Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombi Shqiptar > Historia e Shqiptarėve > Taxonomy

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-01-2017, 09:54   #861
Fshatari
No vip
 
Avatari i Fshatari
 
Data e antarėsimit: Jul 2013
Postime: 3,951
Thanks: 1,612
Thanked 936 Times in 401 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Postoni fytyra qe ju i konsideroni Shqiptare.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
-------------------------------------------------------------------

Dikur shqiptaret i kishin fytyrat vija vija po me kalimin e kohes, ēdo gje po ndyshoke, apo siē thon gjermanet :

"Die Zeiten ändern sich, und wir mit ihnen", lol!
Fshatari ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-01-2017, 10:29   #862
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Postime: 9,880
Thanks: 737
Thanked 854 Times in 476 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 233
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Postoni fytyra qe ju i konsideroni Shqiptare.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Semiku Shiko postimin
Natyrisht qe nuk ka fenotip uniform te nje populli,egzistojne anomali edhe brenda familjes e lere me te nje populli...mirepo domozdo qe egziston nje pamje tipike e shqiptarit,perndryshe do te habiteshe te me thoje qe nuk munde ta dallosh nje shqiptar nga nje sllav,...lere me me nje norvegjez.
Ju gjakovaret jeni te njohur qe menjehere nga pamja munde ti dalloni katunaret qe viejne ne Gjakove ,fenotipin e dalloni ne nivel lokal,e lere me midis popujve hehe...
E kisha ne kuptimin qe nuk ekziston nje tipar per te cilin shqiptaret e kemi ekskluzivitetin. Nese karaktersistikat Dinaride mund te jene dominante, ka shume shqiptare te tjere qe nuk jane dinarid por gjithashtu mund te gjesh edhe jo pak dinarid te popujt tjere.

Ashtu ne Gjakove themi me shaka se jo qe i dallojme me te vertete. Gjysma e Gjakoves kane mbiemra si Morina, Ponosheci, Meka, Doli etj., qe jane fshatra te rrethit te Gjakoves nga te cilet te paret e tyre kane ardhur ne Gjakove. Dmth s'ka se si te kete dallim kur jane e njejta familje me vendbanim te ndryshem.

Citim:
E vertete,por jo te gjithe.
Ajo vajza ne te majte nuk do te ju erresohen floket,madje as te tjereve ne foto qe jane ne prapavije.
Nuk mund ta themi me siguri. Ne foto nuk eshte asnje albino, madje duke e perfshi edhe vajzen ne te majte. Ajo nuk ka mungese totale te melanines por ka sasi te vogel te saj.

Citim:
Floket bjond erresohen,e syte ?
Edhe syte. Varesisht nga sasia e melanines ne organizem ndryshime ne pigment mund te pesojne floket, syte dhe lekura.
Sa me te erret syte aq me e larte sasia e melanines ne organzimem, dhe anasjelltas.
Popujt qe i ekspozohen me shume diellit kane sasi me te larte te melanines.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-01-2017, 19:50   #863
SystemA
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 31,958
Thanks: 4,668
Thanked 2,497 Times in 1,566 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 213
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Postoni fytyra qe ju i konsideroni Shqiptare.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fshatari Shiko postimin
Dikur shqiptaret i kishin fytyrat vija vija po me kalimin e kohes, ēdo gje po ndyshoke, apo siē thon gjermanet :

"Die Zeiten ändern sich, und wir mit ihnen", lol!
Shume e drejte..
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Tags
fytyrat tipike shqiptare

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur