Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Votime dhe sondazhe

Votime dhe sondazhe Keni pyetje qė kėrkojnė votim nga anėtarėt e forumit ? Ju ftojmė t’i sillni kėtu.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Shiko rezultatet: Cili mendoni se ka qene apo eshte lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar?
Ismail Qemali 3 6.98%
Isa Boletini 1 2.33%
Leka Zogu 0 0%
Enver Hoxha 10 23.26%
Ibrahim Rugova 4 9.30%
Sali Berisha 2 4.65%
Adem Jashari 2 4.65%
Fatos Nano 2 4.65%
Hashim Thaci 1 2.33%
Edi Rama 3 6.98%
Skenderbeu 15 34.88%
Votues: 43. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh

Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-05-2018, 19:44   #181
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,779
Thanks: 11,578
Thanked 6,557 Times in 4,391 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 305
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Nuk kuptoj une, nese eshte fjala per lider-strateg ne tradheti apo...si? ..meqe kshtu, si e shoh une paska dhe tradhetare ne liste...
Ne troje serbet nderohen,ne rusi nuk kallzohet.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 12-05-2018, 19:51   #182
Samiu
V.I.P
 
Avatari i Samiu
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Posts: 5,266
Thanks: 3,412
Thanked 2,288 Times in 1,061 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 109
Samiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėmSamiu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Ne troje serbet nderohen,ne rusi nuk kallzohet.
...pastaj rrahet gjoksi per kombtarizem (me flamuj)...

Pershendetje Beni
__________________
Mos ma vritni dėshirėn qė t ju dua, aman.
Samiu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-05-2018, 23:18   #183
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,240
Thanks: 1,111
Thanked 788 Times in 411 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Samiu Shiko postimin
Nuk kuptoj une, nese eshte fjala per lider-strateg ne tradheti apo...si? ..meqe kshtu, si e shoh une paska dhe tradhetare ne liste...
Kto jane, kto kemi pas kto kemi! Tradhetar na duken te gjithe ne fakt qysh ne krye te heres. Jo me kot jemi te fundit ne cdo gje si shtet ne Europe
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2018, 07:57   #184
ciarli
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Apr 2018
Posts: 207
Thanks: 0
Thanked 15 Times in 13 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 1
ciarli ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

..vertet ne jemi popull funderri
por Esat Pashe Toptani ose Fatos Nano, qe jane e njeta gje, ka qene lideri me strateg! dhe kete e dine te gjithe
ciarli nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-05-2018, 17:57   #185
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,607
Thanks: 226
Thanked 399 Times in 299 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Nuk eshte kollaj te dalesh nga pusi otomano-diktatorial ku ka qene zhytur me shekuj e dekada dhe ende duan ti mbajne Shqiptaret!
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-05-2018, 07:58   #186
The.Mask
V.I.P
 
Avatari i The.Mask
 
Data e antarėsimit: Aug 2014
Vendndodhja: Dibėr / Lurė
Posts: 411
Thanks: 11
Thanked 35 Times in 30 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
The.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejtThe.Mask do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Rama dhe Berisha marrin vota kurse Isa Boletini i cili vrau shume cetnike nuk merr asnje.
The.Mask nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i The.Mask pėlqehet nga
i vjetėr 17-05-2018, 09:33   #187
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 7,863
Thanks: 6,850
Thanked 5,438 Times in 2,233 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Une kete 'kombin' do e zevendesoja me 'popullin' sepse ne te kunderten, ashtu sic edhe eshte shkruar, Skenderbeu nuk ze vend ne kete liste !
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-05-2018, 12:22   #188
{A_N_G_E_L_69}
Bavarez
 
Avatari i {A_N_G_E_L_69}
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Allianz-Arena
Posts: 2,240
Thanks: 1,111
Thanked 788 Times in 411 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm{A_N_G_E_L_69} i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga J-W Shiko postimin
Votoj mbi mė tė sigurtin ... Ismail Qemalin.
Jam kurioz ca argumentash ke qe je me i sigurte per lider me strateg Ismail Qemalin!
__________________
”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”
{A_N_G_E_L_69} nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-05-2018, 12:33   #189
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 39,003
Thanks: 10,975
Thanked 9,864 Times in 5,949 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 528
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Socio Shiko postimin
Une kete 'kombin' do e zevendesoja me 'popullin' sepse ne te kunderten, ashtu sic edhe eshte shkruar, Skenderbeu nuk ze vend ne kete liste !
E njėjta gjė ėshtė, historia e kombit duhet sepse heronjtė janė kombėtar paēka se kombi ndahet nė disa shtete sot.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 29-05-2018, 19:07   #190
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,387
Thanks: 211
Thanked 481 Times in 315 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Enver Hoxha, patjeter.

Dikush kishte permendur Piron e Epirit. Ai te gjitha fitoret qe bente ne fund ngelte vetem ai dhe nje ushtar. Te tjeret vdisnin te gjithe. Ca strategu ishte ai... per kete duhet pyetur ai qe e ka thene. Pirua edhe sot eshte shembulli i mos strategjise luftarake. "Fitore e Piros" quhet nje fitore me shume humbe e dhimbje.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i peshkaqeni33 pėlqehet nga
i vjetėr 29-05-2018, 19:16   #191
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 18,350
Thanks: 7,746
Thanked 6,776 Times in 4,354 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 359
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Enver Hoxha, patjeter.

Dikush kishte permendur Piron e Epirit. Ai te gjitha fitoret qe bente ne fund ngelte vetem ai dhe nje ushtar. Te tjeret vdisnin te gjithe. Ca strategu ishte ai... per kete duhet pyetur ai qe e ka thene. Pirua edhe sot eshte shembulli i mos strategjise luftarake. "Fitore e Piros" quhet nje fitore me shume humbe e dhimbje.
Ja na trego nje strategji qe perpiloi dhe udhehoqi ki birbua dhe e nxorri kombin ne drite....

Pirrua para ketij ishte lule.....por ki udheheqesi i leshit qe u shit si bushter sa ke njeri sllav e tek tjetri, qe puthej me shoket e rrumpalles e mbante shenime ne ditar se paskeshin qene te ketille e atille, per kete shtaze vampiri qe sla shok e mik qe e kishin strehuar e i kishin shpetuar jetnen e i zhduku te gjithe.....strateg po por i varrezave dhe i mortjes.....strateg i triskave dhe i tullonave, i barkut bosh por me zgjebe ne tru dhe tongerllik cobani me post te larte ne biro.

pres me padurim arsyetimin tend plot noima.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-05-2018, 19:26   #192
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,387
Thanks: 211
Thanked 481 Times in 315 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Udhehoqi per 40 vjet.
Do me?
Hidhi nje sy titullit te temes dhe thithja kuptimin. Aty nuk shkruhet ke dashuroni, por kush eshte me strategu. Dhe te udheheqesh 40 vjete nevojitet teper strategji. Eshte drejtuesi me jetegjate i ketij vendi.

Mos e le urrejtjen te mbylli syte. "Jepi cezarit ate qe eshte e Cezarit".
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-05-2018, 19:28   #193
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 6,147
Thanks: 6,083
Thanked 4,499 Times in 1,905 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Udhehoqi per 40 vjet.
Do me?
Hidhi nje sy titullit te temes dhe thithja kuptimin. Aty nuk shkruhet ke dashuroni, por kush eshte me strategu. Dhe te udheheqesh 40 vjete nevojitet teper strategji. Eshte drejtuesi me jetegjate i ketij vendi.

Mos e le urrejtjen te mbylli syte. "Jepi cezarit ate qe eshte e Cezarit".
Nuk udhehoqi por sundoi!
eshte dicka tjeter besoj apo jo?
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
i vjetėr 29-05-2018, 19:31   #194
Socio
........
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 7,863
Thanks: 6,850
Thanked 5,438 Times in 2,233 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 142
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
E njėjta gjė ėshtė, historia e kombit duhet sepse heronjtė janė kombėtar paēka se kombi ndahet nė disa shtete sot.
Heronjte jane kombetare por pyetja eshte per lideret e jo herojte dhe aty ceke historine e kombit, gje qe eshte histori e re ajo. Ndersa e popullit eshte histori e vjeter. Theksi eshte tek lideret e kombit pra e Skenderbeu nuk ishte lider kombi !

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Socio : 29-05-2018 nė 19:35
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-05-2018, 19:40   #195
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 18,350
Thanks: 7,746
Thanked 6,776 Times in 4,354 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 359
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Udhehoqi per 40 vjet.
Do me?
Hidhi nje sy titullit te temes dhe thithja kuptimin. Aty nuk shkruhet ke dashuroni, por kush eshte me strategu. Dhe te udheheqesh 40 vjete nevojitet teper strategji. Eshte drejtuesi me jetegjate i ketij vendi.

Mos e le urrejtjen te mbylli syte. "Jepi cezarit ate qe eshte e Cezarit".
Po c'urrejtje o derbardh....ate e mallkon nje njerezim i tere...po edhe keshtu furce kepucesh me llape lope sic ja jep ti, sikur do ti heqesh ndryshkun e tmerrit e poshterimit qe la strategjia e tij ....cdo manjak e vampir ka nje strategji por ti thuresh lavde te tilla sic i ben ti lapidar mendoj qe eshte fatkeqsi....megjithate fakti qe sundoi duke vrare e duke torturuar njerez te mencur e atdhedashes ty nuk tu dukerka negativitet.....po harrova qe ti ske kryer shkollen Skanderbeg prandaj.
__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-05-2018, 19:51   #196
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,387
Thanks: 211
Thanked 481 Times in 315 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Nuk udhehoqi por sundoi!
eshte dicka tjeter besoj apo jo?
Pike veshtrime.
Ti ke tendin, une kam timin.
Sidoqofte jeni ju qe notoni jashte teme, sepse edhe te sundosh do strategji te qart. Une nuk po them qe eshte burre i mire apo i keq, une po them qe ka qene strateg.

Tani Coli se pertyp dot... Le te pije ndonje gote uje, qe ta ndihmoje.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i peshkaqeni33 pėlqehet nga
i vjetėr 29-05-2018, 20:41   #197
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 6,147
Thanks: 6,083
Thanked 4,499 Times in 1,905 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Pike veshtrime.
Ti ke tendin, une kam timin.
Sidoqofte jeni ju qe notoni jashte teme, sepse edhe te sundosh do strategji te qart. Une nuk po them qe eshte burre i mire apo i keq, une po them qe ka qene strateg.

Tani Coli se pertyp dot... Le te pije ndonje gote uje, qe ta ndihmoje.
Une kujtova se ti po ben pak shaka o Peshkaqeni 33, por ti e paske seriozisht!
Atehere le ta analizojme seriozisht ate qe pretendon ti:
Per cfare e quan strateg E.H ti?
- Fillojme pikesepari nga politika e brendeshme qe qysh ne zanafillat e sundimit te tij i shpalli lufte te panderprere Prones Private, duke ja rrembyer mallin, tokat, pasurine, e gjithcka kishte i shkreti shqiptar te blera apo te trasheguara me vite dhe shekuj! Njeriut/individit po i hoqe dhe i ndalove pronen private, i ke heq personalitetin, dinjitetin, mundesine e te jetuarit, dhe ke frenuar zhvillimin e ekonomise se vendit!
- Mbyti dhe asgjesoi fjalen dhe iniciativen e lire, kreativitetin, i vuri rrafsh ne nje plan dembelin dhe parazitin me ate qe punonte apo ishte i mencur, pra i beri te gjithe uniform si sallam hungarez! Kete praktike e ndoqi edhe me bashkepunetoret e tij me te afert, pra jo vetem me popullin!
- Centralizoi te gjitha pushtetet qe jane elemente shtet-formues sic ishte Kuvendi Popullor, Sistemi i Drejtesise, Gjykatat, etc...dhe u shty akoma edhe me shume ne budallikun e tij saqe centralizoi dhe kontrollonte pameshirshem: Kulturen, Artin,Sportin,Kinemane,Muziken, Shtypin, etc etc.… (shtet qe merrej edhe me pantallonat kallabojs te njerzve apo me barsetat dhe floket e qytetarve )
- Asgjesoi dhe ndaloi me kushtetute Besimin Fetar, (rast unikal ne bote), perndoqi dhe burgosi njerzit e fese dhe praktikantet e saj deri ne vdekje!
- Shkaterroi cdo vlere te krijuar ne vite nga populli shqiptar, dhe e vetshpall Messia, a thua sikur historia e popullit tone fillonte nga viti zero (1944) dhe perpara atij viti sikur nuk egsistonte asgje apo dhe ajo qe ishte, duhej anulluar dhe prishur!
- Si permbledhje Poltika e Brendshme e ketij strategu te famshem sic e quan ti, rezultoi totalisht falimentare dhe e gabuar, saqe ne vitin 1990 Shqiperia po ngordhte per buke, e kupton apo jo? Po ta perseris: PO NGORDHTE PER BUKE THATE!!!
- Ne politiken e jashtme, bie ne sy miopia e thelle e tij ne krijimin e aleancave jo natyrale per Shqiperine, si ajo me Yugosllavet, Ruset, Kinezet, Vietnamin, Korea, etj idiotsira. Aq driteshkurtra dhe te gabuara qene ato aleanca saqe ne harkun e pak viteve deshtuan totalisht dhe biles u bene armiqte tane me te medhenj! Kjo politike e jashtme falimentare pati pasojat e veta te renda direkt ne ekonomine dhe progresin e vendit, izolimin total te tij nga kusuri i botes, prapambetjen shumevjecare qe ajo i krijoji ne krahasim me vendet e tjera europiane.

Ka edhe shume gjera te tjera por qe po te vazhdoj me tej, u gdhime me keto muhabete!
Asgje qe ai hartoi dhe krijoi si strateg qe e quan ti, nuk i rezistoi kohes dhe nuk perbente nje baze te shendoshe per zhvillimin dhe progresin e Shqiperise ne vitet e ardhshme, pra pas vdekjes se tij por na u desh te benim gjithcka nga e para sepse ajo qe ishte ideuar nga AI nuk i resistoi aspak kohes, perkundrazi rezultoi humbje kohe!
__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
i vjetėr 29-05-2018, 20:48   #198
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 20,765
Thanks: 5,512
Thanked 6,475 Times in 4,128 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 291
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Nuk udhehoqi por sundoi!
eshte dicka tjeter besoj apo jo?
thuj qe eshte myll furri bukes
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 29-05-2018, 20:53   #199
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 3,084
Thanks: 1,202
Thanked 1,156 Times in 757 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 64
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Une kujtova se ti po ben pak shaka o Peshkaqeni 33, por ti e paske seriozisht!
Atehere le ta analizojme seriozisht ate qe pretendon ti:
Per cfare e quan strateg E.H ti?
- Fillojme pikesepari nga politika e brendeshme qe qysh ne zanafillat e sundimit te tij i shpalli lufte te panderprere Prones Private, duke ja rrembyer mallin, tokat, pasurine, e gjithcka kishte i shkreti shqiptar te blera apo te trasheguara me vite dhe shekuj! Njeriut/individit po i hoqe dhe i ndalove pronen private, i ke heq personalitetin, dinjitetin, mundesine e te jetuarit, dhe ke frenuar zhvillimin e ekonomise se vendit!
- Mbyti dhe asgjesoi fjalen dhe iniciativen e lire, kreativitetin, i vuri rrafsh ne nje plan dembelin dhe parazitin me ate qe punonte apo ishte i mencur, pra i beri te gjithe uniform si sallam hungarez! Kete praktike e ndoqi edhe me bashkepunetoret e tij me te afert, pra jo vetem me popullin!
- Centralizoi te gjitha pushtetet qe jane elemente shtet-formues sic ishte Kuvendi Popullor, Sistemi i Drejtesise, Gjykatat, etc...dhe u shty akoma edhe me shume ne budallikun e tij saqe centralizoi dhe kontrollonte pameshirshem: Kulturen, Artin,Sportin,Kinemane,Muziken, Shtypin, etc etc.… (shtet qe merrej edhe me pantallonat kallabojs te njerzve apo me barsetat dhe floket e qytetarve )
- Asgjesoi dhe ndaloi me kushtetute Besimin Fetar, (rast unikal ne bote), perndoqi dhe burgosi njerzit e fese dhe praktikantet e saj deri ne vdekje!
- Shkaterroi cdo vlere te krijuar ne vite nga populli shqiptar, dhe e vetshpall Messia, a thua sikur historia e popullit tone fillonte nga viti zero (1944) dhe perpara atij viti sikur nuk egsistonte asgje apo dhe ajo qe ishte, duhej anulluar dhe prishur!
- Si permbledhje Poltika e Brendshme e ketij strategu te famshem sic e quan ti, rezultoi totalisht falimentare dhe e gabuar, saqe ne vitin 1990 Shqiperia po ngordhte per buke, e kupton apo jo? Po ta perseris: PO NGORDHTE PER BUKE THATE!!!
- Ne politiken e jashtme, bie ne sy miopia e thelle e tij ne krijimin e aleancave jo natyrale per Shqiperine, si ajo me Yugosllavet, Ruset, Kinezet, Vietnamin, Korea, etj idiotsira. Aq driteshkurtra dhe te gabuara qene ato aleanca saqe ne harkun e pak viteve deshtuan totalisht dhe biles u bene armiqte tane me te medhenj! Kjo politike e jashtme falimentare pati pasojat e veta te renda direkt ne ekonomine dhe progresin e vendit, izolimin total te tij nga kusuri i botes, prapambetjen shumevjecare qe ajo i krijoji ne krahasim me vendet e tjera europiane.

Ka edhe shume gjera te tjera por qe po te vazhdoj me tej, u gdhime me keto muhabete!
Asgje qe ai hartoi dhe krijoi si strateg qe e quan ti, nuk i rezistoi kohes dhe nuk perbente nje baze te shendoshe per zhvillimin dhe progresin e Shqiperise ne vitet e ardhshme, pra pas vdekjes se tij por na u desh te benim gjithcka nga e para sepse ajo qe ishte ideuar nga AI nuk i resistoi aspak kohes, perkundrazi rezultoi humbje kohe!
I gjith ky dėm qė u bė ishte strategji me qėllimin kryesor krijimin e 'shqiptarit tė ri'. Sot po korrim atė qė u mboll atėherė!
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Beu_Shpata pėlqehet nga
i vjetėr 29-05-2018, 20:54   #200
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 6,147
Thanks: 6,083
Thanked 4,499 Times in 1,905 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Lideri me strateg ne historine e kombit Shqipetar

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
thuj qe eshte myll furri bukes


__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur