Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Mjekėsia

Mjekėsia ''Arti i mjekėsisė konsiston nė zbavitjen e pacientit ndėrsa natyra kuron sėmundjen'' Voltaire

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 23-10-2017, 20:50   #221
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 909
Thanks: 0
Thanked 237 Times in 176 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 20
lonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Marya Shiko postimin
Keto dite Jam perpjekur te ndjek nga larg ecurine e mbeses qe kam te semure, kur me te vertete Jam skandalizuar nga nje mjek ne tjetrin dhe ci thote njeri nuk i thote tjetri. Une i them merr kete, por jo me thote ketu me thonė te kunderten cte bej ??be analiza ne tre vende te ndryshme, tre rezultate te ndryshme, nje here shume e larte, njehere shume e ulet... si perfundim i them Shko moj tek spitali amerikan se u torturove te ti marr une te gjitha shpenzimet dhe shkon dhe atje ja kishin ngaterruar analizat dhe as nuk ishin te plota. Vetem nje analize dozimi i vitamines B9 kushtonte 50000 afersisht dhe dergohej ne turqi per tu analizuar dhe rezultati vinte pas 3 javesh, sinqerisht u skandalizova, per 3 jave mjafton te hash sallate dhe po qe déficitaire korrigjohet, prit sa te vi rezultati
Vetem emrin ka amerikan dhe mbrapa eshte e drejtuar nga turqit, analizat dergohen ne turqi dhe shumica e specializanteve jane formuar ne turqi
S'dua te te bej replike se je mjeke, por bjeri me shkurt.Mos kerko te besh analiza aq te hollesishme se nje m@t do marresh.I cojne a nuk i cojne hic.Marrin parate.Aq me teper kur duan shekuj te vijne rezultatet.Plus qe hajde e interpretoji pastaj kur te mendosh se dicka nuk shkon.Nejse puna jote.Aq me teper, ku ka garanci ketu te reagenteve qe perdorin?Maskaralleku dhe papergjgjshmeria eshte aq e madhe sa te japin analizat e dikujt tjeter ose analiza qe jane cdo lloj norme.Mbaj mend njehere mamase sime, i dhane nje pergjigje per nje analize gjaku, qe ishte 20 here me e larte se norma e lejuar, qe ishte super vdekje prurese.Kur shkoi mamaja dhe i tha, moj zonje...Ua i tha me fal.E kam ngaterruar.Pra jep leket dhe merr nje pergjigje prej nallbani,jo prej laboranteje.Dhe nuk mban as pergjegjesi morale, lere ligjore jo e jo. Ne Shqiperi defekti i mjeksise eshte si ne te gjtha fushat.Mund te kete jo me shume se 3-4% profesioniste.Dhe kjo dhe per mjeksine. Mjeket e kane mendjen tek fb.Rralle gjen ndonje qe lexon.NJe shoku im i porosiste revistat mjeksore jashte.Nuk di se c'ben tani.Lexon apo jo.Por kohe me pare me thoshte se mund te ishte nga te vetmit ne fushen e tij,qe lexonte.Dhe mjeksi do te thote te lexosh , sepse eshte shkence qe perparon me ore,jo me dite.Mua me ka ndodhur vete dhe me mjeke me emer.Me kane dhene ilac pa e lexuar hic, qe bente reaksion apo nuk duhej perdorur kur XX pacient kishte YY semundje.Te themi nje ilac tip spray per nje ftohje nuk perdorej kur i semuri ishte diabetik.Perdorej nje i ngjashem me te.Mjeku jepte ate qe dinte, packa se cfare shkruante letra e ilacit.Dhe kur me tha i semuri, nuk kam permiresim.I thashe, ajo letra nuk thoshte se do vdisje, por qe nuk do kishe efekt.Dhe raste te tjera.Por... mjekesia eshte biznes kudo.Po ashtu dhe ne bote,Ne Europe apo USA.Kudo.Dhe ne Gjermani, qe mund te mendohet si kulmi i korrektesise.Nje e njohura ime me ka thene: dhe ketu duhet te dish ku te shkosh.Nuk jane me mjeket e pare dhe ka plot te paafte.Nje XX person e beri gruan operacion ne Gjermani 80.000 EU dhe kur erdhi puna i morri gruaja infeksion nga realizimi jokorekt e operacionit.Me kujtohet nje here vite me pare, nje infeksionist. Cova nje analize dhe prita sa me tha.I shkova dhe me tha prit dhe nje dite.Ok.Kur i shkova (dhe nuk qe i keq si infeksionist) me thote, asnje antibiotik nuk i ben derman ketij mikrobi.Eshte rezistent.Shqeva syte.Desha me thone, paske bere zbulim boteror, daku.I thashe po c'ti bej?Ti be nje antibiotik tha, qe te jesh brenda, por nuk do te jape efekt . Ika dhe akoma e kam ne mendje ate dite.Kjo eshte.Shkurt dhe sakte,Behu doktor i vetes. Interneti ka plot te lexosh, s'eshte e thene te jesh mjek me fakultet. P.sh.Je rrobaqepes, lexon ne Net, pastaj shkon ne farmaci dhe merr ilacet,qe duhen.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i lonely_lion pėlqehet nga
i vjetėr 25-10-2017, 11:45   #222
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 3,081
Thanks: 2,114
Thanked 1,619 Times in 792 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

eh o Lionel , , nuk kerkuam gje te madhe , vetem gje me elementare qe ekziston
qofshit shendoshe e mire o njerez
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-10-2017, 13:11   #223
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 2,626
Thanks: 678
Thanked 937 Times in 562 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Rėndohet fatura e koncesioneve: Qytetarėt dhe bizneset do paguajnė 70 milionė euro nga taksat nė 2018-n


Koncesionet me Partneritet Publik Privat po rėndojnė gjithnjė e mė shumė faturėn, qė duhet tė paguhet nga taksapaguesit shqiptare. Pėr vitin 2018 sipas pėrllogaritjeve tė Ministrisė sė Financave do tė bėhen 9.4 miliardė lekė pagesa pėr koncesionet ose 70 milionė euro. Kjo shumė ėshtė 30 pėr qind mė e lartė se e vitit tė kaluar ku fatura e koncesioneve nė shpenzimet buxhetore tė kėtij viti u pėrllogarit me 7.1 miliardė lekė.

Kėtė vit financohen 12 koncesione nga 8 koncesione qė ishin llogaritur pėr financim kėtė vit.

Koncesionet e reja, janė ndėrtimi i rrugės sė Arbrit, koncesioni i mirėmbajtjes nė rrugėn e Kombit, Ndėrtimi i inceneratorit tė Tiranės dhe ndėrtimi i shkollave nė Bashkinė e Tiranės.

Vlera mė e madhe e financimeve do tė shkojė pėr koncesionet nė sektorin e shėndetėsinė me 3.9 miliardė lekė ose 42 pėr qind e krejt vlerės totale tė financimit pėr koncesionet mė 2018.

Nga koncesionet e shėndetėsisė vlera e mė e madhe e financimit pėr vitin 2018 shkon pėr koncesionin e sterilizimit me rreth 1.5 miliardė lekė. Mė tej financimet mė tė mėdha i merr koncesioni i shėrbimeve laboratorike me mbi 880 milionė lekė dhe ai Check-Up me mbi 876 milionė lekė.

Ministria e Financave dhe Ekonomisė vlerėson dhe miraton paraprakisht tė gjitha projektet koncesionare dhe tė partneritetit publik privat (PPP), si edhe ēdo ndryshim tė tyre, nga pikėpamja e implikimeve individuale apo nė grup, pėr shpenzimet buxhetore, deficitin buxhetor, qėndrueshmėrinė e borxhit publik dhe detyrimet kontingjente eventuale.

Shuma e pėrgjithshme e pagesave vjetore neto, qė kryhen nga njėsitė e qeverisjes sė pėrgjithshme, tė cilat rezultojnė nga kontrata koncesionare apo partneriteti publik privat (PPP), si rregull, nuk duhet tė tejkalojnė kufirin prej 5 pėr qind tė ardhurave tatimore faktike tė vitit paraardhės buxhetor. Nė rast tejkalimi tė kėtij kufiri, Kėshilli i Ministrave merr masa korrektuese nė krahun e tė ardhurave buxhetore, tė nevojshme dhe tė mjaftueshme, pėr t’u rikthyer brenda kufirit tė lejuar, gjatė dy viteve tė ardhshme buxhetore.

Aktualisht, janė nė fuqi 8 kontrata koncesionare apo partneriteti publik privat (PPP), tė cilat marrin mbėshtetje buxhetore, si dhe pritet qė gjatė vitit 2018 tė startojnė dhe 3 kontrata tė reja tė lidhura nga Ministria e Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale, Ministria e infrastrukturės dhe Energjisė dhe Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisė/Bashkisė Tiranė (bashkėfinancim) sipas detajeve tė dhėna nė Tabelėn 12 tė mėposhtme:

Pagesat vjetore neto pėr kontratat koncesionare apo PPP pėr vitin 2018, pėrbėjnė rreth 2.4% tė totalit tė tė ardhurave tatimore faktike pėr vitin 2017.

__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2017, 21:13   #224
lonely_lion
V.I.P
 
Avatari i lonely_lion
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Posts: 909
Thanks: 0
Thanked 237 Times in 176 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 20
lonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyerlonely_lion ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Rėndohet fatura e koncesioneve: Qytetarėt dhe bizneset do paguajnė 70 milionė euro nga taksat nė 2018-n


Koncesionet me Partneritet Publik Privat po rėndojnė gjithnjė e mė shumė faturėn, qė duhet tė paguhet nga taksapaguesit shqiptare. Pėr vitin 2018 sipas pėrllogaritjeve tė Ministrisė sė Financave do tė bėhen 9.4 miliardė lekė pagesa pėr koncesionet ose 70 milionė euro. Kjo shumė ėshtė 30 pėr qind mė e lartė se e vitit tė kaluar ku fatura e koncesioneve nė shpenzimet buxhetore tė kėtij viti u pėrllogarit me 7.1 miliardė lekė.

Kėtė vit financohen 12 koncesione nga 8 koncesione qė ishin llogaritur pėr financim kėtė vit.

Koncesionet e reja, janė ndėrtimi i rrugės sė Arbrit, koncesioni i mirėmbajtjes nė rrugėn e Kombit, Ndėrtimi i inceneratorit tė Tiranės dhe ndėrtimi i shkollave nė Bashkinė e Tiranės.

Vlera mė e madhe e financimeve do tė shkojė pėr koncesionet nė sektorin e shėndetėsinė me 3.9 miliardė lekė ose 42 pėr qind e krejt vlerės totale tė financimit pėr koncesionet mė 2018.

Nga koncesionet e shėndetėsisė vlera e mė e madhe e financimit pėr vitin 2018 shkon pėr koncesionin e sterilizimit me rreth 1.5 miliardė lekė. Mė tej financimet mė tė mėdha i merr koncesioni i shėrbimeve laboratorike me mbi 880 milionė lekė dhe ai Check-Up me mbi 876 milionė lekė.

Ministria e Financave dhe Ekonomisė vlerėson dhe miraton paraprakisht tė gjitha projektet koncesionare dhe tė partneritetit publik privat (PPP), si edhe ēdo ndryshim tė tyre, nga pikėpamja e implikimeve individuale apo nė grup, pėr shpenzimet buxhetore, deficitin buxhetor, qėndrueshmėrinė e borxhit publik dhe detyrimet kontingjente eventuale.

Shuma e pėrgjithshme e pagesave vjetore neto, qė kryhen nga njėsitė e qeverisjes sė pėrgjithshme, tė cilat rezultojnė nga kontrata koncesionare apo partneriteti publik privat (PPP), si rregull, nuk duhet tė tejkalojnė kufirin prej 5 pėr qind tė ardhurave tatimore faktike tė vitit paraardhės buxhetor. Nė rast tejkalimi tė kėtij kufiri, Kėshilli i Ministrave merr masa korrektuese nė krahun e tė ardhurave buxhetore, tė nevojshme dhe tė mjaftueshme, pėr t’u rikthyer brenda kufirit tė lejuar, gjatė dy viteve tė ardhshme buxhetore.

Aktualisht, janė nė fuqi 8 kontrata koncesionare apo partneriteti publik privat (PPP), tė cilat marrin mbėshtetje buxhetore, si dhe pritet qė gjatė vitit 2018 tė startojnė dhe 3 kontrata tė reja tė lidhura nga Ministria e Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale, Ministria e infrastrukturės dhe Energjisė dhe Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisė/Bashkisė Tiranė (bashkėfinancim) sipas detajeve tė dhėna nė Tabelėn 12 tė mėposhtme:

Pagesat vjetore neto pėr kontratat koncesionare apo PPP pėr vitin 2018, pėrbėjnė rreth 2.4% tė totalit tė tė ardhurave tatimore faktike pėr vitin 2017.

70 milion Euro ne total apo me shume se 2017 ? Se 70 milion euro i bije 100 leke te vjetra per fryme ne dite per koke banori.Problemi nuk eshte 100 lekeshi, por qe keto leke me c'po shoh une eshte sikur t'i hedhesh ne hale.Leke qe behen beton dhe asfalt.Vetem per ato s'ka nevoje Shqiperia per nja 5 apo 6 vjet.
__________________
jeto dhe leri te tjeret te jetojne
Software is getting slower more rapidly than hardware becomes faster
lonely_lion nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-11-2017, 11:48   #225
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 2,626
Thanks: 678
Thanked 937 Times in 562 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Lista me 104 emra me lidhje nepotike nė Fakultetin e Mjekėsisė.

By nisma thurje

Tė vendosur pėr t’i shkuar nė fund historisė sė nepotizmit nė universitetet publike shqiptare, kėtė rradhė do tė bėjmė publikė tė gjitha lidhjet nepotike nė Fakultetin e Mjekėsisė.
Sepse njė gjė ėshtė e qartė pėr tė gjithė ne; nepotizmi, sikundėr korrupsioni dhe mediokriteti janė tre shtyllat kryesore ku mbėshtetet dėshtimi i sistemit tonė universitar.
Arsimi ėshtė njė plagė e madhe e kėtij vendi me pasoja nė ēdo aspekt tė zhvillimit. Dhe si e tillė duhet kuruar sa mė thellė. Dhe hapi i parė i kurimit tė kėsaj plage ėshtė ekspozimi i plotė i saj.
Ne kemi vendosur tė bėjmė ē’ka ėshtė e mundur pėr ne qė plaga e arsimit tė dalė e plotė nė dritėn e diellit, me gjithė tė kėqiat, e ēdo lloj forme, qė ajo mbart.
Mė poshtė lista me 104 emrat e evidentuar me lidhje familjare:

Fakulteti i Mjekėsisė

Suela Kėllici, zv/Rektore, pedagoge e brendshme Departamenti i Farmacisė, vėllai Arvin Dibra pedagog i brendshėm Departamenti i Kirurgjisė, i shoqi Neritan Kėllici pedagog i jashtėm Fakulteti i Shkencave Mjekėsore, Departamenti i i Lėndėve Paraklinike.
Etmont Ēeliku, pedagog i brendshėm, Departameti i Kirurgjisė, e shoqja Silvana Ēeliku pedagoge e brendshme nė tė njėjtin departament, e bija Ejona Ēeliku pedagoge e brendėshme Departamenti i Morfologjisė.
Ledjan Malaj, pedagog i brendshėm, Departamenti i Farmacisė, e shoqja Ela Malaj , pedagoge e brendshme nė tė njėjtin departament.
Albana Fico, pedagoge e brendshme, Departamenti i Lėndėve Biomjekėsore dhe Eksperimentale, i ati Agron Fico, pedagog i jashtėm, Departamenti i Lėndė Paraklinike.
Margarita Gjata, pedagoge e bredshme, Departamenti i Sėmundjeve tė Brendshme, i shoqi Agron Gjata, pedagog i Brendshėm, Departamenti i Kirurgjisė.
Agron Ylli, pedagog i brendshėm Departamenti i Sėmundjeve tė Brendshme, e shoqja Zamira Ylli, pedagoge e brendshme Departamenti i Laboratorėve, e bija Dorina Ylli, pedagoge e brendshme Departamenti i Semiologjisė Imazherike dhe Klinike, djali i xhaxhait Alban Ylli pedagog i brendshėm, Departamenti i Shėndetit Publik.
Ali Refatllari, pedagog i brendshėm, Departamenti i Sėmundjeve tė Zemrės dhe Enėve tė Gjakut, e shoqja Etleva Refatllari, pedagoge e brendshme Departamenti i Laboratorėve.
Mustafa Xhani, pedagog i brendshėm, Departamenti i Kirurgjisė, i biri Rezart Xhani, pedagog i brendshėm nė tė njėjtin departament.
Vilson Ruci, pedagog i brendshėm, Departamenti i Kirurgjisė, e shoqja Dorina Ruci, pedagoge Departamenti i Sėmundjeve tė Brendėshme.
Edmond Zaimi, pedagog i brendshėm, Departamenti i Kirurgjisė, e shoqja Eliziana Zaimi/Petrela, pedagoge e brendėshme Departamenti i Shėndetit Publik.
Mentor Petrela, pedagog i brendshėm Departamenti i Neuroshkencės, kunata Raida Petrela, pedagoge e brendėshme, Departamenti i Pediatrisė.
Arsen Seferi, pedagog i brendshėm Departamenti i Neuroshkencės, e shoqja Irena Seferi pedagoge e jashtėme nė tė njejtin departament.
Mehdi Alimehmeti, pedagog i brendshėm, Departamenti i Anatomisė Patalogjike, Mjekėsisė Ligjore, i biri Ilir Alimehmeti pedagog i brendshėm, Departamenti i Mjekut tė Familjes dhe Sėmundjeve Profesionale, e shoqja Jera Kruja, pedagoge e brendėshme Departamenti i Neuroshkencės.
Vuksan Kola, pedagog i brendshėm, Departamenti i Neuroshkencės, e shoqja Elmira Kola, pedagoge e brendėshme departamenti i Pediatrisė.
Erion Troja, pedagog i brendshėm, Departamenti i Farmacisė, e ėma Rozana Troja pedagoge e jashtme, Departamenti Lėndėve Formuese.
Enver Roshi, pedagog i brendshėm, Departamenti i Shėndetit publik, e bija Dajana Roshi pedagoge e jashtme, Departamenti i Farmacisė.
Loreta Kuneshka, pedagoge e brendshme, Departamenti i Shėndetit Publik, e motra Numila Kuneshka/Maliqari, pedagoge e brendshme Departamenti i Pediatrisė.
Ermal Likaj, pedagog i jashtėm, Departamenti i Morfologjisė, e shoqja Erjola Likaj, pedagoge e jashtme Departamenti i Semiologjisė Klinike dhe Imazherike.
Idriz Balla, pedagog i brendshėm, Departamenti i Sėmundjeve tė Zemrės dhe Enėve tė Gjakut, e bija Enida Balla pedagoge e jashtme nė tė njėjtin departament.
Fakulteti i Shkencave Mjekėsore Teknike
Gentjan Stroni zv/ Dekan, pedagog i brendshėm, Departamenti i Lėndėve Paraklinike, e shoqja Suela Sallavaci pedagoge e jashtme, Departamenti Lėndėve Klinike, Infermieristikės sė Pėrgjithshme, Infermieristikės nė Sėmundje tė Brendshme, Pediatri, vajza e xhaxhait Rovena Stroni pedagoge e jashtme nė tė njėjtin departament.
Neritan Boriēi, pedagog i brendshėm, Departamenti i Lėndėve Klinike dhe Infermieristikės sė Pergjithshme, Invermierisė nė Sėmundje tė Brendėshme, Pediatri, e shoqja Edlira Boriēi pedagoge e jashtėme Departamenti i Lėndėve Paraklinike.
Floreta kurti, pedagoge e brendėshme Departamenti i Lėndėve Paraklinike, i shoqi Altin Kuqo pedagog i jashtėm, Departamenti i Lėndėve Klinike, Infermieristikės sė Pėrgjithshme, Infermieristikės nė Sėmundje tė Brendėshme, Pediatri.
Klerida Shehu, pedagoge e brendėshme, Departamenti i Lėndėve Paraklinike, i shoqi Bernard Shehu pedagog i jashtėm Departamenti Lėndėve Klinike, Infermieristikės sė Pėrgjithshme, Infermieristikės nė Sėmundje tė Brendėshme, Pediatri.
Armela Maxhelaku, pedagoge e jashtėme Departamenti i Lėndėve Paraklinike, e motra Suela Maxhelaku pedagoge e jashtėme nė tė njėjtin departament.
Kastriot Dallaku, pedagog i jashtėm, Departamenti Lėndėve Klinike, Infermieristikės sė Pėrgjithshme, Infermieristikės nė Sėmundje tė Brendėshme, Pediatri e shoqja Irma Dallaku, pedagoge e jashtėme, Departamenti i Diagnostikės, Rehabilitimit Shėndetėsor dhe Infermieristikės nė Kirurgji, Infermieristikės nė Obstetrik Gjinekologji.
Gentjan Zikaj pedagog i jashtėm, Departamenti Lėndėve Klinike, Infermieristikės sė Pėrgjithshme, Infermieristikės nė Sėmundje tė Brendėshme, Pediatri , e shoqja Lidra Zikaj pedagoge e jashtėme, Departamenti i Diagnostikės, Rehabilitimit Shėndetėsor dhe Infermieristikės nė Kirurgji, Infermieristikės nė Obstetrik Gjinekologji.
Ferid Zavalani, pedagog i jashtėm, Departamenti Lėndėve Klinike, Infermieristikės sė Pėrgjithshme, Infermieristikės nė Sėmundje tė Brendėshme, Pediatri e bija Sara Zavalani pedagoge e jashtėme nė tė njėjtin departament.
Enkeleda Sinaj, pedagoge e jashtme Departamenti i Diagnostikės, Rehabilitimit Shėndetėsor dhe Infermieristikės nė Kirurgji, Infermieristikės nė Obstetrik Gjinekologji, vėllai Ermir Sinaj pedagog i jashtėm nė tė njejtin departament.
Rozana Aleksi, pedagoge e jashtme, Departamenti i Diagnostikės, Rehabilitimit Shėndetėsor dhe Infermieristikės nė Kirurgji, Infermieristikės nė Obstetrik Gjinekologji, vėllai Saimir Seferi pedagog i jashtėm , Departamenti Lėndėve Klinike, Infermieristikės sė Pėrgjithshme, Infermieristikės nė Sėmundje tė Brendėshme, Pediatri
Florida Dobi, pedagoge e jashtme, Departamenti i Diagnostikės, Rehabilitimit Shėndetėsor dhe Infermieristikės nė Kirurgji, Infermieristikės nė Obstetrik Gjinekologji, i shoqi Drini Dobi pedagog i jashtėm nė tė njejtin departament.
Kostandin Canaj, pedagog i jashtėm , Departamenti i Diagnostikės, Rehabilitimit Shėndetėsor dhe Infermieristikės nė Kirurgji, Infermieristikės nė Obstetrik Gjinekologji, i ati Ferdinand Canaj, pedagog i jashtėm Departamenti i Lėndėve Paraklinike, gjyshi Profit Canaj pedagog i jashtėm, , Departamenti i Diagnostikės, Rehabilitimit Shėndetėsor dhe Infermieristikės nė Kirurgji, Infermieristikės nė Obstetrik Gjinekologji
Irena Kola pedagoge e brendėshme, Departamenti i Diagnostikės, Rehabilitimit Shėndetėsor dhe Infermieristikės nė Kirurgji, Infermieristikės nė Obstetrik Gjinekologji, e bija Erinda Kola departamenti i Lendėve Paraklinike, i shoqi Sandėr Kola pedagog i jashtėm Departamenti i Diagnostikės, Rehabilitimit Shėndetėsor dhe Infermieristikės nė Kirurgji, Infermieristikės nė Obstetrik Gjinekologji.
Fakulteti i Mjekėsisė Dentare
Esat Bardhoshi, pedagog i brendshėm, Departamenti i Kirurgjisė Oro-Maxillo-Faciale dhe Paraklinike e shoqja Merita Barshoshi pedagoge e brendėshme nė tė njėjtin departament.
Agron Meto pedagog i jashtėm Departamenti i Terapisė Stomatologjike, e bija Aida Meto pedagoge e jashtėme nė tė njejtin departament.
Fejzi Keraj, pedagog i brendshėm, Departamenti i Ortopedisė Stomatologjike, i biri Kreshnik Keraj pedagog i brendshėm nė tė njėjtin departament.

Tė tjerė
Celjana Toti pedagoge e brendshme Fakulteti i Mjekėsisė Dentare, Departamenti i Ortopedisė Stomatologjike, i shoqi Florian Toti Fakulteti i Mjekėsisė, Departamenti i Sėmundjeve tė Brendėshme.
Argjend Tafaj, pedagog i brendshėmFakulteti i Mjekėsisė, Departamenti i Sėmundjeve tė Brendėshme , i biri Irgen Tafaj pedagog i jashtėm, Fakulteti i Shkencave Mjekėsore Teknike, Departamenti i Lendėve Klinike, Infermieristikės sė Pėrgjithshme, Infermieristikes nė Sėmundje tė Brendshme, Pediatri, nusja e djalit Elvis Dervishi, pedagoge e jashtme, Fakulteti i Mjekėsisė Departamenti i Neuroshkencės.
Petrit Bara, pedagog i brendshėm, Fakulteti i Mjekėsisė Departamenti i Sėmundjeve tė Zemrės dhe Enėve tė Gjakut, e shoqja Merita Bara, pedagoge e jashtėme, Fakulteti i Shkencave Mjekėsore Teknike, Departamenti i Lėndėve Paraklinike, e bija Silvana Bara, pedagoge e brendėshme, Fakulteti i Mjekėsisė Dentare, Departamenti i Kirurgjisė Oro-Maxillo-Faciale dhe Paraklinike.
Ndok Marku, pedagog i brendshėm Fakulteti i Mjekėsisė, Departamenti i Laboratorėve, i biri Ervin Marku pedagog i brendshshėm, Fakulteti i Shkencave Mjekėsore Teknike, Departamenti i Lėndėve Paraklinike.
Dariel Thereska, pedagog i brendshėm, Fakulteti i Mjekėsisė, Departamenti i Kirurgjisė, e shoqja Ina Thereska, pedagoge e jashtme, Fakulteti i I Mjekėsisė Dentare, Departamenti i Terapisė Stomatologjike.
Gjergj Belba, pedagog i brendshėm, Fakulteti i Mjekėsisė, Departamenti i Kirurgjisė, e shoqja Monika Belba, pedagoge e jashtėme, Fakulteti i Shkencave Mjekėsore Teknike, Departamenti i Lendėve Klinike, Infermieristikės sė Pėrgjithshme, Infermieristikes nė Sėmundje tė Brendshme, Pediatri
Artid Duni, pedagog i brendshėm, Fakulteti i Mjekėsisė, Departamenti i kirurgjisė, e shoqja Albana Duni, pedagoge e brendshme, Fakulteti i Shkencave Mjekėsore Teknike, Departamenti i Lendėve Klinike, Infermieristikės sė Pėrgjithshme, Infermieristikes nė Sėmundje tė Brendėshme, Pediatri.
Ali Tonuzi, pedagog i brendshėm, Fakulteti i Mjekėsisė, Departamenti i Orl- Okulistikės, e shoqja Orieta Tonuzi pedagoge e jashtme, Fakulteti i Shkencave Mjekėsore Teknike, Departamenti i Lendėve Klinike, Infermieristikės sė Pėrgjithshme, Infermieristikes nė Sėmundje tė Brendshme, Pediatri
Alert Xhaja, pedagog i brendshėm Fakulteti i Shkencave Mjekėsore Teknike, Departamenti i Lėndėve Paraklinike, e shoqja Orsjola Xhaja pedagoge e jashtme, Fakulteti i Mjekėsisė Dentare, Departamenti i Terapisė Stomatologjike.
Herion Muja, pedagog i jashtėm, Fakulteti i Mjekėsisė, Departamenti i Shėndetit Publik, e motra Arlinda Muja pedagoge e jashtėme Fakulteti i Shkencave Mjekėsore Teknike, Departamenti i Lėndėve Paraklinike.
Arben Zenelaj, pedagog i jashtėm, Fakulteti i Mjekėsisė, Departamenti i Kirurgjisė, e shoqja Valbaona Zenelaj, pedagoge e jashtme, Departamenti i Lėndėve Klinike, Infermieristikės sė pėrgjithshme, Infermieristikės nė Sėmundje tė Brendėshme, Pediatri.
Zana Gaēe, pedagoge e jashtėme, Fakulteti i Mjekėsisė, Departamenti Lėndė Formuese, i biri Eno Gaēe, pedagog i jashtėm, Fakulteti i Mjekėsisė Dentare, Departamenti i Terapisė Stomatologjike.
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-11-2017, 12:19   #226
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 15,726
Thanks: 0
Thanked 1,172 Times in 777 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Paro nuk e kuptoj kete liste. Normale qe shume prej tyre njohur gjate viteve te studimit ose edhe ne vendin e punes e kane lidhur jeten
Prape normale qe deri diku ka politika te brendshme qe favorizojne partnerin por duke bere nje liste te tille nuk tregon aspak nqs kjo ka ardhur me aftesi apo nepermjet politikave brenda ne institucion.
Kshu qe kjo liste ska shume vlere per mua.

Te pershendes,
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-11-2017, 12:27   #227
Marya
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Posts: 3,081
Thanks: 2,114
Thanked 1,619 Times in 792 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 55
Marya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėmMarya i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

............................

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Marya : 20-11-2017 nė 12:31
Marya nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-11-2017, 14:45   #228
par
V.I.P
 
Avatari i par
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Vendndodhja: Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak dinjitet vardiset anes.
Posts: 2,626
Thanks: 678
Thanked 937 Times in 562 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
par i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėmpar i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga zirconium Shiko postimin
Paro nuk e kuptoj kete liste. Normale qe shume prej tyre njohur gjate viteve te studimit ose edhe ne vendin e punes e kane lidhur jeten
Prape normale qe deri diku ka politika te brendshme qe favorizojne partnerin por duke bere nje liste te tille nuk tregon aspak nqs kjo ka ardhur me aftesi apo nepermjet politikave brenda ne institucion.
Kshu qe kjo liste ska shume vlere per mua.

Te pershendes,
Me ka ndodhur ne njerin nga keto qe ua trazhgojne profesionin te birit apo te afermit te ishte nje mjek medioker qe iu thonte pacieteve akoma nuk keni ikur ( ne boten tjeter )
Nje pjese e tyre mund te jene te afte per pozicionin e tyre por duket se ka dhe shume nepotizem per shkak te lidhjeve familjare.
Me kujtohet ate te mire-arsimuarin jashte qe kerkonte te punesohej ne shendetesi por qe nuk arriti dot , per shkak te ketyre lidhjeve. E kemi trajtuar dhe ketu si problem. Sa me shume lidhje miqesore dhe farefisnore te kete aq me shume pa-aftesi dhe korrupsion do kete.
Respekte gjithashtu!
__________________
KUR FUQIA E DASHURISE TE MPOSHT DASHURINE PER PUSHTET DO TE GJEJ PAQE NJEREZIMI
par nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-11-2017, 14:57   #229
zirconium
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2013
Posts: 15,726
Thanks: 0
Thanked 1,172 Times in 777 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
zirconium ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Mjekesia & Sherbimi

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga par Shiko postimin
Me ka ndodhur ne njerin nga keto qe ua trazhgojne profesionin te birit apo te afermit te ishte nje mjek medioker qe iu thonte pacieteve akoma nuk keni ikur ( ne boten tjeter )
Nje pjese e tyre mund te jene te afte per pozicionin e tyre por duket se ka dhe shume nepotizem per shkak te lidhjeve familjare.
Me kujtohet ate te mire-arsimuarin jashte qe kerkonte te punesohej ne shendetesi por qe nuk arriti dot , per shkak te ketyre lidhjeve. E kemi trajtuar dhe ketu si problem. Sa me shume lidhje miqesore dhe farefisnore te kete aq me shume pa-aftesi dhe korrupsion do kete.
Respekte gjithashtu!

Patjeter qe lidhjet qofte gjaku apo miqesore ndikojne ne marrjen ne pune apo ne institucione te vecanta. Po me sa di une edhe jashte mund te behet dicka e tille sidomos kur jane cifte doktorash.
Psh nqs nje dege do te marri nje person qe per ta eshte i kualifikuar dhe do i sherbej mund te nderhyjne ne departamentet e tjera qe edhe i shoqi/e shoqja te filloj pune ne nje spital te njejte ose afer me te.
Jo gjithmon behet e punesohen te dyja por mund te ndodhi. Po flas per persona te kaulifikuar po sdq nqs e shofin qe eshte i/e paafte ste fal kush.
Mua sme duket edhe aq jo normale kjo se duhet edhe te mirekuptosh se jane cift e skane pse te jetojne shkeputur me njeri tjetrin.
Ajo qe thua ti pastaj me pa aftesin eshte problem tjeter por vetem duke e kapur me lidhje gjaku nuk eshte nje proces objektiv per te analizuar kete problem. (spo e mohoj si dukuri).
zirconium nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur