kenaqet syri, po te me jepej mundesia do beja 100000 likes, por problemi qendron se une s'kisha hyre kurre ne ate teme, lere me te beja like. Hera e pare qe e shikoja ate foto. Si shpjegohet kjo?!

E njejta gje me ka ndodhur edhe ne FB. Shikoja ndonje foto dhe po te me pelqente beja like. Sa shkoja te beja like, shikoja qe kisha bere already like, ne foto qe une s'i kam pare kurre ne jeten time.

2- Edhe nje problem tjeter: Bera deactivate my FB acct dy dite me pare dhe doja te rezistoja qe te mos shkoja (kurre) me. Sa pashe like-un e ketushem, te ngjashem me ato te FB, u detyrova dhe shkova ne Fb te shikoja kot per ndonje clue..or something.

-E para sa hyra nuk pashe qe FB te me thoshte "Welcome back Viola", sic ka ndodhur dhe here te tjera.
-E dyta shikoj qe kisha gjithe ato notifications derguar 13 ore me pare dhe 7 ore me pare. Kur ben deactivate FB, asnje mesazh, asnje njoftim nuk te vjen. Bile as emri nuk te gjendet as ne Google, as ne FB.

Ju lutem me jepni ndihme te kuptoj pse ndodhin keto gjera!

Nga computer I have very little knowledge. Please help me!
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Hello Kitty pėlqehet nga
i vjetėr 10-12-2015, 03:08   #2
Edamame
V.I.P
 
Avatari i Edamame
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 4,341
Thanks: 1,409
Thanked 1,744 Times in 1,113 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Edamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Ndero passworded Kitty.
__________________
______________________________________
Herėn e fundit ėshtė persosur nga Fierakja : 09-17-2097 nė 01:43
Edamame nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-12-2015, 03:11   #3
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,730
Thanks: 8,214
Thanked 2,593 Times in 1,355 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fierakja Shiko postimin
Ndero passworded Kitty.
E kam bere kete gje already..dhe prape po me ndodh kjo gje.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-12-2015, 03:15   #4
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,730
Thanks: 8,214
Thanked 2,593 Times in 1,355 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Mandi, and anyone kush di nga computers me jepni ndonje keshille, si te prevent these things from happening!
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-12-2015, 03:18   #5
Matilda
***:)***
 
Avatari i Matilda
 
Data e antarėsimit: Jun 2013
Posts: 839
Thanks: 23
Thanked 23 Times in 13 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Matilda i pazėvėndėsueshėmMatilda i pazėvėndėsueshėmMatilda i pazėvėndėsueshėmMatilda i pazėvėndėsueshėmMatilda i pazėvėndėsueshėmMatilda i pazėvėndėsueshėmMatilda i pazėvėndėsueshėmMatilda i pazėvėndėsueshėmMatilda i pazėvėndėsueshėmMatilda i pazėvėndėsueshėmMatilda i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Keto account Jane te lidhura edhe me nje adrese emaili, ndrro dhe paswordet e atyre adresave
__________________
Never drive faster than your guardian angel can fly!
Matilda nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-12-2015, 03:22   #6
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,730
Thanks: 8,214
Thanked 2,593 Times in 1,355 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Matilda Shiko postimin
Keto account Jane te lidhura edhe me nje adrese emaili, ndrro dhe paswordet e atyre adresave
Une kurre nuk lidh dy acct bashke! Per cdo acct kam nje e-mail. E kam bere kete gje qe ne fillim kur fillova te perdorja internet, nuk lidhja kurre dy acct bashke.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-12-2015, 03:29   #7
Matilda
***:)***
 
Avatari i Matilda
 
Data e antarėsimit: Jun 2013
Posts: 839
Thanks: 23
Thanked 23 Times in 13 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 25
Matilda i pazėvėndėsueshėmMatilda i pazėvėndėsueshėmMatilda i pazėvėndėsueshėmMatilda i pazėvėndėsueshėmMatilda i pazėvėndėsueshėmMatilda i pazėvėndėsueshėmMatilda i pazėvėndėsueshėmMatilda i pazėvėndėsueshėmMatilda i pazėvėndėsueshėmMatilda i pazėvėndėsueshėmMatilda i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Une kurre nuk lidh dy acct bashke! Per cdo acct kam nje e-mail. E kam bere kete gje qe ne fillim kur fillova te perdorja internet, nuk lidhja kurre dy acct bashke.
Te kuptoj, por provoje.
Ndrro te dyja paswordet e email-ve.

E kam heq ne kurriz para ca vitesh, mendova me kishin marr adresen e fb por jo, ishte marr drejtepersedrejt emaili im... Personi lexonte cdo levizje qe une beja tek security i fb, pervec te tjerave
__________________
Never drive faster than your guardian angel can fly!
Matilda nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-12-2015, 04:04   #8
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 20,546
Thanks: 1,540
Thanked 1,471 Times in 1,074 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 118
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

gjithe ate shkrim per nje rep nga jolene

dergoji roxy-t nje mesazh per rep se ta jep polenka


eshte plakur njera e nuk mban mend
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-12-2015, 04:09   #9
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,730
Thanks: 8,214
Thanked 2,593 Times in 1,355 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
gjithe ate shkrim per nje rep nga jolene

dergoji roxy-t nje meshat per rep se ta jep polenka


eshte plakur njera e nuk mban mend
Thirsty, te te kisha perpara do t'i beja turinjte pacavure. Pleaseee.., I am begging you, nqs ke ndonje mendim thuaje, ne mos po thyej qafen!
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-12-2015, 04:10   #10
light
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 96
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 4
light do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Shiko mos ke ndonje malware ,Instalo Malware bytes dhe beji nje skanim.
light nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-12-2015, 04:11   #11
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 20,546
Thanks: 1,540
Thanked 1,471 Times in 1,074 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 118
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Thirsty, te te kisha perpara do t'i beja turinjte pacavure. Pleaseee.., I am begging you, nqs ke ndonje mendim thuaje, ne mos po thyej qafen!
mendimin qe kisha e thash

cdo me ti?
Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga light Shiko postimin
Shiko mos ke ndonje malware ,Instalo Malware bytes dhe beji nje skanim.
e lexova bythes hahahah me lot
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-12-2015, 04:17   #12
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,730
Thanks: 8,214
Thanked 2,593 Times in 1,355 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga light Shiko postimin
Shiko mos ke ndonje malware ,Instalo Malware bytes dhe beji nje skanim.
Flm! Do mundohem neser t'i bej pastrim dhe te nderroj te gjitha passwords me vone.

Psh, kur hap forumin dhe dua te hap dritaren e dyte, gjithmone me pyet per password-in.. E kisha lene pas dore sepse ketu ne forum s'kam dicka te fsheh. Tek tuk ndonje mesazh me rendesi e fshija menjehere.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-12-2015, 04:24   #13
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,730
Thanks: 8,214
Thanked 2,593 Times in 1,355 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
mendimin qe kisha e thash

cdo me ti?

e lexova bythes hahahah me lot
Thirsty, te gjithe ata qe me njohin nga afer e dine shume mire qe i kam nervat prej ēeliku, titani, nerva prej derri, bile mund te me abuzosh per nje kohe shumeeeeeeeee te gjate dhe perseri une s'para them gje..........ama po shpertheva i dal perpara dhe djallit vete, aq kokeshkrete jam. Kjo gje ndodh nje here ne 10 vjet. 3 here gjithsej me ka ndodhur ne jeten time.

Po te lutem edhe nje here: STOP!
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-12-2015, 04:29   #14
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 20,546
Thanks: 1,540
Thanked 1,471 Times in 1,074 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 118
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Thirsty, te gjithe ata qe me njohin nga afer e dine shume mire qe i kam nervat prej ēeliku, titani, nerva prej derri, bile mund te me abuzosh per nje kohe shumeeeeeeeee te gjate dhe perseri une s'para them gje..........ama po shpertheva i dal perpara dhe djallit vete, aq kokeshkrete jam. Kjo gje ndodh nje here ne 10 vjet. 3 here gjithsej me ka ndodhur ne jeten time.

Po te lutem edhe nje here: STOP!
domethene i bie te jesh 30 vjece
dear kitty ose je dobet ne matematike ose na ke genjyer per fotografite
nuk di cila eshte por vendose ate mendjen e shkrete

edhe gje gje

HelloKitty, te gjithe ata qe me njohin nga afer e dine shume mire qe i kam nervat prej ēeliku, titani, nerva prej derri, bile mund te me abuzosh per nje kohe shumeeeeeeeee te gjate dhe perseri une s'para them gje..........ama po shpertheva i dal perpara dhe djallit vete, aq kokeshkrete jam. Kjo gje ndodh nje here ne 10 vjet. 3 here gjithsej me ka ndodhur ne jeten time.

Po te lutem edhe nje here: STOP!

Mos me bej te behem 40 vjec ne keto momente se nuk ka per te pelqyer.
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-12-2015, 05:14   #15
Edamame
V.I.P
 
Avatari i Edamame
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 4,341
Thanks: 1,409
Thanked 1,744 Times in 1,113 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Edamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Thirsty un sa po i thoshja dje rexhines qe ka bere zgjedhje te mire (tek tema e ciftelive) me ty se ke humor te mire dhe ke durim. Ca jan kto mysybete kshu me Kittin? Puthuni dhe patohuni shpejt e shpejt tani sa eshte Rexhina ne gjume dhe nuk e ka par akoma
__________________
______________________________________
Herėn e fundit ėshtė persosur nga Fierakja : 09-17-2097 nė 01:43
Edamame nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-12-2015, 09:06   #16
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,047
Thanks: 341
Thanked 2,488 Times in 1,451 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 135
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

mundesite jane:

- je sonambule, i ben like fotove kur je ne gjume prandaj nuk te kujtohet
- ke filluar te harrosh gjerat qe ben ose shikon
- dikush tjeter perdor accountet e tua
- misteret e teknologjise
- luga nuk ekziston (cit. Matrix)
Persona nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-12-2015, 09:26   #17
Mr. E
V.I.P
 
Avatari i Mr. E
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Tirane
Posts: 3,712
Thanks: 0
Thanked 34 Times in 30 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
Mr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėmMr. E i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Kam hasur dy probleme keto kohet e fundit qe kane te bejne me Forum dhe FB.

1- S'kisha hyre kurre tek tema "Selfie" dhe si gjithmone nqs shikoj ndonje foto/postim, pa hezitim bej like si gjeneroze qe jam nga shpirti, especially foto qe kane te bejne me mace, qen dhe femije. Anyway kur pashe ate sy bukurin, llokumen, djalin e Jolene right away doja te beja like...por c'te shikoj "une kisha bere already like", ose me qarte emri im figuronte qe une kisha bere like. Me ate foto dhe me shume foto te tjera qe te kenaqet syri, po te me jepej mundesia do beja 100000 likes, por problemi qendron se une s'kisha hyre kurre ne ate teme, lere me te beja like. Hera e pare qe e shikoja ate foto. Si shpjegohet kjo?!

E njejta gje me ka ndodhur edhe ne FB. Shikoja ndonje foto dhe po te me pelqente beja like. Sa shkoja te beja like, shikoja qe kisha bere already like, ne foto qe une s'i kam pare kurre ne jeten time.

2- Edhe nje problem tjeter: Bera deactivate my FB acct dy dite me pare dhe doja te rezistoja qe te mos shkoja (kurre) me. Sa pashe like-un e ketushem, te ngjashem me ato te FB, u detyrova dhe shkova ne Fb te shikoja kot per ndonje clue..or something.

-E para sa hyra nuk pashe qe FB te me thoshte "Welcome back Viola", sic ka ndodhur dhe here te tjera.
-E dyta shikoj qe kisha gjithe ato notifications derguar 13 ore me pare dhe 7 ore me pare. Kur ben deactivate FB, asnje mesazh, asnje njoftim nuk te vjen. Bile as emri nuk te gjendet as ne Google, as ne FB.

Ju lutem me jepni ndihme te kuptoj pse ndodhin keto gjera!

Nga computer I have very little knowledge. Please help me!


Po shqetesohesh me shume sa duhet.
Edhe une kaloj shume kohe ne fb, kryesisht per pune sepse acc tim personal prej kohesh ja kam ndryshuar emrin e vertete, kam hequr gjithe fotot personale dhe nuk hedh me te reja.

Por kete qe thua ti per forumin, qe ben Like gjithe andej, e bej edhe une, dhe e bej instiktivisht thjesht se kam pare dicka pozitive ke ai postim, nuk e mendoj shume gjate nese e meriton apo jo vleresimin tim me like. Normalisht kur i mendon gjerat keshtu edhe harron qe per nje x foto apo postim ke bere like edhe me pare. Ketu ne forum ndodh shpesh qe nje x teme qendron ne hije per dite apo per jave te tera dhe me pas vetem kur te del perseri ke "temat e fundit" keshtu qe per fotot eshte mese noemale qe ke harruar se i ke bere like me pare dhe instiktivisht do t'i besh like perseri. Nuk shoh ndonje gje per t'u shqetesuar.

Ne fb ndodh e njeta gje. Mund t'i kesh bere like fotos dhe e ke harruar sepse fb funksionon ne menyre te tille qe te nxjerr vazhdimisht foto ne murin tend. Fotot te dalin ne menyre te perseritur edhe nese i ke bere "like" me pare. Te dalin sepse dikush nga miqte e tu ka rreaguar me nje "like" apo "koment" ke nje foto qe t'i mund te kesh rreaguar me "like" apo "koment" dite, jave apo muaj me pare. Keshtu qe edhe ketu eshte normale kur nuk te kujtohen ato foto.

Per ta mbullur:
Pasi i ke bere mbyllje llogarise se fb dhe e hap perseri njoftimet eshte normale qe te shfaqen sepse algoritmi te tregon cfare ke humbur ne menyre qe te kesh se me cfare te aktivizohesh perseri.

Per punen e pasw, malware, etj... mos u shqeteso kot S'ka lidhje me situaten qe pershkruan ti
Mr. E nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-12-2015, 09:38   #18
Oxygen
Shy
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 5,759
Thanks: 0
Thanked 404 Times in 301 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Oxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Nderro burrin pastaj passwordin
__________________

Askush nuk mund tė tė bėhet mė i huaj se njeriu qė ke dashur dikur.
Oxygen nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Oxygen pėlqehet nga
i vjetėr 10-12-2015, 09:49   #19
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 6,277
Thanks: 3,845
Thanked 1,894 Times in 812 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Pastro PC si fillim , ndro passwordin e email qe ke llogari te hapura ne FB dhe forum, dhe ne fund ndero dhe passwordet e llogarive te FB dhe forum. Dhe gjithmone kur del nga pc bej logout nga faqet ku je loguar.
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-12-2015, 11:55   #20
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,730
Thanks: 8,214
Thanked 2,593 Times in 1,355 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga broken_smile Shiko postimin
mundesite jane:

- je sonambule, i ben like fotove kur je ne gjume prandaj nuk te kujtohet
- ke filluar te harrosh gjerat qe ben ose shikon
- dikush tjeter perdor accountet e tua
- misteret e teknologjise
- luga nuk ekziston (cit. Matrix)
Broken Smile, my long term memory e kam pasur dhe e kam shume te mire, por fale Gingko Biloba dhe Vitamina te tjera, po me ēvarrosin memorjen e fjetur qe kur kam qene 2 vjece. My visual memory eshte perfect so far. Pra eliminohet fakti qe kam harruar ose e kam bere pa vemendje nje gje. Edhe shikimin e prisha pak nga perdorimi i shumte i computer, se kam vetem 2 vjet qe perdor syza leximi, por po bej dicka dhe po e sjell mbrapsht leximin pa syze. I have reversed a little my vision loss.

Dikush tjeter perdor acct e mia? Ja kete dua te di, si behet kjo gje! I kam nderruar passwords dhe ēaktivizuar FB, dhe prape gjej activity.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur