Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Filozofia | Psikologja | Sociologjia

Filozofia | Psikologja | Sociologjia Gjithēka qė ka tė bėjė me misterin me emrin "Njeri".

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė
i vjetėr 12-03-2018, 22:28   #581
Edamame
V.I.P

Data e antarėsimit: May 2014
Shuma e pikėve qė jep: 90
Edamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Interpretimi i ėndrrės

Jo nuk e kam patur ne mendje te djeg shtepin e vllait. Enderra nuk u prish. Vazhdoj si film per kohe te gjat. Free entrertainment tepakten.
Herėn e fundit ėshtė persosur nga Fierakja : 09-17-2097 nė 01:43
Edamame nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-03-2018, 22:32   #582
Akrepi
Anėtar

Data e antarėsimit: Jan 2012
Shuma e pikėve qė jep: 519
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edamame Shiko postimin
Bora, kam pare ender qe me trembi shume dje. Isha te shpia vllait dhe se ca ngatrova se si u be dhe vura shpise flake. Shume flak ishte shume ender e gjat por thjesht mbaj mend shume flak dhe shtepine duke u djegur (u dogj me shume dhoma dhe banja jon (qe perdorim kur jemi atje).
.................................

Citim:
Zjarri

Simbolizon pasionin seksual qė mund tė jetė edhe simbol i aktit seksual ose jeni dashuruar nė dikė,dashuria e re, nė disa raste pėr njė dashuri pasioni. Madje ndėrlidhet rilindjen e re, kalimi nga tanishmja nė diēka qė ėshtė e re. Madje ėshtė simbol i pastrimit.

Madje simbolizon motivimin. Nė kontekstin tjetėr flaka e zjarrit ka domethėnien e pėrshpirtėnisė, pėr vėrtetėn, sjelljen ndaj vetes. Simbolika e ėndrra ju porosit se do tė ndodhin disa ndryshime nė jetėn e juaj dhe do t’i rritet autoriteti.

Po ashtu mund tė tregojė dėshirėn e pavetėdijshme tė thellė pėr tė qenė i pajtueshėm, i justifikueshėm me pazotėsinė tėnde pėr tė vepruar, duke i dhėnės vetes, kėshtu, njė alibi tė vėrtetė nga ku tė kapet. Sė fundiparashikon njė pėrmirėsim i kushteve tė vetė jetės.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Akrepi pėlqehet nga
i vjetėr 12-03-2018, 22:35   #583
Angelisa
V.I.P

Data e antarėsimit: Sep 2014
Shuma e pikėve qė jep: 250
Angelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėmAngelisa i pazėvėndėsueshėm

Kam pare nje enderr te cuditshme lol
Sikur ecja ne qytet dhe ishte nje qetesi e madhe ... kthej koken dhe ne nje ndertese ishte varur nje prift
Dikush mundohej ta ndihmonte duke u munduar ti priste litarin...
mundohem te kthehem nga nje rruge tjeter duke u munduar te evitoj ate rrugen kur shof nje tjeter prift te varur lol
Perseri u mundova te ndryshoj rrugen... kur pashe te tretin Po ne te njejten menyre i varur.....

Pastaj me del gjumi dhe thashe me vete shyqyr qe u zgjova se nese do flija gjat nuk do ngelte prift i gjalle

Ps. Deb cfare mendimi ke per kete crazy dream lol
Angelisa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Angelisa pėlqehet nga
i vjetėr 12-03-2018, 22:35   #584
mia@
V.I.P

Data e antarėsimit: Apr 2010
Shuma e pikėve qė jep: 63
mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Jo nuk e kam patur ne mendje te djeg shtepin e vllait. Enderra nuk u prish. Vazhdoj si film per kohe te gjat. Free entrertainment tepakten.
Jo e kisha fjale te eshte kujtuar vellai ato dite. Prishet desha te thosha qe nuk eshte dicka e keqe. Edhe pse endrra vazhdon nuk ka rendesi.
Postimi i mia@ pėlqehet nga
i vjetėr 12-03-2018, 22:36   #585
Bad_Teacher
*Eat Me*

Data e antarėsimit: Dec 2012
Shuma e pikėve qė jep: 202
Bad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėmBad_Teacher i pazėvėndėsueshėm

Po e dridhka Eda naivja soon, LOL
i vjetėr 12-03-2018, 23:28   #586
BABA nga DURRSI
V.I.P

Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Shuma e pikėve qė jep: 120
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm

Une nuk i besoj shume endrrave prandaj e kisha marre i cik me shaka kete temen, por duke pare se paska vertet shume anetare te cilet besojne ne interpretimin e tyre po them edhe une nja dy fjale seriozisht kesaj rradhe.
Interpretimi (shpjegimi) i endrrave eshte nje dukuri qe i ka rrenjet qysh ne lashtesi, e gjejme tek greket e lashte, romaket, etj etj pra tregon qe njerzimi gjithnje endrrat i ka konsideruar si mesazhe hyjnore (qe vijne nga Lart) dhe natyrisht eshte perpjekur ti deshifroje ato, per ti nxjerre kuptimin dhe per te parashikuar te ardhmen. Keto gjera i dini te gjithe por une i permenda sepse ajo qe me ka bere pershtypje eshte qe disa simbole qe cfaqen ne enderr kane pak a shume te njejten domethenie ne shume vende te botes, pra qe ka dicka "te vertete" ne ato simbole qe na cfaqen ne enderr.
Simbolet me te perhapura (me te cfaqura) ne enderr jane:
Parate (kartmonedha dhe monedha), zjarri,tymi,pushka,flaka,renia e flokeve,renia e dhembeve,uji,(deti,lumenjte) pamundesia per te vrapuar,reaguar, etj, renie nga lartesite e medha, frutat e ndryshme, insektet e ndryshme, kafshet e ndryshme, makina,bicikleta, treni,anija, te afermit qe kane vdekur, koleget e punes apo shoke, police apo ushtarake, etj etj etj qe sme vijne ne mendje tani.
Ajo qe ben pershtypje sic thashe eshte qe pak a shume keto kane te njejtin kuptim ne shume vende te botes perfshi edhe traditen shqiptare!
Une do perpiqem te permend disa te cilat i kam nga experienca personale, pra nga ato qe kam degjuar si ne Shqiperi ashtu edhe jashte saj ne gjithe keto vite.
Po e nis nga ato simbole qe u permenden ne postimet e mesiperme.
Zjarri - perfaqson gezim, lajme te mira, sidomos kur eshte i madh dhe me flake te kuqe.
Uji- ky simbol eshte me interpretim te dyfishte!
Kur ai eshte i turbullt, i rrembyeshem, i piset, i ndotur etj etj presupozon nje aventure te keqe ne jeten e personit qe e enderron, dicka jo e mire pritet te ndodhe, biles ne shqip thuhet qe mund te kete edhe probleme me qeverine pra me ligjin, shtetin , dokumentacione, etj etj te ketij lloji.
Kur uji eshte i paster, i qete, i kthjellet etj presupozon mbaresi dhe begati, qetesi dhe zgjidhje pozitive te problemeve!
Parate- edhe ky simbol eshte i dyfishte pra ato ndahen ne kartmonedha dhe monedha metalike
Dikur te vjetrit ne Shqiperi thonin: nqs sheh ne enderr monedha metalike, ato perfaqsojne sherr dhe shamate ne shpi, lagje, pune etj etj ndersa bankonotat perfaqsojne begati dhe fat, mbaresi dhe realizim deshirash sidomos kur i gjen por jo kur i humbet ato.
Renia e dhembeve- Ky eshte simboli me i perhapur dhe me i "keqi" nqs flasim me gjuhen e interpretimit te endrrave.
Ne shume tradita te vendeve te tjera kam degjuar qe cdo dhemb perfaqson nje njeri te afert qe kemi dhe renia e dhembit sipas renditjes qe ka ai pra dhembet e pare, dhembet e qenit, dhemballet etj etj presupozon edhe humbjen e nje njeriu te afert apo te larget qe kemi.
Eshte nje nga endrrat me TE KEQIA qe njerzit shohin!
Kafshet dhe insektet- nuk mungojne kurre as keto simbole ne endrrat e cdo njeriu qe enderron prandaj po them edhe nja dy fjale edhe per keto.
Qeni- simbolizon hasmin,armikun,te keqen,pabesine pas kraheve, perjetimin e nje aventure te keqe e keshtu me rradhe. Me e keqja eshte kur qeni te kafshon qe do te thote se e keqja apo pabesia e ka bere punen e saj pra nuk ka mbetur vetem nje kercenim apo tentative por ka patur sukses ne ligesine e vet.
Macja- simbol i dredhjes, fallsitetit, kotesise, llafeve te bukura por pa bereqet, dyfytrsise dhe genjeshtrave
Zogjte- simboli me i bukur per mua personalisht, sidomos ai shume ngjyresh, perfaqson lajmet e mira, suksesin, realizim te deshirave dhe planeve sidomos atyre afatgjata. E kote te zgjatem sepse eshte vetem simbol pozitiv.
Debora- simboli me i mire edhe ky ne enderr, sepse perfaqson suksesin,fatin e mire, arritjet e mira,begatine, sidomos kur ate e shohim te rene mbi catine shtepise sone! Kujdes ama, kur ajo eshte e piset, e ndotur, ngjyre gri etj etj mund te kete kuptimin e kundert pra arritjen e gjysmes se suksesit, dicka qe shkon mire por ne fund nuk plotesohet e gjitha, dicka e lene pergjysme, mundim te madh per te arritur nje sukses te vogel dhe aspak ate qe kemi deshiruar.
Keto ishin disa shpjegime qe kam degjuar nga experienca ime pra nuk i kam shpikur une.
Te gjitha sic e thashe me lart fare jane budalliqe dhe nuk eshte per ti besuar,
sepse ne fund te fundit fatin njerzit e kerkojne dhe e ndertojne vete, me zgjuarsine dhe vullnetin qe posedojne.
Kam edhe te tjera por u gdhime me keto budalliqe prandaj spo zgjatem edhe me tej
i vjetėr 13-03-2018, 11:41   #587
SystemA
MORIOR invictus

Data e antarėsimit: Sep 2010
Shuma e pikėve qė jep: 298
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga BABA nga DURRSI Shiko postimin
Une nuk i besoj shume endrrave prandaj e kisha marre i cik me shaka kete temen, por duke pare se paska vertet shume anetare te cilet besojne ne interpretimin e tyre po them edhe une nja dy fjale seriozisht kesaj rradhe.
Interpretimi (shpjegimi) i endrrave eshte nje dukuri qe i ka rrenjet qysh ne lashtesi, e gjejme tek greket e lashte, romaket, etj etj pra tregon qe njerzimi gjithnje endrrat i ka konsideruar si mesazhe hyjnore (qe vijne nga Lart) dhe natyrisht eshte perpjekur ti deshifroje ato, per ti nxjerre kuptimin dhe per te parashikuar te ardhmen. Keto gjera i dini te gjithe por une i permenda sepse ajo qe me ka bere pershtypje eshte qe disa simbole qe cfaqen ne enderr kane pak a shume te njejten domethenie ne shume vende te botes, pra qe ka dicka "te vertete" ne ato simbole qe na cfaqen ne enderr.
Simbolet me te perhapura (me te cfaqura) ne enderr jane:
Parate (kartmonedha dhe monedha), zjarri,tymi,pushka,flaka,renia e flokeve,renia e dhembeve,uji,(deti,lumenjte) pamundesia per te vrapuar,reaguar, etj, renie nga lartesite e medha, frutat e ndryshme, insektet e ndryshme, kafshet e ndryshme, makina,bicikleta, treni,anija, te afermit qe kane vdekur, koleget e punes apo shoke, police apo ushtarake, etj etj etj qe sme vijne ne mendje tani.
Ajo qe ben pershtypje sic thashe eshte qe pak a shume keto kane te njejtin kuptim ne shume vende te botes perfshi edhe traditen shqiptare!
Une do perpiqem te permend disa te cilat i kam nga experienca personale, pra nga ato qe kam degjuar si ne Shqiperi ashtu edhe jashte saj ne gjithe keto vite.
Po e nis nga ato simbole qe u permenden ne postimet e mesiperme.
Zjarri - perfaqson gezim, lajme te mira, sidomos kur eshte i madh dhe me flake te kuqe.
Uji- ky simbol eshte me interpretim te dyfishte!
Kur ai eshte i turbullt, i rrembyeshem, i piset, i ndotur etj etj presupozon nje aventure te keqe ne jeten e personit qe e enderron, dicka jo e mire pritet te ndodhe, biles ne shqip thuhet qe mund te kete edhe probleme me qeverine pra me ligjin, shtetin , dokumentacione, etj etj te ketij lloji.
Kur uji eshte i paster, i qete, i kthjellet etj presupozon mbaresi dhe begati, qetesi dhe zgjidhje pozitive te problemeve!
Parate- edhe ky simbol eshte i dyfishte pra ato ndahen ne kartmonedha dhe monedha metalike
Dikur te vjetrit ne Shqiperi thonin: nqs sheh ne enderr monedha metalike, ato perfaqsojne sherr dhe shamate ne shpi, lagje, pune etj etj ndersa bankonotat perfaqsojne begati dhe fat, mbaresi dhe realizim deshirash sidomos kur i gjen por jo kur i humbet ato.
Renia e dhembeve- Ky eshte simboli me i perhapur dhe me i "keqi" nqs flasim me gjuhen e interpretimit te endrrave.
Ne shume tradita te vendeve te tjera kam degjuar qe cdo dhemb perfaqson nje njeri te afert qe kemi dhe renia e dhembit sipas renditjes qe ka ai pra dhembet e pare, dhembet e qenit, dhemballet etj etj presupozon edhe humbjen e nje njeriu te afert apo te larget qe kemi.
Eshte nje nga endrrat me TE KEQIA qe njerzit shohin!
Kafshet dhe insektet- nuk mungojne kurre as keto simbole ne endrrat e cdo njeriu qe enderron prandaj po them edhe nja dy fjale edhe per keto.
Qeni- simbolizon hasmin,armikun,te keqen,pabesine pas kraheve, perjetimin e nje aventure te keqe e keshtu me rradhe. Me e keqja eshte kur qeni te kafshon qe do te thote se e keqja apo pabesia e ka bere punen e saj pra nuk ka mbetur vetem nje kercenim apo tentative por ka patur sukses ne ligesine e vet.
Macja- simbol i dredhjes, fallsitetit, kotesise, llafeve te bukura por pa bereqet, dyfytrsise dhe genjeshtrave
Zogjte- simboli me i bukur per mua personalisht, sidomos ai shume ngjyresh, perfaqson lajmet e mira, suksesin, realizim te deshirave dhe planeve sidomos atyre afatgjata. E kote te zgjatem sepse eshte vetem simbol pozitiv.
Debora- simboli me i mire edhe ky ne enderr, sepse perfaqson suksesin,fatin e mire, arritjet e mira,begatine, sidomos kur ate e shohim te rene mbi catine shtepise sone! Kujdes ama, kur ajo eshte e piset, e ndotur, ngjyre gri etj etj mund te kete kuptimin e kundert pra arritjen e gjysmes se suksesit, dicka qe shkon mire por ne fund nuk plotesohet e gjitha, dicka e lene pergjysme, mundim te madh per te arritur nje sukses te vogel dhe aspak ate qe kemi deshiruar.
Keto ishin disa shpjegime qe kam degjuar nga experienca ime pra nuk i kam shpikur une.
Te gjitha sic e thashe me lart fare jane budalliqe dhe nuk eshte per ti besuar,
sepse ne fund te fundit fatin njerzit e kerkojne dhe e ndertojne vete, me zgjuarsine dhe vullnetin qe posedojne.
Kam edhe te tjera por u gdhime me keto budalliqe prandaj spo zgjatem edhe me tej
Pika e dhjete: Sex.

Endrrat me lageshtire apo me orgazma,qofte me te huaja apo te njohur jane imazhe te zakonshme.Natyrisht shume pak flasin per keto se kane frike se mos etikohen perverse.Enderrat me seks ne shumicen e rasteve nuk ka te beje fare, apo ASPAK me te menduarit e deshirave qofshin dhe fetishuese.Kane te bejne me...ate qe kane nevoje per...........afersi dhe BESIM.

PS: thujani TEZEVE ne troje qe ta fusin ne programin e tyre edukativ seksual.

U KRYE per SOT.

AGREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE oder TSCHÜSS.
i vjetėr 12-04-2018, 16:09   #588
Edamame
V.I.P

Edamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėmEdamame i pazėvėndėsueshėm

Njerez te mire kam par nje ender qe me tremi cik. Vetem pergjigje serjoze ju lutem.
Isha te shkolla e femijerise ne greqi dhe po mblidheshin njerezit ku mbidheshim posht shkallve para se te hym ne klase (per pater imon prayer). Un neved te vete me turmen vajta tek ana e shkallve u ula tek bordura e dritares direkt jasht deres ku jan shkallet. Per pak sekonda dalin disa burra duke mbajtur nje arkivol dhe po me shikonin me inat se u bllokoja cik rrugen (ishte ngusht). Kaluan direkt para kemve te mia.
i vjetėr 12-04-2018, 16:12   #589
YOKO
V.I.P

Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Shuma e pikėve qė jep: 204
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm

Ke pare ne forum ose fb dje nje foto ku po kalonte nje makine funeralesh dhe ishte thyer xhami mbrapa e kishte rreshqit e rene arkivoli ne toke.
Dont worry!!
i vjetėr 12-04-2018, 16:15   #590
Edamame
V.I.P

Haha po e pash ate foto! But still.
i vjetėr 12-04-2018, 16:17   #591
YOKO
V.I.P

YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Haha po e pash ate foto! But still.
S’ka still! Harroje...

Por edhe une njesoj do ndihesha po ta kisha pare.
i vjetėr 13-04-2018, 01:29   #592
Adea
V.I.P

Data e antarėsimit: Dec 2016
Shuma e pikėve qė jep: 11
Adea ėshtė njė i shkėlqyerAdea ėshtė njė i shkėlqyerAdea ėshtė njė i shkėlqyerAdea ėshtė njė i shkėlqyerAdea ėshtė njė i shkėlqyerAdea ėshtė njė i shkėlqyerAdea ėshtė njė i shkėlqyerAdea ėshtė njė i shkėlqyer

Citim:
Njerez te mire kam par nje ender qe me tremi cik. Vetem pergjigje serjoze ju lutem.
Isha te shkolla e femijerise ne greqi dhe po mblidheshin njerezit ku mbidheshim posht shkallve para se te hym ne klase (per pater imon prayer). Un neved te vete me turmen vajta tek ana e shkallve u ula tek bordura e dritares direkt jasht deres ku jan shkallet. Per pak sekonda dalin disa burra duke mbajtur nje arkivol dhe po me shikonin me inat se u bllokoja cik rrugen (ishte ngusht). Kaluan direkt para kemve te mia.

Tani kohet kane ndryshuar dhe arkivolet jane te gjithe prej druri. Nuk e di cfare moshe ke ti POR ne kohen kur isha e vogel mbaj mend qe te rinjte e te rejat ne moshe varroseshin ne arkivole te kuq ndersa mbi mesataret e te plakurit ne arkivola te zinj.

Nese nje njeri eshte i kuq ai eshte i ri.
Kur fiket drita ai, ajo nxihet.

Eshte njesoj sikur ke fikur qiririn.
Kur thone aq e pati te shkruar apo aq e pati fitilin e kandilit, mos harroni faktin se per cdo dite ditelindje njeriu i fik vete qirinjte e tij.

Adea
Adea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 18-04-2018, 23:58   #593
Lea
Love!

Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Aty ku zemra rreh!
Shuma e pikėve qė jep: 49
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Interpretimi i ėndrrės

Kur sheh né enderr sikur bie né nje grop, qe ska fund , edhe kur me doli gjumi trupi me dridhej , e isha ber uje né djers .

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Lea : 19-04-2018 nė 00:03
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-06-2018, 01:25   #594
YOKO
V.I.P

Pashe ne enderr mbreme sikur dola nga shtepia, por nuk ishte kjo ndertese ku jam tani , ishte ne vend tjeter dhe kishte kepuce dy e nga dy gjithandej. Para mbrapa anash. Edhe une qe shtyja e shtyja e merzitur kepucet me kembe per te hapur rrugen.
i vjetėr 04-06-2018, 01:33   #595
mia@
V.I.P

mia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėmmia@ i pazėvėndėsueshėm

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Pashe ne enderr mbreme sikur dola nga shtepia, por nuk ishte kjo ndertese ku jam tani , ishte ne vend tjeter dhe kishte kepuce dy e nga dy gjithandej. Para mbrapa anash. Edhe une qe shtyja e shtyja e merzitur kepucet me kembe per te hapur rrugen.
Interesante. Une do e interpretoja keshtu.
Sic duket ke ndermend te besh nje rruge e do kesh ca pengesa( njerez) neper kembe rruges qe mbase nuk do te te pelqeje te jesh ne pranine e tyre. Fakti qe kerkon te hapesh rrugen, do te thote qe po mundohesh t’u largohesh. Te irriton prezenca e tyre
i vjetėr 04-06-2018, 01:36   #596
YOKO
V.I.P

Faleminderit!

Disa eshte ok, por kepucet ishin qindra. Lol

Ishte enderr sad. Se ishin lene aty sikur te zotet kishin shkuar diku e do ktheheshin per ti marre. Sic lihen kepucet tek dera e shtepise. Por askush s’ishte rrotull. Sikur kishte rene bomba atomike.
Ku s’te con endrra!!
i vjetėr 04-06-2018, 01:42   #597
mia@
V.I.P

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Faleminderit!

Disa eshte ok, por kepucet ishin qindra. Lol

Ishte enderr sad. Se ishin lene aty sikur te zotet kishin shkuar diku e do ktheheshin per ti marre. Sic lihen kepucet tek dera e shtepise. Por askush s’ishte rrotull. Sikur kishte rene bomba atomike.
Ku s’te con endrra!!
Mbase do gjendesh diku dhe nuk do kenaqesh. Ndonje party se shpejti?
i vjetėr 04-06-2018, 01:46   #598
YOKO
V.I.P

No party!!! Lol
i vjetėr 08-06-2018, 10:21   #599
Lea
Love!

Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Aty ku zemra rreh!
Shuma e pikėve qė jep: 49
Lea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėmLea i pazėvėndėsueshėm
Interpretimi i ėndrrės

Kam koh qe shoh vetem sikur bie né humner e ngrihem , perher né mengjes duke mu dridhur trupi - mahhh-

Herėn e fundit ėshtė ndryshuar nga Lea : 08-06-2018 nė 10:23
Lea nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-06-2018, 20:26   #600
Demo Labi
Hajdut Zemrash!

Data e antarėsimit: Feb 2015
Vendndodhja: Ne Kerkim... Kerkohet per vjedhje zemrash.
Shuma e pikėve qė jep: 31
Demo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėmDemo Labi i pazėvėndėsueshėm

Edhe une pashe nje here gomarin tim te binte ne humbner. Poshte jeshte nje gomarice dhe ky shejtan nuk duronte te zbriste udhes deri poshte, po u hodh qe lart.

Kete kush ma shpjegon... pse u hodh shejtani qe lart? Cfare mendonte ai, se e priste atje poshte? Cili o kete qene mendimi i tij i fundit... Ja nga keto filozofit mendonem une ter diten dhe su jap dot zgjidhje...

Ehhh eshte e veshtire filozofia!
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim