Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Kombėtare & Boterore > Trojet shqiptare

Trojet shqiptare Ēdo gjė mbi trojet shqiptare: Shqipėria, Kosova, Maqedonia, Mali Zi, Ēamėria. Ēfarė i bėn trojet nga vini ju mė tė veēanta?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 28-02-2017, 20:38   #241
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 4,352
Thanks: 5,007
Thanked 3,003 Times in 1,207 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Fleur Blanche Shiko postimin
Ē'a me ardhė ma mar...po ti fillove me na vu kangėt e Agim Mollės, kangė sarahoshash lol
Apapapa ē'a m'i paske qendis kėto vargje

Pershnetje Shpreso shkodran
qė sofrėn gjallė po e mban
miqtė po i pret e i sajdis
nji nga nji po i begenis

Falemners pėr kto vargje
t'kena ma t'mirin n'lagje
me humor dhe muzikė
miqve prej teje s'ju bahet me ikė


Mirėsejugjeta nė kėt' sofėr
ju dashamirėsit e Shkodrės
kena vend ne pėr te tan'
pėr shqiptarėt anembanė
Fleur Blanche shpejt je turbullu
vec i got pra ke pi
e i gja du me t'kalxu
t'kam cit uj, e jo raki lol

e cingaren mori dush
ule nja 2 gisht ma posht'
se e shkreta...s'ka si t'thot
s'pihem me hund, e as me gush
__________________
Never regret something that made you smile.
Hope nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-03-2017, 20:53   #242
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 4,352
Thanks: 5,007
Thanked 3,003 Times in 1,207 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane
Bujrum mir se vini
__________________
Never regret something that made you smile.
Hope nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Hope pėlqehet nga
i vjetėr 10-03-2017, 20:15   #243
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 4,352
Thanks: 5,007
Thanked 3,003 Times in 1,207 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

__________________
Never regret something that made you smile.
Hope nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Hope pėlqehet nga
i vjetėr 15-03-2017, 21:23   #244
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 4,352
Thanks: 5,007
Thanked 3,003 Times in 1,207 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

__________________
Never regret something that made you smile.
Hope nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Hope pėlqehet nga
i vjetėr 23-03-2017, 23:29   #245
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 4,352
Thanks: 5,007
Thanked 3,003 Times in 1,207 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

mramja e mire burra e gra
hallall u kjofte ju te dy palve
namin ne bejte paskeni ba
njani-tjetrit tuj ja shti mes shalve


a e sheh mor dusho trimi
sa moderne i kena qikat
kur kane frike struken si mini
q1 perngjit i kalojne micat

porse tash e kan marre vedin
s'pysin per mice e as per dac
e sa rrine tuj fol me tjetrin
i han djathin mren n'kulaq

njikjo Bluja t'paska shalu
mgjths ti nuk ke pike fajit
prej punve t'mdha s'te kena kallxu
me i shtrengu rrypat samarit

se s'jane ēikat si kan kene dikur
q1 nuk dishin me i lidh dy fjale
kto te kcejne prej gurit n'gur
edhe t'thone djale "a don djale"

si me tha Buba njaty ma nej
medemek se po m'kjan hall
prej serit po rri e po e vrej
a thu e din me ke asht tall

mgjths me ta thane te drejten
kur ju dalin bejtet si kush
me taman q1 ma shtojne jeten
nks te rrej mos m'thanshin tush

nejse tash po bi me fjet
ju ma bani te tane hallall
qe edhe ora shkoi dymbedhete
nihna prape ne kjoshim gjalle
__________________
Never regret something that made you smile.
Hope nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Hope pėlqehet nga
i vjetėr 10-05-2017, 12:26   #246
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 4,352
Thanks: 5,007
Thanked 3,003 Times in 1,207 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

tuj pi nji gote me konjak dardhet
n'shishe te vjeter per lezet
vine vete e dalin vargjet
pa u lodh pa u perpjek
e mica te kanga Amin e Julkes
m'kujton nji ngjarje te vertete.....

nji si ajo e kam pas pase
e e dojsha ate pa mase
leshatake me tri ngjyra
kur e kqyrsha i shndrit'te ftyra
me i pas thirr 100m larg
per tre sekonda me kcete ne bark
e kisha ba zojush t'vertete
gja pa leje kurre s'ka preke
po te kojshite ishte pirate
mishin n'tenxhere ju'a perlate
nejse filloi ajo tuj u zhvillu
me te edhe pranvera tuj afru
ja nisen dacat tuj u vu ne rreshta
peme n'peme kceshin si pleshta
mjau mjau naten e diten
sa taman na e merziten
mu dukte e vogel e mu dhimbte
se per here te pare e gja nuk dinte
pra e kisha porosit
asnji dacit me ju avit
nejse nji dite mjau mjau bertet (si te kanga)
pak a shume m'thote ne gjuhe te vet
m'len mor pak sa te dal ti flas
se prej dashnis pak kam pa plas
e aty une u dorezova
i hapa deren jashte e lshova
e thashe te ulem e te shikjoj
kot si dihet noj gja po msoj
kur ai daci taman shker**ate
masi e rrejti me serenate
sa ju afru afer e shkreta
ne qafe ja njiti dhambt e mprehta
dy te tjere dolen prej ēubes
e fill ju bashkune turmes
une tuj kujtu se kta s'kane brina
po ju po ja u q*n nanen tan Kina
shpejt e shpejt kapa nji gur
me dy hapa kceva n'mur
masi perdhunusit n'te ju mata
ne rrasht te krese per qejf ja plasa
he shke**ata -thash- u bate ju
micen teme me perdhunu
mbrenda sekondit te tre jan zhduk
tuj lyp bira ku mu fut
kurse mica krejt kishte mbete
gjaku i ftyres i kishte trete
e merzitun e dreqnosun
trup e shpirt e sakatosun
me tha tuj ardhe kryul kadal
kurre vedit s'kam me ja fal
ala s'me ka ba cope cope dashnija
s'i nig'joj ma kuj pa me lyp te shpija
__________________
Never regret something that made you smile.
Hope nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-05-2017, 10:57   #247
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 4,352
Thanks: 5,007
Thanked 3,003 Times in 1,207 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Tuj i propozu njė blondes ... Un kam qėf mė Ken nana e fmive tmi ..pse mar pleh edhė fmi ke ika ika ja kaloshfi mir sot lol kujdes e marte sot ..
__________________
Never regret something that made you smile.
Hope nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-07-2017, 23:28   #248
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 4,352
Thanks: 5,007
Thanked 3,003 Times in 1,207 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

__________________
Never regret something that made you smile.
Hope nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Hope pėlqehet nga
i vjetėr 24-07-2017, 22:33   #249
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,538
Thanks: 223
Thanked 374 Times in 284 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Ti maj Shpres bajsh hajr gjithmon,
se e man kaq gjall sofren ton!
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Duaje Siveten pėlqehet nga
i vjetėr 24-07-2017, 22:35   #250
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 4,352
Thanks: 5,007
Thanked 3,003 Times in 1,207 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Duaje Siveten Shiko postimin
Ti maj Shpres bajsh hajr gjithmon,
se e man kaq gjall sofren ton!
Kur t'des un tash pa ta la ty amanet
__________________
Never regret something that made you smile.
Hope nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2017, 07:38   #251
Elian70
Photoshop
 
Avatari i Elian70
 
Data e antarėsimit: Jan 2014
Vendndodhja: Vlorė
Posts: 7,665
Thanks: 355
Thanked 1,649 Times in 1,118 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
Elian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėmElian70 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Rosela Gjylbegu me pelqen shume si kengetare dhe si njeri...vajze shume e ndjeshme dhe me karakter...
__________________
Kur te kuptosh vleren time une e kam harruar tenden.
It's hard to beat a Stihl MS250!
Elian70 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2017, 22:55   #252
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 4,352
Thanks: 5,007
Thanked 3,003 Times in 1,207 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

__________________
Never regret something that made you smile.
Hope nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2017, 23:08   #253
Hope
tu ne vis qu'une fois
 
Avatari i Hope
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: 在你心裡
Posts: 4,352
Thanks: 5,007
Thanked 3,003 Times in 1,207 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 48
Hope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėmHope i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane


__________________
Never regret something that made you smile.
Hope nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Hope pėlqehet nga
i vjetėr 11-10-2017, 18:42   #254
Fleur Blanche
Hiram Abiff
 
Avatari i Fleur Blanche
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Posts: 876
Thanks: 0
Thanked 354 Times in 145 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 66
Fleur Blanche ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Ke veshė burka?!!! T'hangert dreqi te hangert...
Fleur Blanche nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Fleur Blanche pėlqehet nga
i vjetėr 13-10-2017, 04:42   #255
Puhiza
E mėngjesit
 
Avatari i Puhiza
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Nė kėshtjellėn e njė ėndrre!
Posts: 3,791
Thanks: 1,410
Thanked 1,321 Times in 630 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 91
Puhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėmPuhiza i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hope Shiko postimin

Hahahahahahaha, ca restoranti. Te mer gruja ne tel te pyet , ku je? Ne kafe te dashnorja fundit. Bohet nami kot fare
__________________
Buzėqesh se e tėra u bė pėr njeriun, por njeriu nuk ėshtė e tėra!!
Puhiza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Puhiza pėlqehet nga
i vjetėr 13-10-2017, 09:48   #256
BABA nga DURRSI
V.I.P
 
Avatari i BABA nga DURRSI
 
Data e antarėsimit: Sep 2014
Vendndodhja: zemra e alpeve Österreich
Posts: 5,991
Thanks: 5,852
Thanked 4,310 Times in 1,823 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
BABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėmBABA nga DURRSI i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

__________________
i besoj vetem vetes,dhe prap dyshoj tek ai
BABA nga DURRSI nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i BABA nga DURRSI pėlqehet nga
i vjetėr 13-10-2017, 10:09   #257
Jolene
✿◉●•◦
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Posts: 13,226
Thanks: 4,087
Thanked 5,254 Times in 2,474 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 605
Jolene ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hope Shiko postimin

Nuk qeka per femra naq
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 13-10-2017, 13:33   #258
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 17,734
Thanks: 7,227
Thanked 6,460 Times in 4,141 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 351
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 13-10-2017, 13:42   #259
cool_shqype
cun per s'mari
 
Avatari i cool_shqype
 
Data e antarėsimit: Jun 2011
Vendndodhja: ne NYC
Posts: 17,734
Thanks: 7,227
Thanked 6,460 Times in 4,141 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 351
cool_shqype ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

__________________
If she's amazing, she won't be easy. If she's easy, she won't be amazing. If she's worth it, you wont give up. You just gotta find the one worth suffering for.
cool_shqype nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i cool_shqype pėlqehet nga
i vjetėr 13-10-2017, 14:16   #260
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 20,452
Thanks: 5,367
Thanked 6,323 Times in 4,019 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 288
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Sofra Shkodrane

KA RA DJELLI E KA NXE VENIN
Ka ra djelli e ka nxe venin
shkove ne plazh me nxi dhe senin
po per dreq skam me ka me luje
e po me shkon tan dita ne uje
ne halle te madh une kam ra
e nuk di si me ja ba
ne t’ana venet dielli me ka kap
veq n’nji ven m’ka ngel marak
a po me thon ju u shoqni
njate cope ven qysh me nxi
dikush me thote me dal ne breg
tana rrobet per me I hek
dil po me thone si te ka ba nana
n'dash me tu nxi ty venet tana
qysh po thoni se ashte marre
si me dale pa tesha fare
s’jeni ne terezi e ju kan lan ment
u a kan hanger ju me duket qent
si me dal lakuriq ne breg te detit
me u ba gazi i tan miletit
ne paci tru pak mendoni
gjana te mire ju s’po me thoni
tash po baje sikur di vete
mos me dale dhe emri ne gazet
e merr vesht dhe JOQeja
biri dreqi e do faqe tjera
shpejt e shpejt lajmin ta hapin
e ne gremin t’shtymen ta japi
e ka thane dhe lala Pashuk
fill hapet lajmi ne fejs buke
sot njerzit nuk kan pune
e po me del nami ne katun
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i drague pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur