Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Filozofia | Psikologja | Sociologjia

Filozofia | Psikologja | Sociologjia Gjithēka qė ka tė bėjė me misterin me emrin "Njeri".

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-07-2015, 13:59   #1
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 4,721
Thanks: 3,550
Thanked 1,887 Times in 873 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Fėmija i parė ėshtė mė inteligjent

Studim: Fėmija i parė ėshtė mė inteligjent

Njė studim i ri sugjeron se fėmija i parė lind me koeficient inteligjence (IQ) mė tė lartė se ata qė lindin mė pas.
Megjithatė, ndonėse fėmijėt e parė janė teknikisht mė tė zgjuar, diferenca nuk ėshtė shumė e madhe, por vetėm 1 pikė mė shumė IQ.

Tė dhėnat vijnė nga shkencėtarėt e Universitetit tė Illinois, tė cilėt studiuan 377 mijė gjimnazistė nė mėnyrė qė tė analizonin sesi kronologjia nė familje ndikon tek jeta e njeriut.

Pėrfundimet u publikuan nė revistėn “Journal of Research in Personality”.

Studimi tregoi gjithshtu se fėmijėt e parė, kanė tendencėn pėr tė qenė mė tė shoqėrueshėm, mė socialė dhe mė tė ndėrgjegjshėm. Ata janė gjithashtu mė tė prirur pėr tė vuajtur nga ankthi, nė krahasim me vėllezėrit e motrat e tyre mė tė vegjėl.

Sipas Universitetit, ky ėshtė studimi mė i mdh nė histori sa i pėrket radhės sė lindjes dhe personalitetit.

Megjithatė, pėr tė gjithė ata qė mund tė ndihen xhelozė pėr vėllain apo motrėn e madhe, kėto tė dhėna ndikojnė shumė pak ose fare nė familje.

Profesorėt Brent Roberts dhe Rodica Damian, qė drejtuan kėtė punė shkencore, thanė se diferenca ėshtė statistikisht domethėnėse, por e parėndėsishme dhe se 1 pikė mė shumė 1Q nuk ka ndikim domethėnės nė jetėn e njerėzve. /tvklan.al
_______________________________________

http://lajmi.net/studim-femija-i-par...e-inteligjent/
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-07-2015, 14:06   #2
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 13,414
Thanks: 3
Thanked 2,291 Times in 1,534 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 135
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fėmija i parė ėshtė mė inteligjent

Si s'pertojne qe studiojne 1 pikshin.
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i YOKO pėlqehet nga
i vjetėr 21-07-2015, 14:43   #3
WALCHIRIA
Best Of Me
 
Avatari i WALCHIRIA
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,375
Thanks: 269
Thanked 1,371 Times in 250 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
WALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėmWALCHIRIA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fėmija i parė ėshtė mė inteligjent

Une po e lekam me nje me mir ��
WALCHIRIA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-12-2017, 21:41   #4
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 498
Thanks: 20
Thanked 243 Times in 133 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
Onyx ka shumė pėr tė qenė krenarėOnyx ka shumė pėr tė qenė krenarėOnyx ka shumė pėr tė qenė krenarėOnyx ka shumė pėr tė qenė krenarėOnyx ka shumė pėr tė qenė krenarėOnyx ka shumė pėr tė qenė krenarėOnyx ka shumė pėr tė qenė krenarėOnyx ka shumė pėr tė qenė krenarėOnyx ka shumė pėr tė qenė krenarėOnyx ka shumė pėr tė qenė krenarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fėmija i parė ėshtė mė inteligjent

E saktė!

E vėrtetoj personalisht me katėr breza: plaku, babai im, unė dhe djali im. Tė gjithė jemi fėmijė tė parė dhe jemi tė gjitha nga pak Ajnshtajnja nė profesionet qė kemi (kemi pasur), pėrjashtuar djalit qė ėshtė i vogėl - por do bėhet njė super arkitekt.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Onyx pėlqehet nga
i vjetėr 07-12-2017, 22:39   #5
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 8,818
Thanks: 0
Thanked 1,823 Times in 1,016 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 158
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fėmija i parė ėshtė mė inteligjent

Prandaj kam dale tek-a-hyt bije e babait une, ngaqe jam e vogla.
__________________
Festina lente!
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-12-2017, 22:49   #6
AnGeLiC
V.I.P
 
Avatari i AnGeLiC
 
Data e antarėsimit: Oct 2016
Posts: 4,246
Thanks: 1,008
Thanked 1,373 Times in 863 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 38
AnGeLiC i pazėvėndėsueshėmAnGeLiC i pazėvėndėsueshėmAnGeLiC i pazėvėndėsueshėmAnGeLiC i pazėvėndėsueshėmAnGeLiC i pazėvėndėsueshėmAnGeLiC i pazėvėndėsueshėmAnGeLiC i pazėvėndėsueshėmAnGeLiC i pazėvėndėsueshėmAnGeLiC i pazėvėndėsueshėmAnGeLiC i pazėvėndėsueshėmAnGeLiC i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fėmija i parė ėshtė mė inteligjent

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Si s'pertojne qe studiojne 1 pikshin.
Yoko ku humbe moj?

Sa per artikullin,perralla me mbret...
__________________
Pa marr parasysh se sa i arsimuar,i edukuar,i talentuar apo i famshem beson se je,menyra se si i trajton te tjeret,tregon perfundimisht se kush je!
AnGeLiC nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-12-2017, 23:02   #7
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 3,417
Thanks: 942
Thanked 1,159 Times in 445 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fėmija i parė ėshtė mė inteligjent

Hmm ē’ndodh kur jane binjake?
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-12-2017, 23:09   #8
Edamame
V.I.P
 
Avatari i Edamame
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 3,412
Thanks: 843
Thanked 1,348 Times in 863 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 61
Edamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fėmija i parė ėshtė mė inteligjent

Me binjaket eshte me pune sekondash. Femia qe del I dyti nuk behen ajnshtajn. lol
__________________
______________________________________
Herėn e fundit ėshtė persosur nga Fierakja : 09-17-2097 nė 01:43
Edamame nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-12-2017, 23:12   #9
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 16,467
Thanks: 3,564
Thanked 4,104 Times in 2,557 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fėmija i parė ėshtė mė inteligjent

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elushe Shiko postimin
Hmm ē’ndodh kur jane binjake?
kjo ėshtė pyetje e vėshtire.

sa per.......qe i pari eshte me inteligjent eshte bullshit
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-12-2017, 23:15   #10
Elushe
~*~loved~*~
 
Avatari i Elushe
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Posts: 3,417
Thanks: 942
Thanked 1,159 Times in 445 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
Elushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėmElushe i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fėmija i parė ėshtė mė inteligjent

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
kjo ėshtė pyetje e vėshtire.

sa per.......qe i pari eshte me inteligjent eshte bullshit
U pa puna, duhet t’i bejme ajnshtajn me zor...pa bere vitin te fillojne te mesojne tabelen e elementeve
__________________
Ndrysho por beje ngadale, drejtimi eshte me i rendesishem se shpejtesia!
Elushe nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-12-2017, 23:22   #11
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 16,467
Thanks: 3,564
Thanked 4,104 Times in 2,557 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fėmija i parė ėshtė mė inteligjent

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Elushe Shiko postimin
U pa puna, duhet t’i bejme ajnshtajn me zor...pa bere vitin te fillojne te mesojne tabelen e elementeve
hemo ,thonte gjyshja ime se i rrit perendija.
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-12-2017, 14:18   #12
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 8,097
Thanks: 4,449
Thanked 2,069 Times in 1,182 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 161
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fėmija i parė ėshtė mė inteligjent

Une mendoj qe femija i dyte eshte me intelligent
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-12-2017, 14:20   #13
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 16,467
Thanks: 3,564
Thanked 4,104 Times in 2,557 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 205
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fėmija i parė ėshtė mė inteligjent

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Une mendoj qe femija i dyte eshte me intelligent
une jam i dyti

studjon dynjaja
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 08-12-2017, 14:20   #14
Angelisa
V.I.P
 
Avatari i Angelisa
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Posts: 8,097
Thanks: 4,449
Thanked 2,069 Times in 1,182 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 161
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fėmija i parė ėshtė mė inteligjent

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
une jam i dyti

studjon dynjaja

Dhe une
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 08-12-2017, 14:33   #15
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 2,885
Thanks: 94
Thanked 197 Times in 124 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fėmija i parė ėshtė mė inteligjent

Kush i bo kto studime amon lol
Une jam fmija pare dhe sjam me inteligjenti .
__________________
Always Loud & Always Proud!
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-12-2017, 16:28   #16
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 30,686
Thanks: 7,333
Thanked 6,946 Times in 3,835 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 408
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fėmija i parė ėshtė mė inteligjent

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Angelisa Shiko postimin
Une mendoj qe femija i dyte eshte me intelligent
Po unė si i treti i bie tė jam budalla?
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-12-2017, 16:32   #17
Edamame
V.I.P
 
Avatari i Edamame
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 3,412
Thanks: 843
Thanked 1,348 Times in 863 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 61
Edamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fėmija i parė ėshtė mė inteligjent

Sa me inteligjent cifti aq me pak femi ben sipas nje studimi. Kur vete puna deri tek femia i 3te dihet qe nuk do zbulosh kuren e cancer.
__________________
______________________________________
Herėn e fundit ėshtė persosur nga Fierakja : 09-17-2097 nė 01:43
Edamame nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-12-2017, 16:41   #18
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,074
Thanks: 1,564
Thanked 920 Times in 518 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fėmija i parė ėshtė mė inteligjent

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Po unė si i treti i bie tė jam budalla?
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-12-2017, 16:51   #19
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 30,686
Thanks: 7,333
Thanked 6,946 Times in 3,835 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 408
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fėmija i parė ėshtė mė inteligjent

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Esther Shiko postimin
Mė detyrohesh se tė shtova tre minuta jetė.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-12-2017, 17:02   #20
Esther
∞∞∞∞∞∞
 
Avatari i Esther
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Zero-Free-Time Zone
Posts: 5,074
Thanks: 1,564
Thanked 920 Times in 518 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Esther ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fėmija i parė ėshtė mė inteligjent

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Mė detyrohesh se tė shtova tre minuta jetė.
Ne fakt me bere vertet te qesh. lol
Keto studimet te kenaqin ne fakt sidomos kur ja kepusin kot.
__________________
"You may shoot me with your words,
You may cut me with your eyes,
You may kill me with your hatefulness,
But still, like air, I’LL RISE." M.A.
Esther nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Esther pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur