Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-10-2017, 15:52   #21
Edamame
V.I.P
 
Avatari i Edamame
 
Data e antarėsimit: May 2014
Posts: 3,739
Thanks: 1,013
Thanked 1,526 Times in 970 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
Edamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fshatrat e Mallakastrės, atje ku gjaku nuk falet (Video)

Shqipria eshte aq vend i vockel sa nuk ia vlen te identifikohet personaliteti njerezve nga zonat. Un u habita kur per 20 minuta gjendeshe nga tirana ne durres. Ktu per 20 min vete nga nje lagje tek tjetra.
Le mos te shajm njeri tjetrin se gjith njesoj jemi. Kemi plot te tjere qe na shikojn me inferioriter (italianet, greket etc).
__________________
______________________________________
Herėn e fundit ėshtė persosur nga Fierakja : 09-17-2097 nė 01:43
Edamame nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2017, 17:51   #22
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 1,630
Thanks: 373
Thanked 418 Times in 268 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fshatrat e Mallakastrės, atje ku gjaku nuk falet (Video)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edamame Shiko postimin
Shqipria eshte aq vend i vockel sa nuk ia vlen te identifikohet personaliteti njerezve nga zonat. Un u habita kur per 20 minuta gjendeshe nga tirana ne durres. Ktu per 20 min vete nga nje lagje tek tjetra.
Le mos te shajm njeri tjetrin se gjith njesoj jemi. Kemi plot te tjere qe na shikojn me inferioriter (italianet, greket etc).
Shqipėria ka 'subkultura' si asnjė vend tjetėr qė njoh unė. Dhe kjo tregon se nė njė kohė kemi qenė shumė tė pėrhapur nė Ballkan dhe me kalimin e kohės pushtimet dhe zgjerimet e fqinjėve na kan tkurrur nė njė sipėrfaqe, nė mos gaboj, prej 28 mijė km2.

Shqipėria londineze ėshtė shumė mė e vogėl sesa kultura jonė e cila gjendet nė tė gjitha vendet e ballkanit.

Kjo ėshtė pasuri kombėtare qė duhet ruajtur si sytė e ballit e jo tė mos njihet.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Beu_Shpata : 19-10-2017 nė 18:09
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-10-2017, 19:45   #23
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,171
Thanks: 9,554
Thanked 5,195 Times in 3,478 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 270
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Thumbs down Pėrgjigje e: Fshatrat e Mallakastrės, atje ku gjaku nuk falet (Video)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Beu_Shpata Shiko postimin
Shqipėria ka 'subkultura' si asnjė vend tjetėr qė njoh unė. Dhe kjo tregon se nė njė kohė kemi qenė shumė tė pėrhapur nė Ballkan dhe me kalimin e kohės pushtimet dhe zgjerimet e fqinjėve na kan tkurrur nė njė sipėrfaqe, nė mos gaboj, prej 28 mijė km2.

Shqipėria londineze ėshtė shumė mė e vogėl sesa kultura jonė e cila gjendet nė tė gjitha vendet e ballkanit.

Kjo ėshtė pasuri kombėtare qė duhet ruajtur si sytė e ballit e jo tė mos njihet.
Illyria fillonte nga Danubi e poshte....deri ne Tunizi.
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-10-2017, 10:14   #24
TerraN
incognito
 
Avatari i TerraN
 
Data e antarėsimit: Jul 2012
Vendndodhja: ANTAHKARANA
Posts: 1,759
Thanks: 481
Thanked 284 Times in 183 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
TerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėmTerraN i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fshatrat e Mallakastrės, atje ku gjaku nuk falet (Video)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
Kam menduar qe Mallakastra eshte aty afer Gjirokastres dhe si kushurire e saj nuk ja zgjate shume dhe sikur Bimbashit, i bejne bire, o sa mire e o sa mire, por qenka afer Peqinit

Si s'qenke kujtuar ta pyesesh Jankon ku i bie MalloKasno...


*
__________________
Be what you are. Do not follow one another. If you practice honesty of mind, sincerity of spirit and detachment, you will know your Self, ... Me, ... Lord.
TerraN nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i TerraN pėlqehet nga
i vjetėr 25-10-2017, 18:06   #25
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,066
Thanks: 2,119
Thanked 2,059 Times in 1,340 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 90
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Fshatrat e Mallakastrės, atje ku gjaku nuk falet (Video)

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga TerraN Shiko postimin

Si s'qenke kujtuar ta pyesesh Jankon ku i bie MalloKasno...


*
e pata degjuar nga ajo kenga: therret Prizreni..., e pastaj duke i radhitur vendbanimet; mallakastra vjen gjylekari suhareka e hajdari ama nuk e kam ditur cila, ku i bie
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Pirati pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur