Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kėndi i Anėtarėve > Ndihmoni njėri-tjetrin

Ndihmoni njėri-tjetrin Jeni te ftuar tė kėrkoni ndihmėn qė ju nevojitet dhe do bėjmė tė pamundurėn qė ta merrni atė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-01-2017, 23:38   #261
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 30,209
Thanks: 11,545
Thanked 14,186 Times in 5,612 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 344
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Kurdo qe ti presesh ne advance, i njejti cmim do jete per periudhen 15 maj -15 shtator.

Une shkoj pervit dhe kete e kam nga eksperienca ime departed nga FL.
uff ...po mendoj te depart ne miami meqe ticket jan nja 200 dollar lower each
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-01-2017, 23:39   #262
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,024
Thanks: 4
Thanked 3,581 Times in 2,383 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 195
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Do te bjere me gjate rruga, se avioni nuk e merr Atlantikun mes permes.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-01-2017, 23:43   #263
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 30,209
Thanks: 11,545
Thanked 14,186 Times in 5,612 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 344
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Do te bjere me gjate rruga, se avioni nuk e merr Atlantikun mes permes.
hmm do shikon pasi vajzat sbesoj se do ken discount sado jan femije...so hard to save for the tickets...apo skemi dhe martesen e kunatit ne maj qe duhet te save money for the plane tickets :/
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-01-2017, 23:45   #264
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,024
Thanks: 4
Thanked 3,581 Times in 2,383 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 195
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Shume shtrenjte jane biletat dhe rruga shume e gjate per ne te Florides. Ata ne NY shkojne ne Tirane tak fak.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-01-2017, 23:46   #265
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 30,209
Thanks: 11,545
Thanked 14,186 Times in 5,612 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 344
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Shume shtrenjte jane biletat dhe rruga shume e gjate per ne te Florides. Ata ne NY shkojne ne Tirane tak fak.
i know! dhe un do shkoj vetem per dy jave se aq me jep cifuti
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-01-2017, 23:58   #266
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,024
Thanks: 4
Thanked 3,581 Times in 2,383 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 195
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Rexh!!! 10...9....8....hurry up!!
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-01-2017, 00:03   #267
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 30,209
Thanks: 11,545
Thanked 14,186 Times in 5,612 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 344
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Rexh!!! 10...9....8....hurry up!!
ja prit te vesh te brendshmet lol
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-01-2017, 00:05   #268
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,024
Thanks: 4
Thanked 3,581 Times in 2,383 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 195
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Ewwwwwwww - Olivia said!
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i YOKO pėlqehet nga
i vjetėr 09-01-2017, 07:38   #269
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,795
Thanks: 2,307
Thanked 2,648 Times in 1,458 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 315
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Me eshte ngri nafta ne rezevuar. Opsioni eshte me e terheq kerrin deri te mekaniku, por shumica nuk punojne se eshte feste zyrtare.

E dini ndonje metode si i behet ne keto raste? Po mendoj, a ka ndonje mekanik ketu apo jemi te gjithe doktora shkencash?
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-01-2017, 07:44   #270
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 19,151
Thanks: 4,774
Thanked 5,603 Times in 3,577 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Me eshte ngri nafta ne rezevuar. Opsioni eshte me e terheq kerrin deri te mekaniku, por shumica nuk punojne se eshte feste zyrtare.

E dini ndonje metode si i behet ne keto raste? Po mendoj, a ka ndonje mekanik ketu apo jemi te gjithe doktora shkencash?
ket se kisha nigju naiher. e keni naften koktej ne Kusove?

a dhezet kerri? nqs jo hidhi pak benzin ose raki
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-01-2017, 07:51   #271
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,795
Thanks: 2,307
Thanked 2,648 Times in 1,458 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 315
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ket se kisha nigju naiher. e keni naften koktej ne Kusove?

a dhezet kerri? nqs jo hidhi pak benzin ose raki
Hera e pare qe po me ndodh. Kerri nuk po rri i dhezen ma shume se 2-3 sekonda. Benzin i shtova 1 liter por snuk. Perderisa nuk rri i dhezen nuk i deperton deri te filteri.

p.s. Per raki eshte akoma i ri ledio. Bohet tape me t'paren.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-01-2017, 07:58   #272
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 19,151
Thanks: 4,774
Thanked 5,603 Times in 3,577 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Hera e pare qe po me ndodh. Kerri nuk po rri i dhezen ma shume se 2-3 sekonda. Benzin i shtova 1 liter por snuk. Perderisa nuk rri i dhezen nuk i deperton deri te filteri.

p.s. Per raki eshte akoma i ri ledio. Bohet tape me t'paren.
duhet te jete te pakten -20° grad qe te ngri nafta "" a e provove me te terheqme?
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-01-2017, 08:12   #273
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,795
Thanks: 2,307
Thanked 2,648 Times in 1,458 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 315
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
duhet te jete te pakten -20° grad qe te ngri nafta "" a e provove me te terheqme?
Naten shkon deri ne -23 ketu, por eshte edhe nafta jo cilesore.

E vetmja mundesi eshte me e terheq por ne keto rruge me akull as kjo nuk eshte e lehte. Nejse, po e le keshtu deri neser.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-01-2017, 08:13   #274
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,941 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Hera e pare qe po me ndodh. Kerri nuk po rri i dhezen ma shume se 2-3 sekonda. Benzin i shtova 1 liter por snuk. Perderisa nuk rri i dhezen nuk i deperton deri te filteri.

p.s. Per raki eshte akoma i ri ledio. Bohet tape me t'paren.
Duhet qe makinen ta fusesh ne nje garazh(mundesisht te ngrohte) dhe ti heqesh komplet karburantin.Heren tjeter mundohu qe serbatorin ta kesh mundesisht te mbushur plot.M.q-se e ke veture te re mos bej gabim ti hedhesh benzine ne disel se shkon motori per lesh bubi.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 09-01-2017, 08:23   #275
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,795
Thanks: 2,307
Thanked 2,648 Times in 1,458 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 315
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Duhet qe makinen ta fusesh ne nje garazh(mundesisht te ngrohte) dhe ti heqesh komplet karburantin.Heren tjeter mundohu qe serbatorin ta kesh mundesisht te mbushur plot.M.q-se e ke veture te re mos bej gabim ti hedhesh benzine ne disel se shkon motori per lesh bubi.
Serbatorin e kam te mbushur perafersisht 3/4, prandaj per 1 liter shpresoj te mos i bej ndonje dem motorit.

Ekziston nje adesiv qe perdoret per tempretaura te uleta, por ajo i shtohet para se te ngrij. Me ka dal prej mendjes.

Po e pres nje mekanik deri sa te vjen dhe ta shoh cka po me thot.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 09-01-2017, 08:28   #276
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,941 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Serbatorin e kam te mbushur perafersisht 3/4, prandaj per 1 liter shpresoj te mos i bej ndonje dem motorit.

Ekziston nje adesiv qe perdoret per tempretaura te uleta, por ajo i shtohet para se te ngrij. Me ka dal prej mendjes.

Po e pres nje mekanik deri sa te vjen dhe ta shoh cka po me thot.
FIKS REX te duhet nje adesiv.Sepse nafta eshte trashur dhe nuk ngrin.
Nuk e di se cfar cilesie nafte ka atje, por ka dhe filtra apostafat perpara se ta hedhesh naften.

KLM.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 09-01-2017, 08:29   #277
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 15,057
Thanks: 6,397
Thanked 4,766 Times in 2,501 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 208
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

po ne Siberi si ia bejne? nuk besoj se te ka ngrire nafta. do kete gje tjeter..
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Si Bora pėlqehet nga
i vjetėr 09-01-2017, 08:31   #278
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,941 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
po ne Siberi si ia bejne? nuk besoj se te ka ngrire nafta. do kete gje tjeter..
Nafta permban substancen parafine.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-01-2017, 08:32   #279
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 19,151
Thanks: 4,774
Thanked 5,603 Times in 3,577 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Serbatorin e kam te mbushur perafersisht 3/4, prandaj per 1 liter shpresoj te mos i bej ndonje dem motorit.

Ekziston nje adesiv qe perdoret per tempretaura te uleta, por ajo i shtohet para se te ngrij. Me ka dal prej mendjes.

Po e pres nje mekanik deri sa te vjen dhe ta shoh cka po me thot.
kur trashet nafta ta bllokon edhe filtrin e naftes. une vete njihere kam pas makine me nafte . inshalla pa shume pare riparimi
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 09-01-2017, 08:34   #280
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,795
Thanks: 2,307
Thanked 2,648 Times in 1,458 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 315
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
FIKS REX te duhet nje adesiv.Sepse nafta eshte trashur dhe nuk ngrin.
Nuk e di se cfar cilesie nafte ka atje, por ka dhe filtra apostafat perpara se ta hedhesh naften.

KLM.
Po eshe trashur. Naften e marr te nje firme Sllovene pikerisht qe te mos me ndodhin keto probleme, por s'ka bese as aty.

Flm shume.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Rex pėlqehet nga
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur