Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Problematika Shqiptare

Problematika Shqiptare Nė kėtė forum vizitorėt tanė shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore qė shqetėsojnė gjithė shqiptarėt, dhe zgjidhjet e mundshme qė mund t'u jepen kėtyre problemeve.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-03-2014, 15:28   #21
Saura
V.I.P
 
Avatari i Saura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Itali
Posts: 2,663
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Saura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa bukur festohet dita e veres ne Tirane!

Desha dhe nje verore ...
jo si keto ketej te kenduar nga prifti
Saura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2014, 15:32   #22
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,596
Thanks: 0
Thanked 34 Times in 30 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa bukur festohet dita e veres ne Tirane!

Te bukra fotot Saura.

Me bo njeēik moral kot,ky klasi, eshte me leket e veta,apo me letrat me vlere te popullit.

Me shku nga liqeni e me shtu nje batanije ne toke,mbase (per leket qe kane) nuk eshte koha,por me duket njeēik si katunari kur bje ne kos...
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2014, 15:40   #23
Saura
V.I.P
 
Avatari i Saura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Itali
Posts: 2,663
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Saura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa bukur festohet dita e veres ne Tirane!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
Te bukra fotot Saura.

Me bo njeēik moral kot,ky klasi, eshte me leket e veta,apo me letrat me vlere te popullit.

Me shku nga liqeni e me shtu nje batanije ne toke,mbase (per leket qe kane) nuk eshte koha,por me duket njeēik si katunari kur bje ne kos...
Po tani fondi i shtetit duhet dhe per keto gjojna ...
do prezantohemi si njerez ...
apo gjithmone buke me vete te mbledhur ne gazete
Nuk mu duk ndonje shpenzim i madh...
ca ballokume se gocen e kena elbansanllije qe eshte si rrush ...
ca qe i bin qemones per qejf ...e ca gra te nderuara rreth e qark ...
sa keq qe nuk isha une thuaj lol
Saura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2014, 15:53   #24
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,596
Thanks: 0
Thanked 34 Times in 30 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa bukur festohet dita e veres ne Tirane!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Saura Shiko postimin
Po tani fondi i shtetit duhet dhe per keto gjojna ...
do prezantohemi si njerez ...
apo gjithmone buke me vete te mbledhur ne gazete
Nuk mu duk ndonje shpenzim i madh...
ca ballokume se gocen e kena elbansanllije qe eshte si rrush ...
ca qe i bin qemones per qejf ...e ca gra te nderuara rreth e qark ...
sa keq qe nuk isha une thuaj lol

Ashtu osht,ta thash qe eshte moral kot...
Por sesi te duket,sikur stonon,nga radha e qumshit-me leket e tuja,te kalosh tek sherbimi i Elisabetes te Anglis-me letrat me vlere te popullit.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2014, 15:57   #25
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Posts: 8,615
Thanks: 945
Thanked 1,564 Times in 817 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 116
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa bukur festohet dita e veres ne Tirane!

A di dikush motivet e vestes se dites se veres. E di qe eshte fest pagane dhe mbaj mend kur isha i vogel gjate dites se veres gjyrosnim vezet dhe pastaj provonim kush eshte veza me e fort. A ka luajtur njeri tjeter kete loj?
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2014, 16:09   #26
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,596
Thanks: 0
Thanked 34 Times in 30 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 54
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa bukur festohet dita e veres ne Tirane!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
A di dikush motivet e vestes se dites se veres. E di qe eshte fest pagane dhe mbaj mend kur isha i vogel gjate dites se veres gjyrosnim vezet dhe pastaj provonim kush eshte veza me e fort. A ka luajtur njeri tjeter kete loj?
E kalimit nga dimri ne pranvere o mesvere.

Byzylyqet me pejra mbaj mend.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2014, 16:15   #27
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 20,456
Thanks: 5,378
Thanked 6,326 Times in 4,022 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 288
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa bukur festohet dita e veres ne Tirane!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
A di dikush motivet e vestes se dites se veres. E di qe eshte fest pagane dhe mbaj mend kur isha i vogel gjate dites se veres gjyrosnim vezet dhe pastaj provonim kush eshte veza me e fort. A ka luajtur njeri tjeter kete loj?
Mano une jam rrit ke pzari i ri. ne kohen kur shitej simite me salep

luanim me veze ēdo dite. kujt i thyhej veza e humbte.

ta gezosh cel.
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
i vjetėr 16-03-2014, 16:17   #28
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 10,443
Thanks: 0
Thanked 14 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa bukur festohet dita e veres ne Tirane!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Saura Shiko postimin
Desha dhe nje verore ...
jo si keto ketej te kenduar nga prifti
ti je ajo me fustan ngjyre manushaqe ?
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2014, 16:18   #29
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 3,959
Thanks: 290
Thanked 287 Times in 210 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Sa bukur festohet dita e veres ne Tirane!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Edvin si ti e ke shpine(n.q-se nuk gabohem) tek kopshti botanik!
Ka qene nje parcele qe u mbillnin filiza te rinj,ekziston apo e kane djegur????
Ēereku i kopshtit botanik ėshtė prishur se u ndėrtua unaza mbi tė. Pjesa tjetėr ėshtė njė copė tokė ku njerėzit kalojnė pėr shkurt, pensionistėt luajnė domino, e fshatarėt kullosin lopėt e delet.
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2014, 16:27   #30
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,346
Thanks: 11,210
Thanked 6,222 Times in 4,228 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 298
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa bukur festohet dita e veres ne Tirane!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Ēereku i kopshtit botanik ėshtė prishur se u ndėrtua unaza mbi tė. Pjesa tjetėr ėshtė njė copė tokė ku njerėzit kalojnė pėr shkurt, pensionistėt luajnė domino, e fshatarėt kullosin lopėt e delet.
Faleminderit!
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2014, 16:28   #31
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Shkodėr
Posts: 3,959
Thanks: 290
Thanked 287 Times in 210 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Sa bukur festohet dita e veres ne Tirane!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Kulpra Shiko postimin
Siklet i madh ky e mosgjetjes se kosheve te plerave. Po dhe kur i gjen s'u afrohesh dot nga parfumi i degraduar qe kane. Kur ishim ne Ksamil kete vit deti ishte i paster po rruget....
Me vjen cudi qe andej e festojne akoma diten e veres (lol). Mbesa me kishte derguar foto duke kercyer mbi zjarr. Per momentin mendova po sikur te digjet? Harrova kur kam qene e vogel vete.
Edhe kėtu nė Estoni sheh rrallė kosha mbeturinash. Kėtu me me qindra km plazhe ku nuk ka asnjė lloj infrastrukture, dhe njerėzit shkojnė, bėjnė plazh, pijnė e hanė. Nuk ka fare kosha, edhe po tė ecėsh me kilometra. Por tė gjithė marrin tė gjithė mbeturinat qė kanė, me vete, dhe i hedhin nė kosha kur mbėrrijnė nė shpi. Ashtu siē i more ushqimet me qese deri nė plazh, ashtu mund t'i marrėsh me vete deri te shtėpia pėr t'i hedhur tė kazani i mbeturinave.
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2014, 16:31   #32
SystemA
MORIOR invictus
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 40,346
Thanks: 11,210
Thanked 6,222 Times in 4,228 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 298
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: Sa bukur festohet dita e veres ne Tirane!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
A di dikush motivet e vestes se dites se veres. E di qe eshte fest pagane dhe mbaj mend kur isha i vogel gjate dites se veres gjyrosnim vezet dhe pastaj provonim kush eshte veza me e fort. A ka luajtur njeri tjeter kete loj?
Kishte zara si puna jote,pra coke.
Ti se kupton.
Pyet hallen e forumit
__________________
El amor todo lo vence, el dinero todo lo alcanza, todo culmina con la muerte, el tiempo todo lo sella.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2014, 16:34   #33
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 20,456
Thanks: 5,378
Thanked 6,326 Times in 4,022 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 288
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa bukur festohet dita e veres ne Tirane!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Edhe kėtu nė Estoni sheh rrallė kosha mbeturinash. Kėtu me me qindra km plazhe ku nuk ka asnjė lloj infrastrukture, dhe njerėzit shkojnė, bėjnė plazh, pijnė e hanė. Nuk ka fare kosha, edhe po tė ecėsh me kilometra. Por tė gjithė marrin tė gjithė mbeturinat qė kanė, me vete, dhe i hedhin nė kosha kur mbėrrijnė nė shpi. Ashtu siē i more ushqimet me qese deri nė plazh, ashtu mund t'i marrėsh me vete deri te shtėpia pėr t'i hedhur tė kazani i mbeturinave.
nuk paska ndonje dallim me Shqiperine.kot fare.
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2014, 18:24   #34
Zana
Banned
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 19,061
Thanks: 3,563
Thanked 4,387 Times in 2,068 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Zana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėmZana i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa bukur festohet dita e veres ne Tirane!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Edvin83 Shiko postimin
Edhe kėtu nė Estoni sheh rrallė kosha mbeturinash. Kėtu me me qindra km plazhe ku nuk ka asnjė lloj infrastrukture, dhe njerėzit shkojnė, bėjnė plazh, pijnė e hanė. Nuk ka fare kosha, edhe po tė ecėsh me kilometra. Por tė gjithė marrin tė gjithė mbeturinat qė kanė, me vete, dhe i hedhin nė kosha kur mbėrrijnė nė shpi. Ashtu siē i more ushqimet me qese deri nė plazh, ashtu mund t'i marrėsh me vete deri te shtėpia pėr t'i hedhur tė kazani i mbeturinave.
Ne Shqiperi ka kosha ,prb eshte qe njerezit se kane si edukate ne pergjithesi... por eshte dicka qe eshte e kote te debatosh. Te ben pershtypje fakti qe nese e tregon 1 gjest te tille, te perqeshin.... Nejse mo jemi mesuar tani, bejme sikur si shohim/kuptojme... Mundohemi te rrijme sa me larg. Evitojme sharjet zenkat ose ose edhe noj thike/plumb, per sebet mbeturinash looool
Zana nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2014, 19:20   #35
Fehmikaciu
Saratoga...
 
Avatari i Fehmikaciu
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Prishtinė
Posts: 6,369
Thanks: 233
Thanked 458 Times in 210 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
Fehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa bukur festohet dita e veres ne Tirane!

Gabova qe sot nuk shkova ne Tiran heret ne mengjes me disa shok te mi,pritoja te marrja rrug te gjat,para nje ore arriten shoket dhe me treguan sa knaqsi kishte atje,por ishin lodhur shum mandej kishin marr nje hajmali nga policia atje ne kuks,shpejsia 130KM...
__________________
VENI VIDI VICI !-Unė nuk luftova 10-vite ne GALI QE SENATORET TE NDERTOJN VILA DHE PALLATE,POR PER LAVDIN E ROMES!!(GAJ JUL CEZARI-44 p.e.s )
Fehmikaciu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2014, 20:01   #36
Linda
I'm like a star
 
Avatari i Linda
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,629
Thanks: 2,043
Thanked 950 Times in 552 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
Linda ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sa bukur festohet dita e veres ne Tirane!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Saura Shiko postimin
Sa me mungojne ballokumet ...
Edhe mua

Do shkojme vitin tjeter per ballokume,dhe te vejme nga nje verore??

Pershendetje rrusho ,ke hup krejt
__________________
Nehmen Sie die Menschen, wie sie sind, andere gibt's nicht.
Linda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-03-2014, 20:51   #37
Semiku
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2013
Posts: 2,180
Thanks: 13
Thanked 587 Times in 381 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 86
Semiku ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sa bukur festohet dita e veres ne Tirane!

Ē'ėshtė Dita e Verės ?

Ėshtė dita nė tė cilėn shtėrgjyshėrit t'anė, kur s'kish lindur edhe krishtėrimi, kremtojin bashkė me Romanėt dhe me Grekėt e Vjetėr, perėndit' e luleve, tė shelgjeve, tė krojeve. Kur ēkrin dimėri, kur qaset Vera buzėqeshur e hollė dhe e gjatė si nė piktyrė tė Botticellit, zemra e njeriut ēgarkohet nga njė barė, shijon njė qetėsi, njė lumtėsi t'ėmblė. Nė kėtė gėzim, stėrgjyshėrit t'anė ndiejin njė detyrė t'u falen perėndive qė sillnin kėto mirėsira. Dhe ashtu leu festa hiroshe qė quajmė Dit' e Verės. Nė pak ditė nė Shqipėri, besnikėt e fundmė tė paganizmit; besnikė pa dashur dhe pa dijtur, do tė rrethojnė me verore degėt e thanavet, tė dėllinjavet, tė dafinavet, tė gjitha shelgjeve tė nderuara. Do tė kėputin degė tė gjelbra dhe do t'i vėnė pėrmbi kryet e shtėpivet. Tė mos i lėmė tė humbasin kėto festa tė vjetra tė rracės sonė. Nuk i bėjnė dėm njeriut. Sjellin njė gėzim tė kulluar nė shtėpi."... Faik Konica


Le Primavera,1873
Pierre-Auguste Cot
Semiku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-03-2014, 13:23   #38
Saura
V.I.P
 
Avatari i Saura
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Itali
Posts: 2,663
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 47
Saura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėmSaura i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa bukur festohet dita e veres ne Tirane!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Linda Shiko postimin
Edhe mua

Do shkojme vitin tjeter per ballokume,dhe te vejme nga nje verore??

Pershendetje rrusho ,ke hup krejt
Po duhet te shkojme patjeter dhe ne kete stine
Ke te drejte qe kam hup merrem me pune krijuse LOl
puē shume
Saura nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2018, 05:34   #39
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 20,456
Thanks: 5,378
Thanked 6,326 Times in 4,022 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 288
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa bukur festohet dita e veres ne Tirane!

gezuar diten e veres shqipe
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-03-2018, 14:33   #40
Beu_Shpata
V.I.P
 
Avatari i Beu_Shpata
 
Data e antarėsimit: Apr 2016
Posts: 2,876
Thanks: 1,058
Thanked 1,040 Times in 680 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
Beu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėmBeu_Shpata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sa bukur festohet dita e veres ne Tirane!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
gezuar diten e veres shqipe
Mė duket se Pranvera vjen pėrpara Verės pse jo dita e parė e pranverės? Pranvera ėshtė stina mė e bukur dhe meriton njė ditė tė veēant. Kjo ditė i takon Pranverės!
Beu_Shpata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur