Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-12-2017, 19:33   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 5,782
Thanks: 5,832
Thanked 2,744 Times in 1,372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Shqiptari nga Kosova shokon Daēiqin nė Shtėpinė e BardhėMinistri i Jashtėm serb, Ivica Daēiq gjatė vizitės se tij tė fundit nė Washington, ishte takuar me Kėshilltarin e Sigurisė Kombėtare tė SHBA-sė, Herbert Raymond McMaster.
Por, ēfarė ndodhi nė takim?
”U takova nė Washington me Kėshilltarin e Sigurisė Kombėtare tė SHBA, Herbert Raymond McMaster. Me gjithė respektin, por kur pashė se pranė tij kishte ulur shefin e tij tė kabinetit, shqiptarin nga Kosova, Ylber Bajraktarin, i cili erdhi tek unė dhe tha se ai ishte nga Kosova, pėr njė moment mė janė ndalur dritat dhe pastaj e kuptova se ēdo gjė ishte e qartė”, tha Daēiq.
“Wes Mitchell, Ndihmės Sekretari i Shtetit pėr Ēėshtjet europiane dhe Euroaziatike, mė tha se ėshtė mė mirė tė mos flas asgjė pėr Kosovėn gjatė takimit”, tha Daēiq, shkruan Fmmimages, transmeton Klan Kosova.


__________________________________________
https://telegrafi.com/shqiptari-nga-...pine-e-bardhe/
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
i vjetėr 05-12-2017, 19:41   #2
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 5,782
Thanks: 5,832
Thanked 2,744 Times in 1,372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptari nga Kosova shokon Daēiqin nė Shtėpinė e Bardhė

Daēiq befasohet nė Shtėpinė e Bardhė, takon kosovarin qė punon aty

Ministri i Jashtėm i Serbisė, Ivica Daēiq, i ka treguar serbėve se ėshtė befasuar gjatė njė takimi qė ka zhvilluar ditė mė parė nė Uashington, me H.R. McMaster, kėshilltar pėr Siguri Kombėtare i presidentit amerikan, Donald Trump, kur njė njeri afėr zyrtarit amerikan e ka pėrshėndetur atė dhe ėshtė prezantuar, duke i treguar se ėshtė nga Kosova.
Bėhet fjalė pėr Ylli Bajraktarin, i cili aktualisht ėshtė dora e djathtė e McMasterit dhe njeriu i tij mė i besueshėm.

Megjithatė, ajo qė nuk e kanė mėsuar serbėt, shkruan Tanjug, ėshtė se nė Uashington ėshtė edhe njė Bajraktar tjetėr qė mban pozitė tė rėndėsishme.

Ylberi, vėllai i Yllit, ėshtė drejtor pėr Politika tė Mbrojtjes nė Kėshillin pėr Siguri Kombėtare.
Vėllezėrit Bajraktari, shqiptarė, nga Prishtina, po ashtu kanė punuar nė administratėn e ish-presidentit Barack Obama, thekson agjencia serbe e lajmeve.

Nė tetor, presidenti i Kosovės, Hashim Thaēi, ėshtė takuar nė Shtėpinė e Bardhė me vėllezėrit Bajraktari.
Me Ylberin dhe Yllin, Thaēi ėshtė njoftuar nga zėvendėspresidenti amerikan, Mike Pence.
“Pas takimit tė ngrohtė dhe pėrmbajtjesor, zv. presidenti Pence me shumė krenari, mė tha: " zoti President, tani do tė kem nderin qė t'ju njoftoj me dy tė rinj me origjinė nga Kosova, Yll dhe Ylber Bajraktarin. Ata punojnė me ne nė Shtėpi tė Bardhė"", ka treguar Thaēi.
"Sigurisht, m'u bė zemra mal me tė arriturat e tyre. Ylli dhe Ylberi, me punė dhe vetėmohim, pa tė njofshėm e pa hile, arritėn nė majat e administratės amerikane", ka thėnė presidenti kosovar.
"Njėkohėsisht, kjo flet edhe pėr zemrėn e madhe dhe tė hapur tė popullit amerikan, e cila, mbi tė gjitha, e ēmon punėn, guximin dhe besnikėrinė. Yll dhe Ylber, jam krenar me ju! Ju priftė e mbara gjithmonė”, ėshtė shprehur Thaēi. /Express/
__________________________________________________ ______
http://www.gazetaexpress.com/lajme/d...on-aty-470725/
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fshatari pėlqehet nga
i vjetėr 05-12-2017, 20:44   #3
CERMENIKASI
I LARGUAR
 
Avatari i CERMENIKASI
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Posts: 1,631
Thanks: 327
Thanked 415 Times in 234 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 28
CERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėmCERMENIKASI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptari nga Kosova shokon Daēiqin nė Shtėpinė e Bardhė

Kur asht kthye n ' serbi Daēiqi ka thonė : provokacija
__________________
Jam gegė por mos ma shajė kush Toskėrinė
CERMENIKASI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-12-2017, 20:46   #4
Sopoti
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 11,019
Thanks: 4,671
Thanked 5,071 Times in 2,652 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 195
Sopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėmSopoti i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptari nga Kosova shokon Daēiqin nė Shtėpinė e Bardhė

Alamet prezantimi.
I qenkan dridhur gjunjėt DaQiQit.
Sopoti nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Sopoti pėlqehet nga
i vjetėr 06-12-2017, 12:04   #5
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,589
Thanks: 225
Thanked 396 Times in 297 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptari nga Kosova shokon Daēiqin nė Shtėpinė e Bardhė

Arritje domethenese e vellezerve Bajraktari - urimet me te mira!

Mos kujtoni se serbet flejne.

Nga ana tjeter, politiken nuk e bejne ndihmesat e ndihmesit te ndihmes-sekretarit, apo keshilltarit. Ata vetem zbatojne udhezimet.
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2017, 12:47   #6
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 5,782
Thanks: 5,832
Thanked 2,744 Times in 1,372 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 117
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptari nga Kosova shokon Daēiqin nė Shtėpinė e Bardhė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Arritje domethenese e vellezerve Bajraktari - urimet me te mira!

Mos kujtoni se serbet flejne.

Nga ana tjeter, politiken nuk e bejne ndihmesat e ndihmesit te ndihmes-sekretarit, apo keshilltarit. Ata vetem zbatojne udhezimet.
Ia kish nxjerr gjumin ky Bajraktari!
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2017, 13:04   #7
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,079
Thanks: 620
Thanked 469 Times in 330 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptari nga Kosova shokon Daēiqin nė Shtėpinė e Bardhė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Sopoti Shiko postimin
Alamet prezantimi.
I qenkan dridhur gjunjėt DaQiQit.
Nuk eshte se nuk ju kan "dridhur"kembet,se paku vet Dacic e pranon se eshte gjet ne nje situat sa te paritur, aq edhe te sikletshme!
Sa per "alamet prezantimin",po te meresh vesh nga keto pune nuk do ta nencmojshe.
Ke te besh me nje takim te nivelit te lart ndershteror ,ministri i jashtem i nje shteti takohet me zyrtare te larte te mbrojtjes se nje superfuqie!
Keto takime jan shum protokollare, nuk i lehet asnje detal "rastit",prandaj edhe prezantimi i kosovarit nuk eshte muhabet mbas muhabeti por shkurt gje e paramenduar me pare dhe e aprovuar nga dikush me i lart se ai!
p.s.Kosovari nuk ishte aty si kamarjer por KESHILLTAR!

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Damastion : 06-12-2017 nė 13:25
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2017, 13:04   #8
Gi de Masha
V.I.P
 
Avatari i Gi de Masha
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Danimarkė
Posts: 9,874
Thanks: 8,432
Thanked 4,272 Times in 1,942 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 129
Gi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėmGi de Masha i pazėvėndėsueshėm
Re: Shqiptari nga Kosova shokon Daēiqin nė Shtėpinė e Bardhė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin


Ministri i Jashtėm serb, Ivica Daēiq gjatė vizitės se tij tė fundit nė Washington, ishte takuar me Kėshilltarin e Sigurisė Kombėtare tė SHBA-sė, Herbert Raymond McMaster.
Por, ēfarė ndodhi nė takim?
”U takova nė Washington me Kėshilltarin e Sigurisė Kombėtare tė SHBA, Herbert Raymond McMaster. Me gjithė respektin, por kur pashė se pranė tij kishte ulur shefin e tij tė kabinetit, shqiptarin nga Kosova, Ylber Bajraktarin, i cili erdhi tek unė dhe tha se ai ishte nga Kosova, pėr njė moment mė janė ndalur dritat dhe pastaj e kuptova se ēdo gjė ishte e qartė”, tha Daēiq.
“Wes Mitchell, Ndihmės Sekretari i Shtetit pėr Ēėshtjet europiane dhe Euroaziatike, mė tha se ėshtė mė mirė tė mos flas asgjė pėr Kosovėn gjatė takimit”, tha Daēiq, shkruan Fmmimages, transmeton Klan Kosova.


__________________________________________
https://telegrafi.com/shqiptari-nga-...pine-e-bardhe/

Mund ta vėrtetosh kėtė qė ka thėnė Daqiqi duke e sjellė nė gjuhėn e nėnės sė tij?
__________________
Mirėkuptim, tolerancė dhe shumė, shumė dashuri!
Gi de Masha nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-12-2017, 13:21   #9
Damastion
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Posts: 2,079
Thanks: 620
Thanked 469 Times in 330 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 40
Damastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėmDamastion i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptari nga Kosova shokon Daēiqin nė Shtėpinė e Bardhė

Adem,

Vašington -- Šef srpske diplomatije Ivica Dačić preneo je nedavno da je bio ne malo "zatečen" na sastanku sa savetnikom za nacionalnu bezbednost SAD H. R. Mekmasterom.

artikuli i plot ishte dje ne B92,

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Damastion : 06-12-2017 nė 13:28
Damastion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Damastion pėlqehet nga
i vjetėr 06-12-2017, 20:07   #10
Pjer Thomas
V.I.P
 
Avatari i Pjer Thomas
 
Data e antarėsimit: Dec 2014
Posts: 1,229
Thanks: 7
Thanked 135 Times in 112 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Pjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėmPjer Thomas i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Shqiptari nga Kosova shokon Daēiqin nė Shtėpinė e Bardhė

Do ishte mire qe ata te dy te mos prezantoheshin se ishin nga Kosova, se keshtu Daēiē justifikohet se kish/ka te drejte ne ēeshtjen serbe.
Pjer Thomas nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur