Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare > Figurat e shquara

Figurat e shquara Gjithēka mbi figurat e ndritura Kombėtarė Shqipėtare...

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 04-01-2012, 13:42   #21
ymer prizreni
V.I.P
 
Avatari i ymer prizreni
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 1,873
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
ymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Adem Jashari

Ke ne shqiptarėt nė pėrgjithėsi nuk e vlerėsojmė njeriun tė tillė ēfarė ėshtė nė tė vėrtetė,por e vlersojmė ashtu se ne dėshirojmė tė jetė ai (mendojmė se ėshtė pėr qefin tonė) edhe dallim tė jetė sikur nata me ditėn siē ėshtė rasti i Adem Jasharit dhe tė Ibrahimit Cėrcės,prapė se prap nuk mundėmi tė mendojėm se ata janė krejtėsisht tė kundėr,dhe se nuk kanė tė bėjnė as me thėnjė se janė dy anėt e ndryshme tė sė njejtės valut....Njeri muar gjithė tė mirat qė mund ti afroji vendi i tij duke pėrfituar nga tė qeni lider i saj,ndėrsa kur mė sė shumti ju dasht popullit dhe vendit tė tij,zgjodhi rrugėn e Beligradit dhe jo Malet e Berishės aty ku edhe e kishte vendin pranė popullit dhe luftetarėve tė lirisėNdėrsa Ademi dha gjithė qė patė pėr Ēlirim qė edhe u arritėt dhe Bashkim Kombėtar kjo beso se do tė ndodhė se janė ca qė nuk e hajni sapunin pėr djathė tė asaj parulle qė dėshiron popullin ta fus nė gjumė tė thellė hipnotik "Bac u krye" dhe duke thėnė se kjo ishte ėndėrr shekullore e shqiptarėve dhe padyshim edhe qėllimi i Adem Jasharit pėr tė krijuar njė shtet tė tillė ēfarė sot e kemi, por duke dhenė sugjestionen pozitive pėr ti kėndellė shqiptarėt nga ky gjumė me slloganin Bac nuk u krye por po niset pėr sė mbari ashtu siē ke dėshiruar dhe pėr atė qė ke luftuar tij,rruga drejtė Bashkimit Kombėtar....
ymer prizreni nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-01-2012, 13:54   #22
ymer prizreni
V.I.P
 
Avatari i ymer prizreni
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 1,873
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
ymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Adem Jashari

I nderuar Busavata njėri ishte miku i Berishės sepse kishin ide tė njejta sytė tė kthyera nga Beligradi ndėrsa njėri ishte me shumė keqe ardhje atė qė nuk mund ta arrinte shkau nė Shqipėrin e Okupuar e arriti ky nė Shqipėrin Londineze ta fus nė burg....dhe nuk i jap aspak fajė Saliut ai vetėm se ja plotėsoj njė dėshirė tė mikut tė vetė dhe mikut tė miqėve tė tij....... pėr kėtė ka punuar zyra nė Tiranė e denocimin e atyre qė mendoj dhe veprojnė ndryshe....pra ju akoma mund tė mendoni se kanė qenė tė njejtė....

- Adem Jashari = Lufta e armatosur - UēK - shumė e vėrtet
- Ibrahim Rugova = lufta paqesore me mjete diplomatike - LDK - po tė ishin tė kordinuara qė edhe pse nuk i ka ndihmuar luftės por mos ta kishte penguar dhe munduar tė arestohen luftetarėt e saj do ta kisha pranuar si pėrpjekje pozitive por pėr fat tė keq ėshtė shumė mė ndryshe se ajo qė propagandohet nė popull...

me respekt ymer prizreni
ymer prizreni nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-01-2012, 22:13   #23
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Adem Jashari

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga busavata Shiko postimin
Adem Jashari ishte komandantim legjendar i Ibrahim Rugoves .. dora e djatht e tijė ...lavdi i qoft shpyrti ..

R.I.P.
masi nuk paske than siq ke pas than tek forumi shqiptar se rugovna e ka prejardhen nga drenica a qishti diqka
mier koka puna hahaha
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-01-2012, 22:19   #24
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,026
Thanks: 1,705
Thanked 1,490 Times in 566 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Adem Jashari

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
masi nuk paske than siq ke pas than tek forumi shqiptar se rugovna e ka prejardhen nga drenica a qishti diqka
mier koka puna hahaha
hahaaaa ka lind ne Cerrcė komuna e Istogut ... por ne at koh kur ka lind Ibrahim Rugova , Cerrcė ishte Dreninice...
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2012, 11:00   #25
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Adem JashariKURE TA KUJTONI LIRINE
KUJTONE KOMANDANTIN LEGJENDARE BACE ADEM JASHARIN,

KURE TA KUJTONI PAVARSINE
KUJTONE LEGJENDEN E GJALLE z. HASHIM THAĒIN
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2012, 23:42   #26
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Adem Jashari
AI ESHTE GJALLE
GJITHMONE NE ZEMRAT TONA KOMANDANT LEGJENDARE BACE ADEM. JU HAPET DYERT E BASHKIMIT, JU BET ATE QE SECILI SHQIPTARE DUHET TE KET OBLIGIM MORAL PER TA BER. NE KRENOHEMI E DO KRENOHEMI GJITHMONE ME TY E FAMILJEN TUAJ.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-07-2012, 23:46   #27
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Adem JashariKURE TA KUJTONI LIRINE KUJTONE KOMANDANTIN LEGJENDARE BACE ADEM JASHARIN,
KURE TA KUJTONI PAVARSINE KUJTONE LEGJENDEN E GJALLE z. HASHIM THAĒIN
REPSEKT TE MADHE PER TY BACA RIFAT E FAMLIJEN TUAJ
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2012, 20:13   #28
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Adem Jashari

https://www.youtube.com/watch?featur...&v=tregXBI2i4o
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-11-2013, 19:31   #29
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Adem Jashari

Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-11-2013, 19:32   #30
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Adem JashariKURE TA KUJTONI LIRINE
KUJTONE KOMANDANTIN LEGJENDARE BACE ADEM JASHARIN,

KURE TA KUJTONI PAVARSINE
KUJTONE LEGJENDEN E GJALLE z. HASHIM THAĒIN
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-01-2014, 21:08   #31
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Adem JashariADEM JASHARI Kjo Kosovė fortė po qanė, Po vajton e mjera nėnė ! Njė burrė trim me pas kanė, Zot kėsaj toke sot me i dalė. Me i dalė zot mėmėdheut Si nė kohėn e Skėnderbeut Si nė at' kohė dikur moti Kur ishte gjallė Kastrioti; Qė Sulltanat si la kurrė Nė Arbri me vendos flamurė! A esht' afrue dit' e bardhė ? Si nė Krujė kur patė ardhė ! Me ardhė prapė e mej pa me sy Si e kanė nda ket Shqiptari ! Shum po vu'n Kosova nėn Sėrbi ! Si nėn kthetrat e korbit tė zi ! Kjo Drenica po fol vetė ; Ende trimat nuk mė kanė vdekė ! Ende trimat i kamė gjallė N' ball Serbies pėr me i dalė ! Sllobodanin pėr me e ndalė. Pushkė e fortė ku paska kris ? Pyet Kosova, djepi Shqipnis ? N' Prekazin e Ahmet Delisė, Lufton Ademi kunder Sėrbisė ! Si Tahir Meha qe luftoj dikur, Per tė gjallė s'u dorzue kurrė ! Njėmijnėntqind e nėntdhjet e tetė Nė Mars ngritet legjenda vet ! N' kamė po ēohet Legjendari, Komandantė Adem Jashari. Nga Kraleva, Nishi e Piroti, Nga Prokupla vijn oj vraft Zoti ! Si re e zeza' kur prishet moti ! Ushtritė serbe kolonė po shkojnė Ushtar, polic nga Belgradi ēojnė, Pesmij trupa po parakalojnė ! Tetėdhjet tanke po i dėrgojnė ! N' Mitrovicė ushtria kalojnė, Drejt Skenderajt ata po shkojnė! Forca t' mėdha nga Skenderaj vijnė, Pa ēelė drita n'Prekaz po hyjnė. N'Polac n'Llaush stacionohen, Tre katunde keē po rrethohen ! Nga Llausha e kanė lajmrue, Ademit i kanė tregue ; Veē Prekazi ėshtė rrethue ! Ademi djemve u paska thanė ; Ēojnu trima gjithė nė kam, Mitraloz e bume mej marrė Gjith n'pozicjone pėr me dalė, Shkau Prekazin don me kallė ! Shkau neve na paska mėsy, Nė Prekaz ushtria don me hi ! Qoftė pėrhajr Ademi po thot, Njėqind vjet kemi pritė si sot. Te Jashart boll janė mundue, Dajt nga Llausha per me shkue. Askush s'mundet me u afrue ! Ndihm Ademit s'po mujn mej ēue ! Shum keē shkiet e kan' rrethue ! Si me lisa me e gardhue ! Rrethimin t'gjall mos me kalue, Askush i gjall' mos me shpėtue ! Topat e shkaut po kėrsasin, Kullen Ademit ja godasin ! Tanksi, minahedhsi s'po pushojnė, Barot e hekur ngado gjėmojnė ! Jashart kanė nis me kendue Edhe me kangė tuj luftue ! Pushkė e kangė s'po i ndalin ! Zakon u kishte lėn i pari, Tuj kėndue lufton Shqiptari. Ēou nipash, daja po m'ja ban Ishte plak besa daja Osman Edhe Ademit ēka i ka than ; O Adem ti je si djal i ri Krejt prapa nuk mujė tė t' rri Gjith ka lufton pas s'muj tė t'vi, Nje besė tė Zotit po t'a jap Pėr Ty njė pushk se la pa e zbraz. Britė Ademi, lėshon njė za ; Ku tė kam Hamėz more vlla ? Mbahu fortė, qėndro o burrė, Pushken shkaut mos ja ndal kurrė, Kurrė at' pushkė mos me ja nda Kem me u djegė me shka ka ! Jem nė luftė qe njėqind vjet, Sot ėsht' koha me tregu vetė Me hek qafe serbin pėrjetė. Adem Jashari keshtu po flet, Po u thotė aj familjes vet : Se ket punė kur e kem nisė S'kena ba mend me lan pėrgjisė, Amanetin nė vend do ta ēojmė I madh' e i vogėl dot luftojmė, Jashart krejt me u farue ! Po na fund kena me fitue. Plot tre ditė e plot dy net, Pushka nė Prekaz po kėrsetė ! N'ditėn e parė shpėtojkan krejt Asnjė i vrarė te Jashart s'po jetė. Dit' e dytė para se po zbardhon, Komandir Ilija shka po bon ? Nja tridhjet milic po i urdhron, Tė tridhjet t' Arkanit janė kanė ! Prej Ushtrisė largue janė, Kullės s' Shabanit i shkojn pranė ! E kcejn murin janė hi n'oborr ! O Ademi edhe poj heton Njė za djemve po jau lishon, Fort Ademi edhe po bėrtet! Djem e nipa po mi thėrret, Po i leshon zė vėllaut vet ; Priti Hamėz tė gjallė mos i le. A dhe Hamza tė gjall s'po i le ! Sa po mujn shkijet po i palojnė, Jashart pushkėn nuk po e ndalojnė S'po i lan shkijet tė gjall me hi Nė prak me ju shkelė nė shtėpi, Kishin brenda rob e fėmi ! K'shtu Ademi besėn e kish ba ; Nė dorė tė shkaut mos me ra Me ka krejt kam me u vra ! Kurrė Kosovėn vet' nuk e la ! Me ka krejt pa u farue! Kurrė Kosovėn s'kam me l'shue, S'kam me l'shu, shkijet me pushtue ! Brez pas brezi e kem trash'gue, Iliret kėt tok' kanė sundue, Dardan-kosovar kanė luftue! Kurr Kosovėn se kanė dorzue. Amanet t'parėt lanė naj kanė ; Kurrė Kosovėn mos me e dhanė Kurr Serbies mos me ia lanė. Sa po mundė shkije po vret I kanė vrarė njėzet e tetė ! Nja dy t'gjallė i kanė zanė ! Ademit shka na i paskan thanė ; Fort po e lusin, bej po i bajnė T'gjallė me na l'shue a nuk ban ? Edhe Ademi po m’ i ngon ; S'kena ardh ketu me luftue, Po me zorė na kanė ēue ! Ēaj Ilija na ka urdhnue. Atėher Ademi po menon ? Shqiptari e ka pas zakon Me liru aj qė vetin dorzon. Adem Jashari burrė azgan Tė dy serbet po i liron ! Njėrit shka ēka i paska thonė ? Shko Ilijes fjalė i ēonė; Baca Shaban ty a t'ka thanė, Besė nė ju nuk ban me nxanė! S'kemi pas kurrė besė me shka, Gjithė n' tradhti na kanė vra. Plot dy ditė e plot dy netė, Po na zbardhė dita e tretė ! Nė Prekaz pushka po kersetė ! Jashart me Serbi tuj luftue ! Se kan nder mend me u dorzue ! Me u dorzu kurrė tė gjallė ! Shkaut pushken s'ja kanė ndalė, Nuk po ia ndalin pushkėn hiē, Farun shumė ushtar e milic ! Shum' ushtar e milic tė vrarė ! Nėpėr oborr e nėpėr arė, Nja treqind tė vramė i lanė ! Si duaj kashte me u kanė Permbi trupat e shkive t'vramė Shokėt e tyre po kalojnė ! Drejt Jasharve ushtria shkojnė ! Sikur drapri n'arė tu korrė, Si me drapėr mej pre mu konė ! Si kall'zi gruri nėpėr tokė. Pa shpirt sllavt bien si borė ! Ademi n' mitraloz tuj korrė ! Ushtria e Serbisė u farue ! Jashart nuk dojn me u dorzue. Komandira edhe Gjeneral, Thojn Ademi nuk jepet i gjallė ! Krejt Serbia k'tu me u kanė ! Gjeneralat po urdhnojnė ; Granatimet po i shpeshtojnė ! Shumė predha kullėn qėllojnė ! Barot e hekur po lėshojnė ! Gjylet ishin kanė mallkue, Rob e fmi i paska farue ! Rob e fmi granata i vret ! Edhe Hamzėn me daj'n e vetė, Bacėn Shaban me nipa krejt ! Jet Ademi veē me djal t' vetė ! Babė e bir po bajn gajret Po qėndrojn si me u kanė tridhjet ! Ushtria kull's iu afrue Dham n'dham me ēetnikėt tuj shkue ! Njė plumb ishte kanė mallkue, Adem Jasharin ka qillue ! Ademin keq e paska marrė Edhe Ademi jet' po ndrronė ! Djalė i vetėm po mė lufton ! I gjallė kullėn s'po e dorzon ! Brenda ushtrinė s'po e lejon, Tė gjallė shkiet si len me hi Si lenė gjallė mej hi nė shpi. Tė mramtėn pushkė zbraz Kushtrimi Edhe djalin e merrė timi ! E merr flaka, era barotit Nė gjoks i bjenė gjylja topit ! Gjylja topit veē po ma vretė Dhe Kushtrimi njė fjal e fletė Sa pėr plumba se kishim dertė ! Familja ime me njė shtetė Ke tu luftue treqind vjetė, Pėr liri dhe vendė tė vetė.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-01-2014, 22:39   #32
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,026
Thanks: 1,705
Thanked 1,490 Times in 566 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Adem Jashari

KURE TA KUJTONI LIRINE
KUJTONE KOMANDANTIN LEGJENDARE BACE ADEM JASHARIN,KURE TA KUJTONI KORRUPCIONIN
KUJTONE LEGJENDEN E GJALLE HASHIM THAĒINVetvendosja Triumfon .
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-01-2014, 00:38   #33
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Adem Jashari

http://www.youtube.com/watch?v=mS9yxgtlPa0

Muje Krasniqi dhe Beqir Gashi - Ne Prekaz paska ra stuhia
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-01-2014, 18:38   #34
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,796
Thanks: 2,310
Thanked 2,663 Times in 1,460 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 315
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Adem Jashari

Adem Jashari me gruan e tij Adilen

__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-03-2014, 14:16   #35
Miti
V.I.P
 
Avatari i Miti
 
Data e antarėsimit: Sep 2012
Posts: 1,074
Thanks: 32
Thanked 41 Times in 12 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Miti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyerMiti ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Adem Jashari

http://www.youtube.com/watch?v=M4Lq3C89ilY
Miti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-03-2014, 19:34   #36
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Adem Jashari

Nuk kursyen as gjymtyret e trupit qė Kosova te jet e lirė...

Respekt


Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-03-2014, 20:05   #37
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Adem Jashari

Neser braric figuren e Adem Jasharit do e quajne serb!
Cetniket shkruan kurva brari skane bere apo nuk dine cfare eshte lufta!
O shqiptare idioter.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-03-2014, 08:08   #38
Xhebraili
El Pistolero
 
Avatari i Xhebraili
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Peja
Posts: 4,027
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Xhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėmXhebraili i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Adem Jashari

Adem Jashari mburrja e qdo njeri qe ka pak dinjitet edhe ndjehet shqiptar...
Sakrifica e tij eshte aq e madhe sa nese do kishte qmim nobel per Liri do ti jepej kesaj familje....

P.S pajtohem me SystemA ketu kur thote se ece dije qka kan me thone per Adem Jasharin neser se sot edhe i degjon njerezit kur behen bashke qe shkojne aq large sa e quajne te krisur pse ka lene krejt familjen evet me vdek per kete vend...


Ndoshta po e teproj po nganjhere zhgenjena kaq shume me keta njerez tmij ne pergjithesi sa thom na veq zullumin e dojme shkaun turkun ose dikond tjeter mbi kry...
__________________
Mixhok..
Xhebraili nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-03-2014, 09:42   #39
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,379
Thanks: 197
Thanked 167 Times in 126 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Adem Jashari

Baca Adem! na fal bre burrė qe te rrejtem..na fal ,te gjith fali,sepse jo qe ne e meritojm -po ti ke zemer te madhe te falesh.
Dje te quajten si te quajten si mos me keq...U desht te flijoheshe qe ta degjojn zerin tan,te shiqojn vetem kure i thirre ,hej more a po ndegjoni se une po ju thrras,Kosova po ju thrret...Edhe pse BACA ADEM as ather shtireshin se nuk po e degjojn zanin tand e as gjemimin e e gjyleve te predhave te armikut.Na fal o Bac Adem per dje e per sot.Mos ofshaj se te harruan,ne po te kujtojm edhe pse zeri yne po humbet nga 'zhurma' e fjalet e zashme .Te gjith e dijme se volumi i zanit te 'shokve' tuaj hileqar po dominan ,po jo bac mos u ndjej ngusht hiq...Ka filluar qe te mos degjohet ma fuqia e zanit po vlera e fjales.Na kan lodh do sojsuza mer Bac,po thon ishe kan komandanti i tyre...jo bac nuk e besoj edhe sikur te pergjerohen edhe sikur zani i tyre te buqet deri ne qill..jo mer sesht kan BACA Udbash, jo ....
Bac I thuaj gjyshit Shaban se jemi te lir...te gjith ashtu po thojn ...fmit po na duhet me i shkollu me pare.Beligradi esht plot me shqiptar,sidomos spitalet,sepse edhe mjeket tan po na drejtojn atje.,Po thon shkoni ku te dini e te mundeni se ne skemi vende -shtreter,skemi ilaqe,as zhilet me pre nji pe ne repartin e kirurgji se kemi...bile as pej skemi.Po thon se ne me kto paga nuk mund te punojm...ah mer gjyshi Shaban,e di se po te merzis sepse Ty e harroje paran veq te ishe i lir e te shkoje pa dro ne oda e kulla te mesoje ABC-n. per femij e te rritur.
Edhe diqka!spo mund te mos ta them,Po thon lakmi po na e ka bota me politikajt tan,sa shpejt e harruam luften e armiqsit-po thon e kaluara me Serbin duhet len ne harres..Bac ,harvatet na kan dal 'moll e kalbt'po thon sjemi shqiptar ti harrojm krimet serbe,a din qa tha nji dit nji hrvat i Zagrebit...tha kshtuolitikajt e Kosoves po e vjedhin Kosoven ,po e mjelin si lopen e ne fund po ja japin nji shqelm.
Me fal o Bac se ndoshta...do ta vazhdoi .
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-12-2014, 08:37   #40
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Adem Jashari
23 vjetori i qėndresės sė formacionit tė Adem JasharitAdem Jashari vite mė parė ishte i organizuar nė Lėvizjen Kombėtare, nė Lėvizjen Popullore pėr Republikėn e Kosovės mė vonė tė quajtur LPK.


GazetaExpress E martė, 30 Dhjetor 2014 09:30
Mėngjesi i 30 dhjetorit tė vitit 1991, ishte dita kur forca tė mėdha policore serbe ia kishin mėsy Jasharėve pėr tė burgosur Adem Jasharin dhe formacionin e tij tė armatosur, megjithatė qėndresa nė familjen e Shaban Jasharit, nga formacioni i armatosur i Adem Jasharit, nė historinė mė tė re tė Kosovės paralajmėroi fuqishėm daljen nė skenė tė organizimit mė tė lartė kombėtar, politik e ushtarak pėr ēlirim.

Shaban Jashari dashurinė pėr komb e atdhe e kishte shfaqur qė nė vitet 50 tė shekullit tė kaluar, por rezistenca mė serioze, mė publike e familjes Jashari qė do tė marr dhenė ndodh nė dhjetor tė vitit 1991, kur me armė u ndeshėn me forcat policore serbe.

Nė mėngjesin e 30 dhjetorit, forca tė mėdha policore serbe ia kishin mėsy Jasharėve pėr tė burgosur Adem Jasharin dhe formacionin e tij tė armatosur.

Nė histori ka edhe ngjarje tė rastėsishme, por kjo e familjes Jashari, pėr Adem Jasharin dhe formacionin e tij tė armatosur nuk ishte rastėsi, ishte ngjarje e pritur, e pėrgatitur, e planifikuar dhe e realizuar suksesshėm.

Nga 30 dhjetori i vitit 1991 lagjen e Jasharėve, e veēanėrisht familja e Shaban Jasharit vazhdimisht ėshtė vėzhguar nga forcat policore dhe ushtarake tė armikut, por Jasharėt vazhdonin tė jetonin me krenari nė shtėpitė e tyre, nė pronėn e tyre, nė Kosovėn e tyre.

Gjatė gjithė kėsaj kohe, me ndonjė mungesė tė shkurtėr, familjes Jashari dhe Prekazit i bėnte roje vigjilente formacioni i armatosur i Adem Jasharit.

Nė Prekaz asgjė nuk po zhvillohej spontanisht apo rastėsisht. Familja Jashari vazhdonte jetėn nėn shtetrrethim tė plotė, por e bindur nė fitore.

Adem Jashari vite mė parė ishte i organizuar nė Lėvizjen Kombėtare, nė Lėvizjen Popullore pėr Republikėn e Kosovės mė vonė tė quajtur LPK.

Nė fillim tė viteve ’90, i kishte mbaruar pėrgatitjet ushtarake nė Shqipėri me qėllim formimin e Ushtrisė sė Kosovės pėr ēlirimin dhe bashkimin e Kosovės dhe viseve tjera me Shqipėrinė.
Kėtij qėllimi Adem Jashari dhe familja e tij do t’i qėndrojnė besnik e konsekuent deri nė rėnien e tyre tė lavdishme me 5,6 e 7 mars 1998.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur