Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-01-2017, 13:00   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 5,267
Thanks: 4,710
Thanked 2,380 Times in 1,145 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 93
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Senatori Bob Dole zėvendėsshef i ekipit tė presidentit Trump

Senatori Bob Dole, miku i shqiptarėve emėrohet zėvendėsshef i ekipit tė presidentit Trump

Njė ditė pas takimit tė presidentin Hashim Thaēi me senatorin Robert Joseph Dole, i njohur si Bob Dole, ky i fundit ėshtė emėruar nė njėrėn prej pozitave kryesore nė ekipin e presidentit amerikan, Donald Trump.

Senatori amerikan, Bob Dole, ėshtė nga shteti i Kansasit dhe njėherėsh ėshtė mik i madh i Kosovės, transmeton Telegrafi.

Mediet botėrore kanė raportuar para disa orėsh pėr emėrimin e senatorit Bob Dole si zėvendėsshef i ekipit transitor tė presidentit tė zgjedhur tė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, Donald Trump.

Pėr kėtė emėrim tė ri, senatorin Dole nė rrjetin social “Twitter” e ka uruar edhe presidenti Thaēi.

“Urime senatorit Dole pėr emėrimin e tij zėvendėsshef i ekipit transitor tė presidentit Trump. Njė zhvillim i mirėpritur”, ka shkruar Thaēi.

Kreu i vendit ka takuar senatorin Dole dje nė kuadėr tė vizitės sė tij zyrtare nė SHBA, me ē’rast e ka falėnderuar edhe pėr kontributin e tij pėr lirinė dhe pavarėsinė e Kosovės.

Ndėrkaq, senatori Dole nė Twitter i ka shkruar presidentit Thaēi se “jam i nderuar me miqėsinė tuaj dhe me njerėz tė shumtė nė Kosovė, njė shtet i mrekullueshėm me shumė njerėz frymėzues”. /Telegrafi/
__________________________________________________
http://telegrafi.com/senatori-bob-do...identit-trump/
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
i vjetėr 10-01-2017, 14:18   #2
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,786
Thanks: 10,751
Thanked 5,946 Times in 4,027 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Senatori Bob Dole zėvendėsshef i ekipit tė presidentit Trump

Ka qene Trump qe ka mbeshtetur Dole ne kandidaturen e tij me 1993.
Bob Dole ne Qershor 2016: une s`mund te votoj per Georg Washington pra vota ime shkon per Donald Trump.Dhe ishte Bob Dole qe i sygjeroi qe telefenotan e pare ta besh me Taiwanin,me kinezet me vone.
Fazit: ja hudhem dhe mos tju merdhifin dupet,ndersa thaqiq ja paska mush menjen bob doll.
Do ja kpusin kryet.
Ale.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg DOLE ME 20160917 KAM 0076F.jpg (22.5 KiloByte, 67 shikimet)
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 10-01-2017, 14:27   #3
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,737
Thanks: 2,258
Thanked 2,586 Times in 1,431 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 312
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Senatori Bob Dole zėvendėsshef i ekipit tė presidentit Trump

Lajm shume i mire nqs eshte i vertete. Bob Dole eshte mik i hershem i shqiptareve. Ka qene ne Kosove qysh ne vitin 1990, kur te tjeret nuk e dinin qe ekzistonte.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 10-01-2017, 14:36   #4
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,786
Thanks: 10,751
Thanked 5,946 Times in 4,027 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Senatori Bob Dole zėvendėsshef i ekipit tė presidentit Trump

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Lajm shume i mire nqs eshte i vertete. Bob Dole eshte mik i hershem i shqiptareve. Ka qene ne Kosove qysh ne vitin 1990, kur te tjeret nuk e dinin qe ekzistonte.
Lajmi eshte i VERTETE.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 10-01-2017, 14:41   #5
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,786
Thanks: 10,751
Thanked 5,946 Times in 4,027 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Senatori Bob Dole zėvendėsshef i ekipit tė presidentit Trump

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Lajm shume i mire nqs eshte i vertete. Bob Dole eshte mik i hershem i shqiptareve. Ka qene ne Kosove qysh ne vitin 1990, kur te tjeret nuk e dinin qe ekzistonte.
Rex se do dal pak nga tema: pashe emisionin tek Klan per ardhjen e kapos se Cias(12.12.2016) dhe aty degjova qe Vucic paska lajmeruar fshehtas Gjukanovic qe do i bejne grusht shteti serbo-ruset dhe prandaj duan ta vrasin sepse i kallzoi????
Cfare mendon....
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-01-2017, 14:48   #6
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 15,405
Thanks: 5,621
Thanked 5,423 Times in 3,476 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 316
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Senatori Bob Dole zėvendėsshef i ekipit tė presidentit Trump

Politikat e SH.B.A. se (sidomos ato te jashtmet) nuk mbizoterohen nga pretendime/kenaqsi/dobesi/pelqime individuale, por jane nje analize e thelle e bere nga nje sistem zinxhir shume i detajuar ne disa shkalle te komisioneve peraktese ne senat e kongres qe sheh e kalkulon interesat e ketij shteti ndaj shteteve te tjera.
Qe nje dashamires i Kombit tone si zoteria ne fjale, zgjidhet ne kete administrate, edhe nje faktor pozitiv, por te mos mbahemi ne puthkembjet e te tjereve kur na takan neve si popull dhe atyre qe kemi zgjedhur te na drejtojne te bejne me te miren per kombin dhe interesat tona.
__________________
What goes around comes around......
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 10-01-2017, 14:51   #7
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 13,349
Thanks: 26
Thanked 1,763 Times in 923 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
CR7 ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Senatori Bob Dole zėvendėsshef i ekipit tė presidentit Trump

Me Donald Trumpin ska me pas ma lazy ass qe me taksat e takpaguesve bene life style
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i CR7 pėlqehet nga
i vjetėr 10-01-2017, 14:58   #8
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,737
Thanks: 2,258
Thanked 2,586 Times in 1,431 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 312
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Senatori Bob Dole zėvendėsshef i ekipit tė presidentit Trump

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Rex se do dal pak nga tema: pashe emisionin tek Klan per ardhjen e kapos se Cias(12.12.2016) dhe aty degjova qe Vucic paska lajmeruar fshehtas Gjukanovic qe do i bejne grusht shteti serbo-ruset dhe prandaj duan ta vrasin sepse i kallzoi????
Cfare mendon....
Ka mundesi edhe kjo. E di qe nje apo dy dite pasi qe u arrestua grupi qe tentonin grushtet ne Mal te Zi, shkoi ne Serbi kryesori i sherbimit informativ rus. Nuk e di si quhet. Gazetaret investigativ ne serbi shkruanin se ai gjate kthimit i kishte marr me vete dy agjent rus te arrestuar nga ana e Serbise, te cilet dyshoheshin si kryesoret e organizimit te grusht shtetit ne Mal te Zi.

Perndryshe Vucicin kundershtaret politik ne Serbi e quajne me ironi 'djali i Merkel', dhe perplasja mes tij e presidentit serb Nikolic ndodh pikerisht per shkak se Vucic koheve te fundit anon me shume nga BE se nga Rusia.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 10-01-2017, 14:58   #9
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,786
Thanks: 10,751
Thanked 5,946 Times in 4,027 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Senatori Bob Dole zėvendėsshef i ekipit tė presidentit Trump

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga cool_shqype Shiko postimin
Politikat e SH.B.A. se (sidomos ato te jashtmet) nuk mbizoterohen nga pretendime/kenaqsi/dobesi/pelqime individuale, por jane nje analize e thelle e bere nga nje sistem zinxhir shume i detajuar ne disa shkalle te komisioneve peraktese ne senat e kongres qe sheh e kalkulon interesat e ketij shteti ndaj shteteve te tjera.
Qe nje dashamires i Kombit tone si zoteria ne fjale, zgjidhet ne kete administrate, edhe nje faktor pozitiv, por te mos mbahemi ne puthkembjet e te tjereve kur na takan neve si popull dhe atyre qe kemi zgjedhur te na drejtojne te bejne me te miren per kombin dhe interesat tona.
Keshtu eshte kjo dhe ka qene PERHERE.U vu Trump apo iku bythziu afrikes ndryshojne vetem strategjite!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 10-01-2017, 16:05   #10
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,419
Thanks: 204
Thanked 340 Times in 261 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Senatori Bob Dole zėvendėsshef i ekipit tė presidentit Trump

Citim:
Senatori Bob Dole zėvendėsshef i ekipit tė presidentit Trump
Po vras mendjen se si do ta kete memorjen (kujtesen) Bob Dole ...
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-01-2017, 16:07   #11
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,786
Thanks: 10,751
Thanked 5,946 Times in 4,027 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Exclamation Pėrgjigje e: Senatori Bob Dole zėvendėsshef i ekipit tė presidentit Trump

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Po vras mendjen se si do ta kete memorjen (kujtesen) Bob Dole ...
Nje ish President i Gjermanise deri ne momentin e fundit e kishte TOP.
Nuk mendoj qe vejne buratine ne poste edhe <honoferike>....
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 10-01-2017, 16:41   #12
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 5,149
Thanks: 3,207
Thanked 2,137 Times in 981 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Senatori Bob Dole zėvendėsshef i ekipit tė presidentit Trump

Si nuk mesuam akoma edhepse kaq e thjesht, se interesat politiko-strategjike amerikane jane te pergjithshme ne tere regjionin e Ballkanit si pjese europiane, jo vetem ne Kosove...

Dhe natyrisht qe gje nuk do te ndryshoj ne kete kursin politik (ameriakn) ndaj Kosoves.

As me Bob Dola e as pa `ta...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Samiu pėlqehet nga
i vjetėr 10-01-2017, 17:32   #13
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,786
Thanks: 10,751
Thanked 5,946 Times in 4,027 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs up Pėrgjigje e: Senatori Bob Dole zėvendėsshef i ekipit tė presidentit Trump

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Si nuk mesuam akoma edhepse kaq e thjesht, se interesat politiko-strategjike amerikane jane te pergjithshme ne tere regjionin e Ballkanit si pjese europiane, jo vetem ne Kosove...

Dhe natyrisht qe gje nuk do te ndryshoj ne kete kursin politik (ameriakn) ndaj Kosoves.

As me Bob Dola e as pa `ta...
E ke <gabim> ja te pyesim llapen e thaqit???????????????
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 10-01-2017, 17:40   #14
Zana
Banned
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 19,061
Thanks: 3,563
Thanked 4,380 Times in 2,061 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Zana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Senatori Bob Dole zėvendėsshef i ekipit tė presidentit Trump

Me k'te rast sic duket ,shpetuan edhe Kosovaret ....absurde. Loool
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-01-2017, 18:36   #15
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 5,149
Thanks: 3,207
Thanked 2,137 Times in 981 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Senatori Bob Dole zėvendėsshef i ekipit tė presidentit Trump

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
E ke <gabim> ja te pyesim llapen e thaqit???????????????
...ke te drejt. Bile edhe para tij fola...gabim dyfish....
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-01-2017, 18:56   #16
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 8,606
Thanks: 909
Thanked 1,502 Times in 803 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 110
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Senatori Bob Dole zėvendėsshef i ekipit tė presidentit Trump

Zyrtare: Ky ėshtė shqiptari i parė i ftuar nė ceremoninė e inaugurimit tė Donald TrumpSenatori i Shtetit tė New Yorkut Marty Golden, fton Princin Leka nė ceremoninė e inaugurimit tė Presidentit tė 45tė, SHBA, Donald Trump.

Miku i madh i shqiptarėve nė shtetin e Nju Jorkut, senatori republikan e shtetit Marty Golden, ka ftuar zyrtarisht, Madhėrinė e Tij - Princin e Shqiptarėve, Leka, nė njė letėr qė mban logon e senatit tė Shtetit tė New Yorkut, dhe firmėn e senatorit Marty Golden, nė ceremoninė e inaugurimit tė Presidentit tė 45-tė, SHBA, Donald Trump.

Nė ftesė e tij senatori republikan i Shteti tė Nju Jorkut, zoti Golden, i drejtohet Madhėrisė sė Tij Princi Leka - duke i thėnė se ėshtė nder pėr tė ftuar pėrzemėrsisht si mysafir tė tij, mik i zgjedhur, nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, Ceremoninė Presidenciale, atė tė inaugurimit, tė Presidentit Donald J. Trump, mė 20 janar 2017 - nė Washington D.C. ku zoti Donald J. Trump do tė bėjė betimin si Presidenti i 45tė i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, shkruan gazeta "Bota sot".

Mė tej nė ftesėn e Senatorit tė Shtetit tė Nju Jorkut, thuhet se “ Kjo ceremoni ėshtė shumė e rėndėsishme pėr vendin tonė(SHBA), pėr transferim paqėsor tė pushtetit dhe afirmimin e angazhimit tonė pėr Presidentin e ri tė Shteteve tė Bashkuara.

Pėrveē, kėsaj, kjo ceremoni inaugurimi mendoj se pėrcjell edhe njė mesazh tė qartė edhe pėr udhėheqėsit e tjerė tė botės, si ne nė SHBA, ne riafirmojmė Amerikėn, vlerat e saj dhe angazhimin tonė, pėr lirinė tonė por dhe lirisė sė gjithė botės".

Sė fundi thotė zoti Golden, :“Unė shpresoj se ju keni pėr t’a pranuar me shumė kėnaqėsi ftesėn time pėr tė marrė pjesė nė kėtė ngjarje historike.”

Sinqerisht, Senator Martin J. Golden - Anėtar i Senatit tė Shtetit tė New York-ut.


p.s Me behet qefi qe kane ftuar kete djale i cili jo vetem qe vjen nga nje familje fisnike e vertete dhe qe e pasqyron kete gje me se miri nepermjet sjelljes dhe maturise qe perdore mes hienave dhe kanibaleve qe kane kapur rob shtetin shqiptare per me shume se 75 vjet. Kjo eshte nje shuplake per te gjith politikanet e Shqiperise.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg auto_d1484069790.jpg (20.2 KiloByte, 48 shikimet)
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mano pėlqehet nga
i vjetėr 10-01-2017, 23:02   #17
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 1,751
Thanks: 10
Thanked 385 Times in 237 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Senatori Bob Dole zėvendėsshef i ekipit tė presidentit Trump

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Zyrtare: Ky ėshtė shqiptari i parė i ftuar nė ceremoninė e inaugurimit tė Donald Trump

A nuk ishte i pari Ramush Haradinaj ?!
U be publike edhe ftesa.
Pervec tij,shkruhej qe ftese ka marr edhe Lulzim Basha,Pandeli Majko,madje edhe Fatmir Mediu
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2017, 01:52   #18
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 1,751
Thanks: 10
Thanked 385 Times in 237 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 73
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Senatori Bob Dole zėvendėsshef i ekipit tė presidentit Trump

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
p.s Me behet qefi qe kane ftuar kete djale i cili jo vetem qe vjen nga nje familje fisnike e vertete dhe qe e pasqyron kete gje me se miri nepermjet sjelljes dhe maturise qe perdore mes hienave dhe kanibaleve qe kane kapur rob shtetin shqiptare per me shume se 75 vjet. Kjo eshte nje shuplake per te gjith politikanet e Shqiperise.
Pse nuk hyne ne politike Princi jone,ta shohim sa i vlen lekura ?

Princi Leka me duket teper i turpshem dhe naiv per tu marr me politike...nuk i ka ngjare fare Ahmet Zogut.
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2017, 02:03   #19
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 18,859
Thanks: 4,561
Thanked 5,414 Times in 3,453 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 245
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Senatori Bob Dole zėvendėsshef i ekipit tė presidentit Trump

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Pse nuk hyne ne politike Princi jone,ta shohim sa i vlen lekura ?

Princi Leka me duket teper i turpshem dhe naiv per tu marr me politike...nuk i ka ngjare fare Ahmet Zogut.
nuk ka bithe
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2017, 02:59   #20
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 2,619
Thanks: 2,794
Thanked 763 Times in 432 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 36
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Senatori Bob Dole zėvendėsshef i ekipit tė presidentit Trump

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Pse nuk hyne ne politike Princi jone,ta shohim sa i vlen lekura ?

Princi Leka me duket teper i turpshem dhe naiv per tu marr me politike...nuk i ka ngjare fare Ahmet Zogut.
Te jesh politikan i sukseshem ne shqiperi duhet te jesh hyena. Kshtu komplet hyena ne brendsi dhe fizikisht.
Nga nje ane me intrigojn, me duken njerzit me te fort..
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur