Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kėndi i Anėtarėve > Ndihmoni njėri-tjetrin

Ndihmoni njėri-tjetrin Jeni te ftuar tė kėrkoni ndihmėn qė ju nevojitet dhe do bėjmė tė pamundurėn qė ta merrni atė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-01-2017, 08:35   #281
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,673
Thanks: 10,622
Thanked 5,891 Times in 3,989 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 283
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
kur trashet nafta ta bllokon edhe filtrin e naftes. une vete njihere kam pas makine me nafte . inshalla pa shume pare riparimi
Prandaj duhet dhe adesivi qe ka shkruar Rex.Tek makinat e reja dhe ku ka temperatura mbi -20° PATJETER qe mos te bllokohet filtri.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 09-01-2017, 08:36   #282
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,710
Thanks: 2,242
Thanked 2,563 Times in 1,418 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 311
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si Bora Shiko postimin
po ne Siberi si ia bejne? nuk besoj se te ka ngrire nafta. do kete gje tjeter..
Qe e tha SystemA, nuk eshte ngrire por eshte trashur. I thone 'gelled' ne anglisht. Ne Siberi i hedhin adesiv serbatorit me siguri.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 09-01-2017, 08:38   #283
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 18,807
Thanks: 4,513
Thanked 5,371 Times in 3,423 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 243
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Prandaj duhet dhe adesivi qe ka shkruar Rex.Tek makinat e reja dhe ku ka temperatura mbi -20° PATJETER qe mos te bllokohet filtri.
-20 ne Prishtine -1° ne Berlin
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 09-01-2017, 08:39   #284
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,673
Thanks: 10,622
Thanked 5,891 Times in 3,989 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 283
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Qe e tha SystemA, nuk eshte ngrire por eshte trashur. I thone 'gelled' ne anglisht. Ne Siberi i hedhin adesiv serbatorit me siguri.
Edhe ketu premtojne qe deri ne -25° nafta nuk trashet por ja qe ka ndodhur.Ishallah nuk te kushton shtrenjte.
KLM.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 09-01-2017, 08:40   #285
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,710
Thanks: 2,242
Thanked 2,563 Times in 1,418 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 311
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
kur trashet nafta ta bllokon edhe filtrin e naftes. une vete njihere kam pas makine me nafte . inshalla pa shume pare riparimi
Nuk besoj se kushton shume. Pune filterash.

Pervec nese i ben ndonje dem motorit benzini qe i shtova.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-01-2017, 08:41   #286
Si Bora
V.I.P
 
Avatari i Si Bora
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 14,799
Thanks: 6,219
Thanked 4,516 Times in 2,415 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 202
Si Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėmSi Bora i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
-20 ne Prishtine -1° ne Berlin
ketu 6. doli dielli..
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg IMG_5926.jpg (16.2 KiloByte, 63 shikimet)
__________________
Nuk besoj se qielli eshte blu.
Si Bora nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Si Bora pėlqehet nga
i vjetėr 09-01-2017, 08:42   #287
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,673
Thanks: 10,622
Thanked 5,891 Times in 3,989 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 283
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Nuk besoj se kushton shume. Pune filterash.

Pervec nese i ben ndonje dem motorit benzini qe i shtova.
Aq sa i ke hedhur nuk i ben dem por edhe ste ndihmon.
SystemA nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 09-01-2017, 14:11   #288
3d1
V.I.P
 
Avatari i 3d1
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: Tirane
Posts: 1,981
Thanks: 132
Thanked 304 Times in 184 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 43
3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm3d1 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Nuk besoj se kushton shume. Pune filterash.

Pervec nese i ben ndonje dem motorit benzini qe i shtova.
Me mire ti kishe hedh vaj hidraulik.....me ket rast pastroje dhe injatoret.
Une e praktikoj 1 here ne muaj kete me vajin hidraulik dhe ka dhene rezultate.
__________________
Sa me shume i njoh njerezit,aq me shume me pelqejne kafshet.
3d1 nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i 3d1 pėlqehet nga
i vjetėr 09-01-2017, 14:46   #289
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 35,226
Thanks: 9,206
Thanked 8,420 Times in 4,920 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 465
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Hera e pare qe po me ndodh. Kerri nuk po rri i dhezen ma shume se 2-3 sekonda. Benzin i shtova 1 liter por snuk. Perderisa nuk rri i dhezen nuk i deperton deri te filteri.

p.s. Per raki eshte akoma i ri ledio. Bohet tape me t'paren.
Nuk besoj se e gjen gjė por duhet ta dish qė benzina dhe nafta megjithėse janė nėnprodukte nga i njėjti material nuk pėrzihen nė mėnyrė mekanike me njera tjetrėn.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 09-01-2017, 15:21   #290
Si1ri
Forced_ to_ Smile
 
Avatari i Si1ri
 
Data e antarėsimit: Sep 2016
Vendndodhja: Mbrapa diellit
Posts: 1,157
Thanks: 783
Thanked 703 Times in 384 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Si1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

@Rex. Benzina qe ke hedh nuk eshte problem per motorin e makines por per pompen elektrike te naftes. Meqe nafta eshte bere viskose dhe kjo e demton pompen, keshtu qe mos e sforco duke dashur ta ndezesh me zor.
Un do te keshilloja qe hiqje sa me shum naft nga serbatori ne nje bidon te cilin te hidhje aditivin dhe ta lije ne nje ambient te ngohte.
Te heqesh filtrin e naftes duke e boshatisur sa me shum te mundesh dhe i shton nafte me me teper aditiv qe te mund te pastrosh dhe rruget e naftes dhe injetoret.
Duhet te kerkosh dhe aditiv per bravat e makines dhe gominat e dyerve se nuk eshte ēudi qe te prishen duke hapur dyert.
Ne vendet e fohta, me ligj, naftes i shtohet aditiv. Ne zhargon i thon nafte dimri.
ps: Adezivin njite tek korskoti ose kapaku i serbatorit qe te kujtohesh qe ti shtosh aditiv naftes.
__________________
»U shoftė me arė, me fis, me mal e vrri,
Kushdo shqyptar, qi s'brohoritė me za,
Kushdo shqyptar, qi s'brohoritė me uzdajė:
Oh! Rrnoftė Shqypnija! Rrnoftė Flamuri i sajė!«
— AT GJERGJ FISHTA 1916.
Si1ri nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Si1ri pėlqehet nga
i vjetėr 09-01-2017, 15:28   #291
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,710
Thanks: 2,242
Thanked 2,563 Times in 1,418 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 311
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga 3d1 Shiko postimin
Me mire ti kishe hedh vaj hidraulik.....me ket rast pastroje dhe injatoret.
Une e praktikoj 1 here ne muaj kete me vajin hidraulik dhe ka dhene rezultate.
Ne serbator ia shton vajin?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Nuk besoj se e gjen gjė por duhet ta dish qė benzina dhe nafta megjithėse janė nėnprodukte nga i njėjti material nuk pėrzihen nė mėnyrė mekanike me njera tjetrėn.
E di qe benzini perdoret shpesh ne keto raste. Ma keshilloj edhe sot dikush qe ,me demek, merret vesh nga keto pune.
Per me sigurte nuk po e provoj me e dhez deri neser. Neser ne karrotrec e direkt ne servis.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-01-2017, 18:22   #292
xhori
V.I.P
 
Avatari i xhori
 
Data e antarėsimit: Feb 2016
Vendndodhja: MARCHE
Posts: 917
Thanks: 160
Thanked 345 Times in 198 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
xhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Me eshte ngri nafta ne rezevuar. Opsioni eshte me e terheq kerrin deri te mekaniku, por shumica nuk punojne se eshte feste zyrtare.

E dini ndonje metode si i behet ne keto raste? Po mendoj, a ka ndonje mekanik ketu apo jemi te gjithe doktora shkencash?
me ka ndodh edhe mua para tre vjetesh isha duke ec dhe papritur nuk merrte me gaz ishte janar dhe ishte shume ftohte si keto dite tani dhe me kishte mbet pak nafte ne serbator nga ajo e shqiperis ndalova dhe shkova i hodha 2 litra benzin dhe cdo gje ne rregull
__________________
pis milet
xhori ėshtė nė linjė  
Postimi i xhori pėlqehet nga
i vjetėr 09-01-2017, 18:50   #293
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,710
Thanks: 2,242
Thanked 2,563 Times in 1,418 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 311
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si1ri Shiko postimin
@Rex. Benzina qe ke hedh nuk eshte problem per motorin e makines por per pompen elektrike te naftes. Meqe nafta eshte bere viskose dhe kjo e demton pompen, keshtu qe mos e sforco duke dashur ta ndezesh me zor.
Un do te keshilloja qe hiqje sa me shum naft nga serbatori ne nje bidon te cilin te hidhje aditivin dhe ta lije ne nje ambient te ngohte.
Te heqesh filtrin e naftes duke e boshatisur sa me shum te mundesh dhe i shton nafte me me teper aditiv qe te mund te pastrosh dhe rruget e naftes dhe injetoret.
Duhet te kerkosh dhe aditiv per bravat e makines dhe gominat e dyerve se nuk eshte ēudi qe te prishen duke hapur dyert.
Ne vendet e fohta, me ligj, naftes i shtohet aditiv. Ne zhargon i thon nafte dimri.
ps: Adezivin njite tek korskoti ose kapaku i serbatorit qe te kujtohesh qe ti shtosh aditiv naftes.
Tani e pash kete.

Problemi eshte se e kam provu shume shpesh me e dhez ne fillim dhe ,keshtu si ti, me thane se ka mundesi qe e kam demtu pompen e naftes. Aty ku eshte pompa degjohej nje zhurme e keqe.. qe dmth sipas gjitha gjasave e kam 'kenaq' pompen e naftes.

Naften nuk besoj se mundem vet me e largu edhe po desha sepse makina e ka siguresen mbrojtese te serbatori dhe nuk lejon te futet ndonje mjet tjeter pervec asaj qe e mbush me karburant. E kisha problem ti shtoja edhe benzin sepse ajo e benzines kishte permasa tjera.

Adezivin nga sot e tutje do e mbaj aty te ndihma e pare.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-01-2017, 18:56   #294
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,710
Thanks: 2,242
Thanked 2,563 Times in 1,418 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 311
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga xhori Shiko postimin
me ka ndodh edhe mua para tre vjetesh isha duke ec dhe papritur nuk merrte me gaz ishte janar dhe ishte shume ftohte si keto dite tani dhe me kishte mbet pak nafte ne serbator nga ajo e shqiperis ndalova dhe shkova i hodha 2 litra benzin dhe cdo gje ne rregull
Edhe une eca peraferisht 2 km para se te ndalej. Nese i ke shtu 2 litra benzin ne serbator te zbrazur dhe nuk ke pasur probleme, nuk e besoj qe me ka bere ndonje dem as mua me 1 liter benzin ne serbator te mbushur.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-01-2017, 19:03   #295
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 18,807
Thanks: 4,513
Thanked 5,371 Times in 3,423 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 243
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Edhe une eca peraferisht 2 km para se te ndalej. Nese i ke shtu 2 litra benzin ne serbator te zbrazur dhe nuk ke pasur probleme, nuk e besoj qe me ka bere ndonje dem as mua me 1 liter benzin ne serbator te mbushur.
ja pasko bo naften punes sot ledio
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-01-2017, 19:08   #296
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,710
Thanks: 2,242
Thanked 2,563 Times in 1,418 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 311
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
ja pasko bo naften punes sot ledio
Ka qene dite pushimi. Gjysmen e vitit e kemi pushim per festa.

Ana pozitive e te pasurit shume minoritete e religjione. Lol
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 09-01-2017, 19:17   #297
Si1ri
Forced_ to_ Smile
 
Avatari i Si1ri
 
Data e antarėsimit: Sep 2016
Vendndodhja: Mbrapa diellit
Posts: 1,157
Thanks: 783
Thanked 703 Times in 384 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Si1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Tani e pash kete.

Problemi eshte se e kam provu shume shpesh me e dhez ne fillim dhe ,keshtu si ti, me thane se ka mundesi qe e kam demtu pompen e naftes. Aty ku eshte pompa degjohej nje zhurme e keqe.. qe dmth sipas gjitha gjasave e kam 'kenaq' pompen e naftes.

Naften nuk besoj se mundem vet me e largu edhe po desha sepse makina e ka siguresen mbrojtese te serbatori dhe nuk lejon te futet ndonje mjet tjeter pervec asaj qe e mbush me karburant. E kisha problem ti shtoja edhe benzin sepse ajo e benzines kishte permasa tjera.

Adezivin nga sot e tutje do e mbaj aty te ndihma e pare.
E di dhe eshte problem qe nuk mund ti hiqet karburanti nga porta e furnizimit. Ngelem nje her ne rrug, me sakt ne parkingun e hotelit gjat rruges, me nje Audi A4 2.5l dhe u detyruam te thithim e te nxjerrim nafte nga tubi i filtrit te naftes. Mos me fol qe me heq filtrin na u desh te ēmontonim kapat plastik e tuba pa fund.
Ti se ke me nxitim, mesa kuptoj, keshtu qe mos i hy aventures. Do te thoja qe ti hidhje ne naft aditivin, se ai gjat nates perzihet vet, dhe ēoje ne servis. Per pompen mendoj qe mos te ket pesuar goditje akute por, uroj qe jo, ja ke shkurtu oret e punes. Zhurma e keqe qe degjon eshte per arsye te naftes teper viskoze.
Benzin mos perdor se makinat me pompa nafte elektrike, qe jane me presion te larte, nuk e durojn fort dhe tjetra ndosin sensoret e ndryshem dhe e ēorjentojn fare punimin e makines. Benzina perdorej pa merak tek makinat dizel me pompa nafte mekanike dhe qe s'kishin sensore si te rejat.
__________________
»U shoftė me arė, me fis, me mal e vrri,
Kushdo shqyptar, qi s'brohoritė me za,
Kushdo shqyptar, qi s'brohoritė me uzdajė:
Oh! Rrnoftė Shqypnija! Rrnoftė Flamuri i sajė!«
— AT GJERGJ FISHTA 1916.
Si1ri nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Si1ri pėlqehet nga
i vjetėr 09-01-2017, 19:24   #298
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 13,256
Thanks: 19
Thanked 1,722 Times in 893 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
CR7 ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Rex nuk kam pas ksi problemi ne vetur, vetem nje gje plako ne Kosove asnje mjeshter nuk thote njesoj per nje problem ne veture se cili thote diqka ndryshe
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
CR7 nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i CR7 pėlqehet nga
i vjetėr 09-01-2017, 19:28   #299
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 18,807
Thanks: 4,513
Thanked 5,371 Times in 3,423 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 243
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

nafte , nafte , nafte ! merrni more makine me benzin.paret nuk do i merrni me vete ne varr
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 09-01-2017, 19:36   #300
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,710
Thanks: 2,242
Thanked 2,563 Times in 1,418 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 311
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kerkoj ndihme!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Si1ri Shiko postimin
E di dhe eshte problem qe nuk mund ti hiqet karburanti nga porta e furnizimit. Ngelem nje her ne rrug, me sakt ne parkingun e hotelit gjat rruges, me nje Audi A4 2.5l dhe u detyruam te thithim e te nxjerrim nafte nga tubi i filtrit te naftes. Mos me fol qe me heq filtrin na u desh te ēmontonim kapat plastik e tuba pa fund.
Ti se ke me nxitim, mesa kuptoj, keshtu qe mos i hy aventures. Do te thoja qe ti hidhje ne naft aditivin, se ai gjat nates perzihet vet, dhe ēoje ne servis. Per pompen mendoj qe mos te ket pesuar goditje akute por, uroj qe jo, ja ke shkurtu oret e punes. Zhurma e keqe qe degjon eshte per arsye te naftes teper viskoze.
Benzin mos perdor se makinat me pompa nafte elektrike, qe jane me presion te larte, nuk e durojn fort dhe tjetra ndosin sensoret e ndryshem dhe e ēorjentojn fare punimin e makines. Benzina perdorej pa merak tek makinat dizel me pompa nafte mekanike dhe qe s'kishin sensore si te rejat.
Une di vetem me e mbush me nafte, me e mbush ujin e xhamave dhe eventualisht nderrimi e gomes ne raste emergjente.

Ti fus duart neper tuba e filtera eshte rocket science per mua. Lol

Zakonisht kur me prishet, edhe pse me ndodh rralle, ja jap celesat dikuj qe merret vesh nga keto pune.

Pompen me siguri e ka elektrike. Gishtat kryq neser ne servis. Lol
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė  
Postimi i Rex pėlqehet nga
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur