Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Ēėshtja kombėtare

Ēėshtja kombėtare Nė kėtė forum diskutohet vetėm mbi ēėshtjen tonė kombėtare dhe interesat shqiptare nė trojet etnike dhe nė mbarė botėn.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 05-10-2017, 19:22   #21
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 7,665
Thanks: 355
Thanked 1,649 Times in 1,118 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare ngjyre ka Flamuri Shqiptar?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Bad_Teacher Shiko postimin
Tamam I kuq si gjaku eshte. I lare me gjakun e deshmoreve

aaaa per ty shqiponja jone qenka kokpalare ėėėėėėėėėėėė...


p.s. do raportoj te stafi per ofendim te gjakut te te reneve tane trima ...ja sa te gjej butonin e spiunllekut...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-10-2017, 21:04   #22
Morenita
Super Anėtar
 
Avatari i Morenita
 
Data e antarėsimit: Sep 2013
Posts: 282
Thanks: 30
Thanked 46 Times in 40 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
Morenita ėshtė njė gur i ēmuarMorenita ėshtė njė gur i ēmuarMorenita ėshtė njė gur i ēmuar
Pėrgjigje e: Cfare ngjyre ka Flamuri Shqiptar?

Ky xha Kasčmi qafyr paska qene.
Morenita nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-10-2017, 22:00   #23
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 7,665
Thanks: 355
Thanked 1,649 Times in 1,118 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Cfare ngjyre ka Flamuri Shqiptar?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Morenita Shiko postimin
Ky xha Kasčmi qafyr paska qene.
Nje vrojtues i kujdesshem, kur i hyn analizes me te imet, ska se si te mos vere re se xha Kasčmi dhe trimeria garojne me sho-shoqin. Rrefimi qe pason ben fjale per jeten e nje Labi te thjeshte, te cilit do ti shkonte, bukur, per shtat mbiemri: “ trimi”. Veē ai i perket sojit te trimave kokeshkrete, te cilet, jo vetem qe nuk e njohin friken, por jane te zote ta sfidojne ate, ne ēdo hap te jetes e te dalin fitimtare, Prandaj jo me kot ja kjeshen ngritur nofken "trim i ēartur” apo “ trimi me flete”. Ne vitet e Luftes i dogjen shtepine se i vodhi dyfekun nje gjermani, por pas luftes me hallo Myfareten punuan derisa u mekemben. Me pas u martua me Meleqen kur ajo ishte 14 vjece sic e donte tradita, vajza e Bedri Mucos me shtepi me maje te bregut. Me banesat e Vjeherrit e ndante udha me pllaka guri te bardhe. Para shtepise se xha Kasčmit vezullonte Guri i Madh qe e perdorte per te shaluar kalin, por meqe nuk ishte ne pronesi te askujt e shfrytezonte edhe per te urinuar. Ne kasollen e xha Kasčmit njerezit futeshin nga porta e madhe me dy kanata kallemashte ndara me dhoge te trashe. Porta ishte aq e madhe sa xha Kasčmi hynte me kafshe te ngarkuar me bar, kashte, shkarpa apo lepushka. Me pak fjale te kasollja beheshin sebepet, pritej miku depozitoheshin zahirete streohej ndonjehere bagetia e imet dhe flihej gjume ohoho. Si gjithe moshataret, xha Kasčmi u rrit me pune te renda, per moshen e tij. Xha Kasčmit i takoi shansi tė punonte gjithe diten ne are, ku lodhej e cfilitej, e naten i duhej te merrej me mbareshtimin e bagetive te imeta dhe te gjedheve. Punonte dhe ate cope toke ku mbillte spinaq, labot, bathe, qepe, hudhra etj.
To be continued

p.s.
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Elian70 pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur