Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Historia e Shqiptarėve > Taxonomy

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-01-2017, 09:54   #861
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Posts: 4,881
Thanks: 3,805
Thanked 2,005 Times in 941 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 81
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Postoni fytyra qe ju i konsideroni Shqiptare.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
-------------------------------------------------------------------

Dikur shqiptaret i kishin fytyrat vija vija po me kalimin e kohes, ēdo gje po ndyshoke, apo siē thon gjermanet :

"Die Zeiten ändern sich, und wir mit ihnen", lol!
Fshatari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-01-2017, 10:29   #862
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 10,800
Thanks: 1,656
Thanked 1,888 Times in 1,015 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 282
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Postoni fytyra qe ju i konsideroni Shqiptare.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Natyrisht qe nuk ka fenotip uniform te nje populli,egzistojne anomali edhe brenda familjes e lere me te nje populli...mirepo domozdo qe egziston nje pamje tipike e shqiptarit,perndryshe do te habiteshe te me thoje qe nuk munde ta dallosh nje shqiptar nga nje sllav,...lere me me nje norvegjez.
Ju gjakovaret jeni te njohur qe menjehere nga pamja munde ti dalloni katunaret qe viejne ne Gjakove ,fenotipin e dalloni ne nivel lokal,e lere me midis popujve hehe...
E kisha ne kuptimin qe nuk ekziston nje tipar per te cilin shqiptaret e kemi ekskluzivitetin. Nese karaktersistikat Dinaride mund te jene dominante, ka shume shqiptare te tjere qe nuk jane dinarid por gjithashtu mund te gjesh edhe jo pak dinarid te popujt tjere.

Ashtu ne Gjakove themi me shaka se jo qe i dallojme me te vertete. Gjysma e Gjakoves kane mbiemra si Morina, Ponosheci, Meka, Doli etj., qe jane fshatra te rrethit te Gjakoves nga te cilet te paret e tyre kane ardhur ne Gjakove. Dmth s'ka se si te kete dallim kur jane e njejta familje me vendbanim te ndryshem.

Citim:
E vertete,por jo te gjithe.
Ajo vajza ne te majte nuk do te ju erresohen floket,madje as te tjereve ne foto qe jane ne prapavije.
Nuk mund ta themi me siguri. Ne foto nuk eshte asnje albino, madje duke e perfshi edhe vajzen ne te majte. Ajo nuk ka mungese totale te melanines por ka sasi te vogel te saj.

Citim:
Floket bjond erresohen,e syte ?
Edhe syte. Varesisht nga sasia e melanines ne organizem ndryshime ne pigment mund te pesojne floket, syte dhe lekura.
Sa me te erret syte aq me e larte sasia e melanines ne organzimem, dhe anasjelltas.
Popujt qe i ekspozohen me shume diellit kane sasi me te larte te melanines.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-01-2017, 19:50   #863
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 37,301
Thanks: 8,776
Thanked 4,808 Times in 3,222 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 266
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Postoni fytyra qe ju i konsideroni Shqiptare.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Dikur shqiptaret i kishin fytyrat vija vija po me kalimin e kohes, ēdo gje po ndyshoke, apo siē thon gjermanet :

"Die Zeiten ändern sich, und wir mit ihnen", lol!
Shume e drejte..
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-04-2017, 14:57   #864
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,339
Thanks: 641
Thanked 548 Times in 210 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Postoni fytyra qe ju i konsideroni Shqiptare.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga pRoFiX Shiko postimin
Ky nuk eshte shqiptare , eshte Kurt . Po nuk besove kerkoje ne google " Yezidi Kurd, circa 1930 " .

Ja ku ke shembull tjere


Megjithate edhe shqiptaret kane bere keso lloj bishtash ne periudhen osmane. Ka qene menyre turko-persiane per te treguar pushtetin ne perandorine osmane. Rangu i pashallareve nga 1 deri ne 3 bishta. Edhe bijte e Ali Pashes kane bartur nga dy bishta, por me gjase edhe vet Ali Pasha.
__________________
"Liria e vatanit nuk fitohet me partia e me tarafe, me tė pafe e me shkije tė veshun shqiptarēe".
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Tags
fytyrat tipike shqiptare

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur