Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-03-2018, 19:09   #41
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 4,804
Thanks: 122
Thanked 512 Times in 408 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 116
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Nuk ka rensi se kush i organizoj. Rensi ka qe shqiptaret u ēun kundra okupatorit sllav. Dhe tronditen thell deri nr krisje themelet e jugosllavis qe ishte nen kontrrollin serb duke zgju dhe popujt e tjer te asaj konfederate
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i derjansi pėlqehet nga
i vjetėr 13-03-2018, 20:02   #42
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 1,481
Thanks: 306
Thanked 476 Times in 275 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Kėtu ėshtė gjith problemi sot nė Shqipėri dhe te ju, te ju mė shumė se te ne, pikėrisht te kėta "dėshmitarėt".
Sot nė Shqipėri kur lexon "dėshmitarėt" e kohės tė dėshmojnė qė tė gjithė kan qėn kundėr Enver Hoxhės (nė kohėn e Enverit flas), nuk ėshtė pėr tė qeshur kjo?
Njė "dėshmitar" tjetėr live e ke Draguen qė thotė informacioni pėr demonstratat nė Kosovė ka qėn shumė i pakėt
Me sa kujtoj unė vagullt shtypi dhe televizioni shqiptar vetėm pėr ato fliste, mė korigjoni kush ka parė atėhere ca ushtar shqiptar nė Armatėn Jugosllave qė ktheheshin me tabut dhe kur hapeshin ishin tė shformuar nga torturat dhe keqtrajtimet.
Ca trajtime pėr tė sterilizuar shqiptarėt nė masė etj, etj.
Nė mos gabojė nė atė kohė janė botuar dy vėllime (libra) tė Rexhep Qoses me titull "Ē'thonė dhe kėrkojnė kosovarėt" pikėrisht pėr ato demostrata
Shkurt dhe pastėr me dėshmitarėt e leshit qė janė sot as nė hale nuk shkohet.
Une i mbaj mend.... kam qėnė i vogel por i mbaj mend... edhe ushtaret edhe helmimet masive edhe programet qe jepeshin mbasditeve nė tv e Prishtines pėr "planifikimin" familjar...
dhe nė darke s'guxonte tė pipetinte miza se plaku s'linte kanal tv-je pa rremuar qe tė merrte vesh ndonje lajm mė shume

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga edlin : 13-03-2018 nė 20:06
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i edlin pėlqehet nga
i vjetėr 13-03-2018, 20:32   #43
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 1,481
Thanks: 306
Thanked 476 Times in 275 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Sa pėr artikujt e ZP mė 8 dhe 24 prill Bilal Xhaferri ka bere nje analize botuar ne Krahun e shqiponjes... "Kosova e tradhetuar" po sjell vetem nje copez nga ai artikull.....

Nuk ka shembull ne historinč e marrédhénieve ndérkombčtare qč njč qeveri té mos guxojč te protestojč zyrtarisht, qofté edhe sa per forme, pranč njč qeverie tjetčr né raste kaq violente, kaq ekstreme, sic čshtč rasti i sulmit te ushtrisč serbe mbi popullsinč civile shqiptare né Kosovč. Sikur té ishte njč qeveri nacionaliste né Tirane, né vend té qeverisč sé regjimit té Enver Hoxhés, Shqipéria do té kishte paralajmčruar Jugosllaviné qč té tčrhiqte trupat nga Kosova brenda 24 oréve, pčrndiyshe trupat shqiptare do té hynin brenda. Pa vonesčn me té vogél do té thčrritej nga Shqipéria mbledhja urgjente e Kčshillit té Sigurimit té Kombeve té Bashkuara dhe me shpejtčsinč qé e kčrkon situata né raste té tilla aleatčt me té cilčt vendi ynč do té ishte i lidhur me traktate ushtarake do té paralajméronin Belgradin per gatishmčrinč e tyre per té ndčrhyrč né konfliktin midis Shqipérisé e Jugosllavisč, duke i ardhur né ndihmč Shqipérisé sipas obligimeve ushtarake qč ata aleatč do té kishin rne vendin tonč.
Ndérkaq gjithé Shqipéria do té ishte ngritur né kčmbé. Anembanč vendit, qytet me qytet e fshat me fshat, do té gjčmonte toka e qielli nga demonstratat antijugosllave, do té shpallej gjendja e jashtézakonshme dhe mobilizimi i pčrgjithshém i popullsisé dhe né kufirin me Jugosllaviné do té dčrgoheshin njč gjysém milion ushtaré shqiptare, sipas thirrjes shekullore "Shtatč e shtatčdhjetč".
Ne sot jemi njč komb prej 6 miliončsh dhe, né kushte té lira, do té ishim té zot fi rnbronim té drejtat tona kombétare si me té mire ashtu dhe me té keq, si né mčnyrč paqčsore ashtu dhe me forcén e armčve kur té vinte nevoja.
Sot nevoja erdhi dhe ne u treguam té pafuqishčm, se né krye té shtetit shqiptar qčndron klika e "baca" Enverit,e cila ka ndrydhur dhe ka paralizuar energjité dhe potencialin e popullit shqiptar, duke ndjekur njč politikč jo kombétare por politikč klike, duke mbajtur popullin té pčrēarč, té sunduar me terror, duke e shkčputur dhe izoluar vendin dhe popullin tonč nga e tčrč bota.
Čshté pikčrisht dobčsia e Tirančs ajo qč i jep fuqi Belgradit te luaj arush mbi popullin shqiptar né Kosovč sot. Serbčve nuk do tu shkonte kurrč ndčr mend qč té suleshin per gjueti njerčzish neper rrugčt e Kosovčs, sikur shteti shqiptar té ishte qeverisur nga njč qeveri e popullit dhe sikur populli té ishte i lire. Jo vetčm kaq, pņ cčshtja e bashkimit té Kosovčs me Shqipčrinč do té ishte zgjidhur prej kohésh, me té mire ose me té keq, sikur populli ynč te ishte i lire dhe té ishte i qeverisur nga njč qeveri nacionaliste, nga njč qeveri e dalč nga gjiri i popullit.
E keqja e kombit shqiptar sot čshtč né Tirane. Atje čshtč koka e gjarprit qč duhet shtypur. Andej i vjen e keqja edhe Kosovčs soné. Se ne nuk mund té kemi kurrč Kosovč té ēliruar, pņ nuk patčm Shqipčri te lire. Vetčm nčqoftése njeriut i kanč plasur té dy sytč e ballit nuk e kupton dot kčtč té včrtetč. Vetčm nčqoftése njeriut i kanč plasur té dy sytč e ballit nuk e shikon qč politika qč luan klika e Enver Hoxhés né lidhje me Kosovčn čshtč njč politikč antikombčtare, politikč me dy faqe, ndryshe me fjalé e ndryshe me vepra.
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-03-2018, 20:34   #44
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 1,967
Thanks: 0
Thanked 646 Times in 497 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
lonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Jo nuk e kam jetuar ate kohe,babi im po.Per keto ngjarje ka bere burg.
Duke lexuar,...ka sa te duash materjale per 81shin,deshmitare qe edhe sot jane gjalle.Jane ngjarje te kohes se re.
Per dallim nga ju te Shqiperise,ne dime edhe sllavishten dhe 81 munde ta shohim nga te dyja prespektivat - serbosllave dhe shqiptare.

Lirisht me permireso,ketu jemi per ta kaluar kohen dhe per te shkembyer mendime.
Ku eshte gabimi :
- Qe Sali Berisha ne Kosove eshte politikan me i afert per kosovaret se sa politikanet tjere te Shqiperise - as qe diskutohet.
- Demonstratat e 81 i kane nisur studentet e UP per ceshtje sociale,ngjarjen e kane shfrytezuar grupet marksisto_leniniste dhe jane inflitruar me parullen "Kosova Republike",tutje demostrata eshte shendrruar ne trazira me viktima.
- Nga ato qe kam lexuar Mehmet Shehu ka pasur qendrim shume me te ashper se Enver Hoxha...u eliminua ne dhjetor pas ngjarjes.
- Qe Serbia e shfrytezoi demostraten e 81 per tja hequr autonomine Kosoves dhe te ushtroj represion kjo eshte fakt.
Semiku une e kam jetuar ate kohe. Nuk ka nevoje te me thote njeri cfare eshte bere.Kam qene goxha i madh dhe mbaj mend mire.
Sa per Saliun.Kosovaret e duan Saliun vetem per nje aresye.Saliu eshte malok (verior) dhe per asnje aresye tjeter.T'i dine kosovaret ''mrekullirat'' e Saliut per Kosoven ....
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-03-2018, 20:50   #45
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,865
Thanks: 2,456
Thanked 2,434 Times in 1,628 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Ah mo Adem. Ta dhien frymezimin. Ti ben nje gabim te madh. Shkon e hap tema qe ti i ke jetuar.Tema ku eshte brenda nostalgjija, kujtimet dhe pasioni i kohes.
Asnje nga keta ketu nuk mund t'a kuptoje se c'benit ju ne kohen tuaj per te degjuar radio Tiranen apo ... i mban mend o Adem kur ishin festivalet e kenges tek TVSH? Shkoje per tere naten tek fshati komshi, ku kapte Tiranen (me ato antenat me vibrator te gjate 2.4 meter) dhe ndiqnit festivalin ne shpite e mbushura plot. Asnje nga keta Adem, po as koqe varurit e sotem s'e di se keni ngrene dajak kur ne shkolle thuhej se eshte pare nje flamur Shqiperie. Anje nga keta o Adem nuk e di se keni puthur flamurin e Shqiperise fshehurazi diku dhe jeni ndjere me krahe... Eh o Adem. Te kam thene. Asnje nga keta apo koqe varurit e sotem , nuk e di se si jeni ndjere perballe serbeve ne 1981, kur u perleshet per jete a vdekje.Ku ju dukej se po shkonit ne dasem dhe jo ne demostrate,sepse kishte harritur atje ku nuk mbante me.

DemostratPo pastaj cndodhi o Adem ?Po me vone e mban mend? Ky burre ? 1990 .Hazir Reka. Duhet te jesh burre o Adem t'a besh kete.Me vjen keq por sot Shqiperia dhe Kosova nuk kane burra por shurra.


https://www.youtube.com/watch?v=JWj3ZAcJBwE
Atehere keshtu, ky nga futoja e fundit dhe nga vidjoja eshte nga tu Lugina dhe budadhai, kur gjithe koqovaret ikin nga aty ky ulur si Hajdar Luci rri ulur.... Godite o polic, godite edhe nja tre-kater hera me shume, baaam e baaaam e baaaam po ik ēohu ke shtepija jote.

Ndersa ne kontesten historike, shikuar pas shume vita-vitesh pranvera *******e ishte nje fiasko. Njerezit e menēur rregullojne gjerat me mendje, budadhenjet dalin ne rruge.

Prap do thone, po nuk kishin udheheqes atehere qe i perfaqesonte shqiptaret e kuqoves paqeter, paqeter, se tani mi kane perfaqesuesit politiko institucjonal illa.
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-03-2018, 20:54   #46
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 1,481
Thanks: 306
Thanked 476 Times in 275 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Atehere keshtu, ky nga futoja e fundit dhe nga vidjoja eshte nga tu Lugina dhe budadhai, kur gjithe koqovaret ikin nga aty ky ulur si Hajdar Luci rri ulur.... Godite o polic, godite edhe nja tre-kater hera me shume, baaam e baaaam e baaaam po ik ēohu ke shtepija jote.

Ndersa ne kontesten historike, shikuar pas shume vita-vitesh pranvera *******e ishte nje fiasko. Njerezit e menēur rregullojne gjerat me mendje, budadhenjet dalin ne rruge.

Prap do thone, po nuk kishin udheheqes atehere qe i perfaqesonte shqiptaret e kuqoves paqeter, paqeter, se tani mi kane perfaqesuesit politiko institucjonal illa.
Nuk lejohet tė tymosesh bar nė forum, dil e tymos jashtme....
Kur tė jesh esell ec e shife prap.... ajo foto ėshtė legjendare

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga edlin : 13-03-2018 nė 20:56
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-03-2018, 20:57   #47
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,865
Thanks: 2,456
Thanked 2,434 Times in 1,628 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Nuk lejohet tė tymosesh bar nė forum, dil e tymos jashtme....
lejohet, lejohet me kushtetuten e re fringo te rilindjes roze por, nuk lejohet te kalohet ne overdoze

ajo foto eshte foto e budadhait, ta them une... tamam modeli i heroit me moton: eja me vraj e eja me mbyt se une dua te behem heroi yt, e vjen pilici baaaam, e baaaam e baaaam e ndreqe per QKU o ai tjetri ja fut rafalin dhe ja u ndreq heroji.
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Pirati : 13-03-2018 nė 21:01
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-03-2018, 21:00   #48
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 2,557
Thanks: 944
Thanked 888 Times in 581 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
Sa pėr artikujt e ZP mė 8 dhe 24 prill Bilal Xhaferri ka bere nje analize botuar ne Krahun e shqiponjes... "Kosova e tradhetuar" po sjell vetem nje copez nga ai artikull.....

Nuk ka shembull ne historinč e marrédhénieve ndérkombčtare qč njč qeveri té mos guxojč te protestojč zyrtarisht, qofté edhe sa per forme, pranč njč qeverie tjetčr né raste kaq violente, kaq ekstreme, sic čshtč rasti i sulmit te ushtrisč serbe mbi popullsinč civile shqiptare né Kosovč. Sikur té ishte njč qeveri nacionaliste né Tirane, né vend té qeverisč sé regjimit té Enver Hoxhés, Shqipéria do té kishte paralajmčruar Jugosllaviné qč té tčrhiqte trupat nga Kosova brenda 24 oréve, pčrndiyshe trupat shqiptare do té hynin brenda. Pa vonesčn me té vogél do té thčrritej nga Shqipéria mbledhja urgjente e Kčshillit té Sigurimit té Kombeve té Bashkuara dhe me shpejtčsinč qé e kčrkon situata né raste té tilla aleatčt me té cilčt vendi ynč do té ishte i lidhur me traktate ushtarake do té paralajméronin Belgradin per gatishmčrinč e tyre per té ndčrhyrč né konfliktin midis Shqipérisé e Jugosllavisč, duke i ardhur né ndihmč Shqipérisé sipas obligimeve ushtarake qč ata aleatč do té kishin rne vendin tonč.
Ndérkaq gjithé Shqipéria do té ishte ngritur né kčmbé. Anembanč vendit, qytet me qytet e fshat me fshat, do té gjčmonte toka e qielli nga demonstratat antijugosllave, do té shpallej gjendja e jashtézakonshme dhe mobilizimi i pčrgjithshém i popullsisé dhe né kufirin me Jugosllaviné do té dčrgoheshin njč gjysém milion ushtaré shqiptare, sipas thirrjes shekullore "Shtatč e shtatčdhjetč".
Ne sot jemi njč komb prej 6 miliončsh dhe, né kushte té lira, do té ishim té zot fi rnbronim té drejtat tona kombétare si me té mire ashtu dhe me té keq, si né mčnyrč paqčsore ashtu dhe me forcén e armčve kur té vinte nevoja.
Sot nevoja erdhi dhe ne u treguam té pafuqishčm, se né krye té shtetit shqiptar qčndron klika e "baca" Enverit,e cila ka ndrydhur dhe ka paralizuar energjité dhe potencialin e popullit shqiptar, duke ndjekur njč politikč jo kombétare por politikč klike, duke mbajtur popullin té pčrēarč, té sunduar me terror, duke e shkčputur dhe izoluar vendin dhe popullin tonč nga e tčrč bota.
Čshté pikčrisht dobčsia e Tirančs ajo qč i jep fuqi Belgradit te luaj arush mbi popullin shqiptar né Kosovč sot. Serbčve nuk do tu shkonte kurrč ndčr mend qč té suleshin per gjueti njerčzish neper rrugčt e Kosovčs, sikur shteti shqiptar té ishte qeverisur nga njč qeveri e popullit dhe sikur populli té ishte i lire. Jo vetčm kaq, pņ cčshtja e bashkimit té Kosovčs me Shqipčrinč do té ishte zgjidhur prej kohésh, me té mire ose me té keq, sikur populli ynč te ishte i lire dhe té ishte i qeverisur nga njč qeveri nacionaliste, nga njč qeveri e dalč nga gjiri i popullit.
E keqja e kombit shqiptar sot čshtč né Tirane. Atje čshtč koka e gjarprit qč duhet shtypur. Andej i vjen e keqja edhe Kosovčs soné. Se ne nuk mund té kemi kurrč Kosovč té ēliruar, pņ nuk patčm Shqipčri te lire. Vetčm nčqoftése njeriut i kanč plasur té dy sytč e ballit nuk e kupton dot kčtč té včrtetč. Vetčm nčqoftése njeriut i kanč plasur té dy sytč e ballit nuk e shikon qč politika qč luan klika e Enver Hoxhés né lidhje me Kosovčn čshtč njč politikč antikombčtare, politikč me dy faqe, ndryshe me fjalé e ndryshe me vepra.
Mė nė fund njė zė i arsyeshėm!

Nuk kam ēfar them mė. Atė qė unė jam munduar tė vė nė dukje nė kėtė forum dhe nė kėtė temė e paska shkruajtur shumė bukur Bilali nė atė kohė kur ngjarjet ishin aktuale dhe tė nxehta.

I paska hap punė vehtes Bilali si me enverin po ashtu edhe me UDB-ėn.

P.s me siguri ky Bilali do tė ket qenė separatist ose iredentist

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Beu_Shpata : 13-03-2018 nė 21:02
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-03-2018, 21:11   #49
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 1,481
Thanks: 306
Thanked 476 Times in 275 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Re: Pėrgjigje e: Re: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Mė nė fund njė zė i arsyeshėm!

Nuk kam ēfar them mė. Atė qė unė jam munduar tė vė nė dukje nė kėtė forum dhe nė kėtė temė e paska shkruajtur shumė bukur Bilali nė atė kohė kur ngjarjet ishin aktuale dhe tė nxehta.

I paska hap punė vehtes Bilali si me enverin po ashtu edhe me UDB-ėn.

P.s me siguri ky Bilali do tė ket qenė separatist ose iredentist
I arratisur politik nė USA.... nė 1985 gazeten e dogjen dhe Bilali vdiq nė spital.... thone nė rrethana jo fort tė qarta
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-03-2018, 21:20   #50
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 19,589
Thanks: 4,975
Thanked 5,855 Times in 3,729 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 269
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Kėtu ėshtė gjith problemi sot nė Shqipėri dhe te ju, te ju mė shumė se te ne, pikėrisht te kėta "dėshmitarėt".
Sot nė Shqipėri kur lexon "dėshmitarėt" e kohės tė dėshmojnė qė tė gjithė kan qėn kundėr Enver Hoxhės (nė kohėn e Enverit flas), nuk ėshtė pėr tė qeshur kjo?
Njė "dėshmitar" tjetėr live e ke Draguen qė thotė informacioni pėr demonstratat nė Kosovė ka qėn shumė i pakėt
Me sa kujtoj unė vagullt shtypi dhe televizioni shqiptar vetėm pėr ato fliste, mė korigjoni kush ka parė atėhere ca ushtar shqiptar nė Armatėn Jugosllave qė ktheheshin me tabut dhe kur hapeshin ishin tė shformuar nga torturat dhe keqtrajtimet.
Ca trajtime pėr tė sterilizuar shqiptarėt nė masė etj, etj.
Nė mos gabojė nė atė kohė janė botuar dy vėllime (libra) tė Rexhep Qoses me titull "Ē'thonė dhe kėrkojnė kosovarėt" pikėrisht pėr ato demostrata
Shkurt dhe pastėr me dėshmitarėt e leshit qė janė sot as nė hale nuk shkohet.
ne 1982 doli plaku nga burgu une isha 19 vjeē.
ne bisede e siper ra muhabeti per Kosoven.
Kosoven e shiti Enveri me tha plaku.
plaku ka punu ne mmb drejtor drejtorie per strategjine dhe ideollogjine
ps. nuk kam qene prezent kur e shiti ka rrejt plaku po rrej dhe une
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 13-03-2018, 23:08   #51
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,027
Thanks: 589
Thanked 451 Times in 314 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Pirat,ky "budadhai" ne foto eshte nga Lugina,Presheva apo Rahovica nuk jam i sigurt.
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2018, 00:01   #52
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 1,958
Thanks: 10
Thanked 478 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 77
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga derjansi Shiko postimin
Nuk ka rensi se kush i organizoj.
Nuk thash qe ka rendesi,por vetem le te dihet.Ne ate kohe ne Kosove nuk ka pasur grupe tjera me ndonje ideologji tjeter perpos marksisto_leniniste_enveriste.Aq ka qene vetedija.
Citim:
Rensi ka qe shqiptaret u ēun kundra okupatorit sllav. Dhe tronditen thell deri nr krisje themelet e jugosllavis qe ishte nen kontrrollin serb duke zgju dhe popujt e tjer te asaj konfederate
Jugosllavia nuk ka qene nen kontrollin serb deri sa ka qene gjalle Tito.Tito me komunistet e tij i kan eliminuar nacionalistet serb (1966 Brijuni) dhe nacionalistet kroat (1971 Maspok)...me 1974 Kosoven ja ka marr Serbise dhe e ka ngrit ne nivel fedreativ,vetem nominalisht Kosova nuk ka qene Republike.Po te ishte federata Jugosllave nen kontrollin serb,kjo nuk do te ndodhte kurre.
Me vdekjen e Titos 1980,ndodhin demostratat e 1981,dhe kjo ngjarje i vie serbeve (qe tani me jane te liruar nga Tito) sikur e porositur dhe fillon hakmarrja.

Dhe po,Jugosllavia nuk ka qene konfederate por Federate ( e din dallimin federate - konfederate, se Beu_shpata nuk e ka te qarte ende dallimin mes ironise dhe sarkazmes )
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2018, 00:12   #53
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 1,958
Thanks: 10
Thanked 478 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 77
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Semiku une e kam jetuar ate kohe. Nuk ka nevoje te me thote njeri cfare eshte bere.Kam qene goxha i madh dhe mbaj mend mire.
Vet me citon,me thua e kam gabim.
Te them : ku e kam gabim ?
Me thua : nuk ka nevoje te me thote njeri cfare eshte bere.

Nuk ju merr vesh njeri juve !
Citim:
Sa per Saliun.Kosovaret e duan Saliun vetem per nje aresye.Saliu eshte malok (verior) dhe per asnje aresye tjeter
Ashtu pra malok...logjike,maloku e don malokun !
Na thua malok dhe nuk turperohesh fare.Pse je ti me i mire se une edhe Pirati ?
Citim:
T'i dine kosovaret ''mrekullirat'' e Saliut per Kosoven ....
I dijne,njera nder mrekullite eshte "Rruga e kombit"
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2018, 00:12   #54
derjansi
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 4,804
Thanks: 122
Thanked 512 Times in 408 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 116
derjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėmderjansi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Ne fakt un e pata ne pergjithsi pergjigjen jo personalisht ndaj teje. Po prap i qendroj mendimit se nuk me intereso a i nxiten komunistet apo nazistet

Ne vitet 70 ndoshta dominimi serb u dobsu pak po para dhe pas ksaj dekade jugosllavia ishte pak a shum serbi. Pranej dhe serbia trashegoj shumicen e aseteve te ishjugosllavis.

Puna e konfederates lapsus teknik sorry
__________________
VeteVendosje
derjansi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2018, 00:39   #55
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 1,958
Thanks: 10
Thanked 478 Times in 308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 77
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Kėtu ėshtė gjith problemi sot nė Shqipėri dhe te ju, te ju mė shumė se te ne, pikėrisht te kėta "dėshmitarėt".
Sot nė Shqipėri kur lexon "dėshmitarėt" e kohės tė dėshmojnė qė tė gjithė kan qėn kundėr Enver Hoxhės (nė kohėn e Enverit flas), nuk ėshtė pėr tė qeshur kjo?
Nuk ka pse mos ti cmosh deshmite e personave pjesmarres te atyre demostratave.Ke nga te dyja palet,shqiptar ne anen e pushtetit serb p.sh Azem Vllasi dhe organizatoret e demostratve shqiptar ne anen tjeter p.sh Ali Lajci,Hidajet Hyseni etj.Deshmite nuk jane kunderthenese.
Dhe nuk behet fjale per ate cka ke bere ne jeten private,ke folur kunder Enver Hoxhes apo jo por per nje ngjarje qe eshte e mbuluar nga qindra burime.
Citim:
Nė mos gabojė nė atė kohė janė botuar dy vėllime (libra) tė Rexhep Qoses me titull "Ē'thonė dhe kėrkojnė kosovarėt" pikėrisht pėr ato demostrata
Kete liber e kane shkruar serbet (nese nuk gaboj),liber qe eshte shfrytezuar per ti diferencuar shqiptaret.Ne stilin shqiptar te ndershem (lexo proserb) dhe shqiptar nacionalisto_irredentist.Keta te dytet jane diferencuar.
Librin e pare per ngjarjet ne Kosove e ka shkruar kroati Branko Horvat .Liber qe ne teresi i mbron kerkesat e kosovareve dhe haptas i kundershton serbet.
__________________
BojanKopitar !
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2018, 03:40   #56
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,763
Thanks: 10,741
Thanked 5,944 Times in 4,026 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Me sa dine <bolsheviket> shqiptare, nen kohen e shpijunit serb dhe sovietik hmmmmmm, nuk u be ndonje pazar per trojet.Me perpara dhe me mbrapa...................PO.

Tungi....do i mujme......jedan dan apo noc....shkjat.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2018, 05:39   #57
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 1,967
Thanks: 0
Thanked 646 Times in 497 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
lonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Vet me citon,me thua e kam gabim.
Te them : ku e kam gabim ?
Me thua : nuk ka nevoje te me thote njeri cfare eshte bere.

Nuk ju merr vesh njeri juve !

Ashtu pra malok...logjike,maloku e don malokun !
Na thua malok dhe nuk turperohesh fare.Pse je ti me i mire se une edhe Pirati ?

I dijne,njera nder mrekullite eshte "Rruga e kombit"
O Semiku. Une e kam jetuar kohen dhe e mbaj mend.Kaq.Shif cfare ke shkruajtur me siper se per ate ta kam kthyer pergjigjen.Nje kohe qe s'e ke jetuar apo nuk ke qene prezent.... Jo ka bere Shqiperia dhe jo nuk ka bere Shqiperia ne 1981. Shiko se ka dhe materiale te tjera ne internet bile dhe nga protogonistet e ngjarjeve.Aty do gjesh se Shqiperia dhe Sigurimi i Shtetit kane qene te perfshire ne organizimin e revoltave.Se si qysh e tek lexo.
Sa per malokun , kjo eshte dicka,qe une e kam thene me kohe dhe jo sot. Kjo eshte aresyeja qe e duan Saliun ne Kosove dhe jo se Saliu ka dale me flamur ne mbrojtje te Kosoves.Une nuk po them se ti je me i keq se une,bile as Pirati.Pastaj emri malok , nuk me duket ofensiv.Mos duhet malesor? Maloket duan shpesh te perfaqesohen me Saliun ne Shqiperi,te pakten keto 28 vitet e fundit. Por une nuk jam Saliu. Saliu ka bere 1000 e nje te zeza lum djali.Mjafton te shohesh dhe sot e kesaj dite se cfare flet lart e poshte.Veshi nje Shqiperi me te zeza, ai dhe shume te tjere qe jane sot ne pushtet.

Se tani m'a kapi syri rrugen e Kombit. Ka qene ne plane qe ne kohen e Nanos (1995 a 1996). ishin dy versione atehere qe u hodhen ne Parlament.Njeri me 180 milion dollare dhe tjetri me 230 milion. Kete e mbaj mend shume mire, sepse me ka marre dikush mendim ne ate kohe. Dhe une isha per versionin 180 milion dollare dhe pse ishte 25 km me i gjate. U kundershtua fuqishem ne Parlament nga PD e asaj kohe.

Une e thashe dhe nej postim timin me siper. Shumica ketu diskutojne me gojen e te tjereve pa ja patur fare idene se cfare luhet nen rrogoz.Skenare dhe pazare te pafund. Pra ... mua me shqeteson c'ka vazhdon ndodh sot e kesaj dite ne Shqiperi dhe ne Kosove. Na ngeli ne goje e kaluara dhe jemi rober te saj. Jeta ecen dhe ne ne vend , per te mos thene ikim prapa.
S'po e zgjas me . Do me pelqente qe Ademi qe ka hapur teme te sillte kujtime personale te asaj kohe. Une jo me kot ja dhashe nje shkendije ne postimin tim, por ...
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2018, 13:35   #58
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 2,557
Thanks: 944
Thanked 888 Times in 581 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Re: Pėrgjigje e: Re: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga edlin Shiko postimin
I arratisur politik nė USA.... nė 1985 gazeten e dogjen dhe Bilali vdiq nė spital.... thone nė rrethana jo fort tė qarta
E kan vrarė me siguri. Nuk linin ata zėra kritikė aktivė jasht shtetit. Po tė kishte influence e zhduknin. Nė vitin 90' a 89' shtypėn me makinė njė djal tė ri nė Amerikė, ishte nga veriu. Ai filloi demostratat e para nė Amerikė pėr ndrrimin e sistemit nė Shqipėri. E shtypėn me makinė.

Vranė, dhe izoluan pjesėn mė tė mirė tė atij populli prandaj ato vende janė aty ku janė. Edhe Kosova do ta ketė tė vėshtirė pėrparimin pėrsa kohė Shqipėria drejtohet nga mbeturinat e bollshevizmit.

Njerėzit e rėndomtė nuk e marrin dotė me mėnd ēfar urrejtje kan 'ata' pėr ēdo traditė dhe vlera shqiptate. Kanė njė urrejtje patologjike edhe pėr nacionalistėt dhe familjet e tyre. Ka 75 vjetė qė e luftojnė nacionalizmin nė Shqipėri. E shndėrruan nė real-socializėm dhe enverizėm. Edhe nė Kosovė u tjetėrsua nacionalizmi sepse gjatė komunizmit shqiptarėt e Kosovės shikonin nga Nėna Shqipėri, ashtu siē ishte. Kosova dhe pjesėt e tjera qė mbetėn jasht Shqipėrise kanė qenė jetime dhe vazhdojnė tė jenė, fal enverit dhe etjes sė tij pėr pushtet.

Ēfar pret nga njė popull ku pasardhės tė familjeve tė pushkatuara i bėjnė lavdi Ismail Kadaresė. Ėshtė ēėshte e humbur.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Beu_Shpata : 14-03-2018 nė 13:38
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-03-2018, 18:22   #59
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 2,557
Thanks: 944
Thanked 888 Times in 581 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pranvera kosovare 1981 ... dhe roli i Shqipėrisė

Ja nje vertetim, per enveristat e Kosoves qe akoma adhurojne enverin. Ja cfar i bente enveri shqiptareve te Kosoves qe vinin ne Shqiperi per t'i shpetuar serbit.

"78-vjeēari nga Gostivari i internuar nė Seman, shkroi 180 letra pėr riatdhesimattachmentid=18048&stc=1&d=1521141719
Shqiptarėt nga trojet shqiptare nė Jugosllavi, tė cilėt emigruan pėr arsye politike nė Shqipėri, u keqtrajtuan nė mėnyrėn mė tė pabesueshme nga regjimi komunist i E.Hoxhės. Nė kampet e Llakatundit, Semanit, si dhe nė Shijak, ata kaluan nė disa procese keqtrajtimesh e denigrimesh. Nga kjo sjellje, shumė prej tyre kėrkuan tė riatdhesohen nė Jugosllavi sepse regjimi i E.Hoxhės po u rezultonte mė i keq se ai i Titos. Mjafton tė vėresh letrat e shumta qė shqiptarėt emigrantė dėrgojnė drejt udhėheqjes komuniste pėr tė kuptuar se nė ēfarė mizerje ishin futur ata. Njė rast i rrallė qė dėshmon dėshpėrimin e tyre ishte ai i 78 vjeēarit Rexhep Ajet Tahirit, nga Toplica e Gostivarit, i cili i shkruan plot 180 letra Enver Hoxhės nė mėnyrė qė ta lejojė tė largohet nga kampi i Semanit e tė riatdhesohet. Tahiri kishte ardhur nė Shqipėri mė 15.1.1949. Nga viti 1957 e deri nė vitin 1961 kur shkruan letrat e fundit, ai jetonte nė kampin e Semanit. Megjithėse shkroi 180 letra, Partia e Punės nuk ndryshoi qėndrim pėr sjelljen e saj, ndaj emigrantit nga Gostivari."


Kastriot Dervishi
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 29214455_1608133749234454_1415557208569020416_n.jpg (21.7 KiloByte, 9 shikimet)
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur