Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Folklori Shqiptar

Folklori Shqiptar Gojėdhėnat, legjendat, kėngėt popullore, bejtet, kėngėt pėr heronjtė jane pasuri kombėtare qė shqiptarėt duhet t'i trashėgojnė nga brezi nė brez. Jepni kontributin tuaj tė ēmuar nė kėtė drejtim duke sjellė folklorin e krahinės suaj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 29-10-2017, 22:01   #161
juke
V.I.P
 
Avatari i juke
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 344
Thanks: 79
Thanked 84 Times in 69 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
juke do tė bėhet i njohur mjaft shpejtjuke do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Nuset e pikturuara nė Kosovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
Sic thashe. Jepi amanete vetes tuaj dhe pranoni ate qe jeni. Nuk po ju ngjis ose zbres nga froni. Fakti eshte ai qe eshte, as i bukur as i shemtuar. Perse ngulni kembe ne nje indetitet te rreme?!

Nuk e pranoj une si komb kulturen tuaj dekadente, te koklavitur dhe shperqendruese.
Eh? Mos je i semur mendor vella?
juke nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i juke pėlqehet nga
i vjetėr 29-10-2017, 22:37   #162
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 6,214
Thanks: 31
Thanked 252 Times in 143 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
ZET ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Nuset e pikturuara nė Kosovė

Edhe perkufizimin e te marrit e keni ndryshe? Nga ne i marre, quhet ai qe thote se eshte dikush tjeter.
Eh, ceshtje kulture.

'Shqiptare' Pomake


'Shqiptaret' e Marokut

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga ZET : 29-10-2017 nė 22:55
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-10-2017, 22:49   #163
juke
V.I.P
 
Avatari i juke
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 344
Thanks: 79
Thanked 84 Times in 69 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
juke do tė bėhet i njohur mjaft shpejtjuke do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Nuset e pikturuara nė Kosovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
Edhe perkufizimin e te marrit e keni ndryshe? Nga ne i marre, quhet ai qe thote se dikush tjeter. Ceshtje kulture, sic thashe.

Me kunja seshte puna mire. Burrat flasin hapur. Na shpjego edhe nje here mendimin tend.
juke nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-10-2017, 22:58   #164
ZET
Cursum Perficio
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 6,214
Thanks: 31
Thanked 252 Times in 143 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 106
ZET ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Nuset e pikturuara nė Kosovė

E kam shpjeguar ne tere temen.
Pomaket nuk jane Shqiptare origjinalisht. Kategorikisht.
ZET nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i ZET pėlqehet nga
i vjetėr 29-10-2017, 23:10   #165
juke
V.I.P
 
Avatari i juke
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 344
Thanks: 79
Thanked 84 Times in 69 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
juke do tė bėhet i njohur mjaft shpejtjuke do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Nuset e pikturuara nė Kosovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ZET Shiko postimin
E kam shpjeguar ne tere temen.
Pomaket nuk jane Shqiptare origjinalisht. Kategorikisht.
Shume bukur. Ti di me mire se tjeret. Je edhe gati te vesh doren ne flake per kete pune. Bravo qoft.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga juke : 29-10-2017 nė 23:12
juke nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i juke pėlqehet nga
i vjetėr 31-10-2017, 00:38   #166
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,170
Thanks: 9,554
Thanked 5,195 Times in 3,478 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 270
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Question Pėrgjigje e: Nuset e pikturuara nė Kosovė

Une mendoj qe juve te tjeret duhet te lexoni ZET....per disa gjera.Ka bere dhe ben aq PUNE,qe ne si afrohemi.
Por sipas qejfit.
Paqe.
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SystemA pėlqehet nga
i vjetėr 31-10-2017, 17:21   #167
juke
V.I.P
 
Avatari i juke
 
Data e antarėsimit: May 2017
Posts: 344
Thanks: 79
Thanked 84 Times in 69 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
juke do tė bėhet i njohur mjaft shpejtjuke do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Nuset e pikturuara nė Kosovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Une mendoj qe juve te tjeret duhet te lexoni ZET....per disa gjera.Ka bere dhe ben aq PUNE,qe ne si afrohemi.
Por sipas qejfit.
Paqe.
Nje i pa shkolle smund te na bind te ndigjojm dike tjeter pa shkolle. Sado qe ulerasin...
juke nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-10-2017, 19:33   #168
SystemA
V.I.P
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Anhui
Posts: 38,170
Thanks: 9,554
Thanked 5,195 Times in 3,478 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 270
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Nuset e pikturuara nė Kosovė

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga juke Shiko postimin
Nje i pa shkolle smund te na bind te ndigjojm dike tjeter pa shkolle. Sado qe ulerasin...
Edhe Papa keshtu ka lindur...por predigon.Pastaj gjuha shqipe eshte....TERRIBILE e komplikuar.Delli i te zgjuarit do PUNE.
__________________
Premtoju njerezve nje fitim, te afrohen,kerkoju nje te tille do te largohen.

Chuang-tzu.

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga SystemA : 31-10-2017 nė 19:37
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur