Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Gjuha shqipe

Gjuha shqipe “Gjuha jonė sa e mirė!/ Sa e ėmblė, sa e gjerė!/ Sa e lehtė, sa e lirė!/ Sa e bukur, sa e vlerė!” Naim Frashėri

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-09-2016, 13:25   #21
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,362
Thanks: 655
Thanked 579 Times in 223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush di?/ ose/ Si i thonė nė gjuhėn shqipe?

Terran, qysh ju thojne qikat qetynve te ju:__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Gon! pėlqehet nga
i vjetėr 06-09-2016, 13:38   #22
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,759
Thanks: 480
Thanked 287 Times in 186 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush di?/ ose/ Si i thonė nė gjuhėn shqipe?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Terran, qysh ju thojne qikat qetynve te ju:
Atyre me te hollave (prej teli) ju thone toka. Ndoshta edhe ketyre toka iu thone. Me siguri ka edhe emertime tjera.

Toke flokesh...


*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i TerraN pėlqehet nga
i vjetėr 06-09-2016, 13:42   #23
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,362
Thanks: 655
Thanked 579 Times in 223 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush di?/ ose/ Si i thonė nė gjuhėn shqipe?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postimin

Atyre me te hollave (prej teli) ju thone toka. Ndoshta edhe ketyre toka iu thone. Me siguri ka edhe emertime tjera.

Toke flokesh...


*
Nje qike e halles kur ishke e vogel, lypke toka n'pazar.. nje burr i vjeter i tha "qy bre bije agjes, toka, ara e livadhe sa t'dush ki, po cka jone tu t'vyt se" ...
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Gon! pėlqehet nga
i vjetėr 06-09-2016, 18:20   #24
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,668
Thanks: 7,850
Thanked 2,522 Times in 1,333 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 183
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush di?/ ose/ Si i thonė nė gjuhėn shqipe?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gi de Masha Shiko postimin
Nga telefoni.
Po, por ky qe eshte me i vogel dhe qe vajzat e perdornin per te bere ojme(oja) kishte edhe nje emer tjeter.
Gjergjef?
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Hello Kitty pėlqehet nga
i vjetėr 06-09-2016, 18:30   #25
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 4,576
Thanks: 2,126
Thanked 2,286 Times in 1,283 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 62
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush di?/ ose/ Si i thonė nė gjuhėn shqipe?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Photoshop Shiko postimin
Si quhet ne shqip lulja Petunia?
Lule borie u thoshim ne se ngjasonin dhe i perdornim si borie. Benin dhe zhurme tingelluese po t'u fryje.
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-09-2016, 19:34   #26
Loreal
V.I.P
 
Avatari i Loreal
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,718
Thanks: 775
Thanked 715 Times in 317 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
Loreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush di?/ ose/ Si i thonė nė gjuhėn shqipe?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
e paskam ngaterruar se ky Gi de Masha, krejt temat i hap o me pussa o me uqkura miqikash, veq atypari diēka eshte ka sillet njehere e solli leken e pastaj teposhte te uqkuri e gjer te hullahuupkat e ku te dali a ēka ish ky, ēka ish e kuptova une gjesendarin qe e ka sjellur per zgjidhje
E pamunur mos me qesh me ty me pelqeu tema per vete,ajo quhet druges mu kujtua qe e kam pare
Loreal nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Loreal pėlqehet nga
i vjetėr 06-09-2016, 19:37   #27
Loreal
V.I.P
 
Avatari i Loreal
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,718
Thanks: 775
Thanked 715 Times in 317 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
Loreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush di?/ ose/ Si i thonė nė gjuhėn shqipe?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postimin

Atyre me te hollave (prej teli) ju thone toka. Ndoshta edhe ketyre toka iu thone. Me siguri ka edhe emertime tjera.

Toke flokesh...


*
Sigurisht se ka emertime,psh nga ne u themi shnjolla
Loreal nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Loreal pėlqehet nga
i vjetėr 06-09-2016, 20:39   #28
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 5,454
Thanks: 5,077
Thanked 3,654 Times in 1,508 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 95
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush di?/ ose/ Si i thonė nė gjuhėn shqipe?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Gjergjef?
Jo e dashur! GJERGJEFI eshte nje instrument (le ta quajme keshtu) i berbere nga 2 rrathe prej druri (degeza) me gjeresi pak a shume 1-2 cm dhe me diameter afro 20-25 cm te cilat futen me perpikmeri tek njera tjetra pra do te thote qe nese rrethi i pare dhe me i madh ka diametrin 20 cm i dyti ka diametrin 19.5 cm dhe sherben per te qendisur me gjilipere dhe fije MOULINE (keshtu quheshin dikur fijet shumengjyreshe per qendisje qe me vone pas viteve 90 kuptova qe quheshin ashtu per shkak te firmes qe i prodhonte dhe bartnin emrin e saj). Ndermjet dy rratheve (pra hapesira prej 0,5 cm ) vendosej copa qe do te qendisej dhe fale ketyre rratheve ajo qendronte e tendosur per te lejuar dizajnin dhe qendisjen e copes. Me pas avash-avash, copa spostohej duke hapur rrathet, dhe i rifutur perseri ne vendin e tyre per te bllokuar serish (mbajtur te tendosur) copen dhe per te vazhduar dizajnin dhe qendisjen! I di keto gjera pasi plaka ime e ka sendukun (raftin) plot me punime te saja te kohes se vajzerise, pasi ai , pra gjergjefi ishte simbol i pregatitjes se pajes per nuseri. Tashme ai mbetet vetem nje objekt etnokulturor pasi ne treg sot industria tekstile ofron cfardolloj punimi por kurrsesi me shkelqimin, perfeksionin dhe mjeshterine artizanale te nenave tona!
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg mouline.jpg (24.4 KiloByte, 62 shikimet)
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
i vjetėr 06-09-2016, 21:12   #29
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 5,454
Thanks: 5,077
Thanked 3,654 Times in 1,508 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 95
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush di?/ ose/ Si i thonė nė gjuhėn shqipe?

Ktu ne kete foto po te sjell nje punim me gjergjef pra dhe me qendisje te bere mbi 40 vjet me pare nga plaka....
Copa dhe fija Mouline e perdorur jane te nje quality jasht mase te larte saqe pas mijra here larjesh (eshte nje mbulese tavoline) ruan akoma shkelqimin dhe integritetin sikur te ishte qendisur sot!
[IMG][/IMG]
[IMG][/IMG]
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
i vjetėr 07-09-2016, 05:43   #30
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,759
Thanks: 480
Thanked 287 Times in 186 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush di?/ ose/ Si i thonė nė gjuhėn shqipe?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Jo e dashur! GJERGJEFI eshte nje instrument (le ta quajme keshtu) i berbere nga 2 rrathe prej druri (degeza) me gjeresi pak a shume 1-2 cm dhe me diameter afro 20-25 cm te cilat futen me perpikmeri tek njera tjetra pra do te thote qe nese rrethi i pare dhe me i madh ka diametrin 20 cm i dyti ka diametrin 19.5 cm dhe sherben per te qendisur me gjilipere dhe fije MOULINE (keshtu quheshin dikur fijet shumengjyreshe per qendisje qe me vone pas viteve 90 kuptova qe quheshin ashtu per shkak te firmes qe i prodhonte dhe bartnin emrin e saj). Ndermjet dy rratheve (pra hapesira prej 0,5 cm ) vendosej copa qe do te qendisej dhe fale ketyre rratheve ajo qendronte e tendosur per te lejuar dizajnin dhe qendisjen e copes. Me pas avash-avash, copa spostohej duke hapur rrathet, dhe i rifutur perseri ne vendin e tyre per te bllokuar serish (mbajtur te tendosur) copen dhe per te vazhduar dizajnin dhe qendisjen! I di keto gjera pasi plaka ime e ka sendukun (raftin) plot me punime te saja te kohes se vajzerise, pasi ai , pra gjergjefi ishte simbol i pregatitjes se pajes per nuseri. Tashme ai mbetet vetem nje objekt etnokulturor pasi ne treg sot industria tekstile ofron cfardolloj punimi por kurrsesi me shkelqimin, perfeksionin dhe mjeshterine artizanale te nenave tona!

Baba,
kete qe (dhe si) e ke shpjeguar ti, nga ana jone e quajne kasnak. Ky pra, kasnaku, eshte i rrumbullaket. Kurse gjergjefi eshte ne forme katerkendeshi, dhe eshte me i madh se gjergjefi. Me duket se gjergjefi shtrengohet (shtrengohet pelhura qe eshte per qendisje) ndryshe nga kasnaku.

Nuk e di sakte se si funksionon gjergjefi, sepse e kam pare ashtu kalimthi, kurse kasnaku, i perbere nga dy rrathe shtrengohet ndryshe...


*

__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2016, 13:09   #31
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 5,348
Thanks: 207
Thanked 1,021 Times in 685 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush di?/ ose/ Si i thonė nė gjuhėn shqipe?

meqe sot degjova ne turqisht nga nje film fjalen Bojaxhi m'u kujtua nene Tereza...
pra si do te thuhej ne shqip fjala Bojaxhi?
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
Elian70 ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2016, 13:21   #32
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 18,600
Thanks: 4,419
Thanked 5,248 Times in 3,337 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 242
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush di?/ ose/ Si i thonė nė gjuhėn shqipe?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
meqe sot degjova ne turqisht nga nje film fjalen Bojaxhi m'u kujtua nene Tereza...
pra si do te thuhej ne shqip fjala Bojaxhi?
piktor them une.
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2016, 13:26   #33
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 5,348
Thanks: 207
Thanked 1,021 Times in 685 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush di?/ ose/ Si i thonė nė gjuhėn shqipe?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
piktor them une.
piktor....mungon rrenja shqipe...mbase ngjyrues...s'e di...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
Elian70 ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-09-2016, 13:42   #34
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 18,600
Thanks: 4,419
Thanked 5,248 Times in 3,337 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 242
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush di?/ ose/ Si i thonė nė gjuhėn shqipe?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
piktor....mungon rrenja shqipe...mbase ngjyrues...s'e di...
re rafte pika inshalla.... thot poplli
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 08-09-2016, 20:27   #35
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,207
Thanks: 10,263
Thanked 5,692 Times in 3,835 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 281
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush di?/ ose/ Si i thonė nė gjuhėn shqipe?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
piktor....mungon rrenja shqipe...mbase ngjyrues...s'e di...
Nuance....fjalori jevg nuk ka xh.
Pra ka drague te drejte.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 08-09-2016, 21:23   #36
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 5,348
Thanks: 207
Thanked 1,021 Times in 685 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 44
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush di?/ ose/ Si i thonė nė gjuhėn shqipe?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Nuance....fjalori jevg nuk ka xh.
Pra ka drague te drejte.
tani sqarohi gjonat...arixhi (xh me i fisem) apo Jevg-jit (gj bashkim shkronjash)
Tani qe u perendizua le te quhet edhe Kolor po deshnjen.
Drague kaput...

p.s. Eh do thuash ti qe: -Jam lope une...Mire xhanem mire, lope je kete e dine te gjithe...Edhe gomari i Qazos gomar qe, po ja qe gjermani e coi ne ate dynja qe te kullos dimer e vere.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
Elian70 ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-09-2016, 16:30   #37
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,207
Thanks: 10,263
Thanked 5,692 Times in 3,835 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 281
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Kush di?/ ose/ Si i thonė nė gjuhėn shqipe?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elian70 Shiko postimin
tani sqarohi gjonat...arixhi (xh me i fisem) apo Jevg-jit (gj bashkim shkronjash)
Tani qe u perendizua le te quhet edhe Kolor po deshnjen.
Drague kaput...

p.s. Eh do thuash ti qe: -Jam lope une...Mire xhanem mire, lope je kete e dine te gjithe...Edhe gomari i Qazos gomar qe, po ja qe gjermani e coi ne ate dynja qe te kullos dimer e vere.
Nuk te tha njeri qe je lope....je trapush!Sikur ndalohet te shkruash me color ne forum....
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-09-2016, 03:15   #38
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,207
Thanks: 10,263
Thanked 5,692 Times in 3,835 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 281
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush di?/ ose/ Si i thonė nė gjuhėn shqipe?

Boya+xhi eshte dhe ngjyre organike e bardhe.....pa bo hajgare ASPAK.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-09-2016, 06:38   #39
BATO
______
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,983
Thanks: 566
Thanked 1,176 Times in 614 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 116
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush di?/ ose/ Si i thonė nė gjuhėn shqipe?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postimin

Atyre me te hollave (prej teli) ju thone toka. Ndoshta edhe ketyre toka iu thone. Me siguri ka edhe emertime tjera.

Toke flokesh...


*
Tokėz ose toka quhen. Te kjo e dyta theksi bie nė fund.

Nė numrin njėjės thuhet toka.
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BATO pėlqehet nga
i vjetėr 13-09-2016, 21:25   #40
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,759
Thanks: 480
Thanked 287 Times in 186 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Kush di?/ ose/ Si i thonė nė gjuhėn shqipe?

*


Pyetja e radhes:

Cili/a eshte me i/e madh/e:
1. Grutka apo
2. Bonci ?


*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i TerraN pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur