Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kėndi i Anėtarėve > Ndihmoni njėri-tjetrin

Ndihmoni njėri-tjetrin Jeni te ftuar tė kėrkoni ndihmėn qė ju nevojitet dhe do bėjmė tė pamundurėn qė ta merrni atė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 25-12-2016, 20:09   #241
Oxygen
Shy
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 5,759
Thanks: 0
Thanked 404 Times in 301 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Oxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Patenta ndėrkombėtare qė nxiret te patentat nė Shqipėri ka afat 1 vit pėrdorimi nė Europ edhe nė Amerikė.
Korrigjim: E kane bere 2 vjecare, shkova e mora une
__________________

Askush nuk mund tė tė bėhet mė i huaj se njeriu qė ke dashur dikur.
Oxygen nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 25-12-2016, 20:24   #242
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 5,152
Thanks: 3,227
Thanked 2,148 Times in 984 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Oxygen Shiko postimin
Korrigjim: E kane bere 2 vjecare, shkova e mora une
Nuk e di se ku do te shkosh dhe sa do te qendrosh, por ne BE, pikesepari nuk mundesh me marr vize vizite apo biznesi per me gjate se tre muaj. Dhe ne tere BE ke te drejt gjashte muaj te vozitesh me patenten e cdo vendi tjeter...edhe me patenten shqiptare. Natayrisht me patent te vlefshme per afatin kohor.

Per ne EU nuk ke pas nevoje ta marresh Patenten Internationale...do kurseje leke, kohe dhe ...pritjen ne radhe.
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 25-12-2016, 20:30   #243
Oxygen
Shy
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 5,759
Thanks: 0
Thanked 404 Times in 301 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Oxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėmOxygen i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Nuk e di se ku do te shkosh dhe sa do te qendrosh, por ne BE, pikesepari nuk mundesh me marr vize vizite apo biznesi per me gjate se tre muaj. Dhe ne tere BE ke te drejt gjashte muaj te vozitesh me patenten e cdo vendi tjeter...edhe me patenten shqiptare. Natayrisht me patent te vlefshme per afatin kohor.

Per ne EU nuk ke pas nevoje ta marresh Patenten Internationale...do kurseje leke, kohe dhe ...pritjen ne radhe.
per 3 muaj e doja ne fakt por qe doja te isha ne rregull dhe mendova ta merja.

kam shpenzuar 7Euro dhe 1 ore kohe pasi ta japin ne vend pa pritur gjate

Parapelqej te jem korrekt me keto gjera + mund te kerkoj leje qendrimi dhe do me duhet per te ber konvertimin e patentes
__________________

Askush nuk mund tė tė bėhet mė i huaj se njeriu qė ke dashur dikur.
Oxygen nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 25-12-2016, 20:38   #244
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 5,152
Thanks: 3,227
Thanked 2,148 Times in 984 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Oxygen Shiko postimin
per 3 muaj e doja ne fakt por qe doja te isha ne rregull dhe mendova ta merja.

kam shpenzuar 7Euro dhe 1 ore kohe pasi ta japin ne vend pa pritur gjate

Parapelqej te jem korrekt me keto gjera + mund te kerkoj leje qendrimi dhe do me duhet per te ber konvertimin e patentes
Nejse, edhe ashtu si ke bo ti besoj nuk eshte keq. Une nuk kam pervoje me Patenta internationale...

Gjithsesi, te uroj fat e suksese.
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Samiu pėlqehet nga
i vjetėr 27-12-2016, 14:47   #245
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 5,152
Thanks: 3,227
Thanked 2,148 Times in 984 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Si vendoset ikona ne rep.?
Faleminderit.
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 27-12-2016, 14:48   #246
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 19,151
Thanks: 4,774
Thanked 5,604 Times in 3,578 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Si vendoset ikona ne rep.?
Faleminderit.
me kombinim Sami Agaa
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 27-12-2016, 15:02   #247
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 5,152
Thanks: 3,227
Thanked 2,148 Times in 984 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
me kombinim Sami Agaa
Hallall t`omli i nones, Hoxhe Efendi...i shpejt je.
Mirepo, kur une klikoj te ta bej ty rep. p.sh. nuk me dalin ikonat fare qe te klikoj mbi `to per ta vendos ndonje...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Samiu pėlqehet nga
i vjetėr 27-12-2016, 18:02   #248
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Question Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Sa llarg asht Mitroviqa nga Gjillani bre vllazna?????
Hajde tungji
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 28-12-2016, 08:03   #249
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 5,152
Thanks: 3,227
Thanked 2,148 Times in 984 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Sa llarg asht Mitroviqa nga Gjillani bre vllazna?????
https://www.youtube.com/watch?v=rwfZzGXQY8s
Hajde tungji

"Sa afėr e sa larg jemi, vetėm njė rrotullim toke"...nejse...

Diku 60-65km mendoj unė, Beni,...
Por mbi 2 orė udhė me makinė nė sezonin veror...

Mjes t'mirė tė uroj, i nderuar.
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Samiu pėlqehet nga
i vjetėr 28-12-2016, 08:12   #250
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
"Sa afėr e sa larg jemi, vetėm njė rrotullim toke"...nejse...

Diku 60-65km mendoj unė, Beni,...
Por mbi 2 orė udhė me makinė nė sezonin veror...

Mjes t'mirė tė uroj, i nderuar.
Mirmengjes Sami.
Keto forcat e leshit te Kosovos,nuk kane mundesi qe ta qlirojne Mitrovicen nga shkjau????
Apo perse ose qfare detyre kane????
Te mbrojne ate LLAPAQENIN e thaqit???
Kalofsh mire se nje dite do i mujme shkjate....me llape.
Tungjatjeta.
Beni.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 28-12-2016, 09:21   #251
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 5,152
Thanks: 3,227
Thanked 2,148 Times in 984 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Mirmengjes Sami.
Keto forcat e leshit te Kosovos,nuk kane mundesi qe ta qlirojne Mitrovicen nga shkjau????
Apo perse ose qfare detyre kane????
Te mbrojne ate LLAPAQENIN e thaqit???
Kalofsh mire se nje dite do i mujme shkjate....me llape.
Tungjatjeta.
Beni.
Kjo "forcė ushtarake" ėshtė nje ndėr shumė veglat tjera "institucionale" , per shperlarje truri tė popullit Beni. Pra edhe te Llapaqenit siq e quan ti. ...pastaj te demastioneve te ndryshem etj etj...
Per ēlirime trojesh kann vdek burrat Beni...ose i vran e po i vrasin vazhdimisht. ....
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Samiu pėlqehet nga
i vjetėr 28-12-2016, 09:58   #252
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 19,151
Thanks: 4,774
Thanked 5,604 Times in 3,578 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
"Sa afėr e sa larg jemi, vetėm njė rrotullim toke"...nejse...

Diku 60-65km mendoj unė, Beni,...
Por mbi 2 orė udhė me makinė nė sezonin veror...

Mjes t'mirė tė uroj, i nderuar.
lejeni mer politiken po bojini yzmet shnetit
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 28-12-2016, 10:48   #253
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 5,152
Thanks: 3,227
Thanked 2,148 Times in 984 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
lejeni mer politiken po bojini yzmet shnetit
Eee po, dhe ju Hoxhollarėt ia qėlloni nojhere....

Unė mire jom. ..ti?
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Samiu pėlqehet nga
i vjetėr 28-12-2016, 17:05   #254
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Kjo "forcė ushtarake" ėshtė nje ndėr shumė veglat tjera "institucionale" , per shperlarje truri tė popullit Beni. Pra edhe te Llapaqenit siq e quan ti. ...pastaj te demastioneve te ndryshem etj etj...
Per ēlirime trojesh kann vdek burrat Beni...ose i vran e po i vrasin vazhdimisht. ....
Llogjika ime: dihet qe shqiptaret e Dardanise,perfshi neve te Shqiperise si dhe te Ilirida jane pro perendimore(kam parasysh Austri-Gjermani) dhe pro USA per vete faktet historike.Ne LFB1 me sa kam lexuar serbise ju ndalua dalja ne Adriatik.Ne LFB2 Jugosllavia e Tito-s,ishte SADE pro perendimore(e pa angazhuar te genjejne ndonje tjeter) dhe antiruse(ndjenjat pro sllave nga serbet eshte ceshtje tjeter).Filloi shperberja e shtetit artificial jugolesh,hyri NATO ne Kosovo dhe e cliroi(shume e drejte).Ne Malin e ZI vune Gjukanovic,pra sipas meje serbia prape nuk ka dalje ne det.Konkretisht: perendimi duke e ditur qe shqiptaret jane PRO TYRE,e para qe duhej te beninm duhej te ishte levizja e lire nga shqiptaret drejt tyre pa kushte.Pra na kishin PARAROJE per plane te mevonshme.Rumania dhe Bullgaria hyne(Slloveni dhe Kroaci nuk llogariten fare se dihet perseja).Ndersa tek juve dhe ne bashke po hyne arabet me investime FETARE.Nuk besoj qe perendimi nuk i di.
Kaq kisha se bera shume filozofi.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 07-01-2017, 10:27   #255
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Question Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Kemi ndonje historian ne forum, ose ndonje diasporist nga Usa te na shpjegoje me shume???????
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg adams-usa.jpg (19.5 KiloByte, 35 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 07-01-2017, 10:40   #256
Socio
VIP
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 7,268
Thanks: 6,261
Thanked 4,795 Times in 1,965 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Eshte koha e romatikeve perendimor te hipnotizuar nga te arriturat e grekeve te lashte. Hipnoze kjo qe i shtyu te krijojne nje Greqi moderne por fallco, me popullsi e race jo te njejte, gjoja ne emer te lirise. Gje qe po deshmohet dita me dites edhe sot. Dmth endrra e ketyre romantikeve sa vjen e po vertetohet qe ajo qe krijuan ata ishte vetem pjelle e nje imagjinate te demshme. Greqia eshte deshtimi me i madh historik i perendimit.
Socio nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Socio pėlqehet nga
i vjetėr 07-01-2017, 10:43   #257
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

USA wollten Mazedonien schon 1783 unabhängig sehen!

In seinem Statement von John Adams, einer der Gründerväter des Vereinigten Staaten von Amerika uns späterer Präsident (2. Präsident nach George Washington) an den damaligen US Außenminister Robert Livingston am 14. Juli 1783 unterstreicht er den Wunsch der USA, dass Mazedonien und Griechenland vom Osmanischen Reich trennen und unabhängig werden. Unglücklicherweise wird diese Haltung nicht von den Franzosen und den Deuschen (Preussen) mit getragen, die damals darüber entschieden haben, wer unabhängig wird. Adams war sich bewußt darüber, dass Frankreich und Deutschland ihre eigene Agenda für den Balkan vorantreiben würden.

Perse eshte harruar Illiricum te na i shpjegojne kokat e medhaja te forumit.

Chapeau sepse tani Spielzeit.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 07-01-2017, 14:09   #258
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Eshte koha e romatikeve perendimor te hipnotizuar nga te arriturat e grekeve te lashte. Hipnoze kjo qe i shtyu te krijojne nje Greqi moderne por fallco, me popullsi e race jo te njejte, gjoja ne emer te lirise. Gje qe po deshmohet dita me dites edhe sot. Dmth endrra e ketyre romantikeve sa vjen e po vertetohet qe ajo qe krijuan ata ishte vetem pjelle e nje imagjinate te demshme. Greqia eshte deshtimi me i madh historik i perendimit.
Dihet qe je njeri me tru, ndersa vete do mundohem te gjeje tek euronews nje interviste te shkurter nga nje organizator i protestave ne Shkup.
Po e gjeta atehere e diskutojme.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-01-2017, 23:30   #259
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 30,209
Thanks: 11,545
Thanked 14,186 Times in 5,612 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 344
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Kerkoj ndihme!

kam nje pyetje...per ata qe jetojn ne amerike...nese doni te prisni bileta per ne behar ne shqiperi, sa muaj ne advantazh duhet ta presesh? dhe qe te ket cmime cik me te mira?
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-01-2017, 23:35   #260
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,024
Thanks: 4
Thanked 3,581 Times in 2,383 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 195
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Kurdo qe ti presesh ne advance, i njejti cmim do jete per periudhen 15 maj -15 shtator.

Une shkoj pervit dhe kete e kam nga eksperienca ime departed nga FL.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur