Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Sporti > Sporti shqiptar

Sporti shqiptar Kėtu mund tė sillni informacion nė Shqipėri dhe sportistėt shqiptarė brėnda dhe jashtė vėndit.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 03-12-2017, 07:48   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 6,029
Thanks: 3,041
Thanked 1,575 Times in 666 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Romela Begaj historike, dy medalje nė AmerikėRomela Begaj nderon Shqipėrinė nė Kampionatin Botėror tė Peshėngritjes, qė po zhvillohet Anaheim, nė Shtetet e Bashkuara nė Amerikės.

Njė mrekulli pėr sportisten 31-vjeēare, por edhe pėr Shqipėrinė, qė fiton njė medalje ari pas 45 vitesh, sepse Begaj fitoi tė artėn nė shkėputje, ndėrsa nė dygarėsh u rendit e dyta, pas kolumbianes Leidi Jesenia Solid Arboleda.

Nė shkėputje Begaj kreu 3 prova perfekte dhe ngriti 107 kg (rekord personal), ndėrsa nė shtytje ngriti 125 dhe 128 kg (rekord personal), por kur provoi 131 kilogramėt, nuk ia doli dhe pėsoi njė dėmtim serioz nė shpinė, duke mbetur e shtrirė nė tokė dhe duke u larguar me ndihmėn e stafit tė saj. Njė sakrificė e madhe pėr Begajn, qė kishte dhimbje qė mė herėt, por tentoi tė pamundurėn, pasi nė provėn e fundit kėrkoi tė siguronte vendin e parė, qė ia mori Solis Arboleda, e jashtėzakonshme nė shtytje, me 135 kg.

Gjithsesi, medalje e argjendtė nė dygarėsh, njė arritje madhėshtore pėr Begajn, qė shkruan emrin e vet me germa tė arta nė historinė e peshėngritjes sonė. Me 235 kg nė dygarėsh, Begaj theu ēdo rekord tė vetin dhe kap kulmin e karrierės sė vet.
__________________
Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Mandi pėlqehet nga
i vjetėr 03-12-2017, 09:03   #2
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 2,929
Thanks: 99
Thanked 225 Times in 146 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Romela Begaj historike, dy medalje nė Amerikė

E pashe mbreme , biles m’kapi ora 2 mgjesit deri sa mbaroi. Ne proven e pare ne shtytje pati nje problem me mesin dhe nuk ishte 100% fit per proven e dyte dhe te trete ,por serish arriti te ngrinte 128kg ke prova e dyte, ndersa ke e treta deshtoi biles ra me gjithe shtange dhe pati nje demtim. Megjithate ishte nje paraqitje shume e mire.

Ndersa Bravo do ti them kur te dalin testet antidoping , se kena dale bllof disa here
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur