Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombi Shqiptar > Gjuha shqipe

Gjuha shqipe “Gjuha jonė sa e mirė!/ Sa e ėmblė, sa e gjerė!/ Sa e lehtė, sa e lirė!/ Sa e bukur, sa e vlerė!” Naim Frashėri

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 22-11-2016, 11:14   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Postime: 4,211
Thanks: 2,240
Thanked 1,270 Times in 557 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Demolohet Shtėpia e Alfabetit nė Manastir

Manifestimi qė duhet tė mbahet sot me rastin e 22 Nėntorit, Ditės sė Alfabetit Shqip, por parafesta nuk lė pėr tė dėshiruar. Nė Shtėpinė e Alfabetit nė Manastir, janė thyer dyer e dritare nga persona tė panjohur, pėrcjell Telegrafi Maqedoni.

Afishe ‘Vdekje pėr shqiptarėt’ janė ngjitur nė derėn e Shtėpisė sė Alfabetit.

Kjo nuk ėshtė hera e parė qė demolohet objekti i njėjtė dhe policia asnjėherė nuk arriti t’i kapė huliganėt edhe nė kėtė rast tė panjohur. /Telegrafi/
__________________________________________________

http://telegrafi.com/demolohet-shtep...manastir-foto/
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-11-2016, 12:15   #2
BATO
______
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Postime: 6,032
Thanks: 571
Thanked 1,172 Times in 610 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 116
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė

Ata qe demtojne shqiptaret, nuk kapen asnjehere..ose behet sikur ndeshkohen..

Nje nga keto ndeshkime ishte edhe shkundja e pluhurit 3-mujore qe nato i beri serbise,

Bombardimet ndaj serbise ishin si ato te koalicionit te udhehequr nga shba kunder isis.
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-11-2016, 15:11   #3
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Postime: 3,541
Thanks: 66
Thanked 453 Times in 287 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Demolohet Shtėpia e Alfabetit nė Manastir

Cfare do te thote: demolohet?

p.s. kakao gjini mashkullore apo femerore eshte?
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2016, 07:20   #4
The.Mask
Super Anėtar
 
Avatari i The.Mask
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Dibėr / Lurė
Postime: 292
Thanks: 4
Thanked 17 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 3
The.Mask ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Demolohet Shtėpia e Alfabetit nė Manastir

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Afishe ‘Vdekje pėr shqiptarėt’ janė ngjitur nė derėn e Shtėpisė sė Alfabetit.
Po cashtu din te bejne fyromagjupet se jan pedera nuk guxojne ta bejne ne te vertet. Neve vete e kemi fajin dueshte te bejme nje marrveshje me Bullgarin kur ishte ende e mundshme.
The.Mask nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-12-2016, 07:41   #5
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Postime: 978
Thanks: 3
Thanked 79 Times in 62 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Demolohet Shtėpia e Alfabetit nė Manastir

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga The.Mask Shiko postimin
Po cashtu din te bejne fyromagjupet se jan pedera nuk guxojne ta bejne ne te vertet. Neve vete e kemi fajin dueshte te bejme nje marrveshje me Bullgarin kur ishte ende e mundshme.

Bullgaria, ne bisedimet e fshehta me palen shqiptare, ne vitet kur kryeminister ishte Ilir Meta, iu ka propozuar ta ndanin Maqedonin ne dy pjese, nje pjese ta mirrte Shqiperia dhe nje pjese Bullgaria, por pergjigjia ishte se nuk mund te ndryshonin kufinjt tani ne kohen kur po aspironin per ne EU/BE, gje qe parakupton zhdukjen e kufinjve.
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-12-2016, 11:19   #6
Si1ri
Forced_ to_ Smile
 
Avatari i Si1ri
 
Data e antarėsimit: Sep 2016
Vendndodhja: Mbrapa diellit
Postime: 1,115
Thanks: 778
Thanked 677 Times in 366 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Si1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Demolohet Shtėpia e Alfabetit nė Manastir

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pjer Thomas Shiko postimin
Bullgaria, ne bisedimet e fshehta me palen shqiptare, ne vitet kur kryeminister ishte Ilir Meta, iu ka propozuar ta ndanin Maqedonin ne dy pjese, nje pjese ta mirrte Shqiperia dhe nje pjese Bullgaria, por pergjigjia ishte se nuk mund te ndryshonin kufinjt tani ne kohen kur po aspironin per ne EU/BE, gje qe parakupton zhdukjen e kufinjve.
E thene nga nje diplomat shqiptar qe punonte ne ambasaden tone ne ish-Jugosllavi ne fillim te viteve 90.
"Paradite me theret nje zyrtar i larte i ministrise se jashtme Jugosllave ne nje takim jo formal dhe pas fjaleve te rastit me propozon krejt papritur qe te ndahet Maqedonia mes Serbeve, pjesen me te madhe + Shkupin, Kosova nuk duhet te diskutohej ne kete mes. Shqiperise nga Kumanova Diber e Madhe e Struga. Greqis dhe Bullgarise nje pjese te vogel.
Nuk ju pergjigja duke thene se duhet te flas me qendren.
Pas rreth 2 oresh me kerkon te takohet ambasadori Bullgar qe pa shume fjale me thote qe te ndahet Maqedonia mes Bullgarise e Shqiperise pa mundesuar lidhjen direkt te Serbise me Greqine. Greqise e Serbise ti lihej bje pjese sa per ti kenaqur.
Po ate dite me takon ambasadori Amerikan ku dhe ai pa dipllomaci me thote. Ēfare te propozuan nuk do behen tani."

Mendoj se Ballkani po mbahet si plasteline ne duar per ti dhene forme sipas interesave te kohes dhe kjo paqendrueshmeri do vazhdoj dhe per shum koh.
__________________
»U shoftė me arė, me fis, me mal e vrri,
Kushdo shqyptar, qi s'brohoritė me za,
Kushdo shqyptar, qi s'brohoritė me uzdajė:
Oh! Rrnoftė Shqypnija! Rrnoftė Flamuri i sajė!«
— AT GJERGJ FISHTA 1916.
Si1ri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Si1ri pėlqehet nga
i vjetėr 13-12-2016, 22:08   #7
CERMENIKASI
V.I.P
 
Avatari i CERMENIKASI
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Vendndodhja: Nė dhe tė huej
Postime: 1,293
Thanks: 138
Thanked 159 Times in 78 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 20
CERMENIKASI ka shumė pėr tė qenė krenarėCERMENIKASI ka shumė pėr tė qenė krenarėCERMENIKASI ka shumė pėr tė qenė krenarėCERMENIKASI ka shumė pėr tė qenė krenarėCERMENIKASI ka shumė pėr tė qenė krenarėCERMENIKASI ka shumė pėr tė qenė krenarėCERMENIKASI ka shumė pėr tė qenė krenarėCERMENIKASI ka shumė pėr tė qenė krenarėCERMENIKASI ka shumė pėr tė qenė krenarėCERMENIKASI ka shumė pėr tė qenė krenarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Demolohet Shtėpia e Alfabetit nė Manastir

Ka grek nė fyrom qė tė marrin nji pjesė greqia??
__________________
Jam gegė por mos ma shajė kush Toskėrinė
CERMENIKASI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-12-2016, 01:13   #8
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Postime: 428
Thanks: 167
Thanked 122 Times in 78 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
murik ka shumė pėr tė qenė krenarėmurik ka shumė pėr tė qenė krenarėmurik ka shumė pėr tė qenė krenarėmurik ka shumė pėr tė qenė krenarėmurik ka shumė pėr tė qenė krenarėmurik ka shumė pėr tė qenė krenarėmurik ka shumė pėr tė qenė krenarėmurik ka shumė pėr tė qenė krenarėmurik ka shumė pėr tė qenė krenarėmurik ka shumė pėr tė qenė krenarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Demolohet Shtėpia e Alfabetit nė Manastir

na kane demoluar adn e jo me ndertesat...
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i murik pėlqehet nga
i vjetėr 14-12-2016, 14:02   #9
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Siper REVE
Postime: 33,110
Thanks: 5,664
Thanked 3,170 Times in 2,015 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Demolohet Shtėpia e Alfabetit nė Manastir

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga murik Shiko postimin
na kane demoluar adn e jo me ndertesat...
Shpresa humbet e fundit,koha punon per.....................ATA!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-12-2016, 14:18   #10
Si1ri
Forced_ to_ Smile
 
Avatari i Si1ri
 
Data e antarėsimit: Sep 2016
Vendndodhja: Mbrapa diellit
Postime: 1,115
Thanks: 778
Thanked 677 Times in 366 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Si1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėmSi1ri i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Demolohet Shtėpia e Alfabetit nė Manastir

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga CERMENIKASI Shiko postimin
Ka grek nė fyrom qė tė marrin nji pjesė greqia??
Pa tjeter qe ka. Derisa ka arixhinj, turq, mongol, sllav ka dhe grek ... te "le/asht".
Pastaj, kur jan ndare tokat ne baze te etnise?
__________________
»U shoftė me arė, me fis, me mal e vrri,
Kushdo shqyptar, qi s'brohoritė me za,
Kushdo shqyptar, qi s'brohoritė me uzdajė:
Oh! Rrnoftė Shqypnija! Rrnoftė Flamuri i sajė!«
— AT GJERGJ FISHTA 1916.
Si1ri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-12-2016, 00:01   #11
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Postime: 428
Thanks: 167
Thanked 122 Times in 78 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
murik ka shumė pėr tė qenė krenarėmurik ka shumė pėr tė qenė krenarėmurik ka shumė pėr tė qenė krenarėmurik ka shumė pėr tė qenė krenarėmurik ka shumė pėr tė qenė krenarėmurik ka shumė pėr tė qenė krenarėmurik ka shumė pėr tė qenė krenarėmurik ka shumė pėr tė qenė krenarėmurik ka shumė pėr tė qenė krenarėmurik ka shumė pėr tė qenė krenarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Demolohet Shtėpia e Alfabetit nė Manastir

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Shpresa humbet e fundit,koha punon per.....................ATA!
nuk e sheh se ca behet? perdite po del nga nje parti e re shqiptare. edhe ato pese vota ti ndajme. nuk jemi ne plako, vk kot lodhemi...
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur