Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Mjekėsia

Mjekėsia ''Arti i mjekėsisė konsiston nė zbavitjen e pacientit ndėrsa natyra kuron sėmundjen'' Voltaire

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-04-2018, 17:21   #661
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,143
Thanks: 4
Thanked 3,625 Times in 2,413 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 195
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Ju s'keni si ta dini sa tė dhėmbin.

P.s. e do barsaletėn pėr kėtė lloj dhėmbje?
Mėnyra dėftore e paraqet kuptimin e shprehur prej foljes si diēka tė vėrtetė ose reale, qoftė ky pohim, mohim ose pyetje. A i sheh kėrrabat qė kam rreshtuar, Akrep?

Tani, trego barsaletėn.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i YOKO pėlqehet nga
i vjetėr 17-04-2018, 18:55   #662
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 1,967
Thanks: 0
Thanked 646 Times in 497 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
lonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Mėnyra dėftore e paraqet kuptimin e shprehur prej foljes si diēka tė vėrtetė ose reale, qoftė ky pohim, mohim ose pyetje. A i sheh kėrrabat qė kam rreshtuar, Akrep?

Tani, trego barsaletėn.
Eh mi YOKO, eh mi shoqe. S'ke si ta dish sa dhimbin, se nuk ke ngrene ndonje shqelm ne lo*e.

p.s.
Hyra ne forum, qete shikoja ne e kisha fituar garen per Maryan dhe perfundova duke perforcuar rastin klinik te saj.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-04-2018, 20:04   #663
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 3,712
Thanks: 2,696
Thanked 2,107 Times in 1,028 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 76
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga lonely_lion Shiko postimin
Eh mi YOKO, eh mi shoqe. S'ke si ta dish sa dhimbin, se nuk ke ngrene ndonje shqelm ne lo*e.

p.s.
Hyra ne forum, qete shikoja ne e kisha fituar garen per Maryan dhe perfundova duke perforcuar rastin klinik te saj.
E fitove bastin
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-04-2018, 08:37   #664
King Bardhyl
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2015
Posts: 1,726
Thanks: 793
Thanked 695 Times in 462 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 36
King Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėmKing Bardhyl i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Mėnyra dėftore e paraqet kuptimin e shprehur prej foljes si diēka tė vėrtetė ose reale, qoftė ky pohim, mohim ose pyetje. A i sheh kėrrabat qė kam rreshtuar, Akrep?

Tani, trego barsaletėn.
Tani, e plotė si barsaletė ėshtė kėshtu.
Nė kohėn e atij merhumit nė njė ndėrmarrje po debatonin nė njė mbledhje se kush ishte dhimbja mė e madhe. U hodhėn disa gra dhe thanė, pa diskutim qė dhimbjet mė tė mėdha janė ato tė lindjes. Njėri nga burrat qė po dėgjonte debatin ndėrhyri dhe tha, e moj shoqe, po s'ke provuar ndonjėherė ti shqelm nė k..e.
King Bardhyl nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2018, 02:10   #665
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,143
Thanks: 4
Thanked 3,625 Times in 2,413 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 195
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

http://www.miamiherald.com/latest-ne...209107534.html


Tani me te vertete do ngordh urie!!
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 24-04-2018, 20:39   #666
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,896
Thanks: 2,391
Thanked 2,747 Times in 1,507 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 323
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
manevrat qe duhen bere per te evituar dhimbjet ne avjon qe shkaktohen nga diferencat e presionit ne veshin e mesem
hani cumcakiza
gelltituni
pini lengje ne ato momente
hapeni gojen fort si ne momentet kur e ndjen qe te vjen gjumi
ose fryni duke mbyllur leht hundet ( manevra Valsava)
et bonne voyage
Funksionoi 100%

Merci beaucoup
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rex pėlqehet nga
i vjetėr 01-06-2018, 13:15   #667
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,143
Thanks: 4
Thanked 3,625 Times in 2,413 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 195
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Zgjodha kete teme, meqenese nuk dija ku ta drejtoja pyetjen.

Ne pergjithesi nuk vuaj nga dhimbja e kokes. Mund te kem ndonjehere, shume rralle.
Por kam disa jave qe pi espresso ne mengjes sa zgjohem dhe rreth ores 3 nje tjeter dhe ka nja 7 dite qe zgjohem me dhimbje koke, jo te forte. Kur e pi kafen me iken. A ka te beje kafja ketu? Se po te jete ajo, do e lej fare. Nuk jam mesuar me kete lloj gjendjeje e s’kam nerva ose durim per dhimbje te tille.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2018, 13:20   #668
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 30,572
Thanks: 11,841
Thanked 14,653 Times in 5,765 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 352
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Kafeja mund te te shkaktoj dhimbje koke por gjitheashtu te ndihmon nese ke dhimbje koke..is lieka double edge sword
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-06-2018, 13:21   #669
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 17,143
Thanks: 4
Thanked 3,625 Times in 2,413 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 195
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Thanks Rexh!!
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2018, 22:45   #670
Rexhina
V.I.P
 
Avatari i Rexhina
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Vendndodhja: Shangri-La
Posts: 30,572
Thanks: 11,841
Thanked 14,653 Times in 5,765 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 352
Rexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėmRexhina i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Te shtunen erdhi nje ish infermiere me
burrin sepse kishte dhimbje zemre..ishte tachycardic dhe pulse ox e kishte 94%, EKG tregonte tachycardia dhe ST elevation...duke ekzaminuar kete gruan gjat gjithe kohes burri i saj me thoshte “shiko gruaja ime stresohet kollaj keshtu i ka ndodhir dhe me perpara”...si thoja gje...por kur filloj perseri kur un po i thoja se keto simptoma nuk jan normale i thash “degjo sme intereson sa e stresuar ka qen, un ne kete moment dua te jem e sigurt qe nuk ka embolizem apo heart attack dhe do marr ambulancen...mbeti i shtangur dhe me tha “ok merr ambulacen”...shkoj urgjent dhe sot erdhi raporti qe kishte dy pulmonary embolizem dhe DVT
__________________
“Don’t look for society to give you permission to be yourself.”
-Steve Maraboli

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Rexhina : 12-06-2018 nė 22:48
Rexhina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Rexhina pėlqehet nga
i vjetėr 21-06-2018, 18:09   #671
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 3,712
Thanks: 2,696
Thanked 2,107 Times in 1,028 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 76
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

rasti eshte tragjik per tu lexuar ................

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Marya : 21-06-2018 nė 18:16
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-06-2018, 18:55   #672
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 3,482
Thanks: 327
Thanked 613 Times in 376 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 85
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Ndersa tek une vazhdon therja tek pjesa kokes ne udhetimet me avion. Ksaj rradhe u desh te nderroja 3-4 avione sepse udhetimet i kisha tranzit dhe sa here kishte turbulenca ose avioni pershkronte re te dendura dhimbjet e kokes si tip therje te forte tek pjesa e ballit sa vinin e shtoheshin. Kto pertypjet me ushqim dhe lengje ose gums skane asnje efekt. Me eshte bo stres n'vete dhe du vetem ti shmangem udhetimeve me avion.
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-07-2018, 12:50   #673
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 3,712
Thanks: 2,696
Thanked 2,107 Times in 1,028 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 76
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Raste klinike interesante.

Ne france rastet e vetvrasjes se mjekeve ne vendin e punes po rritet shume... Nga keqesimi i kushteve te punes
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 37085253_1992974057382516_5450364213597831168_o.jpg (25.5 KiloByte, 12 shikimet)
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur