Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Zhvillimet Urbane > Ekonomi & biznes

Ekonomi & biznes Kėtu do tė gjeni lajme, studime, statistika, trajnime, dhe informacion tė bollshem qė ka te bėjė me ekonominė shqiptare dhe atė botėrore, si dhe nė fushėn e biznesit nė pėrgjithėsi.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 13-05-2018, 19:36   #1
Onyx
Unpredictable
 
Avatari i Onyx
 
Data e antarėsimit: Mar 2016
Posts: 2,661
Thanks: 125
Thanked 762 Times in 489 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
Onyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėmOnyx i pazėvėndėsueshėm
“Air Albania”, kompania shqiptare e fluturimeve

“Air Albania”, ja kur nis fluturimet kompania e parė shqiptare: Bileta ekonomike

“Air Albania”, kompania shqiptare e fluturimeve, pritet tė fillojė transportin e pasagjerėve nga Tirana drejt destinacioneve kryesore nė Europė nė fund tė muajit Qershor.

Edhe pse stafi drejtues i “Air Albania”, nė bashkėpunim tė ngushtė me qeverinė shqiptare, janė duke finalizuar pėrgatitjet e fundit pėrpara se avionėt tė nisin fluturimin, Tv Klan ka mėsuar se fillimisht, “Air Albania” do tė fluturojė drejtė Romės, Stambollit dhe Londrės, pėr t’u pasuar nga njė program akoma mė i plotė, kryesisht me destinacion kryeqytetet europiane mė tė kėrkuara nga pasagjerėt.

Brukseli, Athina, Milano, Mynihu, Barcelona e shumė destinacione tė tjera nuk do tė vonojnė tė jenė pjesė e fluturimeve tė “Air Albania”.

Por surpriza do tė vijė nė muajt e fundit tė vitit, kur avionėt transoqeanikė tė lidhin me njė fluturim tė drejtpėrdrejtė Tiranėn me Nju Jorkun.

Filozofia e “Air Albania” ėshtė kombinimi i biletave ekonomike me ēmimet tejet konkurruese nė treg, me klasin e biznesit qė pritet tė jetė i standardeve tepėr tė larta.

Nė tė gjitha fluturimet e “Air Albania”, pavarėsisht klasit tė biletės, do tė ofrohet falas ushqimi i ngrohtė dhe nuk do tė mungojnė pije freskuese apo alkoolike.

Teksa ekuipazhi i shėrbimit tė Air Albania ėshtė duke u trajnuar, burime nga kompania japin detaje edhe pėr flotėn e avionėve, tė cilėt do tė gjithnjė “Airbus 320” pėr fluturimet brenda Europės dhe “Airbus 330” pėr fluturimet drejt Amerikės.

E ndėrsa mosha e avionėve qė fluturojnė sot nga Shqipėria ėshtė 18.5 vjeēarė, avionėt e “Air Albania” do tė jenė tė gjithė jo mė shumė se 10-vjeēarė duke e bėrė kompaninė e fluturimit shqiptar jo vetėm mė modernen nė Ballkan, por edhe me njė nga flotat mė tė reja nė Europė./Tv Klan/
__________________
I am only responsible for what I say, not for what you understand.
Onyx nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-05-2018, 20:04   #2
skifteri
V.I.P
 
Avatari i skifteri
 
Data e antarėsimit: Sep 2017
Vendndodhja: Canada
Posts: 381
Thanks: 579
Thanked 196 Times in 93 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
skifteri ėshtė njė i shkėlqyerskifteri ėshtė njė i shkėlqyerskifteri ėshtė njė i shkėlqyerskifteri ėshtė njė i shkėlqyerskifteri ėshtė njė i shkėlqyerskifteri ėshtė njė i shkėlqyer
Re: “Air Albania”, kompania shqiptare e fluturimeve

Bashkepunim e bashkim te hollash te vjedhuna e korrupsioni nga erdogan e rama. Po nejse, histori tjeter kjo.
skifteri ėshtė nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i skifteri pėlqehet nga
i vjetėr 16-05-2018, 21:15   #3
Pirati
Aga i Lugines
 
Avatari i Pirati
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,629
Thanks: 2,369
Thanked 2,332 Times in 1,553 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 104
Pirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėmPirati i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Air Albania”, kompania shqiptare e fluturimeve

E kishin sa e di une shume vite me pare nje AirAlbania, deri sa i la pasagjeret aeroporteve te dynjase. Edhe ketu e paskan gjetur nje burim te ri per shperlarje te canabis lekave ne emer te investicionit te rilindur me tumane jeniēerin e hartukanit.
__________________
...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti !
Pirati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2018, 21:29   #4
Jolene
✿◉●•◦
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: My own Kingdom.
Posts: 11,305
Thanks: 2,989
Thanked 3,996 Times in 1,825 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 562
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: “Air Albania”, kompania shqiptare e fluturimeve

Jo flm.......
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Jolene pėlqehet nga
i vjetėr 16-05-2018, 21:34   #5
Linda
I'm like a star
 
Avatari i Linda
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,558
Thanks: 1,836
Thanked 887 Times in 517 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
Linda ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: “Air Albania”, kompania shqiptare e fluturimeve

Une si kam bese ktyre kompanive shqiptare
__________________
Nehmen Sie die Menschen, wie sie sind, andere gibt's nicht.
Linda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2018, 23:35   #6
murik
peace and love
 
Data e antarėsimit: Jul 2015
Vendndodhja: philadelphia
Posts: 859
Thanks: 601
Thanked 352 Times in 229 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
murik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyermurik ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: “Air Albania”, kompania shqiptare e fluturimeve

Kompania e Erdogan bey junior.Me kete rast fiton ndonje kacidhe edhe qehajahi i Arnavutlukut Ramaed Ramarrena
murik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 17:40   #7
xhori
V.I.P
 
Avatari i xhori
 
Data e antarėsimit: Feb 2016
Vendndodhja: MARCHE
Posts: 917
Thanks: 160
Thanked 346 Times in 199 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
xhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėmxhori i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Air Albania”, kompania shqiptare e fluturimeve

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Pirati Shiko postimin
E kishin sa e di une shume vite me pare nje AirAlbania, deri sa i la pasagjeret aeroporteve te dynjase. Edhe ketu e paskan gjetur nje burim te ri per shperlarje te canabis lekave ne emer te investicionit te rilindur me tumane jeniēerin e hartukanit.
dhe e vazhdoj belleair traditen
__________________
pis milet
xhori nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 17:44   #8
Socio
VIP
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 7,013
Thanks: 6,091
Thanked 4,575 Times in 1,874 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 118
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: “Air Albania”, kompania shqiptare e fluturimeve

Nese do te kete lidhje direkte me Londren eshte nje lajm i mire per bashkatdhetaret ne Angli. Pa dyshim qe edhe standardi do te gjykohet !
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-05-2018, 19:48   #9
Smokkie
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Oct 2015
Posts: 558
Thanks: 11
Thanked 133 Times in 97 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 17
Smokkie ka shumė pėr tė qenė krenarėSmokkie ka shumė pėr tė qenė krenarėSmokkie ka shumė pėr tė qenė krenarėSmokkie ka shumė pėr tė qenė krenarėSmokkie ka shumė pėr tė qenė krenarėSmokkie ka shumė pėr tė qenė krenarėSmokkie ka shumė pėr tė qenė krenarėSmokkie ka shumė pėr tė qenė krenarėSmokkie ka shumė pėr tė qenė krenarėSmokkie ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: “Air Albania”, kompania shqiptare e fluturimeve

Sikur te zbythet blu panorama mire do ishte. Shpresoj per mire e mbare AirAlbania.
__________________
Qesh sot se neser do jete me keq!
Smokkie nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur