Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Shqipėtarėt nėpėr botė

Shqipėtarėt nėpėr botė “Kam njė kėngė pėr tė kėnduar, e kam njė dert pėr te vajtuar, njė sėmundje e pashėruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemėr e plagosur, vajto ti moj nėna plakė, mergimi djemtė t’i ka sosur, e ikin e s’tė vijnė mė prapė.”

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 27-11-2017, 19:15   #361
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 37,268
Thanks: 8,751
Thanked 4,799 Times in 3,216 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 266
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Vellezer dhe Schwesterherz.....ACHTUNG.

ISIS merr peng Baba Dimrin!

ISIS ka lėshuar njė kėrcėnim serioz pėr tė sulmuar tregjet e krishtlindjeve nė Angli, Francė dhe Gjermani ndėrsa nė kėto posterė tė publikuar vėrehet Baba Dimri i gjunjėzuar pėrpara njė terroristi tė ISIS.
Sipas gazetės Daily Mail, nė posterėt e publikuara mes pėrkrahėsve tė grupit terrorist ISIS, thuhet se kėta ekstremistė kanė bėrė njė kėrcėnim serioz pėr tė sulmuar tregjet e krishtlindjeve nė Angli, Francė dhe Gjermani. Nė kėto posterė tė publikuar vėrehet Baba Dimri i gjunjėzuar pėrpara njė terroristi tė ISIS nė njė rrugė tė Londrės. Nė njė mesazhin e ISIS tė publikuar nė gjuhėn angleze, franceze dhe gjermane thuhet: Sė Shpejti nė festat e juaja. Ky ėshtė njė mesazh i qartė se Londra gjatė festave tė krishtlindjeve duhet tė pret ngjarje jo tė mira. Ky grup e ka quajtur vetėn ushtria e Muxhahedinėve.

PS: e kam shkruar diku besoj....pro rus dhe AntiZHUL.Kuptoheni si te doni.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 4bn3f2bf5fe6d4xtas_800C450.jpg (23.9 KiloByte, 54 shikimet)
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 27-11-2017, 19:34   #362
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: ILIRIDA
Posts: 3,376
Thanks: 253
Thanked 533 Times in 186 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Gute abend
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i legjenda pėlqehet nga
i vjetėr 27-11-2017, 19:34   #363
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 31,965
Thanks: 7,746
Thanked 7,333 Times in 4,105 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 420
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga legjenda Shiko postimin
Gute abend
Gjermanishten si shqipen lexho?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 07-12-2017, 10:53   #364
Linda
I'm like a star
 
Avatari i Linda
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,414
Thanks: 1,480
Thanked 776 Times in 445 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 108
Linda ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Hallo Leute__________________
Nehmen Sie die Menschen, wie sie sind, andere gibt's nicht.
Linda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Linda pėlqehet nga
i vjetėr 02-01-2018, 23:19   #365
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: ILIRIDA
Posts: 3,376
Thanks: 253
Thanked 533 Times in 186 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

hellibron
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i legjenda pėlqehet nga
i vjetėr 02-01-2018, 23:22   #366
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 16,699
Thanks: 3,730
Thanked 4,265 Times in 2,648 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 210
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Sa qeka dobsu Sami Agaa
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 04-01-2018, 23:14   #367
legjenda
V.I.P
 
Avatari i legjenda
 
Data e antarėsimit: May 2014
Vendndodhja: ILIRIDA
Posts: 3,376
Thanks: 253
Thanked 533 Times in 186 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 18
legjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarėlegjenda ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

shqiptare ne gjermani jam teper te kenaqur
__________________
Fjala e urtė thotė:Miku i mirė njihet nė ditė tė vėshtira.Tė bėsh mik,sė pari duhesh tė jeshė vet mik,por edhe mikun nuk mund tė zgjedhish brenda ditės
legjenda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-01-2018, 07:59   #368
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 37,268
Thanks: 8,751
Thanked 4,799 Times in 3,216 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 266
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Sa qeka dobsu Sami Agaa
Durchbruch bei Sondierungsgesprächen über große Koalition in Deutschland.

Berlin(AFP) Etwa 110 Tage nach der Bundestagswahl haben sich die Spitzen von Union und SPD grundsätzlich auf eine Neuauflage der großen Koalition geeinigt.

Nach einem 24-ständigen Verhandlungsmarathon sagte SPD-Chef Martin Schulz, er strebe nun ein Mandat des Sonderparteitags seiner Partei für Koalitionsverhandlungen an. Bundeskanzlerin Angela Merkel (CDU) sagte, sie wolle über die Bildung einer "stabilen Regierung" verhandeln.

Die drei Parteien einigten sich darauf, dass der Familiennachzug für Flüchtlinge auf tausend Menschen pro Monat begrenzt wird. Insgesamt soll die Zuwanderung die Zahl von 220.000 Menschen pro Jahr nicht überschreiten.

Die Bundestagswahl fand am 24. September 2017 statt.

Tschja....kuptohet ne shqip: jepu komve ne ruj nervat.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 4bpldcafd36991ztmc_800C450.jpg (20.4 KiloByte, 18 shikimet)
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 13-01-2018, 08:23   #369
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 37,268
Thanks: 8,751
Thanked 4,799 Times in 3,216 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 266
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Frage....Albanische Männer!!!

Hi... bin neu hier... brauche mal tipp... es geht um kosovo albaner männer. ..habe fast alles gelesen, dass viele nur bürgschaft hier wollen, viel negatives...
Er hat schon deutsche bürgschaft... aber sind bei denen die lügen im blut? ich hab ihn kennen gelernt als ein moderner stylischer typ.... Dann kam... er war verheiratet mit einer frau aus DE, hat 4 kinder...um die kinder will will er kämpfen...was will er denn von mir? er schwört seine liebe vor, was will er von mir? ich habe kein geld, bin gebürtige russin aber schon seit 12 jahre hier, uni..arbeit..alleine bin hier, keine unterstützung...alles alleine erreicht...was könnte er wollen? bin am verzweifeln, war schon sehr verletzt... bitte um eine ehrliche wenn sogar verletzende für mich antwort
LG

ANTWORT.

Erst mal Respekt das du dich hier so durchkämpfst obwohl fu aug dich allein gestellt bist du alles so durchziehst.Aber....... man sollte keine Vorurteile haben und sich eine eigene Meinung bilden.
Muss ehrlich sagen mit dem ganzen drumherum wäre mir das einfach zu blöd, was er will ist doch scheißegal was willst du ?

FAZIT: gjej nje tjeter baby ka Rusland.

LG von Arbeni.
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 13-01-2018, 08:26   #370
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 16,699
Thanks: 3,730
Thanked 4,265 Times in 2,648 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 210
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Aty ku ka shtet qeveria eshte::::not necessary

lang lebe die königin Agela Merkel
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 13-01-2018, 09:09   #371
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 4,883
Thanks: 2,673
Thanked 1,848 Times in 810 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
Sa qeka dobsu Sami Agaa

"Deine Worte in Gottes Ohr, mann..."
Aber der Arsch**ch hört dich nicht, fürchte ich. ..

Egal...
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Samiu : 13-01-2018 nė 09:23
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Samiu pėlqehet nga
i vjetėr 13-01-2018, 13:14   #372
Kurt
V.I.P
 
Avatari i Kurt
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Posts: 1,803
Thanks: 1,250
Thanked 488 Times in 218 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Kurt ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Me pelqen gjuha gjermane pamvaresisht se nuk dij asnji fjale. C.S.Lewis ka thene qe po nuk fole gjermanisht je injorant.
Si duket gjermanishtja eshte nje gjuhe aq e pasur e kompletuar saqe nese lexon autoret gjerman ne ne gjuhe tjera kurr nuk i ke lexuar komplet. Kshtu kam degjuar gjithsesi.
Kurt nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Kurt pėlqehet nga
i vjetėr 13-01-2018, 13:19   #373
Oqeani
V.I.P
 
Avatari i Oqeani
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Vendndodhja: Nėn hijen qiellore
Posts: 7,405
Thanks: 1,089
Thanked 851 Times in 569 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Kurt ahahha dim mor si jo : Schnel, arbait, spiele, scheiseeee, krieg, umfal, ahahaha
Halt
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Oqeani pėlqehet nga
i vjetėr 13-01-2018, 13:27   #374
Viking
*Odin*
 
Avatari i Viking
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Valhalla Old Norse Valhöll "hall of the slain" is a majestic, enormous hall located in Asgard
Posts: 2,562
Thanks: 191
Thanked 231 Times in 185 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 60
Viking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėmViking i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Oqeani Shiko postimin
Kurt ahahha dim mor si jo : Schnel, arbait, spiele, scheiseeee, krieg, umfal, ahahaha
Halt
und lojte bauchtell
__________________
Liebe ist wie der Wind, kann man nicht berühren, fühlt sich aber
Inteligjenca eshte si puna e Breēkave,Rendesi ka qe ti kesh por jo ti tregosh.
Viking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Viking pėlqehet nga
i vjetėr 13-01-2018, 13:53   #375
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 37,268
Thanks: 8,751
Thanked 4,799 Times in 3,216 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 266
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptarėt nė Gjermani

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Viking Shiko postimin
und lojte bauchtell
Bo gallate tina por desh e hongrem ne Baustelle....
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur