Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Shiko rezultatet: Pjatoheni qe Lugina e Presheves ti bashkangjitet Kosves,ndersa Veriu i Kosoves Serbis
Po 11 45.83%
Jo 13 54.17%
Votues: 24. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh

Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-08-2018, 05:05   #501
thirsty
V.I.P
 
Avatari i thirsty
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 20,675
Thanks: 1,549
Thanked 1,498 Times in 1,093 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 123
thirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėmthirsty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti i Kosoves del hapur - shkembim territoresh

Ilia Spiro me Shqiptar se ju "Shqiptaret" lol lol lol
__________________
Une perpara, fshesaxhinjte nga mbrapa.
Foreign Music > Albanian Music
thirsty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2018, 05:59   #502
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 1,726
Thanks: 377
Thanked 625 Times in 348 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
edlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėmedlin i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti i Kosoves del hapur - shkembim territoresh

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga thirsty Shiko postimin
Kur vjen puna te luga fillimisht te kap a-ja, kur vjen te gjiri te kap q-ja

Nena me ushqim ne dore e ben lugen aeroplan, e te thote thuaj a, aaaaa
U te kap kur ta fut e te habit
O te kap kur te pelqen, o sa e mire. Ose kur nuk te pelqen
I te kap kur ste pelqen
Mmm te kap kur te pelqenE gjeta?


Kush di Spanjollisht?
Unė di Koreanēe... jo spanjisht
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-08-2018, 08:25   #503
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,015
Thanks: 10,928
Thanked 6,037 Times in 4,096 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 296
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti i Kosoves del hapur - shkembim territoresh

Plani i Serbisė: U planifikuan edhe sulme ndaj serbėve nė Veri tė Mitrovicės.

Njė plan i detajuar pėr prishje tė rendit dhe sigurisė nė Veri tė Mitrovicės, i cili besohet tė ketė rrjedhur nė formė tė dokumentit nga Qeveria e Serbisė, pėrkatėsisht Ministria e Mbrojtės kishte alarmuar institucionet e vendit nė fillim tė kėtij muaji, pėr ēka shtuan masat e sigurisė pėr tė ruajtur qetėsinė nė tė gjithė vendin.

Gazeta serbe Blic ka arritur tė sigurojė dokumentin nė fjalė, i cili bartė stemėn e Republikės sė Serbisė. Pėrmes kėtij dokumenti i cili ėshtė shkruar nė cilirik, ėshtė kėrkuar shtim i numrit tė aktiviteteve ilegale, si vjedhje, grabitje dhe sulme ndaj qytetarėve serbė qė jetojnė nė Veri tė Kosovės nė mėnyrė qė tė krijohet pėrshtypja tek Organizatat Ndėrkombėtare se serbėt janė viktimat e dhunės nga shqiptarėt e Kosovės. “Duhet tė shtoni numėr tė aktiviteteve tė cilat do tė kryejnė detyrat, duhet tė bini nė kontakt me personat e shpėrngulur tė cilėt do tė kryejnė detyrat dhe do tė tėrheqin nė Serbinė Qendrore sikurse edhe tash duhet tė organizoni grabitje, vjedhje dhe shulme ndaj serbėve nė mėnyrė qė tė Organizatat Ndėrkombėtare tė fitohet pėrshtypja se serbėt janė viktimave tė dhunės nga shqiptarėt nė territorin e krahinės Autonome tė Kosovės dhe Metohisė. Nė kėtė ēėshtje duhet tė aktivizoni bashkėshorten tuaj si dhe drejtoreshėn e Shtėpisė znj. Dragana Partiē dhe bashkėshortin e saj, si dhe personelin medicinal tė Shtėpisė sė Shėndetit, por vetėm ata nė tė cilėt ka besim Dragana Pantiē gjithnjė do tė t’ju dal nė ndihmė dhe do t’ju sigurojė automjete medicinale pėr transportimin e aktivistėve pas kryerjes sė aksioneve nė Serbinė Qendrore”, thuhet nė dokumentin e Komandės Qendrore, i cili i ėshtė pėrcjellur Kordinatorit tė Ushtria Ēlirimtare e Popullit tė Kosovės dhe Metohisė, Radomir Repanoviē. Po ashtu, ėshtė planifikuar edhe furnizimi me armatim tė rėndė pėrmes Manastirit nė Deēan. “Sa i pėrket armatimit tė rėndė dhe atyre tė gjata ato do t’i marrim kur ju me kamion do tė kryeni shėrbimet nė Manastirin e Deēanit, ndėrsa ju nė Gorazhdec do t’i pranoni kur Portiē Bogalub do tė qarkullojnė me autobus nė autostradė, nė relacion pėr Beograd kurse municionin do ta marrin nė depon kryesore nė Mitrovicė”, thuhet mes tjerash nė kėtė dokument. Nė fund tė kėtij dokumenti ėshtė theksuar sė qėllimi i kėtij plani ėshtė pėr ēlirimin e popullit serb dhe Kosovės, i cili ėshtė nėnshkruar nga Momir Radenkoviē nė Zubin Potok.

Aug 12, 2018 21:02 Europe.

PS: skenari mbaroi,na ngelet te kyrim si do ENDE-t ....fillmi.

Fillim jave te mbare motra dhe vllazen.

Ale.
Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 4bkab035b0756dg0e4_800C450.jpg (21.0 KiloByte, 29 shikimet)
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2018, 11:10   #504
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 37,769
Thanks: 10,275
Thanked 9,255 Times in 5,514 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 510
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti i Kosoves del hapur - shkembim territoresh

Publikohet dokumenti pėr shkėmbimin e territoreve Kosovė – Serbi


Gazeta “Zėri” ka arritur tė sigurojė njė raport tė hartuar nga gjashtė ekspertė serbė dhe tė pėrkrahur nga Fondacioni pėr Shoqėri tė Hapur nė Beograd, nė tė cilin paraqiten skenarėt pėr shkėmbim tė territoreve mes Kosovės dhe Serbisė.

Ky raport nė mėnyrė tė detajuar flet pėr efektet ekonomike, demografike e sociale dhe pėr ide tė ndryshme pėr normalizimin e raporteve nė mes tė dyja vendeve. Nė dokument propozohet qė Kosova tė marrė vetėm Preshevėn, ndėrsa Serbia katėr komunat veriore tė vendit, ndėr tė tjera pėrmenden pėrfitimet nga ky skenar prej 2.7 miliardė eurosh pėr shtetin fqinj.

Serbia dhe Kosova mund tė arrijnė marrėveshje pėr shkėmbimin e territoreve, ku Kosova mund tė marrė vetėm komunėn e Preshevės, pa Bujanocin dhe pa Medvegjėn, ndėrsa katėr komunat veriore (Leposaviēi, Zveēani, Zubin Potoku dhe Mitrovica Veriore) do t’i bashkėngjiteshin shtetit fqinj.

Kėshtu rekomandojnė gjashtė ekspertė serbė nėpėrmjet njė raporti me titull: “Efektet ekonomike, demografike e sociale dhe skenarėt e ndryshėm pėr normalizimin e raporteve midis Beogradit dhe Prishtinės”, i botuar nė prill tė vitit 2018 dhe i pėrkrahur nga Fondacioni pėr Shoqėri tė Hapur nė Beograd.

Raporti prej 90 faqesh i pėrgatitur nga autorėt: Miladin Kovaēeviē, Dushan Gavrlioviē, Dragan Popoviē, Milena B. Stevoviē, Liljana Sekuliē dhe Katarina Stanēiē, i shtjellon nė mėnyrė tė detajuar dy skenarė pėr normalizimin e marrėdhėnieve: normalizimi i raporteve midis Beogradit dhe Prishtinės, ku pėrfshihen edhe skenari pėr shkėmbimin e territoreve, edhe skenari pa shkėmbim tė territoreve, por me zbatim tė Marrėveshjes sė Brukselit tė vitit 2013 dhe skenari i Status Quo-s, i cili nėnkupton mosnormalizimin e raporteve nė mes tė dyja vendeve.

Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 15-08-2018, 11:53   #505
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,015
Thanks: 10,928
Thanked 6,037 Times in 4,096 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 296
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti i Kosoves del hapur - shkembim territoresh

Pas idesė sė shkėmbimit tė territoreve qėndron dhėndri i Trump?

Nė njė shkrim qė gazeta franceze Le Monde, e datės 14 gusht i ka kushtuar debatit tė fundit pėr ndryshimin e kufijve mes Kosovės dhe Serbisė, zbulohen detaje tė frikshme tė asaj qė mund tė ketė vėnė nė lėvizje kėtė ide tė rrezikshme.

Sipas gazetės, ministri i jashtėm serb, Ivica Daēiē qė ka qenė njė partizan mė i hershėm i kėsaj zgjidhjeje, ka marrė njė shkelje syri nga SHBA. “Pas njė takimi me dhėndrin e Trump, Jared Kushner nė fund tė korrikut, Daēiē pohoi se ‘tė gjitha kartat ishin mbi tavolinė’ shkruan e pėrditshmja franceze, e cila e komenton kėshtu kėtė fakt: ‘Pėr njė kohė tė gjatė kundėr ēdo lloj ndryshimi tė kufirit, Uashingtoni, qė e mbėshtet Kosovėn qė nga lufta e 1999, duket se e ka zbutur qėndrimin pas ardhjes sė Donald Trumpit nė Pushtet’. Kjo ka mbėrritur deri nė atė pikė sa shumė diplomatė evropianė dyshojnė se SHBA mund tė merret vesh pėr njė zgjidhje me Rusinė, qė ka qenė njė mbėshtetėse historike e Serbisė”. Pasi thekson, qė nė krye tė artikullit, se kjo perspektivė i frikėson evropianėt, gazeta citon edhe deklaratėn e kancelares Merkel kėtė tė hėnė, e cila tha se “Integriteti territorial i vendeve tė Ballkanit ėshtė i vendosur dhe i pandryshueshėm”. Duke sqaruar se britanikėt tashmė e kanė refuzuar kėtė zgjidhje dhe se Franca po qėndron nė heshtje, gazeta citon njė ekspert tė Ballkanit, Pierre Mirel, ish-pėrgjegjės pėr gadishullin tonė nė BE, i cili thotė: “Ėshtė njė rrezik i madh pėr rajonin qė mund tė krijojė njė pėrshkallėzim tė kėrkesave pėr shtete me kufij etnikė nė vende si Maqedonia, Mali i Zi dhe Bosnja”. Pikėrisht pėr kėtė, gazeta kujton se pas debatit tė hapur nga Thaēi, presidenti i serbėve tė Bosnjės, Milorad Dodik deklaroi se territori i tij duhet tė ndahet nga pjesa tjetėr e vendit. Le Monde thekson se Milorad Dodik ėshtė njė njeri i afėrt i Putinit.

Aug 14, 2018 18:23 Europe.

Shenimi im: me sa tru ka shkruesi shqiptaret ne lufte dhe paqe GJITHMONE jane ZVOGELUAR.Por shpresoj te tipa DEBILA alias qako,qe kete here te mos.....HUPIM, lere me te dalne te fitume.

Diten e mire.
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-08-2018, 19:24   #506
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 6,136
Thanks: 2,538
Thanked 2,536 Times in 1,706 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Presidenti i Kosoves del hapur - shkembim territoresh

vetem ne tu Kusoves, ndodhe qe kufinjet te nderrohen pa lufte, shkon Hushimja ne Bruxelles, nenshkruan demarkacion edhe schwuuuuups iken kilometra e kilometra per Ēernagore pa shkrepur nje plumb te vetem, tani ka marre hovin ti shkepuse edhe 1000 kilometra pa bere nje tak per vendin heroik tu uqkes qlirimtare
__________________
...fly, fly, fly my Butterfly !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur