Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Trojet shqiptare

Trojet shqiptare Ēdo gjė mbi trojet shqiptare: Shqipėria, Kosova, Maqedonia, Mali Zi, Ēamėria. Ēfarė i bėn trojet nga vini ju mė tė veēanta?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 24-12-2016, 21:03   #81
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 4,164
Thanks: 4,794
Thanked 2,818 Times in 1,145 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Per zotin qytet interesant ky i juaji. Nga 10 here qe isha 11 here ra shi.

E keni kompleksu edhe Londren.
Sja merr as londra mar
__________________
Never regret something that made you smile.
Hope nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-12-2016, 21:29   #82
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 4,164
Thanks: 4,794
Thanked 2,818 Times in 1,145 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Drini i lau kambet Kalase
E dielli,tue u rrxue mbas Taraboshit,
ia fali lulkuqin e fundit
te dites.

Puthin aroma lulesh
muret e oborreve te randueme nga shermasheku
e shtepite,te mbetua ne gryka blerimesh,
krrusen
nen peshen e lodhjes se mbramjes
e te qiellit n'prendim.

Krismat e dyerve qe mbyllen njena mbas tjetres
dhe te gjitha zhurmat e tjera
shuhen ngadale ne valet e liqenit.

Me nina - nanen e bulkut te nates
dremitin rruget e vetmueme
e Shkodra flen
__________________
Never regret something that made you smile.
Hope nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Hope pėlqehet nga
i vjetėr 27-12-2016, 10:18   #83
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,453
Thanks: 210
Thanked 354 Times in 270 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Shpres maj, kurr mas hupsh, e kurr mas tretsh!
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Duaje Siveten pėlqehet nga
i vjetėr 27-12-2016, 11:16   #84
Peshku i Kuq
JUVE, storia di un grande
 
Avatari i Peshku i Kuq
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Vendndodhja: Tirana & Roma
Posts: 36
Thanks: 6
Thanked 18 Times in 16 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Peshku i Kuq ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Ju pėrshnes sofra shkodrane,
do koh' ka, na pa u pa',
Megjithat' edhe Shenkolli,
s'para gjindet pėr gjithė va'

Tash pa iku, jam fort i xanė,
njat breg Bunet du me shku,
me mend fillin kam terezit,
nji krap t'kuq du fort me e qit,

Tash po shihna dhe herė tjera,
e pa bajm dor muhabet,
Ty t'rujt Zoti Sofėr Bujare,
Prej peshkut kuq fal me shnet!
Peshku i Kuq nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Peshku i Kuq pėlqehet nga
i vjetėr 27-12-2016, 14:21   #85
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 16,058
Thanks: 5,979
Thanked 5,688 Times in 3,647 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 326
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Kekan than e ba shum bejta
e i strukun un shum nejta
me i than un nja dy rreshta
rrumullak si vesa n'vneshta

Pershnetje Ju o Shkodrane
e Ju Shqiptare anembane
mlidhuni e gazin fort e shtoni
bani bejte k'saj sofre g'zojuni
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 27-12-2016, 14:23   #86
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 19,237
Thanks: 4,833
Thanked 5,667 Times in 3,615 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 254
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

SA HERE SI MU ZEN VAPA
HY NE VASKE BAJE LLAPA LLAPA :
kam ba ne men me ju tregu
veten tuje si me fresku
me shpetu dhe ju prej nxetit
me u freku me uje ner vetit
mushni vasken plot me uje
rrasni mrena veten tuje
me ju tregu kete une desha
hyni mrena me gjithe tesha
mos tju vijne aspak cudi
kur ta shifni se jeni nxi
si tju duket vetja vip
hidhni ujit dhe pak krip
pa me thoni ju njeher
ju pelqen metoda si kam nxjerr
sa here si mu me kap vapa
futem ne vaske baje llapa llapa
Noc rroku.
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 27-12-2016, 14:42   #87
Peshku i Kuq
JUVE, storia di un grande
 
Avatari i Peshku i Kuq
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Vendndodhja: Tirana & Roma
Posts: 36
Thanks: 6
Thanked 18 Times in 16 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Peshku i Kuq ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Fort po shnrit ai Diell e pak po nxeh...

M'falni miq kenkam gabu,
m'duket n'anėrr paskam shkru,
Tuj kujtu qi jam n'ėr bejta,
pakesh lexu gazeta

Poh ē'gazeta ....

Vargun s'muj un' me vazhdu,
tu' e dit, kam para shkodran
Paj pėr Zot nuk jam frigu,
nuk di ma se ē'ka me t'than'
Peshku i Kuq nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Peshku i Kuq pėlqehet nga
i vjetėr 27-12-2016, 17:27   #88
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 16,058
Thanks: 5,979
Thanked 5,688 Times in 3,647 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 326
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

keka ba pashkuiqenit, krapuliq.......Shkodran nuk bahesh per pa pi ngji t'Rozaqfs.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 27-12-2016, 17:30   #89
Peshku i Kuq
JUVE, storia di un grande
 
Avatari i Peshku i Kuq
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Vendndodhja: Tirana & Roma
Posts: 36
Thanks: 6
Thanked 18 Times in 16 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Peshku i Kuq ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Ulu, 4
Peshku i Kuq nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-12-2016, 18:21   #90
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 16,058
Thanks: 5,979
Thanked 5,688 Times in 3,647 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 326
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-12-2016, 14:43   #91
Peshku i Kuq
JUVE, storia di un grande
 
Avatari i Peshku i Kuq
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Vendndodhja: Tirana & Roma
Posts: 36
Thanks: 6
Thanked 18 Times in 16 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Peshku i Kuq ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Ēun pėr s'mari asht shoku Kol
kėrcimtar dhe me nji kam'
Asht i msum n'at Broduej..

Quickstep and Cha-Cha-Cha,
Rumba, Tango, Paso Doble
E myll me TALLAVA

Kalofsh mirė o cool_shqype,
vesh s'tė mora ē'ka dan me thanė,
Pėr ma gjatė ty t'priftė e mara,
noshta pim' kafe n'Tiranė
Peshku i Kuq nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Peshku i Kuq pėlqehet nga
i vjetėr 28-12-2016, 15:19   #92
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 16,058
Thanks: 5,979
Thanked 5,688 Times in 3,647 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 326
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Si ke nje, Peshku i Kuq
tash m'ke fol krejt si prej Shkodret
dje u nguce, do fjal shpejt per me i than
krejt si zalli Kirit, maje krejet erdh'n e m'ran

Po nji kafe a dy, e do bejte per me i ba
jo n'Tiran por njaty n'Shkoder
n'Parruc a te Kafja e Madhe tavolinen zene
e m'ban za, fille erdha boja tastjes sa pa ju tha.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 28-12-2016, 22:17   #93
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 4,164
Thanks: 4,794
Thanked 2,818 Times in 1,145 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Tuqi me loken
__________________
Never regret something that made you smile.
Hope nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-12-2016, 09:33   #94
Peshku i Kuq
JUVE, storia di un grande
 
Avatari i Peshku i Kuq
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Vendndodhja: Tirana & Roma
Posts: 36
Thanks: 6
Thanked 18 Times in 16 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Peshku i Kuq ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Gadi jam fill pėr Shkodėr,
kam shumė mall pėr at Cukal,
shoh njat Dri e breg Bunet,
e zemna bahet sa nji Mal

Pash Parruces pa ti bim',
Ndoshta nalena diku n'Perash,
mall kam dhe pėr Fushė Ēelen
e Xhabijes si baj pass

Kafja e madhe asht vjetru,
e aty qebap nuk ka,
Tjetėr kund more lum vllaut,
po t'dush ti, therim dhe Kć

Por nuk shkon kjo pun' n'Shkodėr,
mos me pć ndonji tav krapit,
se nrysh si thotė fjala,
Kur t'dush futja vrapit.

Ēa me thćn pėr Shkodėr Locen,
ma i vjetėr qytetnim,
Det, Lum do? mal a Kala,
bash si Shkodra jon' nuk ka

Tash po shihena more burrė,
e kuvend sa t'dojsh me bć,
Jaren s'bashku me e ni'
Tuj cakrru venė e raki!
Peshku i Kuq nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Peshku i Kuq pėlqehet nga
i vjetėr 29-12-2016, 10:08   #95
Persona
:)
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 12,047
Thanks: 341
Thanked 2,488 Times in 1,451 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 135
Persona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėmPersona i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

me pelqen shume dialekti shkodran
__________________
Patience.
Persona nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Persona pėlqehet nga
i vjetėr 29-12-2016, 22:28   #96
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 4,164
Thanks: 4,794
Thanked 2,818 Times in 1,145 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Keke veshun me shum shije
Minifunin trasparent
Edhe grat bane shakshije
Lakuriq si posht si nelt

Shalt e thata pulla pulla
Flokt pa kreh e kpuct e nyme
Kosht e tuja rrulla rrulla
Vetem brekt si paske t'shkyme

Jam tuj pi kafe e raki
Tuj pa rrugs kush pa kalan
Shko he dreq e nrryju n'shpi
Se rinin po na tmerran

Ment e kres e zeza t'zot
Vajza veshun si rruspije
Ndoshta ktu po ja fus kot
Por kan plakat ma shum shije
__________________
Never regret something that made you smile.
Hope nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-12-2016, 22:58   #97
Vinjol
F13r@K
 
Data e antarėsimit: Dec 2015
Posts: 130
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
Vinjol ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

me kene shkodran tana i ban
__________________
Ne jete njerzit ju ngjajne fjaleve; nese nuk i vė ne vendin e vet, e humbin kuptimin
Vinjol nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Vinjol pėlqehet nga
i vjetėr 30-12-2016, 00:09   #98
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,865
Thanks: 2,457
Thanked 2,430 Times in 1,624 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Forca, forca Shkodra !

kam pasur rastin ta vizitoja para tre viteve Shkodren, perkunder neglizhences se pushteteve qe e kishin lene pa perkujdesjen ekonomike qe do ti duhej nje qyteti me ate pozite qe kishte, u impresionova nga pamja e qytetit edhe pse klasike, por tregonte me shume se shume.

__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
i vjetėr 01-01-2017, 21:26   #99
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 4,164
Thanks: 4,794
Thanked 2,818 Times in 1,145 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

__________________
Never regret something that made you smile.
Hope nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Hope pėlqehet nga
i vjetėr 01-01-2017, 21:33   #100
Ēaushi
V.I.P
 
Avatari i Ēaushi
 
Data e antarėsimit: Nov 2013
Posts: 2,663
Thanks: 4,629
Thanked 1,912 Times in 954 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
Ēaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėmĒaushi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

..................
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg image.jpg (24.2 KiloByte, 23 shikimet)
__________________
Dhuro shumė...e prit pak!
Ēaushi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Ēaushi pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur